Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
46. sayfa BirinciBirinci ... 36444546474856 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Sakaryadan selamlar.Sonunda,babam sagolsun.Artik bende17hplik apachi sahibiyim.Dun aksam aldik motorun bugun bakimi yapiliyor kismet olursa aksam saatlerinde gidip alicaz.Herkese hayırlı surusler
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hayırlı olsun

Tesekkurler bundan sonra bol bol basinizi agritirim artik

Alıntı Semih Sayın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakaryadan selamlar.Sonunda,babam sagolsun.Artik bende17hplik apachi sahibiyim.Dun aksam aldik motorun bugun bakimi yapiliyor kismet olursa aksam saatlerinde gidip alicaz.Herkese hayırlı surusler
    Hayırlı olsun, bolca teknik detay bekliyoruz yakın plan resimler, dişli ebatları,yakıt değerleri, radyatör performansı, vs gibi

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Hayırlı olsun. Degerlendirmeleri bekliyoruz

Teşekkürler değerlendirme icin belki biraz erken ama ben kisisel fikirlerimi sizinle paylaşayım. Motorun bugun 2ci günü simdi sogucak yaylasindan indim ve motorun performansindan cok memnun kaldim titresim tabiki var ama verdigi haz titresimi azaltiyor arazide on amortisörler cok sert onlarin yumusatilmasi lazim.Yakit konusunda ise motorun ilk gun deposunu fullemistim bugun cok az bi benzinim kaldi yani motor bana kalirsa yakiyor fakat rodaj donemi oldugu icin olabilir daha ilerleyen zamanlarda gorucez.Ilk gunden canımı sıkan şey el marsinin bozulmasi oldu.Galerideki arkadas motorun bakimlarini yaptiktan sonra motorla turladi yerler ıslak oldugundan motor biraz pislendi bende dayanamadim yikadim.Yikadiktan sonra yaklasik 25km kadar durmadan yol yaptim.Motoru kapadim kontağı açtım marş gelmiyor hemen servisi aradim akü sarj etmiyor oyuzden olabilir dedi yada yikarken birsey olmus olabilir dedi ilk bakima gittigimde bakicaklar.bende açıp kurcalamak istemedim.Simdilik bunlar motorun fotograflari var fakaylt mobilden atilacagini zannetmiyorum simdi deniyicem en kisa zamanda fotograflar gelicek...
    spil444 bunu beğendi.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    hayırlı olsun semih yanılmıyorsam bizim rx lerle sizin 17 lerde aynı motor var loncin marka 100 km de 3.5 lt yakıyor bizimkiler

Tesekkurler.Olabilir km gostergesi olmadigi icin nekadar gezdim bilmiyorum o da yaniltabilir.Carbon hocam bu 17 likler icin hangi yagi önerirsin?2ci deponun bitiminde yagi degistirip genel bi kontrol yapmayi düşünüyorum

Tesekkurler.Olabilir km gostergesi olmadigi icin nekadar gezdim bilmiyorum o da yaniltabilir.Carbon hocam bu 17 likler icin hangi yagi önerirsin?2ci deponun bitiminde yagi degistirip genel bi kontrol yapmayi düşünüyorum
    Malesef hiç bir bilgim yok, bende bulunan kitapçıkta, yağ rengi pislendiğinde uzun süre pis yağ ile sürmeyin değişin iye yazıyor, 10w40 önerilmiş ancak altına, ikliminize uygun akışkanlık seçin diyede eklenmiş, şayet sıfır ise ise motorunuz servisin kapısına dayanın, marş motoru arıza işi demek bu sebebtenmiş hep söyleniyordu, ben akü zayıflığından dolayı 1-2 defa zorlanma haricinde problem yaşamadım.

Teşekkürler servisle bugun tekrar gorusucem

Teşekkürler servisle bugun tekrar gorusucem
    Rica ederim, aşağıda yağ ile ilgili tavsiyenin olduğu resmi atıyorum, marş motoru işini ve akü şarjını mutlaka servise danışın sıfır ise, zorlamayın, sıksık yağ değişin, uzun ömürlü olmasını dilerim, masaüstü veya foto imkanınız olduğunda dişli çapı göbeği ebatları, şasi ve egzoz kısımlarını detaylı fotolarsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:30 ----------

Karbüratör, manifold çapı, sürat müşür diyecektim sanırım göstergesiz cross tipte, bende çok meraktayım, filitreleri yağ değişiminde mutlaka temizleyin, sıfır iken ilk 300 kilometrede mikron seviyede olsa çapak atıyor motor her motorda olduğu gibi.

Amortisörün sert olduğu doğru full ayarlı olmasına rağmen, ön maşanınkileri halen yumuşatmış değilim, ancak bana göre bu zıplama cross hallerinde bir avantaj, normal seyirde sportif sürüş sağlasada konfor olarak rahatsız ediyor,.

Simdi servisle konustum 2.deponun sonunda gelirsin dedi.Mars icin akuye bakabilirsin dedi daha firsatim olmadi.Motorun zincirinden ince bi ses gelmeye basladi.Simdilik bunlar var yine marş yok malesef. Ilerleyen zamanlarda oluşabilecek sorunlari yasayan arkadaslar varsa tavsiyelerini bekliyorum.Herkese kolay gelsin.Bu arada yag degistirmemek icin kendimi zor tutuyorum.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Aaah ah bizde gectik o yollardan hep can sikintisindan yag degistirmeler, lan rodajdaki motora basmayayim diyerek gazı koklemeler yasanan sikintilar falan )) ama bi isin guzelligi bu zaten.. v stormu verdigim arkadas 2. Kazasini yapti dun motoru elinden aldim sabahtan beri toplamaya ugrasiyordum bitti sonunda ama o uzerime bulasan yagin verdigi huzuru hicbirsey veremez )

Simdi servisle konustum 2.deponun sonunda gelirsin dedi.Mars icin akuye bakabilirsin dedi daha firsatim olmadi.Motorun zincirinden ince bi ses gelmeye basladi.Simdilik bunlar var yine marş yok malesef. Ilerleyen zamanlarda oluşabilecek sorunlari yasayan arkadaslar varsa tavsiyelerini bekliyorum.Herkese kolay gelsin.Bu arada yag degistirmemek icin kendimi zor tutuyorum.
    2. depo makul bir zamanlama, rodaja uyun yinede, arazide fazla zorlamadan, genelde düz zeminde(karayolu haricinde/cross ve plakasız herhal)zorlamadan her viteste her devirde ma fazla yüksek devirde olmadan bitirip servise gidin.

Zincir gerginliğine, yağlanmasına vida gevşeyenlerin sıkılmasına, gerçi bir tek, ayak fren cıvatası gevşemişti bende, motor bloğunuda gezp baksınlar.

Servise tembihleyin, aşağı yukarı her 300 kilometrede, yağı değişin imkan var ise, ilk 1000(bin)kilometre bu dediğimi yapın, sonrasında çapak kesildiğinde, artık 500'de bir, sonraki periyodda her 2000'de bir, artık 5000 oldumu,bir kere daha ve ve 3000-4000 kilometrede bir değişin ben aşağı yukarı bu şekilde değiştim, ilk 1000 içinde çapak sıfıra indi, zaten oluşan çapak mikron toz seviyesinde idi

Her yağ değişiminde yağ filitresini/lerini , benzin/gaz yağı ile temizleyin/tin servisle aranızı iyi tutunda, gaz debriyaj tellerinide yağ bassınlar şırınga ile, dayanımı arttırır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaah ah bizde gectik o yollardan hep can sikintisindan yag degistirmeler, lan rodajdaki motora basmayayim diyerek gazı koklemeler yasanan sikintilar falan )) ama bi isin guzelligi bu zaten.. v stormu verdigim arkadas 2. Kazasini yapti dun motoru elinden aldim sabahtan beri toplamaya ugrasiyordum bitti sonunda ama o uzerime bulasan yagin verdigi huzuru hicbirsey veremez )
    O janavarı, o arkadaşının elinden almakla iyi etmişsin, tahminen buüyük cc tecrübesi yok iken, atlı karıncadan, V-storma atlamış, iyi ettin.

Bende her gün azar azar, geri topluyorum motorumu, elektrik tesisatı oksitlere balata temizleyici dayadım açık konnektörleri slikonla izole ettim, Özledim sıpayı

Kullandığım sprey boyayı sevmedim, belkide tam kurumadı, neyse kutusu 3 gayme, 4 kutu yedekte, cızıldımı fısfıs devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

Moruk ayaklığın yayı takamıyorum, sökmüştüm boya kıvır zıvır için, saa zahmet ayaklık pegin yay durumunu, bir kaç açıdan resimlersen saa zahmet,
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Hacım motor iskenderunda kaldı arkadasin elinden v stromu alinca benimkini orda biraktim. Ama gecenlerde bende biraz cebellesmistim yay ile.. ustte yarım gecme bir civata olacak iki yayı ic ice gecirip iki ucunu birden yukardaki yarim civataya vr tornavida yardimi ile ayakliktaki cikintiya takiyorsun

Hacım motor iskenderunda kaldı arkadasin elinden v stromu alinca benimkini orda biraktim. Ama gecenlerde bende biraz cebellesmistim yay ile.. ustte yarım gecme bir civata olacak iki yayı ic ice gecirip iki ucunu birden yukardaki yarim civataya vr tornavida yardimi ile ayakliktaki cikintiya takiyorsun
    Neyse bu gün biter inşaallah, usta arkadaşın yanına uçmam gerek zaten, yeni zincirden bakla çıkarttırayım.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Galeriyi gezinip fotograflardan birinden kesme yaptim işine yararsa boyle birşey

Galeriyi gezinip fotograflardan birinden kesme yaptim işine yararsa boyle birşey
    http://i.hizliresim.com/0Vo8mo.png
    Doktor bune , ayaklık pegi, içerisindeki, düşme anında darbeyi absorbe eden yay, yan ayaklık/ yada takoz değil, iletişim kazası, neyse, dediğim gibi usta arkadaşa havale ederiz yapabilirse tabii

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Heee direk peg detaylari lazim pardon hacim ben bildigin yan ayaklik anladim

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yan ayaklığınızın çift yay olması çok önemli hatta hayati! Ben 3 kere yaşadım bunu, çok şanslıyım.

@Carbon ne yaptın, uygun dişliyi bulabildin mi katalogdan? Arka dişli için özellikle bakıyordunuz...

REKLAM ALANI
46. sayfa BirinciBirinci ... 36444546474856 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)