Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı patrick adlı üyeden alıntı
    Merhaba arkadaşlar,
    36 yaşından sonra geçen hafta ilk motorum alarak GT250 comet ailesine katıldım. fırat buldukça biniyorum ama henüz 100 km bilr yapamadım.
    Birkaç sorum olacaktı, formun çoğu sayfasını okudum, belki de atlamışımdır. Yönlendirirseniz sevinirim
    1) Koruma demiri ile ilgili yardımcı olabilecek var mı (görebildiğim kadarıyla sizlerin de benzer araştırmaları var)
    2) Top case taktıranınız varsa, nereyi ve hangisini tavsiye eder
    3) Bazen çok rahat geçmesine rağmen, anahtarı kilitleme moduna getirdiğimde takılı kalıyor, çıkartamıyorum (Mutlaka basit bir yöntemi vardır?)
    bir de vitesi boşa almada bazen sorun yaşıyorum ama bu konuda forumda bir cevap görebildim
    şimdiden teşekkürler
    Hoşgeldin.

ilk iki soru konusunda araştırmalar devam ediyor.

3. soruna cevap vermeye çalışayım. Anahtarı çıkarırken gidonu hafif sağa sola doğru çevir (bu arada anahtarı deliğe doğru bastırıp çekmeyide ihmal etme). Bir süre sonra el alışkanlığı kazanıp anında kilitler olacaksın.

Vitesi boşa alma konusundaki sorunların da zamanla geçecektir. hem motorun mekanik olarak alışması hem de senin ayak alışkanlığını kazanman biraz zaman alır. Ayrıca eğer motor boşa geçmiyorsa motoru (debriyajı bırakıp) 2-3 cm ileri veya geriye alman sorunu çözecektir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    Bu Cumartesi İzmir' ime dogru yola cıkıyorum. İki hafta tatildeyim ve guzel bi ege turu yapıcam insallah.. cesme didim bodrum gibi dolaşıp istanbula geri donucem insallah.. ilk defa boyle bi uzun yolculuga cıkıcam ve pazartesi gunu motorumu istanbul motora servise bıraktım. bugun gidip alıcam motorumu ve tüm bakımları yapıldı... istanbul motorun servis ustası ve diger sahibinin yaklasımları cok farklıydı dostlar. gayet iyi ve profesyonelce yaklaştılar... daha onceden yapılan olumsuz eleştiriler yersiz ve gereksiz gibi geliyor bana. bende olumsuz bi kac bisey yazmıstım ve mahcup oldum dogrusu.... herneyse bu uzun tatilim oncesinde serviste motorumun tum ayarlarını yapan ve motorumu hazırlayan ustama tesekkur ederim oncelikle.
    tüm yolculugum boyunca rotam uzerinde resimler cekicem ve ayrı bi baslıkta motorun gidisatı, yolda basıma gelenler ve gezi resimleriyle birlikte sizlerle paylasıcam dostlar...

izmirde bulunan HYO cu dostlarım cumartesi karşıyakamdayım ve yolda kırmızı bi GT250 naked gorurseniz durdurun beni tanısalım... surekli izmirimde gezicem turlıycam tadını cıkarıcam heryerin.. umarım gorusuruz tanısırız...

herkese keyifli surusler dostlar... banada hayırlı yolculuklar :D
    KSK FOREVER ... 35½

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ceko, öncelikle kazasız belasız ve keyifli yolculuklar, rota süper
    istanbul motor ile ilgili olarak da bence bu topic kesinlikle etkisini göstermiş çünkü ben de motorumu oradan almıştım ve pek iyi bir izlenim bırakmamışlardı bende, topiğin bu şekilde etkli oldugunu görmek güzel, eger o eleştiriler yapılmasaydı bu şekilde bir düzelme olurmuydu bilemem, zaten amaç hiç kimsenin ekmeği ile oynamak değil, sadece bizlerin hak ettigi doğru düzgün hizmeti verecek esnafları ortaya çıkarıp onlar ile çalışmak, sonuçta bizde bu işler için tomarla para harcıyoruz

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ertuğrul...
    Ben o PDF dosyalarına ulaşamıyorum biri bana mail atarsa çok mutlu olurum hatta rica ediyorum arkadaşlar biriniz mail atarmısınız(3.gt125/gt250 (servis manuelleri alt başlığı altında)Bu dosya benim için altın değerinde!Umarım boyut kurtarır.(aytskal@mynet.com)Bu arada Samsun yada özellikle Orduya gelme ihtimalim sözkonusu kafayı kırarsam motosikletimle bile gelebilirim
    Johny...
    Bence Global ile görüş onlar Kore ile bağlantıya geçerlerse sana arıza nedenlerini sıralayacaklardır biz işyerinde bir arıza içinden çıkamazsak makinenin geldiği ülkeyi arıyor bu şekilde çözüyoruz.Adamlar sana sebeblerini ve çözüm yollarını söyleyeceklerdir çünkü arıza istatistiği tutulur ciddi şirketlerde.

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    ceko bende hyosung aldım keewayden sonra bu alet çok fazla geldi ..
    zamanla alışırız inşallah bunlarda fotoğralarım

http://img314.imageshack.us/img314/1090/img42165mi.jpg

http://img77.imageshack.us/img77/218/img42144lq.jpg
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659
    Ya arkadaşlar, kafayı yiyicem aranızda Hyosung GT 250 Comet'e, görüntüyü bozmadan arka çanta takmayı başaran var mı? Gördüklerim çok uyduruk duruyor ...

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı Ralf adlı üyeden alıntı
    Merhaba arkadaşlar;

Aranızda Hyosung GT 250 Comet'e, görüntüyü bozmadan arka çanta takmayı başaran var mı? Uzun yolda çok lazım oluyor...
    sanayide biraz uğraşılırsa çanta markalarının standart tablalarının oturtulabileceği bir bağlantı demiri yaptırılabilir diye düşünüyorum ama ben soft yan çantaları tercih ve tavsiye ederim.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Mulhacén 659
    Sağol Crato kardeşim, soft yan çanta içinde destek gerekmiyor mu? Tavsiye edeceğin bi yer var mı?

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    creto yerine ben cevap vereyim özen motor kızıltıprakta var yan çanta givinin soft arka koltuğu kaldırıyosun eyerat eyeri) gibi geçiriyorsun arka koltuğu tekrar takıyosun operasyon completed oluyor

(ne dedim ben ya)

çok üzgünüm çok...
    To know me is to love me....

Motosikleti
    Alıntı Ralf adlı üyeden alıntı
    Sağol Crato kardeşim, soft yan çanta içinde destek gerekmiyor mu? Tavsiye edeceğin bi yer var mı?
    özen motorda kappa çantaları ve aksesuarları satılıyor. fiyat ve kalite olarak orta hallidir. destek demiri gerekiyor elbette yoksa çantalar alt aşağı doğru kıvrılıp tehlike yaratabilir. en azından arka çanta demirlerinden daha kolay yapılır diye düşündüm.
    bir de arka selede taşımak için yapılmış çantalar var, onlar da kullanılabilir.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Mulhacén 659
    Alıntı jakobien adlı üyeden alıntı
    creto yerine ben cevap vereyim özen motor kızıltıprakta var yan çanta givinin soft arka koltuğu kaldırıyosun eyerat eyeri) gibi geçiriyorsun arka koltuğu tekrar takıyosun operasyon completed oluyor
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    özen motorda kappa çantaları ve aksesuarları satılıyor. fiyat ve kalite olarak orta hallidir. destek demiri gerekiyor elbette yoksa çantalar alt aşağı doğru kıvrılıp tehlike yaratabilir. en azından arka çanta demirlerinden daha kolay yapılır diye düşündüm. bir de arka selede taşımak için yapılmış çantalar var, onlar da kullanılabilir.
    Jakobien ve Crato biraderlerim çok teşekkürler yardımlarınız için.Yarın İstanbuldayım, kesin uğruyorum kızıltoprağa, inşallah yakışıklı bir çanta taktırıp resmini yayınlarım burdan

Keyifli sürüşler dilerim,

Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar başımda çok ilginç bir dert var, acil yardımınıza ihtiyacım var, kısaca anlatayım
    şu an gt 250de 3300 kmdeyim. 3000 kmye kadar en ufak bir sıkıntım olmadı, 10 gün falan önce her zamankinden farklı bir benzinciden benzin aldım, normalin dışında tek yaptıgım bu, sonra 5-6 kere başıma şöyle bir olay gelidi o günden beri (bu arada o depo bitti, yeni ve temiz bir depo daha aldım ve bugün yine yaptı)
    tam olarak 5.viteste oluyor, tam gaz giderken, genelde 100-120 arası birden hiçbir sebep yokken yani durup duruken motor stop ediyor yani 120 ile giderken yolun ortasına yığılıyor motor o an ve kesinlikle gaz yemiyor, sanki o hızda birden motoru bilerek kapatıp boşa almışım gibi motorun gaz ile tüm ilişkisi kesiliyor, hemen sağa çekiyorum ve bir iki dakika sonra çalıştırdıgımda hiç bir şey yokmuş gibi çalışıyor, şimdi
    1. Her 5. vitese çıktıgımda bunu yapmıyor
    2. Kullandıgım yollar ve şartlar tamamen aynı yani fazladan rüzgar gibi şeyler olmuyor
    3. Motorun normal çalışmasında hiç bir gariplik yok
    bugün ustaya sordum (3 farklı) hiç kimse bir fikir yürütemedi, ilk akla karbüratör geldi ama eger olsaydı kenara çektikten sonra çalışmaz tekrar dediler, bu durumda motoru açacaklar, beyin ile ilgili olması kuvvetle muhtemel ama işin garip tarafı hata tekrar tekrar olmuyor, ben önce bir size sorayım dedim, benzer bir durum daha önce herhangi birsinin başına geldi mi diye ?
    Bence benzinde sorun yoksa eğer, yan sehpadaki müşür arıza yapmış olabilir 5. viteste uygun hızda değilsen aşırı sarsıntıdan motoru yan sehpa aşağıya inmiş gibi stop ettiriyor, sonra devreyi tekrar açıyordur ve motor hareket halinde olduğu için tekrar çalışmaya başlıyordur. Kötü bi ihtimal beynide yakabilir.

Bu Hyosung ta değil ama Regal Raptor kullanan bi arkadaşımın başına geldi, servis yan sehpadaki müşürü sökerek sorunu kökten çözdü.

driver13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyousung gt250r
    arkadaşlar merhaba bende gt250r aldım,bir kaç kere egzos taktıran arkadaş gördüm,nasıldır bilen varmı nerde kaça takılır motora zararı varmıdır!!

heLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    07' GSX-R 600
    Motora zarari oldugu soyleniyor. Herhangi bi yerde 250-400 YTL arasinda taktirabilirsin. Egzos degisikligi yaparsan motor garantiden duser..
    Suzuki [B]GSX-R 600[/B] '07
    [B]2[/B] Fast [B]4[/B] You

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 250 gt 250 karşılaştırmaları yaparken gt 250 beni yoldan çıkardı bu gün sparişini verdim Allah kısmet ederse pazartesi motorum burda kasko ve plaka işlemlerini çarşambaya kadar halledersem kara yılanım çarşamba altımda olur sizlere resimleri geçerim yavaş yavaş deneyimlerimide cbf le birebir kıyaslıyarak hiç tarafsız aktarırım bölece cbf ve gt kıyaslamasını her iki motorlada ilgilenenler tarafsız bi şekilde bulur...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    carsamba alıcaktım motoru servisten ama persembe aksamı almak nasip oldu... bi kac sorun vardı ve halledilmiş genel bakımı yapılmıştı...
    ya kardeşim bi motor bakımdan cıktıktan sonra bu kadarmı degişir pamuk gibi olmuştu motor cok farklıydı harikaydı gercekten..
    ustam cidden tesekkurler...istanbul motora da tesekkurler...oradayken global motor yetkilisiylede selamlastık, forumu takip ettiklerini belirttiler.. cidden guzel bisey bu..

uzun yola cıkma vakti geldi cattı bu sabah 5 te tekerlegi dondurucez hayırlısıyla.. bakalım neler olucak...tatil sonrasında resimlerle birlikte gorusmek uzere dostlar.
    KSK FOREVER ... 35½

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Yaw arkadaşlar ben de RT125 Karion a bayiliyorum dibim düşüyo kalbim çarpıyo. Ancak

- motorun pek yaygın olmayışı
    - henüz sokaklarda bir tane bile göremeyişim,
    - Bu sitede bile kimsede olmayışı.

acaba diyorum alırsam yanlış mı yaparım. 5200 YLira benim icin az para sayılmaz.

Yok mu binen kullanan birisi veya ilerisi için fikir beyan edebilecek bir arkadaş. Şimdi alıp ileride pişman olmayayım diyorum.
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Yaw arkadaşlar ben de RT125 Karion a bayiliyorum dibim düşüyo kalbim çarpıyo. Ancak

- motorun pek yaygın olmayışı
    - henüz sokaklarda bir tane bile göremeyişim,
    - Bu sitede bile kimsede olmayışı.

acaba diyorum alırsam yanlış mı yaparım. 5200 YLira benim icin az para sayılmaz.

Yok mu binen kullanan birisi veya ilerisi için fikir beyan edebilecek bir arkadaş. Şimdi alıp ileride pişman olmayayım diyorum.
    sitede şu anda bir kişide var, en baştaki listede görebilirsin. ben kızıltoprak civarında birkaç kişi de gördüm. makinenin emsali yok henüz ama aynı motoru kullanan rx125'ten kullanıcıların hepsi memnun. tek düşündüren nokta motor arka lastiği çevirmekte zorlanır mı? kullanıcılar memnun olduktan sonra pek birşey kalmıyor sanırım.
    Ben, crato’yum.

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    cbf250 demişken bu motorun çnünde gt250 ye benzer ama sadece iki sıra bi yağ radyatörü gibi bişi farkettim geçenlerde. sitesinde hava soğutmalı diyor ama acaba bir yağ desteğimi sözkonusu. bilen varmı...

Ertuğrul+1

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    gt250 için arka çanta. bunu twister da gördüm. burada bahsi geçtiği aklıma gelince resmini çektim. ben bunun aynısını gt250 dede görmüştüm.

olay bu;

markası kappa idi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey

[COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler