Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Honda CRF250L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

sevgili @sagalassos, http://www.youtube.com/watch?v=NkCNV7Aaets linkindeki videoda hondanın kawasakiye göre daha iyi olduğunu yazmışşsın, evet ama oradaki kawasaki ABD menşeili olan karbüratörlü model, türkiye'dekiler enjeksiyonlu versiyon ve motor, performans, benzin tüketim vb. grafikleri hondayla birbirine çok yakın.. yukarıda da yazdığım gibi başka ufak farklılıklar var: hondanın uygun fiyatı, servis/yedek parça ağı, benzin göstergesi, yumuşak geniş selesi mi, yoksa kawasaki'nin ayarlanabilir süspansiyonları, dunlop lastikleri, daha hafif yapısı mı tercih sebebi olmalı bilemiyorum, aslında kawasakiye kanım daha çok ısınmıştı ama 12.750 tl edecek bir motor da değil gibi, ama honda fiyatını sonuna kadar hakediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sagalassos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Merhaba srkncrz,

Haklısın, videodaki karbüratörlü ve 5 vites. Karbüratörlüsüne bakıyorum gene, süspansiyonlarının ayarlanabilir olduğu yazılı (enjeksiyonlusu da öyledir eminim). Bu, arazi kullanımı için bir avantaj. Ayrıca Kawasaki biraz daha hafif bir motosiklet. Kawasaki'nin vites aralıkları daha kısa ise, bu da arazide avantaj ama yolda aralıkların uzun olması daha iyi. Honda fiyat konusunda rakiplerinin önünde. Kawasaki arazi sürüşleri için daha avantajlı. Sanırım kullanım tarzın ve aradaki fiyat farkı seçiminde belirleyici olacak. Kawasaki hakkında bilgim çok sınırlı ama Honda hakkında yardımcı olabileceğim bir şey olursa elimden gelen yardımı yaparım.
    cenkito bunu beğendi.

cevaplarınız için teşekkürler @sagalassos, aslında daha çok şehir içinde kullanacağım, haftasonları da atlama zıplama yapmadan toprak ve gevşek taşlık zemin, dere yatağı vb'nde honda crf250l beni çok üzmez herhalde. sonuçta forumda bir sürü arkadaş kullanıyor arazide, karar verme aşamasında fiyat önemli bir kriter benim için şuan

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Eğer atlama zıplama yapmayacaksanız, Honda sizi kesinlikle memnun edecektir. Dediğiniz gibi, arazide yoğun olarak kullanan epey kullanıcı da var ve hiç kimseden motosikletle ilgili bir şikâyet/hoşnutsuzluk duymadım bugüne kadar.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Hocam aslında sorunuzun cevabı basit bu kadar kafa yormanıza gerek yok
    Çok hardcore arazide gezicem asfaltla pek işim olmaz diyosanız klx
    3-5 kilonunda hesabını yaparım çok proyum limitleri zorlarım paramda var diyosanız wr 250
    Yada benim gibi işede gider gelirim şehiriçindede gezerim pazar günleri çıkar arazide dolanırım çok fazla limitleri zorlamadan hepsini yaparım diyorsanız crf 250

Diğer iki motoru (klx ve wr yi) hiç kullanmadım ama gördüğüm kadarıyla kullanıcılar bu şekilde birbirinden ayrılmış
    cenkito bunu beğendi.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Neyse canlar, yeni bir grup kuruldu. Bolcana crf cide var. Sizlerde gelin organizasyonlardan haberdar olun.
    dockerengin, cenkito ve pistolpitt bunu beğendiler.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse canlar, yeni bir grup kuruldu. Bolcana crf cide var. Sizlerde gelin organizasyonlardan haberdar olun.
    Hocam bulamadım facebookda

Motosikleti
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bulamadım facebookda
    Hocam kusura bakma link vermemişim.

https://www.facebook.com/groups/551671058235709/

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    HONDA CRF250L EXTREME ENDURO
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://u1311.hizliresim.com/1h/1/u45xb.jpg HONDA CRF250L EXTREME ENDURO
    Bune yauu korku filmi gibi...
    cenkito bunu beğendi.

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    arkadaslar aranızda edirneden crf si olan var mı? gecen gun bı tane gordumde

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Araç ile çekilerek kurtarıldı.
    cenkito bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Aynı tarz olayı ben de Str250 ile yaşadım. 3 kişi motorun arka bölümünü çamurdan çıkaramadık en son bir land rover vinçi ile çekti sağolsun.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bu da bizim max aleminden gelsin o zaman

wolrath, Buzzard, merkezkale ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Aküm bitmiş yolda kaldım .4 aylık motor 2300 km de

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Teşekkürler yazılarımı okuduğunuz için. CRF benim ilk motosikletim açıkçası. Tenere ise bir sonraki basamak olacak, hakkında en çok okuduğum ve araştırdığım motosiklettir. Ve elbette, Tenere uzun geziler için çok daha uygun bir motosiklet (CRF uzun gezilerin motosikleti değil ama yapılır mı, yapılır tabii). Küçük motosikletle uzun geziler yapılmaz diye bir kural yok, insan elindeki imkânları en iyi şekilde kullanmalı bana göre. Bugün için elimde CRF var, Tenere olduğunda yurt dışında hayalini kurduğum daha uzun menzilli geziler var. CRF'de ayrıca motosiklet mekaniğini, basit tamiratları öğreniyorum ki, uzun yolda (özellikle de Doğu/Uzak Doğu, Afrika gibi yerlerde seyahat edecekseniz) çok önemli. Bunu da bu sayede yavaş yavaş öğreniyorum (geleceğe hazırlık ve yatırım). Şu kadar ay/yıl veya şu kadar km. yapınca motosikleti değiştireceğim gibi bir düşüncem de yok. CRF'yi seviyorum ve keyif alıyorum. Şu anda Tenere'yi çok fazla düşlemiyorum (ama aklımın bir köşesinde hep). Çok düşlersem elimdeki motosikleti yetersiz bulup, ondan keyif almayı unutabilirim. Özetlemek gerekirse, motosikletin fiyatı benim için önemli bir kriterdi ama CRF'de daha öncelikli olan konu, motosiklet ve yol deneyimi kazanmaktı. Böyle yaptığım için de hiç pişmanlık duymadım (elbette 250 cc bazen yetersiz geliyor, insan elinin altında daha fazla güç istiyor ama genel olarak motosikletimden çok memnunum). Umarım sorularınıza tam olarak yanıt verebilmişimdir.

Son olarak şunu da ekleyeyim, blog'umda yazdıklarım belki yanlış bir izlenim uyandırmıştır. CRF'yi genelde uzun yolda kullandım ve bu bakımdan bu motosikletle birçok kez uzun yolda seyahat etme olanağım oldu ama genel anlamda deneyimli bir motosiklet sürücüsü değilim (zaten öyle olsaydı dediğiniz gibi, CRF yerine önceliğim Tenere olurdu).

Motosikleti
    Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yolda bıraktı? Vurdurmadınız mı hiç mi çalışmadı ?

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Daha önce sözünü ettiğim (blogumda da yer alan) geziyle ilgili birkaç dk.'lık bir klip yaptım (uzun videosu da bitmek üzere). Görmek isteyenler için:

http://www.youtube.com/watch?v=PkKkl_z-qyA

Not: 1) Klip telefondan seyredilemiyor (müzik nedeniyle sınırlama var).

2) Bir önceki açıklamalarım Dradis'in sorularına cevaben yazılmıştı, alıntı yapmayı unuttuğum ve sonra da izin verilmediği için kime yazdığım belirsiz gözüküyor.

Alıntı Sagalassos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2) Bir önceki açıklamalarım Dradis'in sorularına cevaben yazılmıştı, alıntı yapmayı unuttuğum ve sonra da izin verilmediği için kime yazdığım belirsiz gözüküyor.
    Teşekkürler,
    Sagalassos bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırf bu yüzden hondaya yaklaşamıyorum. ne maliyeti varki bu kickstartın.
    benim akümde 16.000km de bitti. 1 -2 gün kadar bitik akü ile kullandım. kickstart sayesinde..
    motoru vurdurmakta sağlıklı birşey değil. ilerleyen zamanda sorun oluşturabilir.
    bence hondanın artık bu elzem şeyleri opsiyenel yapma hastalığından kendini kurtarması lazım...
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler