Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı desertnight adlı üyeden alıntı
    Yağ Değiştirecek Arkadaşların dikkatine:

Değerli katılımcımız

SAE sınıflandırmasında derece “W” harfi ile ayrılan iki rakamdan oluşur. W, winter yani kış anlamındadır ve yağın düşük sıcaklıktaki viskozitesini gösterir. Örneğin 10W-40’taki “10W” gibi. Bu rakam ne kadar düşük olursa yağ o kadar ince olacağından, bu bize aynı zamanda yağın düşük ısılarda ne kadar akıcı olacağını ve motorun ne kadar kolaylıkla çalışacağını da gösterir.İkinci rakam yağın yüksek ısı viskozitesini verir. 10W-40’taki “40” gibi. Bu rakam ne kadar yüksekse, yağ sıcakken o kadar viskoziteli, yani kalın demektir. (Akıcılık Derecesi (Vizkozite) :
    Bir sıvının dar bir boğazdan akabilmesine o sıvının akıcılık derecesi denir. Bu, belli bir hacimdeki sıvının belli bir çaptaki delikten akma zamanıdır. Akıcılık derecesi vizkozite ile ifade edilir )

Yağınız 10W-40 ise soğukta 10W gibi ince, sıcakta ise 40 viskozite yağ kadar kalın gibi davranır. Burada önemli olan viskozite aralığını seçerken kışın tahmini en soğuk, yazın ise tahmini en sıcak derecesine dikkat etmektir.

İmalatçı firma motosikletinizde – 10 derece ile + 40 derece arasında SAE 15W40
    – 20 derece ile + 40 derece arasında SAE 10W40
    – 30 derece ile + 20 derece arasında SAE 5W20 önermektedir.

Yüksek kaliteli dört zamanlı bir motor yağı motosikletinizin kullanım ömrünü uzatacaktır.
    Hyosung Shell Advance Motosiklet yağlarını tavsiye eder.

Bilgilerinize sunar, güvenli ve emniyetli sürüşler dileriz,

Saygılarımızla,

Özcan Ekici

Global Motor A.Ş.
    Satış Sonrası Hizmetler Müdürü
    Ben frame slidder arıyorum yada uygun bir düşme takozu siz bu parçayı getiriyormusunuz getiriyorsanız nasıl temin edebiliriz İzmirde bir kaç yerde bu parçadan bulabildim ama yapı itibarıyla montaj imkansız
    Esas sorun bu parçanın monte edileceği yer hiç kimsenin bir fikri yok ben resimdeki işaretli noktanın uygun olup olmadığını sormak istiyorum eğer uygun değilse siz bir nokta tavsiye edebilirmisiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı TheSuda adlı üyeden alıntı
    Teşekkürederim dostum. Sizlerede kazasız belasız sürüşler dilerim. Egzos fikrin için çok saol şimdi kafamda aşağı yukarı bi fiyat oluştu. Peki bu egzosu türkiyede bulma şansım varmı?
    Global Motora talep olursa neden getirmesinler, bir görüş bence, bende orta stand ile siyah cam düşünüyorum, ama şimdilik sadece düşünme kısmındayım

Alıntı Trigger adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar 2. el gt250 veya gt250r arıyorum.aklınızda olursa...teşekkürler.ben başka türlü aranıza katılamayacağım:(
    Satmak isteyenler kısmında bir adet GT250 ilanı vardı, GT250R bulmak içinse biraz beklemen gerekecek sanırım, ilk üretim yılı 2006 olduğundan daha yeni yeni yollarda.

TheSuda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Çok saol ben zaten servis müdürüyle bayabi muhatap olmuştum bu depo yazısı yüzünden bi ariim şansımı deniim getirtirler inşallah. Zaten benim egzos umda alt kaynak yerinde sararma olmuştu servisine baktırdım önemsiz bişiy olduğunu söylediler fakat görüntü hoş diil. Bende egsoz u söyliyecem eğer yenisini yollarız derlerse bende eğer getirme şansınız varsa fiyat farkını veriyim o egsoz u yollayın diiim
    BİNLERCE KİLOMETRE YÜZLERCE KADIN ....

Motosikleti
    pgo scooter + hyosung gv250
    merhaba dostlarım bir kaç gün önce ilk kazamı yaptım ama hafif atlattım makinanın sol ayak pedalını (sol ayağın bastığı yer vites kolu değil )ve sağ aynasını kırdım firmayı aradığımda pedal için 21 dolar+kdv ayna için tek ayna çift değil 45 dolar+kdv fiyat verdiler bana çok geldi eminönünden uydurma bir pedal aldım 10 yt orjinal gibin oldu çeşit çeşit çin malı ayna mevcut 20-30 ytl
    bu arada gv250 sine koruma demiri ve sisybar yaptıran varmı orjinalleri bana pahalı gibi geldi
    eralp gardaş sende şu ayrıntılı test sürüşünü bitir artıkın bekliyoz gari
    ***[FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"][/SIZE]DÜNYADA BİR MOTORDAN DAHA İYİ BİŞEY VARSA ODA İKİ MOTORDUR[/FONT]***

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    GT 250'de far ayarı var mı kendim ayarlayabilir miyim yoksa servis yolu mu görünüyor.Sorun şu;yol yerine havayı gösteriyor.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı açıkyol adlı üyeden alıntı
    GT 250'de far ayarı var mı kendim ayarlayabilir miyim yoksa servis yolu mu görünüyor.Sorun şu;yol yerine havayı gösteriyor.
    gt250r da yok, gt250de de yok sanırım.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Birde kitapçığında 1000 bakımı ücretsiz denilmiş buna yağ ve yağ filitreside dahilmi ?
    1000 bakımı ücretsiz, yağ ve yağ filtresini kullanıcılar karşılıyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.

Samsun Yanturdan dün 0 hyosung gt 250 r aldım. Yantur bu motorun servisi ve yetkili satıcısı olduğunu söyledi (adam 0 hyosung sattığına göre doğrudur).

Benim kafama takılan globalmotor sitesinde yetkili servislerde Yanturun ismi yok. Sonra gatanti dışı bırakmasınlar motoru.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.

Samsun Yanturdan dün 0 hyosung gt 250 r aldım. Yantur bu motorun servisi ve yetkili satıcısı olduğunu söyledi (adam 0 hyosung sattığına göre doğrudur).

Benim kafama takılan globalmotor sitesinde yetkili servislerde Yanturun ismi yok. Sonra gatanti dışı bırakmasınlar motoru.
    benim gittiğim servis de yeni yetkili servisi oldu. ellerinde sana verecekleri servis fişleri vs. olması lazım, üzerinde global motor, hyosung ve truva ibareleri olan. onlara bir bak ama bence global'i arayıp sormalısın
    ayrıca, motoru aldığım yerde 3-5 tane sıfır yamaha modeli (dragstardan, fz6'ya kadar) var ama onlar yamaha'nın yetkili servisi değiller...
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Elimde Hyosungun kullanma kılavuzu var. Arkasında serviş fişleri. Motorun faturasını yarın vereceklermiş (Şu an şehir dışında olduğum için o işle babam ilgileniyor). O kısmı doldurtup kaşeletmesi için babama tembihledim , yarın anlarız bakalım ne olacak.

Bakım sırasında değiştirilecek olan yağ filitresi ücterliymiş. Siz 1000 bakımını yaptırmışsınızdır. Bu filitrenin fiyatını hatırlıyormusunuz?

Motosikleti
    Elimde Hyosungun kullanma kılavuzu var. Arkasında serviş fişleri. Motorun faturasını yarın vereceklermiş (Şu an şehir dışında olduğum için o işle babam ilgileniyor). O kısmı doldurtup kaşeletmesi için babama tembihledim , yarın anlarız bakalım ne olacak.

Bakım sırasında değiştirilecek olan yağ filitresi ücterliymiş. Siz 1000 bakımını yaptırmışsınızdır. Bu filitrenin fiyatını hatırlıyormusunuz?

8€ o da yaklaşık 13,2 liraya tekabül ediyordu bu cumartesi günü
    Ben, crato’yum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Hımm sağol crato hızır gibi yetiştin.

Senin makina kaç kmyi devirdi ?

Ben motoru 7100ytl ye aldım (benim regal-raptoru 3500 e saydılar) Sence fiyat nasıl ?

Hangi motor yağını kullanıyorsun ?

Herhangibir yedek parça sıkıntısı çeken oldumu?

Sorularımla seni sıkıyor muyum?

Motosikleti
    Hımm sağol crato hızır gibi yetiştin.

Senin makina kaç kmyi devirdi ?

Ben motoru 7100ytl ye aldım (benim regal-raptoru 3500 e saydılar) Sence fiyat nasıl ?

Hangi motor yağını kullanıyorsun ?

Herhangibir yedek parça sıkıntısı çeken oldumu?

Sorularımla seni sıkıyor muyum?
    tersten başlayayım, hayır sıkmıyorsun...
    bence fiyat çok iyi, rr'ını da iyi vermişsin.
    bi aynam kırıldı benim, onu da hemen getirtebiliriz dediler. ben alüminyum döküm kaynağı yaptırmayı tercih ettim, iyi de oldu. motor yağını yetkili servisteki usta koydu, ustalığıyla nâm salmış biri olduğu için pek kurcalamadım ama global shell advance öneriyor, bundan sonra 2 lt shell advance alıp öyle gidicem bakımlara...

başka soruların da olursa msn' e ekleyebilirsin. graphx100@hotmail.com
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    ***Hyosung GV250 Aquila***
    selam arkadaşlar,

benim gv250nin rodajı daha bitmedi ama şimdiden düşünüyorum, iyi bildiğiniz bir servis warmı acaba tercihen ist. anadolu yakasında?

benim aldığım kızıltoprak istanbulmotor bayii servis bölümünü yeni kuruo ama yetkilimi olcak bilmiorum

birde dün bağdat caddesi şaşkından içeri giren ve benimle kornalaşan, motorunun rengi aynı we plakası bile benim 2 numara öncem olan GV250 sahibi arkadaş acaba burdamı???

Motosikleti
    Alıntı sunflorist adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar,

benim gv250nin rodajı daha bitmedi ama şimdiden düşünüyorum, iyi bildiğiniz bir servis warmı acaba tercihen ist. anadolu yakasında?

benim aldığım kızıltoprak istanbulmotor bayii servis bölümünü yeni kuruo ama yetkilimi olcak bilmiorum

birde dün bağdat caddesi şaşkından içeri giren ve benimle kornalaşan, motorunun rengi aynı we plakası bile benim 2 numara öncem olan GV250 sahibi arkadaş acaba burdamı???

istanbul motor'un halen iyi bir ustası olmadığını biliyorum, ben hasanpaşa'da bir ustaya gidiyorum. eğer özelden mesaj atarsan sorularına cevap verebilirim. kolay gelsin.
    Ben, crato’yum.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar siz hangi tür benzini kullanıyorsunuz ben 95 oktan benzin aldım egzoz altındaki delikten su damlamaya başladı motoru çalıştırınca oluyor performans ataklık %30 düştü hayırdır inşallah!

Motosikleti
    hangi benzinciden benzin aldığınıza dikkat etmelisiniz, bırakın markayı mümkünse benzincinizi bile değiştirmeyin. ben motoru ilk çalıştırdığımdan beri 95 oktan kullanıyorum.

Not: İlk mesaja GT250R rodaj bakımı bilgileri eklenmiştir.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    ***Hyosung GV250 Aquila***
    selam arkadaşlar,

bugün motorumu kaskolatmak için koçalyanza gittim, we 700ytl gibi bir fiyatla karşılaştım. diğer arkadaşlar önceden 500 civarı fiyatlar söylemişlerdi, acaba halen bu fiyatlara kasko bulabilen warmı? yoksa 700 iyimidir??

[QUOTE=crato]istanbul motor'un halen iyi bir ustası olmadığını biliyorum, ben hasanpaşa'da bir ustaya gidiyorum.QUOTE]

saol crato, senin hasanpaşadaki usta yetkili servis mi weriyo??

Motosikleti
    Alıntı sunflorist adlı üyeden alıntı

saol crato, senin hasanpaşadaki usta yetkili servis mi weriyo??
    evet yetkili servis. servis yetki belgesini yeni aldığı için basılı kitapçıklarda adı yeralmıyor. Global Motor'un kendi forumundan da teyit edildi, merak etmeyin. Ayrıca, ustalığı da iyi.

bu arada koç allianz'tan konuştuğunuz kişinin adını bana da yollarsanız sevinirim.
    Ben, crato’yum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Arkadaşlar benim bagaj açılmıyor
    Anahtar dönüyor fakat, birtürlü bagajı açamıyorum, sinir oldum.

Daha önce sizin başınıza geldimi?. Nasıl açacağım tavsiyeniz varmı?

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler