Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Valla süpermiş abi. Ben bu motoru alırsam çok sık yağ değiştiririm. Buna rağmen piston bana 5 km bile gitse çok çok yeterli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hacım madem Mersin taraflarına seyahatin var, işine karışmayayım ancak Adana tarafında sanırım dokuyucu orda olması gerek, yani megelli parçaları satan tedarikçi, şayet bizim tedarikçi vızzıklık yaptı ise aklında olsun, orada hertürlü parçayı internete yüklemişler, gerçi onlarda ayak marşı yok ve 6. vitesli tip.

Hatta senin değişecek karteride beraberinde götürüp, kıyas/mukayese yapma şansın dahi var bu durumda.

Hatta uğrayıp durumun müsait ise, banada 2 adet megelli radyatör fanı alıver , 27'sinde uçarak İskenderuna uçayım, orada hesaplaşırız, dermişim tabii senin zaman imkan meselesi, yinede yan kapağa karete bakabilirsin merkezi Adana imiş, hatta bizim cenkito'ile dahi görüşürdün,(akıl vermek gibisi yok valla )
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yanlız suda var cg lerde 5 vites yerine 6 vites sıgdırmak için vites dişlilerinin kalınlıklarından feregat etmişler.

eger apachinin 6 viteslilerinde de olay o sekilde oluyor ise

incelen dişlilerde 5 vitese göre zayıflık olacaktır
    Carbondioxid bunu beğendi.

Doğru, bir şekilde feragat etmeli, ya nazik dişliler ile 6. vites uzun yol konforu, yada küçük arka dişli ile 5. vites orta menzil

Megelli ile kıyaslamak gerek, aslında neler olup bittiğinin en iyi örneği olur idi, dee havanda su döğüyoruz işte.

Fan olayını kısmet ise sonlandıracağım, megelli fanları fiyatı hoşuma gitmesede yassı olduklarından almayı düşünüyorumm, sıcaklar başladı malum asfaltta omlet yapacak hale geliyor yavaştan.
    cenkito bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla sayfaya şimdi baktım yoldayım mersine doğru geçiyorum ancak programi verilen akili gormeden kafama gore yaptigimdan iki firma aldim bugun icin neyse bi dahakine kapsamli bi arastirma program yapip ona gore cikmakta fayda var. Neciymis şu megelli bi bakalım.
    Fan için bir seçenek buldum ama internetten bakamadim henuz.. uzerinize afiyet dün bi fasıl havası vardı çok içmişim aklım bile gelmedi regl raptor un 250lik bi chopperi var ondaki radytor bizimkinin aynisi ve uzerindeki fan bizede uyar gibi geliyor onuda bi arastirmak lazim

Motosikleti
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla sayfaya şimdi baktım yoldayım mersine doğru geçiyorum ancak programi verilen akili gormeden kafama gore yaptigimdan iki firma aldim bugun icin neyse bi dahakine kapsamli bi arastirma program yapip ona gore cikmakta fayda var. Neciymis şu megelli bi bakalım.
    Fan için bir seçenek buldum ama internetten bakamadim henuz.. uzerinize afiyet dün bi fasıl havası vardı çok içmişim aklım bile gelmedi regl raptor un 250lik bi chopperi var ondaki radytor bizimkinin aynisi ve uzerindeki fan bizede uyar gibi geliyor onuda bi arastirmak lazim
    Bu regal raptor fanı ne ilginçtir ki daha önce de XT660'a fan arayan birisine yine bunu tavsiye etmişlerdi

Sağlık olsun sıkıntı yok, bu arada yaklaşık4 aydır cstrl magnatec 10-40 ile dolanıyormuşum, 4zamnlı diye hiçbir ibare yok, gariptir bir sıkıntıda olmadı şindiye değin, neyse yaz sonuna kadar içinde dursun, kışa değiştireyim (kısmetimizde var ise tabii)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Fan sipariş edildi, hayırlısı ile bu dertten kurtulayım artık yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrr

Gelmesi 3 gün sürer tahminen, sonrasında uygulama , performans vs, raporlarım.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ben regal'in birine zx6r fanı monte ettim
    motor 3 saniye çalışıyor ve motor soğuyor
    eger ımkanınız var ıse çıkması dahi işinizi görecektir,
    Carbondioxid, cenkito ve dockerengin bunu beğendiler.

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben regal'in birine zx6r fanı monte ettim
    motor 3 saniye çalışıyor ve motor soğuyor
    eger ımkanınız var ıse çıkması dahi işinizi görecektir,
    Serkan usta bu yorumun beni korkuttu şimdi, Regal Raptor Daytona 350'nin fan'larından 2 adet sipariş geçtim,(boyut dolayısı ile ensiz/ince olmalarından dolayı) ancak 2 nokta dikkatimi çekti,

1 . Regal'e Kawasaki fan'ı takılması = yani Regal'in fan bozulma periyodu nedir acaba?

2 . Vee korktuğum ama çift fan olmasında ısrarımın haklı olabileceğim durumu = yani Kawa fanı boyutu bir tarafa, yüksek devirle hava üflüyor gibi anladım.

Zira bizim motor'u Çin'li amcalar ihraç eder'iken soğuk bölge hesabı ile, çift radyatör hikayesine Fan'sız yollamışlar, zaten performansta çok etki etmese'de sıcak havada ve, trafik lambaları dur/kalkta bayaaa hissetiriyor.

Bundan dolayı müşürsüz olarak, manuel düğmeli kullanacağım bu konuda görüşleini beklerim saygılar.

(sizde böyle fan bulabileceiğimi bilse idim direkt, sizden isterdim valla :( )

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    fanı bende piyasadan çıkma aldım,

devir sayısı hesaplar isek,
    regalin fanı dakikada 10 tur dönüyor varsayarsak,
    zx6r Fanı dakıkada 50 tur yapıyor,
    sesi daha fazla fakat sesi duyduğunda zaten durma evresine gelmiş oluyor

Bu arada FAN MÜŞÜRÜ varken manuel yapmaya gerek yok,
    motorun sıcaklıgı 80,,90 dereceye çıkınca açıyorsa, fanın o sıcaklıga ulaşana kadar zaten yolu bulup gaz açıyorsun demektir,
    ve fan günde 5 sefer açar,
    sen manuel yaparsan her ışıkta açacak demek oluyor,
    buda gerek aküye,gerek konjektöre,gerek ise fan motoruna yük bindirecektir,,,
    Carbondioxid ve dockerengin bunu beğendiler.

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fanı bende piyasadan çıkma aldım,

devir sayısı hesaplar isek,
    regalin fanı dakikada 10 tur dönüyor varsayarsak,
    zx6r Fanı dakıkada 50 tur yapıyor,
    sesi daha fazla fakat sesi duyduğunda zaten durma evresine gelmiş oluyor

Bu arada FAN MÜŞÜRÜ varken manuel yapmaya gerek yok,
    motorun sıcaklıgı 80,,90 dereceye çıkınca açıyorsa, fanın o sıcaklıga ulaşana kadar zaten yolu bulup gaz açıyorsun demektir,
    ve fan günde 5 sefer açar,
    sen manuel yaparsan her ışıkta açacak demek oluyor,
    buda gerek aküye,gerek konjektöre,gerek ise fan motoruna yük bindirecektir,,,
    Eyvallah, tahmin ettiğim gibi, tabii kawa yelleri daha püfür püfür eser, umarım çift olmasından mütevellit istediğim değerde çıkar, müşür ilemi yapsam diye düşünmeden edemedim, ama dediğim gibi seyahat halinde zaten çift büyük petek durumu kurtarmakta.

Bide konjektör kullanmadan direk akü'den kablo çekmeyi düşünüyorum, manuel anahtar ile, neyse araya bi sigorta devresi uydururum artık nasipse, cevaplar için teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık olsun sıkıntı yok, bu arada yaklaşık4 aydır cstrl magnatec 10-40 ile dolanıyormuşum, 4zamnlı diye hiçbir ibare yok, gariptir bir sıkıntıda olmadı şindiye değin, neyse yaz sonuna kadar içinde dursun, kışa değiştireyim (kısmetimizde var ise tabii)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Fan sipariş edildi, hayırlısı ile bu dertten kurtulayım artık yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrr

Gelmesi 3 gün sürer tahminen, sonrasında uygulama , performans vs, raporlarım.
    Fanların çiftini kaç paraya aldın? İlerde bize de lazım olabilir

220, yapacak bişey yok, umarım performansı tatmin ederde, artık gına geldi, şuan burası durduğun yerde şapır şupur terliyorsun o derecede sıcak, Rüzgar esiyor ancak bildiğin fön gibi
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    220, yapacak bişey yok, umarım performansı tatmin ederde, artık gına geldi, şuan burası durduğun yerde şapır şupur terliyorsun o derecede sıcak, Rüzgar esiyor ancak bildiğin fön gibi
    İnşallah beklediğin performansı alırsın.

