Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar , uzun bi bekleyiş ve arayıştan sonra bütçeme uygun cbr'ımı aldım.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...75641166_n.jpg

kendime ait ilk 4 silindir motorum olduğu için arkadaştan alıp 1 tur dönsem ya demek gibi olmuyor. acayip keyif alıyorum şuan için.
    2007 model 37bin km de.

aranızda boğazdan headers kullanan varmı acaba ? yakıtı ne derecede etkiliyor. şuan için aşırı performans gibi beklentim yok. o yüzden üzerinde takılı headers yerine orjinal headers takmak istiyorum .
    Hayırlı olsun. Yakıtı 1 litre kadar etkiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    headers markası nedir? orjınalı ıle takas yapabılırım kalıtelı bısey ıse.

hayırlı olsun bu arada.

*yakıt konusuna gelırsek.herhangı bır egzoz parcası (headers-slıp on ya da komple egzoz) taktıktan sonra yakıtın artmasını yazanlar bunu neye baglıyor ? bırısı acıklarsa sevınırım.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Bana kalırsa yakıt artışının tek sebebi bu tür modifikasyonlar yaptıktan sonra o sesi duyunca daha fazla gaz açarak sürüşler başlıyor sonrasındada yakıtım arttı oluyor bence...

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Yakıtı 1 litre kadar etkiler.
    öyle olsa pek bi sorun yok aslında

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayırlı olsun bu arada.

*yakıt konusuna gelırsek.herhangı bır egzoz parcası (headers-slıp on ya da komple egzoz) taktıktan sonra yakıtın artmasını yazanlar bunu neye baglıyor ? bırısı acıklarsa sevınırım.

markasını bilmiyorum ama önümüzdeki günlerde yine bir bakımım olacak. o zaman bakarım yazarım ilgilenirseniz takas edebiliriz.

Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa yakıt artışının tek sebebi bu tür modifikasyonlar yaptıktan sonra o sesi duyunca daha fazla gaz açarak sürüşler başlıyor sonrasındada yakıtım arttı oluyor bence...
    yok sadece gaza gelmek değil , headers ile orjinalde gelen bir çok yakıt tasarufuna vs yarayan sesi azaltan parçalar iptal edildiği için motor çok daha stabil ve rahat çalışıyor. bu durumda belirgin bir performans artışı ve buna bağlı olarak da yakıt artışı

yarışçı arkadaşların yada cadde de gazlayanların vazgeçilmezi ama bana zaten orjinali de yetiyor gerek yok .

nette yerli ve yabancı cok sitede baktım hepsinde performans ve buna bağlı yakıt grafiği var diyorlar.

Headers, bildiğimiz eksoz manifoldunun İngilizcesi'dir. Ancak modifiyeciler bunu, performans için kullanılan modifiye eksoz manifoldu mânâsında kullanmaktadır. Fonksiyonu ise, öncelikle eksoz susturucuları performans tipi gürültülü olanlarla değiştirildikten sonra, eksoz gazlarının rahat çıkmasını, dolayısı ile gaz tahliyesinin motor üzerindeki basıncının kaldırılması sonucu performans artışını sağlamasıdır. Bu işlem, 4000 üzeri devirlerde performans ve yakıt sarfiyatında artış sağlarken, düşük devirlerde performansta düşüş ve yakıt sarfiyatında çok fazla artışa sebep olur.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    Honda
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2-parca-boya-tramersiz-orjinal-km-bakimli-sorunsuz-ozel-plaka-143136161/detay
    motorumu satıyorum arkadaşlar eğer almak isteyen arayış içinde olan varsa önermek istedim.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    MOTUL 300V güzel yagdir ama ömru kisadir ;)
    Motul 5100 / 10-40 deneyecegim 15 Bin KM bakimimda..
    Sonucu Yazarım

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar Aküm zayiflamisti. Bu nedenle akuyu degistirdim. Fakat su an Stop edince Hiss isigi yanip sonuyor. Calistirinca yanmiyor. Önceden stop ettigimde yanmiyordu.
    Servisi aradim o isigi kapatabiliyorsunuz buyuk ihtimalle kapatmistir sizden önceki sahibi. Akü sökulup takilinca kendini resetlemistir dedi...
    Stop edince Gostergedeki kirmizi isigin yanip sönmesi Normal mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Evet arastirdim normalmis
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Arkadaşlar 1 depo ile yari sakin şehir içi yari bazlama karisik ortalama kaç km gidiyorsunuz acaba yada 100km de kaç litre oluyor ortalama ?

Motosikleti
    pani / 3colore
    km hesabı yapmadım hic zira tek cubuga aldıgımdan berı ınmedım dıyebılırım.
    4.6 mın 8.0 max yaktım
    her kose basında redlınea gırmessen ve olumcul sıkısık trafıge takılmassan 5.5-6.5 arası takılırsın.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    2011 Model 12400 KM deki motorumla 100 kmde en dusuk 4.2 litre yaktim. Ortalama 100/120 kmh araliginda...
    Ortala.a olarak 5.5 litre diyelim ;) karisik kullanimda...

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Aynen yakit tuketimi hemen hemen ayni 10 gün olmak üzere alali motoru . 700 km yol yaptim . hic uzun yol yok en uzak nokta 30 km . pazar günü sürekli 0-200 arasi keyif almak icin çevre yolunda bir ileri bir geri gittim durdum bir depo bitti. İsik yanip sonmeye basladiktan sonra enyakin petrole gittim 210 km de 73 TL sanirm 15 litre benzin yakmisim. Ciddi derecede ekonomik geldi. Eger depo 18 litre ise isik yanip sonunce 3 litre felan mi oluyior içinde ? İnsan psikolojik olarak aha yolda kalicam hissi oluyor ;)

Daha önce para buldukça aldiğim için net ölçüm yapmadim ama yakut böyle ise headers olması çok arttirma yapmiyior ;)

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Aynen Öyle... Tek cizgi yanıp sönmeye basladığında 3.5 Litre yakıt oluyor içerisinde. Bu da en az 50-60 KM gitmesi demektir motorun 100 KMH sabit hızla

Motosikleti
    pani / 3colore
    http://www.oyuncakk.com/Honda-CBR-600-RR,PR-1463.html

var mi baska model alan bulan

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de Maket motosiklet kolleksiyonu var. 50 ye yakin model var elimde. 2 tanesi RR

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTUL 300V güzel yagdir ama ömru kisadir ;)
    Motul 5100 / 10-40 deneyecegim 15 Bin KM bakimimda..
    Sonucu Yazarım
    5100 bence 600rr için düşük bi yağ 7100 daha isabetli olucaktır
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Maket motosiklet kolleksiyonu var. 50 ye yakin model var elimde. 2 tanesi RR
    Bu markadan var mi ? Ben de yapmayi dusunuyorum

Foto koyar msn musait zamaninda ;)

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Google 'a Maket Motosiklet kolleksiyonu m diye yaArsan bu sitede cikacaktir
    @Alper Kaya
    5100 neden düsük olsun ?
    Yabanci forumlarda RR yagi olarak Motul 5100 10/40 icin cok guzel yorumlar yapiliyor???

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Merhabalar ufak bi sorum olacak bizim tanıdık bi arkadaş kısmetse 2010-2011 10 bin km altında honda cbr600rr arıyor satan tanıdığı olan almamızı yada almamamızı tavsiye edecek olan varsa bilgilendirirseniz çok seviniirm iyi akşamlar

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayırlı olsun bu arada.

Barış abicim genelde 600rr çok ilgimi çekmezdi fakat artçılık yapınca topiginizide takip eder oldum.

Bazı konularda yardımcı olmak istedim.

Motosikletin egzozunu degistirdigimizde, gaz çikisi rahatlar evet rahatlama motosikletin performansini olumlu yönde etkiler .

Ama bunun olabilmesi için yakıt hava karışımının yeniden düzenlenmesi gerekir.

Üstünde orjinal egsoz var iken motosikletin ECU degerleri buna göre düzenlidir.

ECU ya müdahale edilemiyor yani yeniden power comander takılarak yakıt hava karışımının düzenlenmesi gerek.

Gaz açmamıza ve kapamamıza göre yakıt hava karışımı degişir benzin yandıktan sonra gaz oluşur bu gaz pistonu iter sonra egsozdan dışarı atılır. Motorda bu olayı ECU denilen hafızadan yapıyor.

Performans egsozlu motorların çabuk senkron ayarı istemesi düzensiz yakıt hava karışımıdır uzun vadede zararlıdır.

Ayrıca performans egsoz takmakla 5 hp bile elde edemeyiz power comander takmadıktan sonra.

Power comander takmaklada olay bitmiyor onu ayarlamak ayrı mesela Dyno testine çıkmak gerekiyor.

Dyno testinde yeniden ayarlanacak motorun gücü +sı ve - sine göre .( gaz tepkisi devir aralıgı )

Power comandersız performans egsozu ses ve yakıt sarfiyatından başka birşey degildir.

saygılar barış abicim

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar bizim motorlarin akusu YuasaYtz10s...
    Fakat Yuasa TTZ10s de ayni degerlere sahip.
    Acaba TTZ10s alsam bir sorun yaratir mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler