Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Vl250 Intruder Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adasel kardeşim, emeğine sağlık. Yakından takip ettiğim İntruder 250'yi çok güzel anlatmışsınız.
    Kafamda artık kalan tek problem; Bu modelin devamının gelmemesi nedeniyle parça problemi olduğunda, sorunun nasıl çözüleceği?
    bu bütün motor kullanıcılarının, daha doğrusu 2. el motor almak isteyen tüm motorcuların ortak kaygısı. fakat her geçen gün ülkemizde de motor sayısının artmasıyla firmaların ellerindeki yedek parça stokları da daha fazla güçleniyor. sonuçta motosiklet sektörü hızla büyüyor. tabii ki zamanla her model ya üretimden kalkacak ya da yenilerek üretimine devam edilecektir. bu kaygıyla hareket edersek sıfır bir motor bile almamamız gerekir ;) . Fakat suziki modelleri için parça probleminin fazla olmadığını biliyorum. ayrıca bahsettiğimiz motor için konuşmaya devam edecek olursak, kolay kolay motor ve mekanik aksamdan sıkıntı yaşamazsın. sıkıntı ve problem yaşatacak bir makine değil. ihtiyacın olacak parçalar haliyle stokta olacaktır. kaldı ki piyasada her marka ve model motor için uyumlu parçalarda bulabileceksin. en kötü ihtimalle yurt dışından parça getirilir. ha 100 liralık parçayı 150 liraya alırsın ama yine de motor yatmaz.

bugün hala 1990 model motorlara binen insanlar, motorlarının parçasını nasıl buluyorsa korkma sende bulursun. benim kullandığım motor da üretimden kalktı. ama üretimden kalkması yedek parçası olmayacak anlamına gelmez. firmalar en az 10 yıl boyunca Türkiye'ye getirdikleri motorların yedek parçalarını stoklarında tutmak zorundadır.

Bir de çok önemli bir tavsiye vermek istiyorum. Motorunuz ne marka olursa olsun ucuz olsun diye bulduğunuz her servise götürmeyin. Yetkili servisine götürün. Ben motorumun en basit işini bile yaptırmak için yetkili servise götürürüm. Evet dışarı da daha ucuza yaptırmak varken bir miktar daha pahalı olur ama içim rahat olur. ayrıca sürekli aynı servise gitmek, oradakilerle kişisel ilişkileri de kuvvetlendirir. ilerde büyük bir sıkıntı yaşarsan şayet, o fazladan verdiğin servis paralarının yüzü suyu hürmetine serviste senle daha da yakın ilgilenir ve probleminin çözümü uzun ve problemli bile olsa seni başlarından savmadan senle ilgilenirler.

rüzgarın bol olsun
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    İlgin için teşekkür ederim Adasel.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    arkadaşlar bende önümüzdeki ay bir intruder alıp aranıza katılmak istiyorum, 2006 model 24000km de 6000tl ye bir makine buldum, nasıl fiyat uygunmudur? az mı çok mu? değer mi değmez mi, yardımcı olursanız çok sevinirim

Motosikleti
    GV250 istiyor :)
    Selam Arkadaşlar,
    Bende intruder 250 alıp aranıza katılmak istiyorum ama yakıt konusunda yorumları okuduğumda kilometre yakıt sarfiyatı yorumlarda farklılık göstediryor. 100km de kaç litre yakıyor yada kaç TL yakıyor. Yakıt konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
    Bire diğer konuda aklımın bir köşesinde Honda Rebel 250CC var bu motor hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim...

Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım.değerli yorum ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.Birkaç sorum olacaktı.
    1. sisy bar yaptırmak istiyorum izmirde nerede yaptırabilirim fiyatlar ne aralıkta.
    2. yağ ve hava filtresini internetten yada mağazadan uygun fiyata nereden alabilirim.
    3. hangi yağı kullanıyorsunuz ve kaç km gidiyor.
    İlginize ve cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.Buarada motor 2007 model.

Motosikleti
    Selam ZUSTUNKAYA
    Sanırım forum sayfası terk edilmiş Belki sen benim sorularıma cevap verebilirsin. Bende intruder 250 almak istiyrorum ve araştırma yapıyorum.
    İntruder 250cc nin kronik bir sorunu var mı titreme varmı,
    İntruder 250cc yakıt sarfiyatı nedir sürüş konfor ve güvenliği nasıl.
    Şimdiden teşekkür ederim...

Sevgili ismail bende ümidimi kesmiştim neredeyse.
    Ben motoru alalı yaklaşık 1 ay oldu .bütün bakımlarını yaptım.am ayarları iyi olmadığı için yaklaşık 100km de 5 lt yaktı.bu rakam çok.zengin karışımla çalışıyormuş motor.dün ayarlarıda yapıldı yakıt konusunda en doğru bilgiyi 2-3 gün sonra verebilirim.ama zengin karışımla bile şehiir içinde 5 lt yaktığına göre şuan için benim tahminim ortalama 4 lt gibi geliyor.sürüş ve konfor bence son derece güzel.çünkü kalite adamlar yapmış.hızlanma güç oldukça tatmin edici.titreme sorunu yaşamadım.çift silindir sonuçta.Motorun kronik bir sorunu olduğunu sanmıyorum ben yaşamadım.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.ii günler

Motosikleti
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler ZUSTUNKAYA,
    Ben intruder 250 almayı bayağı kafaya koydum, motorunun son ayarlarına göre yakıt sarfiyatınıda paylaşırsan çok sevinirim. Yardımların için tekrar teşekkürler.

garomir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Yamaha XJ6 Diversion S
    Herkese merhabalar.

Yaklaşık 1 senedir vl 250 kullanıyorum. 10.000 km yol yaptım. Herhangi bir kronik sorunu yoktur. Eskiden ybr 125 im vardı. Ona göre biraz fazla yakıyor o kadar. Şu şekilde 10-11 lt yakıt aldığımda 250-300 km yolu rahat yapıyorum. Şehir içinde sıkışık trafik ve otobanda 120-140 km hızlarla bu verimi elde edebiliyorum. Gerçi ne kadar hızlı gidersem o kadar az gidiyor benzin. Şimdiye kadar en az 235 km civarı gitti. Bu arada yeni bakım yaptırdım, zincirim kötü durumdaydı o da değişti. İzmir, Bornova Doğa motorda yaptırdım.

En son bakım 11.000 km de yapılmıştı.
    16.500 km de yağ değiişimini kendim yapmıştım.
    22.000 km de servis bakımı yapıldı. Aşağıda yapılanlar ve ücreti;

2 lt yağ 40 tl
    yağ filtresi orjinal 15 tl
    ön balata orjinal 75 tl
    DID zincir 290~ tl
    işçilik 50 tl (sanırım zincir işçiliği fazla olduğundan bu kadar aldılar)

ve 5000 km de bir bakım önerdiler. Aslında yağ ve hava filtresini internette felan bulabilsem kendim yapıcam ama nafile.

Motorumdan çok memnunum, uzun yolda da kısa yolda da hiç üzmüyor. Fazla ısınma, titreşim ya da herhangi başka bir sorunu yok. İzmir'de sissy bar veya benzeri krom aksesuar yaptırmak içinde alsancak stadının oralarda talim ustanın yeri var. Motor egsoz ve krom parçaları ile ilgileniyor ve adam izmirde tek. Buna rağmen çok para istemiyor. Tam tarif olarakta, alsancak stadının önünden devam edince epey ileryerek gönen WW servisi var oraya gelmeden eskiden sümerbank olan ama şimdi okul olan bir sokağın oraya geliyorsunuz oradan sağa (deniz değil diğer tarafa ) dönünce hemen ilerideki dükkandır.

Motosikleti
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler GAROMİR,
    Kafamı karıştıran bir soru var sizlerle paylaşmak isterim, okuduğum yorumlara göre honda shadow 750CC 100km de ortalama 4 litre yakıyormuş suzuki inruder 250cc ve 100 km de 4 litre yakıyor, bunlar benim yorumlardan okuduklarım ve kafam karıştı.

garomir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Yamaha XJ6 Diversion S
    Son benzin zamlarına göre, gerek uzun mesafe otobanda 120 km ile gerekse şehir içi trafikte kullanarak ortalama 17 kuruş yaktım.

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar ben de uzun zamandır ziyaret etmiyordum bu forumu. Ama hem sorunsuz, hem şık, hem vibrasyonsuz, hem de az yakan bir cruiser istiyorsunuz aradığınız motor budur.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Motosikleti
    İnroder LV 250 cc almayı çok istiyordum ama bir türlü bütçeyi denk getiremedim. Birde yaz geldiği için fiyatlar arttı ve internette satılan LV sayısıda azaldı. Artık kışı bekliyorum. Kullanıcı arkadaşlar motordan bahsederlerse sayfa canlanır güzel de olur

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    ben virago 250 kullandım daha önce 3 lt yakıyor ve hatta kokluyordu. sattığıma üzülüyorum ama. şuan gs 500 üm var 4 lt yakıyor motorumun durumu 10 üzerinden 8 motor 10 üzerinden 7 yürüyen şimdi. 100 kmh yi geçmiyorum sizce 6000 tl civarında satıp bu motoru alsam yaptığım işe değer mi?? motorsikletim yıllık 500 tl civarında bakımla vergi algı dahil 100 bini çevirebilecek durumda.. görüşlerinizi bekliyorum...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Selam arkadaşlar, benim bir sorum olacak. Suzuki intruder 250cc ile Yamaha xvs 250 dragstar görüntü olarak birbirine çok benziyor. İkisi arasında karşılaştırma yapabilcecek, düşüncelerini paylaşabilecek var mı?

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Selamlar;

Gökhan YAŞDAL , Dün itibariyle 2005 VL 250 satın aldım. Kullanma kılavuzu , servis manuali gibi bilgiler aradım ama bulamadım malesef. Kitabın önerdiği buji, yağ ve hava filtreleri vs. gibi bilgilere ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. (İstanbul anadolu yakasında güvendiğiniz servis önerileri de faydalı olur)
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Selam Gökhan, intruder'in hayırlı olsun. Kaç km de kaça aldın ve performansından memnunmusun düşüncelerini paylaşırsan sevinirim. Bende motorla ilgili servis montaj kitapcığı tarzında birşey var işine yarar mı bilmiyorum ama e-mail adresini yollarsan sana gönderebilirim.

Motosikleti
    Selam. Kullanma kılavuzunu buldum ama asıl gerekli olan o servis montaj kitapçığı aslında. Söküp takarken nelere dikkat edeceğimiz vs. orada yazıyor olmalı. yasdal@yasdal.com a gönderirsen sevinirim. 35.000 km de 2005 model olarak aldım. Hatta sahibinden deki eski linkini paylaşayım. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67/pasif-ilan/

İlan kaldırıldı diyor ama alta indiğinizde detayları görebiliyorsunuz yine de. Eski motosikletim V motor olan çinlilerden (borelli ledov) olduğundan performansı bana 600 CC ye geçmiş intibası bile yaşattı. Henüz daha kendim bakım yapmadım. Aldığım arkadaş ısrarla daha bir kaç ay önce komple bakım yaptırdığını tekrar masraf yapmamamı söyledi. Bir tek bujileri değiştirmem gerekiyor. Ucuz buji takmış. Yakıtı şu anda biraz çok gibi geliyor bana. 5 lt. civarı 100 km'de. ortalama 40 TL lik 95 oktan benzinle 200 km gibi gidebiliyorum. Tek sıkıntım bu ama kullanım kılavuzundan doğru bujinin adına baktım bu gün uğrayıp alacağım. Yanlış hatırlamıyorsam NGK ER7C gibi bir kodu vardı. Alırken tekrar kontrol edeceğim. Büyük ihtimal doğru buji ile yakıtım da düzene girecek. Onun dışında bir sıkıntım yok. Hızlanmaları vs. çok güzel. Aldığım arkadaş son hız olarak tek kişi 160 - iki kişi 150 km/h gördüğünü iddia ediyordu am TEM de yaptığım bir iki denemede 140 ın üzerine pek çıkamadım. Çıkmak da istediğimden değil ama merak tabi. Şu anda camım yok uygun bir camı kendi imkanlarımla yapmak istiyorum buradan da yapım aşamalarını paylaşırım. Cam olmadan 110 ve üzeri hızlar can sıkıyor. Rüzgardan yolun tadına varamıyorsunuz. Vel hasılı VL 250 kullanan arkadaşlardan biraz daha geri bildirim olursa bu makinelerin tadını daha iyi çıkarırız. Ben sayfayı abone listesine kaydettim. Size de öneririm.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Yasdal verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Başlığı canlı tutmak adına tecrübelerini paylaşırsan çok sevinirim.

Motosikleti
    Bu makinanın bir dez avantajından bahsedeyim. yeni modelleri Türkiye'ye gelmediğinden Suzuki bu motosikletin parçalarından stok tutmuyor. Geçen hafta yenilemek maksadıyla arka tekerleğin takozlarını değiştirmek istedim. Basit kauçuk malzemeler. Eski Çin motosikletlerimde 5 liraya takımını aldığım ve her yerde bulunan bir malzeme. Suzukinin hiç bir bayisinde bulamadım. Merkezi aradm 3 haftada Yurtdışından getirecekler, Fiyatı 120 lira. İstemedim. Arka Jant tellerimden biri kırıldı. Söktüm ve sıradan bir motocuya gittim. (Eski motorumda da kırılmıştı 2.5- 3 TL ye her hangi bir tamirci de değiştirmişlerdi hemen). Orjinal parça gerekli abi değşemeyiz dediler. Aradım standart cevap. 3 haftada yurt dışından getireceğiz. Jant tellerim tamamen kırılsaydı demek ki 3 hafta motordan olacaktım. Bu motorun parçalarını Suzuki dışında yan sanayi de olsa bulabileceğim bir yer var mıdır? Ben hiç tahmin etmemiştim Suzuki alırken böyle sorunlar yaşayacağımı. Yılların markası henüz 2005 model bir motosikleti bu kadar çabuk gözden çıkarmamalıydı bence.
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler