Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    3 kasanin boyut farki nedir 1 aciklar msn bize ?

---------- Post added at 02:29 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

1de bunun gibi bircok mesajin varken seni keske muhatap almasaydim dedim...bu konuyu bari hic etme kardesim.zaten az kullanici yazior,bi de senle ugrasmayalm

"Bilmem farkındamısınız ? Hondacılar, ninjacılar, japoncular... vs. sürekli gelip bizim konumuzu baltalamaya calışıyolar, biz ise hiç birine aynı şeyleq karşılık vermiyoruz(vermemeliyizde zaten), cünkü kuyruk acısı var onların, bizim yokki! Kuyruk acısı derken sadece mecaz anlamda değil, hem mecaz hem gerçek anlamda: kuyruklarının altındaki tekerlekler o kadar inceki, ybr den cbf'ten halice... Kalıp desen, oturuş pozisyonu desen racingle alakası yok.Yaralarının, yırtınmalarının sebebi budur bence."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok ufak alet ya, ya eski kasa olucak, yada 2013 yeni kasa, bu orta da kalmış olan 125 lik motordan hallice...
    Afedersiniz ama bu kadar tuhaf bir benzetme olmaz.Kasaları birebir aynı hatta bu kasa biraz daha tombul sanırsam.

Virajları yüksek süratlerde sorunsuz geçirmek için supersportlar kısa olur.Yani "gerçek" supersportlar.Hyosung gtr250 gibi upuzun bir aks aralığı olmaz...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Hacılar bu makinenin 2. eli sürekli mi yükseliyor ya.. 2 sene önce sattım güzelim makinemi 2006 model tertemiz 14.500e :(
    şimdi bu paralara anca 600f buluyorum bu nasıl iştir..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Son Karar 600RR derlerdi de anlamazdım. Sen git Hayabusayı SAT, 600RR ile yoluna devam et
    Dün 400 KM lik br tur yaptım. Motorda en beğendiğim bölüm Beni yormaması oldu Hayabsa ile aynı yolu yaptıgımda kendimi yataga zor atıyordum yorgunluktan..
    İkinci bölüm ise YAKIT kısmı oldu. 360 KM lik mesafede 80 TL yakıt tükettik RR ımla. Bu da 100 KM de 4.4 Litrelik bir degere denk geliyor... Üstelik yaklasık 30 KM boyunca 150 KM/H - 220KM/H aralıgında kullandım.
    Soran arkadaslar için, Bu kasa Hondanın Tutturdugu en güzel kasadır . Ufak tefek miniciktir. Uzunyolda yormadan sizi götürebiliyor, Yakıt yakmıyor ve ok gibi hızlanıyor. 07-12 Model RR lar en az yakan 600CC lerdir...
    Yeni kasaları iin aynı seyi söyleyemiyorum, Bir arkadasımızda var, 6 nın altına düşüremediğini söylüyor
    wolrath, 106GT!, felix_bjk1903 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pani / 3colore
    ben gecen rıvada basarak gıdıp geldım.bu sure zarfında depoyu fulledım. 6.3 olunca moralım bozuldu. dusunun artık normalde karısıkta neler yaktıgını :p

eskısehır festıvale gıderken ben de mın yakıt deneyecegım. muhtemelen 4.5 la felan gıderım ben de.zıra tek basıma olmayacagım fazla da basılmazsa 4.5 yakalrım

bu arada sen mı demıstın 95 kullanıyorum dıye? ben bı kere almıstım 95 . avans vurdu tekledı felan. 97 alınca duzeldı dıye hep 97 kullandım. gecen 95 alayım dedım yıne. hıcbı fark goremedım. ben de sorun cıkana kadar 95 kullanıcam. fabrıka cıkısı zaten 95 heralde onerılen RRlar ıcın?

Arkadaşlar 2003 600 rr ım war zincirini yeni değiştirdim uzun yol yaptım 700 km. motor 6000 devire geldiğinde garip bi ses geliyor çözemedim sanki arkadan geliyordu 7000 devirde kesiliyor 6000 devirde kesiliyor sadece 6000 devire değince çıkıyor neden olabilir zincire baktım gevşemişti. bu ses neden olabilir motorun performansında sıkıntı yok

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yeni nesil tum motorlar icin onerilen yakit 95oktan kursunsuzdur.
    6000 devirde hondalarda sadece eksantrik şiriltisi gelir o da koltuk altindan geliyormus gibi duyulur...
    Bu arada motoruma 10.000 Km bakimiyaptim. 12000 km yi
    beklleyemezdm
    Yag + Filtre + Hava filtresi degistirdm..
    Hava filtresina ulasmak icin sag ve sol grenajlarn tamamini sokuyorsunuz. Baska turlu degisme imkaniniz yok sokerken pimlere dikkat edin. Cok hassaslar. Cok ozen gostererek sokup taktik sorunsuzca.
    Bu arada bakim kitabinin ve servislerin 18000 km bakiminda degisecek dedigi filtreyi 10 binde degistirmeniz gerekli ;)

Motosikleti
    pani / 3colore
    6000 devırde bende bariz tıtresım oluyo.depoya yakın surus stılım oldugu ıcın uyusuo her tarafım :D
    egzozun da katkısı var bence.sese gore bu tıtresım degısıo.

senın grenajlar bırlesık sanırım on tarafla bu yuzden mı cıkardılar? benımkı 2007 oldugu ıcın grenaj sokumune gerek kalmadı en son yag degısımınde bırebır ınceledım hatta.anahtar gırecegı felan bosluk vardı bende.

30000e erken gırdım ben de.35 cıvarı yıne bı servıs yapacagım ama bu sefer genel hattıyla.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Mrb arkadaşlar sonunda aldım motorumu 2012 mod. Black 600RR, henüz 6000 km de, yakında eklerim resimlerini kazasız sürüşler dilerim

Yalnız lastik tavsiyesi isteyeceğim üzerindekiler orjinal lastikleri. Daha önce M5 kullanmıştım genel olarak memnundum sizlerin tavsiyede bulunacağı modeller varsa değerlendirmek isterim.
    wolrath ve felix_bjk1903 bunu beğendiler.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar sonunda aldım motorumu 2012 mod. Black 600RR, henüz 6000 km de, yakında eklerim resimlerini kazasız sürüşler dilerim

Yalnız lastik tavsiyesi isteyeceğim üzerindekiler orjinal lastikleri. Daha önce M5 kullanmıştım genel olarak memnundum sizlerin tavsiyede bulunacağı modeller varsa değerlendirmek isterim.
    hayırlı uğurlu olsun, Allah bize de nasip etsin en yakın zamanda
    106GT! bunu beğendi.

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun, kazasız, belasız bol keyifli sürüşler dilerim.
    106GT! bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 devırde bende bariz tıtresım oluyo.depoya yakın surus stılım oldugu ıcın uyusuo her tarafım :D
    egzozun da katkısı var bence.sese gore bu tıtresım degısıo.

senın grenajlar bırlesık sanırım on tarafla bu yuzden mı cıkardılar? benımkı 2007 oldugu ıcın grenaj sokumune gerek kalmadı en son yag degısımınde bırebır ınceledım hatta.anahtar gırecegı felan bosluk vardı bende.

30000e erken gırdım ben de.35 cıvarı yıne bı servıs yapacagım ama bu sefer genel hattıyla.
    6000 Devirdeki titresim maalesef her RR da mevcut. Hatta bazan ayna görüntüsünü bile etkiliyor
    Benim Motorum bu. 2007 lerle aynı diye biliyorum. Ama Ne yağ değişimi ne de Hava filtresi değişimi grenajlar sökülmeden yapılamıyor... Acaba bizim çözemediğimiz bir yöntemi mi var?

Uploaded with ImageShack.us

Bu arada Lastik soran arkadasa ; Benim Motorun üzerinde Bridgestone Orjinal Ön lastik var. Ayrıca Arka lastik de 7500 KM de yine Orjinal Bridgestone Lastik ile değiştirildi Motorum 10.500 KM de Cok memnunum Lastikler hiç bitmiyor
    Şaka bir yana lastiklerim bittiğinde , Pirelli diablo veya Pilotpower2ct Düşünüyorum.
    106GT! bunu beğendi.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Hocam Devil eksoz dan memnunmusunuz devirlere göre ses oranı yoğunluğu nasıl...
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 Devirdeki titresim maalesef her RR da mevcut. Hatta bazan ayna görüntüsünü bile etkiliyor
    Benim Motorum bu. 2007 lerle aynı diye biliyorum. Ama Ne yağ değişimi ne de Hava filtresi değişimi grenajlar sökülmeden yapılamıyor... Acaba bizim çözemediğimiz bir yöntemi mi var?
    http://img716.imageshack.us/img716/6007/qd1a.jpg

Bu arada Lastik soran arkadasa ; Benim Motorun üzerinde Bridgestone Orjinal Ön lastik var. Ayrıca Arka lastik de 7500 KM de yine Orjinal Bridgestone Lastik ile değiştirildi Motorum 10.500 KM de Cok memnunum Lastikler hiç bitmiyor
    Şaka bir yana lastiklerim bittiğinde , Pirelli diablo veya Pilotpower2ct Düşünüyorum.
    GT! ...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim Hoşuma gidiyor ve bir çok Arkadasımın da tabiiki.
    Twobrothers gibi bogucu ve aşırı bir sesi yok, 6000 Devre kadar kesinlikle rahatsız edici bir durum yok ama 7000 devirden sonra sanki Egzoz acılıyormus gibi ses vermeye baslıyor . Sesin en tatlı oldugu devir aralığı : 7 ila 11000 devir arası
    106GT! bunu beğendi.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kasanin boyut farki nedir 1 aciklar msn bize ?

---------- Post added at 02:29 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

1de bunun gibi bircok mesajin varken seni keske muhatap almasaydim dedim...bu konuyu bari hic etme kardesim.zaten az kullanici yazior,bi de senle ugrasmayalm

"Bilmem farkındamısınız ? Hondacılar, ninjacılar, japoncular... vs. sürekli gelip bizim konumuzu baltalamaya calışıyolar, biz ise hiç birine aynı şeyleq karşılık vermiyoruz(vermemeliyizde zaten), cünkü kuyruk acısı var onların, bizim yokki! Kuyruk acısı derken sadece mecaz anlamda değil, hem mecaz hem gerçek anlamda: kuyruklarının altındaki tekerlekler o kadar inceki, ybr den cbf'ten halice... Kalıp desen, oturuş pozisyonu desen racingle alakası yok.Yaralarının, yırtınmalarının sebebi budur bence."
    Magazin programcıları gibi cımbızla cekip almışsın mesajımı valla güzel hamle.Benim orda kasttediğim
    hondacılar ; cbr125-250, ninjacılar ; 250r modelini kullananlar.

3 Kasanın boyut farkını neden ben acıkliyimki sana.Sen zaten farkındasın.Benim sadece gerçekleri söylüyor olmam mı kızdırdı seni.Bence sen bu modelin bu kasasını aldığına göre boyutu önemsemeyen biri olmasın.Yada ya fark mark yok ortada diyerek kendini kandırıyosun.

Motosikleti
    pani / 3colore

kardesım orta grenaj hafıf farklı bızım.ben de daha acık.senın makyajlı bıraz.ama bu yan beyaz ucgen grenajın oradakı headers boslugundan anahtar sokup degıstırdıler en son.hıc de bı yere surtmedı cıkartırken.senınkıler rıske de gırmemıs olabılırler belkı.ama grenaj sokulmedıgınden emınım

lastık konusuna gelecek olursak.
    ıyı tutarsa cabuk bıter.
    tutmazsa uzun gıder.
    bu da secım meselesı.
    cok performanslı kullanmıyorsanız ben sızın yerınızde olsam kolay ısınan cok yumusak sport lastık alıp 5-10000de bır lastık degısmem.
    ben m3 kullanıyorum.ortalama bır lastık dıyebılırım.memnunum.ama yenı serılerde gelmıyor dıye bılıyorum.m5 ıyıdır.ama tutmuyor sanıyorsunuz 1 anda fecı tutuyor dıyorlar.tutarsız bır lastıkmıs.etut edenler yazarsa daha faydalı olur

Benim Hoşuma gidiyor ve bir çok Arkadasımın da tabiiki.
    Twobrothers gibi bogucu ve aşırı bir sesi yok, 6000 Devre kadar kesinlikle rahatsız edici bir durum yok ama 7000 devirden sonra sanki Egzoz acılıyormus gibi ses vermeye baslıyor . Sesin en tatlı oldugu devir aralığı : 7 ila 11000 devir arası
    aynen.7000de bızım exup acılıyo.(Honda Titanium Exhaust Valve (HTEV) ) ses oldukca farklılasıyor.
    bende de tıger var.eskı nesıl.oldukca memnunum.daha hayvanısı duymadım.bu bıraz gorecelı.ben hömür hömür sevıorum.ozellıkle rolantısını.elbette akrep gıbı daha ınsancıllar var.tercıh meselesı.600rr a soba borusu taksan ses cıkar derler.vallahı dogru demısler

106GT! ve ykocabay bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Aynen dediğin gibi. Zaten 7000 devre gelince Motor kendini atmaya baslıyor . Anlıyorsun

O Çok tatlıdır abileri

felix_bjk1903 ve ykocabay bunu beğendiler.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Son Karar 600RR derlerdi de anlamazdım. Sen git Hayabusayı SAT, 600RR ile yoluna devam et
    Dün 400 KM lik br tur yaptım. Motorda en beğendiğim bölüm Beni yormaması oldu Hayabsa ile aynı yolu yaptıgımda kendimi yataga zor atıyordum yorgunluktan..
    İkinci bölüm ise YAKIT kısmı oldu. 360 KM lik mesafede 80 TL yakıt tükettik RR ımla. Bu da 100 KM de 4.4 Litrelik bir degere denk geliyor... Üstelik yaklasık 30 KM boyunca 150 KM/H - 220KM/H aralıgında kullandım.
    Soran arkadaslar için, Bu kasa Hondanın Tutturdugu en güzel kasadır . Ufak tefek miniciktir. Uzunyolda yormadan sizi götürebiliyor, Yakıt yakmıyor ve ok gibi hızlanıyor. 07-12 Model RR lar en az yakan 600CC lerdir...
    Yeni kasaları iin aynı seyi söyleyemiyorum, Bir arkadasımızda var, 6 nın altına düşüremediğini söylüyor
    o 2013 lü arkadaş heycanlı bi vatandaştır benimde arkadaşım var 4.3lt yaktığını iddaa ediyor 2013 kasayla zaten enjeksiyon sistemi aynı PGM-FI değil 600rr da bi üstü PGM-DSFI die bir enjeksiyon sistemi mevcut yenilerede mana bulmıyalım hepsi güzel :D
    gursus, wolrath ve ömer2 bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    bu 600rr da bahsettiğiniz 7 bin devirde coşma olayı nasıl bişey ya ? 600F te hiç olmuyo öyle şeyler

Motosikleti
    pani / 3colore
    bugun kursa gıdıp geldık yavruyla

ykocabay bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler