Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun parçalarını yurtdışında ararken Avustralya'da bir markanın daha sattığını gördüm. Bilginiz olsun. http://crossfiremotorcycles.com/product/xz250rr/
    Evet çok önceden biliyordum bu tedarikçiyi , ve arada sırada bakıyorum, bilhassa özellikler'de dellorto karbüratör farkından dolayı, 30 beygir yazan kısmına, ne bilim hoşuma gideeeyi

Major Differences of XZ250RR Model from XZ250R and Why XZ250RR more expensive model:

Dellorto Carburettor 34mm
    Larger Radiator Set
    Aluminium Magnesium wheels
    Premium Valving front fork
    4 valve High compression motor with Auto Decompression

Aynı blok megellide kullanıyormuş, yurt içinde dokuyucu megelli için yedek parça sağlıyormuş tabii megellide kullanılan blok 6 vites ve injeksiyonlu model.

http://www.dokuyucu.com.tr/asp/group...0R-Yedek-Parca

Avustralya menşeeili kaynakta, 30 beygir olan, bizim 5 vitesli ve dellorto karbüratörlü olanı
    dockerengin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çok önceden biliyordum bu tedarikçiyi , ve arada sırada bakıyorum, bilhassa özellikler'de dellorto karbüratör farkından dolayı, 30 beygir yazan kısmına, ne bilim hoşuma gideeeyi

Major Differences of XZ250RR Model from XZ250R and Why XZ250RR more expensive model:

Dellorto Carburettor 34mm
    Larger Radiator Set
    Aluminium Magnesium wheels
    Premium Valving front fork
    4 valve High compression motor with Auto Decompression

Aynı blok megellide kullanıyormuş, yurt içinde dokuyucu megelli için yedek parça sağlıyormuş tabii megellide kullanılan blok 6 vites ve injeksiyonlu model.

http://www.dokuyucu.com.tr/asp/group...0R-Yedek-Parca

Avustralya menşeeili kaynakta, 30 beygir olan, bizim 5 vitesli ve dellorto karbüratörlü olanı
    Ben de karbüratörün markasını görünce bizim apachi ile aynı olduğunu düşündüm. Bu motoru ciddi ciddi düşünüyorum ama yedek parça olayları çok kafamı karıştırıyor. Hiç değilse debriyaj balatası ve piston sekman yedeklerini rahatça bulabilsem kafam çok daha rahat olacak.

Daha önce uygun bir makine bulmuştum. Adam debriyaj balatasını KX250F balatasıyla değiştirmiş ama kendisi motorcu olduğu için uyguna ayarlamış. Ben bu motoru alsam hep arazide kullanacağım. Debriyaj bitirme olasılığım yüksek.

Bu arada az önce Pazar günü gider bakarım diye Kocaeli'ndeki bir apachi ilanını aradım ama adam şimdi motoru sattım teslim ettim dedi Böyle kaç motor kaçırdım bir bilseniz Neyse kısmet diyorum.

Bu arada motorun süspansiyonlarını Crf250L ile yada başka bir motor ile karşılaştırma imkanınız oldu mu? Bu konuda fikrinizi paylaşabilir misiniz?
    cenkito bunu beğendi.

Ben de karbüratörün markasını görünce bizim apachi ile aynı olduğunu düşündüm. Bu motoru ciddi ciddi düşünüyorum ama yedek parça olayları çok kafamı karıştırıyor. Hiç değilse debriyaj balatası ve piston sekman yedeklerini rahatça bulabilsem kafam çok daha rahat olacak.

Daha önce uygun bir makine bulmuştum. Adam debriyaj balatasını KX250F balatasıyla değiştirmiş ama kendisi motorcu olduğu için uyguna ayarlamış. Ben bu motoru alsam hep arazide kullanacağım. Debriyaj bitirme olasılığım yüksek.

Bu arada az önce Pazar günü gider bakarım diye Kocaeli'ndeki bir apachi ilanını aradım ama adam şimdi motoru sattım teslim ettim dedi Böyle kaç motor kaçırdım bir bilseniz Neyse kısmet diyorum.

Bu arada motorun süspansiyonlarını Crf250L ile yada başka bir motor ile karşılaştırma imkanınız oldu mu? Bu konuda fikrinizi paylaşabilir misiniz?
    Hakkınızda hayırlısı olsun, ancak süspansiyon olarak, sert ve sportif olduğunu söylemeliyim, full ayarlı olmasına rağmen orta/arka amortisöre dokunmadım, önleri yumuşatmaya çalıştım ancak yumuşadığını söyleyeyemceğim,(klavuza bakıp tam ayar yapmak gerek, ancak arazide kullanmadığım için kurcalamıyorum) kendi malımı övme gibi olacak, ancak bu sertlik benim hoşuma gidiyor yumuşak olmasından'sa sert olsun diyorum.

Malesef cross/endurolar ile kıyas yapamadım, genel olarak sert olduklarını yazdıklarını görmüştüm yabancı forumlarda.

Burada bir reklam videosu var, hafif koşullarda kullanım ile ilgli araya 2 zamanlı sesi sokuştrmuşlar ama süspansiyonlar hakkında belki tüyyo olur.

Motosikleti
    Hakkınızda hayırlısı olsun, ancak süspansiyon olarak, sert ve sportif olduğunu söylemeliyim, full ayarlı olmasına rağmen orta/arka amortisöre dokunmadım, önleri yumuşatmaya çalıştım ancak yumuşadığını söyleyeyemceğim,(klavuza bakıp tam ayar yapmak gerek, ancak arazide kullanmadığım için kurcalamıyorum) kendi malımı övme gibi olacak, ancak bu sertlik benim hoşuma gidiyor yumuşak olmasından'sa sert olsun diyorum.

Malesef cross/endurolar ile kıyas yapamadım, genel olarak sert olduklarını yazdıklarını görmüştüm yabancı forumlarda.

Burada bir reklam videosu var, hafif koşullarda kullanım ile ilgli araya 2 zamanlı sesi sokuştrmuşlar ama süspansiyonlar hakkında belki tüyyo olur.

http://www.youtube.com/watch?v=p1zxqCa3EjU
    Sert olması arazide kullanacağım içinçok daha güzel olur. Crf'nin süspansiyonlar arazide yumuşak kalıyor ve çok çabuk kapanıyor.
    cenkito bunu beğendi.

Sert olması arazide kullanacağım içinçok daha güzel olur. Crf'nin süspansiyonlar arazide yumuşak kalıyor ve çok çabuk kapanıyor.
    Aynen benim düşüncemde buydu, sert koşullarda yumuşaklık, dezavantaj diye mantıken düşünüp/kendimi avutup bir çıkarıma varıyordum.
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Crf ile kıyaslama yapılabilecek bir makina olduğunu düşünmüyorum şahsen.. benimde ilk kıstasım crf idi ama crf dual sport bir makina olduğu için açıklaması şudur 'az yol az arazi' ne bileyim kaldırıma inip çıkacaksan sakin sakin sürüşler yapacaksan birazda rahatına düşkünsen crf iyi bir seçim olabilir ancak motoru zorlayacağım anasını ağlatacağım diyorsan kesinlikle apachi..
    Crf yi test ettim ve arazide tahmin ettiginiz gibi amartisörler kapanıyor tork yetersiz ve yolda güç olarak da pek iyi degil.. tamam parça sıkıntısı yok ancak fiyatlar saçma derecesinde uçuk. Apachi için parça sıkıntısı evet yaşayabilirsin ama adamlar getirmiyor değil parti parti yedek parça getiriyorlar.

Motoru 9000 küsür kilometredir kullanmaktayim ve toplasan en fazla 1000 kilometresini sıkıştırmadan kullanmışımdır. En son bi arkadaşa 1 haftalığına motoru verdim ve sağolsun nasıl yaptıysa anasını bellemiş..
    Motoru bugün indirdim dağıttım ve tam zamanında indirmişim.. geçenlerde kartel içerisinde marş motoru dişlisini aktarıma yarayan avara dişli yuvasinin çatlak halini gondermiştim ve geçici çözüm uygulamıştım. Adam akıllı elden geçirmek icin motoru dagittigimda yaglama dislisininde kirilmis oldugunu gordum. Tahmini 1 hafta kadar motor yatişa geçecek. Elim degmisken boyasinida yapabilirim belli olmaz sağım solum

Atölye ve Blok içinden görüntüler..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    gecmiş olsun genede erken farketmen iyi olmus. daha buyuk sorun acabilirdi.

Motosikleti
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf ile kıyaslama yapılabilecek bir makina olduğunu düşünmüyorum şahsen.. benimde ilk kıstasım crf idi ama crf dual sport bir makina olduğu için açıklaması şudur 'az yol az arazi' ne bileyim kaldırıma inip çıkacaksan sakin sakin sürüşler yapacaksan birazda rahatına düşkünsen crf iyi bir seçim olabilir ancak motoru zorlayacağım anasını ağlatacağım diyorsan kesinlikle apachi..
    Crf yi test ettim ve arazide tahmin ettiginiz gibi amartisörler kapanıyor tork yetersiz ve yolda güç olarak da pek iyi degil.. tamam parça sıkıntısı yok ancak fiyatlar saçma derecesinde uçuk. Apachi için parça sıkıntısı evet yaşayabilirsin ama adamlar getirmiyor değil parti parti yedek parça getiriyorlar.

Motoru 9000 küsür kilometredir kullanmaktayim ve toplasan en fazla 1000 kilometresini sıkıştırmadan kullanmışımdır. En son bi arkadaşa 1 haftalığına motoru verdim ve sağolsun nasıl yaptıysa anasını bellemiş..
    Motoru bugün indirdim dağıttım ve tam zamanında indirmişim.. geçenlerde kartel içerisinde marş motoru dişlisini aktarıma yarayan avara dişli yuvasinin çatlak halini gondermiştim ve geçici çözüm uygulamıştım. Adam akıllı elden geçirmek icin motoru dagittigimda yaglama dislisininde kirilmis oldugunu gordum. Tahmini 1 hafta kadar motor yatişa geçecek. Elim degmisken boyasinida yapabilirim belli olmaz sağım solum
    Crf'yi de test ettiğine göre titreşim tarafından da karşılaştırırsan apachi için ne söylersin? Titreşim nasıl çok fazla mı? 17 beygirlik modeli için bir abim çok fazla titreşim olduğunu söyledi. Eskiden Str250 kullandığım için bu titreşim sorunu kafamı acayip kurcalıyor. İstanbul'da ve İzmir'de bir tane 27 beygir olan modelinden buldum ama malesef daha test etme imkanım olmadı. Test edebilirsem ve titreşim konusunda beklediğim gibi çıkarsa 2 motordan birisini alacağım.

Tekrar geçmiş olsun abi. Kolay gelsin.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    17 ile 27 nin motor blokları farklı

muhtemelen titresimi de farklı olacakdır

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 ile 27 nin motor blokları farklı

muhtemelen titresimi de farklı olacakdır
    İnşallah öyledir Cem abi. Niyetlendik ama test edemedim hala motoru. Bir an önce alıp kendimi araziye atmak istiyorum.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    İnşallah öyledir Cem abi. Niyetlendik ama test edemedim hala motoru. Bir an önce alıp kendimi araziye atmak istiyorum.
    seni cok iyi anlıyorum. bende bir an önce iyileşip kendimi araziye atmak istiyorum, cok sıkıldım
    dockerengin ve Carbondioxid bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Crf de konfor daha fazla titreşim daha az ama bi str gibi inince zangir zangir etmiyorsun bizim hanzolarda. Cadde lastigiyle oldukça orantili bi titreşimi var yormuyor ve zorlamiyor insani. Tabi orjinal 51 disli ile kullandigin zamanlarda düşük hızlarda yüksek devirlere ulastığın için 110 120 ile giderken titreşimi hissediyorsun ancak dişliyi küçülttüğün zaman ki mutlaka küçültülmeli benim gözümde.. 110 120 gibi hizlarda titreşimi pek hissetmiyorsun ve oldukca da ekonomik oluyor.

Boya işimi dediniz ıyyyyy , neyse direkt sprey boya çözücüler, farklı kalınlık ebatta tel fırçalar ile, 2 günde komple hem sökme hem boyaması biter, ben bu sonuca ulaşana değin, tam 1 hafta sadece boyayı şasiden sökme ile cebelleştim

Bu arada fan bulabildin'mi acaba?

Motosikleti
    Crf de konfor daha fazla titreşim daha az ama bi str gibi inince zangir zangir etmiyorsun bizim hanzolarda. Cadde lastigiyle oldukça orantili bi titreşimi var yormuyor ve zorlamiyor insani. Tabi orjinal 51 disli ile kullandigin zamanlarda düşük hızlarda yüksek devirlere ulastığın için 110 120 ile giderken titreşimi hissediyorsun ancak dişliyi küçülttüğün zaman ki mutlaka küçültülmeli benim gözümde.. 110 120 gibi hizlarda titreşimi pek hissetmiyorsun ve oldukca da ekonomik oluyor.
    Ben devamlı arazide gireceğim için orjinal dişli ile kullanacağım. Bakalım arazide ne kadar hissettirecek.

Ben devamlı arazide gireceğim için orjinal dişli ile kullanacağım. Bakalım arazide ne kadar hissettirecek.
    Şayet 27 beygirlik ise, ve stok 51 diş ise, birazda tecrübeniz var ise, geride kalanlar armut toplar bu kadar net., 2 kişi ile artçılıyken dahi, hanzo gibi idi, nokta net.

Hele 2 kişi tam yük, rampalarda 51 diş ile verdiği tork ivme,rampa çıkan arabalara el sallamak paha biçilemez

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Boya işimi dediniz ıyyyyy , neyse direkt sprey boya çözücüler, farklı kalınlık ebatta tel fırçalar ile, 2 günde komple hem sökme hem boyaması biter, ben bu sonuca ulaşana değin, tam 1 hafta sadece boyayı şasiden sökme ile cebelleştim

Bu arada fan bulabildin'mi acaba?
    Walla başgan boya işine girersem uzerindeki boyayı sökmeye ugraşacagımı ve çok da özene bezene yapacağımı sanmıyorum.

Fan olayıda maalesef haala yok. En son bimde 10 liraya satilan cakmaklik girisli fanlara yeltenecem artik yok canin yandigimin fanı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Arazide kullanacaksan o titreşimi hissetmezsin altında gaz tepkimesi şahane olan bi makina olacak çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Sağ kartelde tespit ettiğim çatlak kartelin iç yüzünde bu şekilde göstermekte kendini..

Ve iç aksam cidden oldukça kaliteli..

Genel durum bu

Veee piston

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Işıldar ile görüştüm sağ kartel yağlama dişlisi falan sordum gelecek sipariş verdik ama ne zaman gelecegini bilemiyoruz dedi bende himminananannaaaaa dedim kapattim
    dockerengin, cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Walla başgan boya işine girersem uzerindeki boyayı sökmeye ugraşacagımı ve çok da özene bezene yapacağımı sanmıyorum.

Fan olayıda maalesef haala yok. En son bimde 10 liraya satilan cakmaklik girisli fanlara yeltenecem artik yok canin yandigimin fanı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Arazide kullanacaksan o titreşimi hissetmezsin altında gaz tepkimesi şahane olan bi makina olacak çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Sağ kartelde tespit ettiğim çatlak kartelin iç yüzünde bu şekilde göstermekte kendini..http://i.hizliresim.com/DXN8VO.jpg

Ve iç aksam cidden oldukça kaliteli..
    http://i.hizliresim.com/BXpRXg.jpg

Genel durum buhttp://i.hizliresim.com/O213JD.jpg

Veee piston
    http://i.hizliresim.com/ZNbA2G.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Işıldar ile görüştüm sağ kartel yağlama dişlisi falan sordum gelecek sipariş verdik ama ne zaman gelecegini bilemiyoruz dedi bende himminananannaaaaa dedim kapattim
    Ciddi anlamda işkillenim şincik, nasıl tespit ettin diyecektim, marş sorunu ile belli olduydu sende, şimdi yan kapağı açsammı baksammı diye düşünüyorum, bi taraftan daha kurcalamayayım, nasılsa belli eder diyorum.

Umarım kronik bir durum değildir, ve karşılaşmam, Yetkili şahısları yedek parçadan dolayı tebrik etmek gerek(mecazen anlayan anladı), daha beni arayacaklar'da sübap değerlerini söyleyecekler 1 sene geçti, hayırlısı olsun.

Hacım sökük iken 6. vites değerlendirmesi yapabilirmisin/yaptırabilirmisin bilirkişi usta vs falan var ise etrafında?

Yani 6. vites sığabilirmidir oluru olurmu gibisinden.

Motosikleti
    Abi pistonun fotoğrafını koymuşsun ama ben çok anlamam o yüzden soruyorum. Piston ve silindirin durumu nasıl?

Abi pistonun fotoğrafını koymuşsun ama ben çok anlamam o yüzden soruyorum. Piston ve silindirin durumu nasıl?
    Araya girmezsem çatlarım yunusus offline iken yırtık don mode On yapayım piston 77 milimetre çapında hayvani bir piston, ondan dem vurmakta, gerçi biraz kurumlu gibi neyse kendisinden bekliyelim cevabı.
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Evet incede olsa yuzeyde kurum var ama sert ve yapışmış halde değil. Durumun sorumlusu tabiki kalitesiz benzin.
    Pistonda çizikler beklemiyor degildim ancak cillop gibi duruyor hic sikintisi yok cok şaşırdım.
    Pistonu görenler 'aağbü bu neee' diye tepki gosteriyor malum 125lik cg tipi motordan gecilmiyor memleket.

6. Vites dişli olayı hiç aklıma gelmedi işin açığı nedense.. yarın mersin taraflarında olacağım erken dönüş yapabilirsem yoklamasını yapayım bi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

Bu dişli sıkıntısı kronik olabilirmi diye düşündüm.. olabilme ihtimali yok değil avare dişli nasıl olurda o şekilde yerinden oynayıp kartele zarar verebilir anlamış degilim aslında.. tamam oynarsa zarar verir zaten de nasıl oynayabildi bilmiyorum. Kendisini öksürür şekilde marş basmasıyla belli eder. Gidondaki devreyi kapatıp marşa 3 5 saniye bastiginizda kendini belli etmesi gerek öksürür gibi kesik kesik vuruş yapiyorsa ayni sikinti mevcuttur bir an once mudahale edilmeli
    dockerengin ve Carbondioxid bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)