Merhaba,

Ne çektiniz be abi şu motordan.
    Tam bir tatlı bela.
    Bu başlığı da geçen yıldan beri takip ediyorum.
    Bir ara hayallerimi süslüyordu bu canavar.
    Ama yakıt, konfor, maddi sebepler ve yedek parça yüzünden vazgeçtim.
    Şimdi Bajaj Boxer 150 aldım. Fıtı fıtı biniyoruz bakalım.

Selamlar.

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ne çektiniz be abi şu motordan.
    Tam bir tatlı bela.
    Bu başlığı da geçen yıldan beri takip ediyorum.
    Bir ara hayallerimi süslüyordu bu canavar.
    Ama yakıt, konfor, maddi sebepler ve yedek parça yüzünden vazgeçtim.
    Şimdi Bajaj Boxer 150 aldım. Fıtı fıtı biniyoruz bakalım.

Selamlar.
    Aynen dediklerine imza, bajaj'lar hakikaten güzel aletler, Allah güle güle kullanmayı nasib etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah beklediğin performansı alırsın.
    Umarım, bakalım hayırlısı ile gelsin fan'lar geri bildirimi yaparım buradan, foto yok bundan kelli

Bu arada senin alım işin ne oldu?, evvela bir test ette, crf ile mukayesesini merakla bekliyorum doğrusu, sürüş ve stabilite hakkında.

Dipnot alet hanzoluğu yüksek devirde vermekte, sakın ola gazı fazla kaçırma ciddiyim
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Aynen dediklerine imza, bajaj'lar hakikaten güzel aletler, Allah güle güle kullanmayı nasib etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Umarım, bakalım hayırlısı ile gelsin fan'lar geri bildirimi yaparım buradan, foto yok bundan kelli

Bu arada senin alım işin ne oldu?, evvela bir test ette, crf ile mukayesesini merakla bekliyorum doğrusu, sürüş ve stabilite hakkında.

Dipnot alet hanzoluğu yüksek devirde vermekte, sakın ola gazı fazla kaçırma ciddiyim
    İstanbul'da bir arkadaşta olduğunu öğrendim. Satabilirim dedi ama net bir şey yok cevap bekliyorum. Ondan cevap gelirse ona bakacağım gelmezse İzmir'de bir tane var. Ona da oradaki bir abimden bakmasını rica edip onu almaya niyetleneceğim.

Hacım ben abimin Yz125'ini kullandım. İllaki güçlüdür ama Yz'den sonra çok da güçlü geleceğini sanmıyorum Ama şimdilik bu güç bana fazlasıyla yeter diye düşünüyorum.

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da bir arkadaşta olduğunu öğrendim. Satabilirim dedi ama net bir şey yok cevap bekliyorum. Ondan cevap gelirse ona bakacağım gelmezse İzmir'de bir tane var. Ona da oradaki bir abimden bakmasını rica edip onu almaya niyetleneceğim.

Hacım ben abimin Yz125'ini kullandım. İllaki güçlüdür ama Yz'den sonra çok da güçlü geleceğini sanmıyorum Ama şimdilik bu güç bana fazlasıyla yeter diye düşünüyorum.
    Yz kullandı isen 2 zamanlının dadına vardı isen wr250 alsanda boş artık, geçmiş olsun , şaka onun yeri ayrı bununki ayrı, istediğim şey almaya niyetlendiğin malı almadan test etmen, yoksa 50 sayfaya yaklaşacak külliyat yazıldı zaten, umarım temiz beklediğin kadar bir makinaya kavuşursun.

Motosikleti
    Yz kullandı isen 2 zamanlının dadına vardı isen wr250 alsanda boş artık, geçmiş olsun , şaka onun yeri ayrı bununki ayrı, istediğim şey almaya niyetlendiğin malı almadan test etmen, yoksa 50 sayfaya yaklaşacak külliyat yazıldı zaten, umarım temiz beklediğin kadar bir makinaya kavuşursun.
    Evet ikisinin de yeri ayrı gerçekten. İnşallah test ederek alabilirim. Ama imkanlar çok da el vermiyor. Test etmem için en az 150 km yol yapıp Tekirdağ yada Adapazarı'na gitmem gerekiyor. İstanbul'daki motor olursa çok iyi olur. Kısmet bakalım. Bu arada iyi dileklerin için çok sağol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Buradaki motordan haber geldi. Yarın yada pazar günü bakmaya gideceğim.

Bu arada bu motoru kullanan bir arkadaşla konuştuğumda debriyaj balatasını 250 cc'lik Hyosung marka bir motorun balatası ile çok komik bir fiyata değiştirdiğini söyledi. Aklımızda olsun.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hadi hayırlısı olsun

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)