Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İSTANBUL,,KEMERBURGAZ,,,AYAZAĞA,,,ÇİFTALAN ,BERGRAD vs bölgelerde araziye çıkan arkadaşlar olursa haberleşelim,

hep çin malı cross'um ile çıkıyordum 3 yıldır sonunda aradığımı yakalayabildim nihayet

http://i.hizliresim.com/Y3RbJk.jpg

http://i.hizliresim.com/nYormB.jpg

http://i.hizliresim.com/kZRvLJ.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güle güle kullanın, biraz bilgi vereydin Serkan usta, hangi modeli KTM, nasıl buldun eski çinkoya göre^^

Bie senin motorun adı artık "Kara balık" bizim burada yayın balığına verilen addı, yazın bataklığa batırır kendisini derisini ve kendisini kurtarmak için^^

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı atilas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=vNQCAGb9VLU

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:19 ----------

araya video sıkıştıralım. 17hp lik Apachi de var aramızda

Abi umarım bu video'da sesi gelen WR250 değilir, hevesini kırmak istemem ancak.. gerçi senin eskiye benziyor sesi ama bilemedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Buda son halimiz :D

Carbondioxid, cenkito ve atreyu bunu beğendiler.

Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha grçek cross/endurocu toprak ile iç içe olur, ancak burda fazlası oluşmuş^^
    cenkito bunu beğendi.

Abi umarım bu video'da sesi gelen WR250 değilir, hevesini kırmak istemem ancak.. gerçi senin eskiye benziyor sesi ama bilemedim.

Carbon bu Ktm in sesi.Ktm duruyor.enduro kros işlerine Ktm le devam.Wr zaten videodaki yerlerde Ktm in keyfini vermez.Wr yle uzun mesafe off road yapıcam.tabi yollar videodaki gibi olmayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Benim motor Ayazağa da duruyor,ordan çıkıyoruz.Ayazağa dan çıkan çok endurocu var.500 exc mi motor
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

Alıntı atilas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Carbon bu Ktm in sesi.Ktm duruyor.enduro kros işlerine Ktm le devam.Wr zaten videodaki yerlerde Ktm in keyfini vermez.Wr yle uzun mesafe off road yapıcam.tabi yollar videodaki gibi olmayacak.
    Abi, uzun yol diyince sanki sıfır çektiğini anlıyorum, hani rodaj hesabı vs gibi, biraz daha detay verebilirsen , performansı, gidişi duruşu yakışı vs beklediğin gibimi?

Serkan usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi, uzun yol diyince sanki sıfır çektiğini anlıyorum, hani rodaj hesabı vs gibi, biraz daha detay verebilirsen , performansı, gidişi duruşu yakışı vs beklediğin gibimi?
    Carbon motoru sıfır aldım.doğru düzgün kullanmaya fırsat olmadı.bir kaç defa kısa mesafe kullandım.birtek görüntüsüne yorum yazabilirim.çok sağlam yapılmış gibi duruyor.made in japan yazıyor.spesiale oldukça yakın yapmışlar.şu anda kusur bulamadım.hiç bir eksiği yok.130 kg 30.7 hp benzeri yok.yakıt tüketimi arkadaşım hesaplamış.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152542533697034&set=gm.8170595983 07258&type=1&theater
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar ASYA RX 250 KULLANANLAR için bir ayrıntı vereyin,

RADYATÖR FAN MÜŞÜRLERİ DİŞ HATVE'LERİ CBR 125,CBR 250,CBR 600F FAN MÜŞÜRLERİ İLE AYNIDIR, cbr fan müşürü tek sokettir,

Bu arada SUZUKİ MARUTİ BİRE BİR AYNIDIR,,,suzuki fan müşürü ikili kablodur,

eğer RX 250 için fan müşürü arar ve bulamaz veya pahalı gelir ise piyasada daha ucuza bulabilirsiniz,
    yapmanız gereken fan müşür kabloları iki adet RX 250 'lerde,
    YEŞİL kabloyu radyatöre ŞASE veriyorsunuz geride kalan MOR kabloyuda müşüre,
    spil444 ve cenkito bunu beğendiler.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ASYA RX 250 KULLANANLAR için bir ayrıntı vereyin,

RADYATÖR FAN MÜŞÜRLERİ DİŞ HATVE'LERİ CBR 125,CBR 250,CBR 600F FAN MÜŞÜRLERİ İLE AYNIDIR, cbr fan müşürü tek sokettir,

Bu arada SUZUKİ MARUTİ BİRE BİR AYNIDIR,,,suzuki fan müşürü ikili kablodur,

eğer RX 250 için fan müşürü arar ve bulamaz veya pahalı gelir ise piyasada daha ucuza bulabilirsiniz,
    yapmanız gereken fan müşür kabloları iki adet RX 250 'lerde,
    YEŞİL kabloyu radyatöre ŞASE veriyorsunuz geride kalan MOR kabloyuda müşüre,
    çok saol serkan çok faydalı bir bilgi forumda rx 250 başlığıda var keşke oraya yazsaydın..
    dockerengin bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    10 Ağustos'tan bir kaç fotoğraf. Çiftalan İsoff parkurunun oralarda dolaştık biraz. Benim akü tırtlayınca çok fazla gezemedik. Yeni akü taktım. İnşallah bu hafta bir problem çıkmaz.

Apachi, Yz125, Kx125 ve Dt125r vardı.

cenkito, atreyu, blamir ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Buralar eskiden dudluktu, tarla idi bağ idi bahça idi, serçeler kumrular, börtü böcük, sevgili çiftler yiyişirdi, hep bu teknoloji, şimdi oldu betonarme mahalle(, başlık ölmüş, kıymetimi bilin, biraz çekileyim didim, gözelim topiki beton dökmüşünüz ayıb yahu

Evet tilifonu kurcalar iken sesli flaşör aldığım, slikonladığım zamanın fotoları dduryor buldum, forumda başlıkta sesli flaşör için bi konuya uplaod ettim, burayada atayım, az şenlensin garii.

Slikon'lu olan cub100cc için yapılmış, basit ve güvensiz gördüğüm ancak slikon ile izole edince, hem sesi kısmış oldum(ses kamyon anarya sesi gibi idi yada buldozer geri sesi gibi) hemde su/sıvı izolesi edinmiş oldum, sinyaller korktuğumj gibi sıksık'ta yanmıyor olması gerekn gibi yanmakta memnunum, cezası 5' tl.

dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Geçen haftalardan bir video arkadaşlar. Sayfa biraz hareketlensin.

Videoda da farkettim ki ben arazideyken deli gibi eğleniyorum abi Yüksek çözünürlükte izleyebilirsiniz.

cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    cahilliğimi hos görün

sol elçikteki 2. kısa olan manet ney?

jıkle vs mi yoksa arka fren mi
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen haftalardan bir video arkadaşlar. Sayfa biraz hareketlensin.

Videoda da farkettim ki ben arazideyken deli gibi eğleniyorum abi Yüksek çözünürlükte izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=I6VpW22EhX0

Ohh bee, razide benden beterleride varmış^^ , güzel video ahh yerler müsait olsa idi bende cross takımla coşa bilse idim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahilliğimi hos görün

sol elçikteki 2. kısa olan manet ney?

jıkle vs mi yoksa arka fren mi
    Cikle onroad'da daha farklı tetik gibi konumlandırılmış, dellorto karb'ın hava ciklesi oluyorlar, arada sırada çekip bırakmakta faide var bazan tel gevşeyip yahut takılı kalabiliyor.
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Sahibinden de 2.el Apachi XZ250 bakıyorum çok fazla motor açtıran var. Plakalı modellerinde daha 6000-7500 km de motor açtırıp parça değiştirenler var. Baktığım ilanlar şu an yayında olmadığı için nelerin değiştiğini yazamıyorum. "Marş motoru genelde bu motorların dişli ömrünü yediği için çıkardım" diyende var. Bana motor ömrü çok kısa gibi geldi. Sizin görüşleriniz nedir ?

Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden de 2.el Apachi XZ250 bakıyorum çok fazla motor açtıran var. Plakalı modellerinde daha 6000-7500 km de motor açtırıp parça değiştirenler var. Baktığım ilanlar şu an yayında olmadığı için nelerin değiştiğini yazamıyorum. "Marş motoru genelde bu motorların dişli ömrünü yediği için çıkardım" diyende var. Bana motor ömrü çok kısa gibi geldi. Sizin görüşleriniz nedir ?
    Tek suçu Kompresyon oranı'nın yüksek yani; 11.5:1 olması , 4 sübablı olması , 27+ beygir olması ve bu gücü yüksek devirde vermesi, dolayısı ile kullanıcıların atiklik için sürekli redline'da kullanması (zaman zaman bende asılıyorum ne yalan söylyeyim^^ keyifli oluyor^^ )

Marş motoru arızası yaşamadım, ancak birçok internet forumunda bu sorunu okudum, bu durumu model yılına yoruyorum bendeki iç kapakta baskı tarihi 2009, elimdeki belgelerde fabrika model çıkış yılı 2011, şu ana değin çok şükür marş sorunu yaşamadım.

Tabii benim yazdıklarım, yol/asfalt kullanıcısı olarak ekseriyet ile Sm (süpermoto) takım ile dolaşan bir sürücünn yazdıklarıdır, arazi'de deneyimleri benden fazla olan, Yunusus ve Dockerengin daha aydınlatıcı yorumlarda bulunabilir.

Şu ana değin motor bloğu yarma olmadı, sadece yan kapağı açıp yağ dişlisinin sıhhati kontrol edildi ve şükür sıkıntı yok , ancak mazot'lu benzin ile uzun süre kullanmışlığım oldu, hasılı belki sübab'ları değişmek için hatta egzantrik sıhhati kontrolu için kışı atlatmak nasib olur ise, bahar aylarında, motoru komple yarmayı komple motor bloğu sıhhati kontrolü için bende düşünüyorum.

Motosikleti
    of diyorum: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79889797/detay

Arkadaşlar bu piyasada özellikle arazi için 4 zamanlı bu kadar güçlü ve ucuz makine yok.
    Ben alalı 2-3 ay kullandım şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım çok memnunum. Ama bu tarz olayları da duyuyoruz.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Dunya kadar yazdim internet sikinti verdi yazilarim silindi :(
    Özet geciyorum makina icindeki parcalar gayet kaliteli. Bir honda alip 100 110la makinayi kasmadan surdugun gibi bu makinayida surecek olursan bu da ömürlük olur. Ama carbon hocaminda dedigi gibi motor ust devirlerde gucunu ortaya cikardigi icin makinayi istem disi redline seviyesinde kullaniyorsun. Musait bi ara daha detaylica yazacam tekrar
    dockerengin ve Carbondioxid bunu beğendiler.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    İyide arkadaşlar motoru 27bg de kullanmadıktan sonra ne anlamı kalıyor? Zorlamayalım, kasmayalım aman bişi olmasın dersek yz125 tek pistonla 10.000km gidiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Arkadaşlar bu piyasada özellikle arazi için 4 zamanlı bu kadar güçlü ve ucuz makine yok.
    Ben alalı 2-3 ay kullandım şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım çok memnunum. Ama bu tarz olayları da duyuyoruz.
    Ooooooo ince işçilik lazım buna.
    dockerengin ve Carbondioxid bunu beğendiler.

İyice kıllanmaya başladım, verdiğin linkte'ki durum çoğu kişide oluşmuş, bir sıkıntısı yok ancak erkenden tedbir için ,tam motoru yardırsammı ne etsem, kafam karışmaya başladı açıkçası

Motosikleti
    Benim el marşıyla zor çalışıyor. Onu hallediyim de böyle sorunlara sebebiyet vermeyelim bari.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)