Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Modenas 200 cc lik (Çin değil!!!)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    seruven 17dostum...cgl 125 inde dedigi gibi yag sogutmalı motorlarda yagı hava ile sogutacak düzenekte petekler vardır..bende 71 model bi Voswos vardı oradanda iyi biliyorum....Su pervane ile sürekli soğutulup termostatın da vasıtası ile en ideal biçimde motoru sogutur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanki malesya yapımı çin yapımından daha ii.Egzos direkt gömlek bağlantılıymış.YAw gülerim buna bunu cahil adam bile demez.Benim dragstar ın egzosu direk bağlantılı değil kelepçeli.Ne yapacaz acaba dragstarı çinlilermi yaptıda beni japonlar yaptı diye kazıkladılar.Yaw 45 beygir 650 lik makinayla 170 zor yapıyorum.200 lük makinayla 180 valla teknolojiye bak.Benim bi arkadaşımda kawasaki zzr 250 var.Ikına sıkıla 170 yapıyor.Bu haberi duymasın motorunu yakar.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    180 yaptığı flan biraz atış olmuş, ordaki satıcının densizliği ancak modenas'ın şu ana dek özellikle ilk gelen cup modellerinin çok sorunsuz olduğunu duydum hep...
    www.modenas.com.my adresinden de modenasın çin motoru olmadığı ayrıca açıkça görülebilir, benim merak ettiğim ise bu motorun web sitesi yok mu? Ben motorun daha büyük ayrıntılı resimlerini incelemek istiyorum, belki ikinci motorum bu olur, kim bilir... zaten ötv mötv de geldi... ancak alırız....

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    180 değilde 140 gider bu motor.. su soğutma sistemine bende katılıyorum.. yağın kütlesel katılığı ısıyı hemen alma ve soğuma olayına ters fakat su daha hafif olduğundan daha çabul ısı alır ve soğur...
    sen bu motoru bu kadar incelediysen al... 1998 yılından kullanan dostlar varmış tavsiye etmişler denemekte fayda görüyorum...
    fiyat malum uygun...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    HONDA CBF500
    Arkadaş ön arka disk fren demiş ama teknik özellikler resminde arka fren kampana yazıyor

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    insane

Ben foruma fotoları küçültüp koydum ve hepsini de koymadım....Daha ayrıntılı görmek istersen fotoları gönderirim sana...

basbali

Yani dostum öyle bir yaklaşmışsın ki olaya, senin dragstarına laf atan mı var şimdi,kuyruğuna basılmış kedi gibi bağırıyorsun!!!!

Ben geri besleme gömleğe giriyor dedim,sen eksoz gömleğe giriyor demişsin, başka nereye girebilir ki??? İlk önce ne yazılmış ne denmek istiyor doğru oku, ondan sonra yorum veya eleştri yaparsın!!!

Hem sen kendi makinan la diğerlerini niye kıyaslıyorsun ki,sen kendin demişsin benim makina 650 lik 170 zor yapıyor zzr250 de ancak bunu yapıyor diye,bu işte bir gariplik yok mu!!! Yani sen de 170 yapıyorsun zzr de 170 arada dağlar kadar cc farkı var!!!Ben ce zzr 100 km yi geçmez yok eğer o 170 yapıyor ve senin ki de bu süratte kalıyorsa senin makine kesin çin malı İlk önce elmalar la armutları karıştırmamayı öğren!!! Al sana bir elma, cbr125, kaç yapıyor??? 140, tüm cbr sahipleri görüyor bu süratı ve bu elma senin armudu kalkışta yer(ki bu makina 13 hp)!!! Bi elma daha var ama bu senin armudu çok fena yer,sadece adını yazıyorum,Aprilla rs125...

Şimdi gelelim 200 lük motor 180 yapar mı???

Yapar,motoruna göre değişir....Ama eğer sen benim yazımı dikkat li okusaydın orada zaten ben gerekeni yazdım(140 km)...

Motora binmekten boş vaktin kalırsa bir sağına soluna bak, belki yüzlerce dragstar arsından bir iki çin malı görürsün de inceleme fırsatı bulursun...!!!O zaman kalite nedir ne değildir belki bir fikir sahibi olursun...

erkiran
    Resmini çektiğim şekli ile arka fren disk....

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı
    bu motor Türkiye'de üretildikten sonra mı piyasaya verilecek yoksa şimdi de satışı var mı?
    Bu konuda bilgisi olan yok galiba...

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    serüven 17 arkadaş doğru söylemiş senin 600 küsür cc lik makinan zar zor 170 yapıyosa senin makina çin falan olmasın yaa benim 650cc lik suzuki banditS 600 220 vuruyo ve yağ soğutmalı 4 silindirli, bende yazdığını anlamadım
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

Motosikleti
    ybr
    Brody

Yetkilinin söylediğine göre Türkiye de üretilip sonra satışa sunulacakmış...
    Dikkatimi çeken bir şey daha oldu,fotoğrafları incelerken motorun sağ şanzıman kapağının üzerin de motosan yazıyordu....İlginç!!!

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    arkadaşlar hızın cc ile alakası var ama daha çok bu şanzıman dişli oranlarıyla alakalı ve tork ile alakalı yani 250 cc bir makina 15 hp güç üretirken 120 yi zor görürken 125 cc bir makina 18 hp güç üretip 150 de yapabilir yani herşey büyük cc den ibaret degildir sizin dediginiz gibi olsaydı kamyonlar otomobilleri geçerdi mesela 650 cc lik bir motor 170 yapıyor 251 cclik 18 hp mz i olan tüm tanıdıklarım bu hıza ulaştıklarını söylüyorlar bazı arkadaşların teorisine göre bu da olanaksız
    murat_by

birolbirinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 125 - kanuni tiger
    iyide mz ler 2 zamanlı sisitemleri farklı çalışmaları farklı ama yakıtlarıda çok farklı. 2 zamanlı motorlar ateşeleme aralıkları daha kısadır ve daha çabuk devirlenirler fakat. motor ömürleri ve yakıt tüketimleri pekde iç açıçı değildir. hemde fazla şıkıştırmaya gelmez uzun yolda hararet yapabilirler.
    ramzey 125 cc sport scooter
    kanuni motocar 200 cc

zorkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaşlar bu motoru bulabileceğimiz bi adres yada tel yokmu iyi calışmlar...

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı murat_by adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar hızın cc ile alakası var ama daha çok bu şanzıman dişli oranlarıyla alakalı ve tork ile alakalı yani 250 cc bir makina 15 hp güç üretirken 120 yi zor görürken 125 cc bir makina 18 hp güç üretip 150 de yapabilir yani herşey büyük cc den ibaret degildir sizin dediginiz gibi olsaydı kamyonlar otomobilleri geçerdi mesela 650 cc lik bir motor 170 yapıyor 251 cclik 18 hp mz i olan tüm tanıdıklarım bu hıza ulaştıklarını söylüyorlar bazı arkadaşların teorisine göre bu da olanaksız

çok doğru.. dişliler ve motorun tasarımı ile alakalı.. belkide motor yüksek devirler çevirebiliyordur.. 13 beygirlik cbr125 140km/h görüyor ise 18 hplik bir makinede 180 görebilir..
    CBR 600F Honda,

pervane3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum inan ybr aldım yeni
    aldıma bin pişman oldum bu motoru görünce.inan benim arkadaşın modenas var 2004 model cup model.taş gibi motor.hız konusuda bence kesinlikle doğrudur

extacy77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koca forumda bir alan yok mu şu aleti Tartışmayı sonuca bağlayalım
    [COLOR="Indigo"][/COLOR][B][I]Patatessogan geri döndü[/I][/B]

abi modenas kırkagacta cup modeller icinde 1 numaradır (crypton r sarstıama) modenassa ybryi satar durmaz alırım bu sözüme itimat edin simdi googledan motor arastırma zamanıdır görunce heyeceanlandım valla

Motosikleti
    ybr
    Bu model temmuz da piyasa ya girecekmiş yani şu an da kimse alamaz!!!!

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    ötv'den sonreki fiyatı ne olur acaba?
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Bu otoru fuarda inceledim gayet iyiydi valla scooter ci olmama rağmen üretilirse alabilirim. Çok iddalımı olur bilmem ama bana ybr den bile daha kaliteli geldi çünkü yarım saat incelemiştim fuarda.

Bide yeni farkettim bu firma internetten bakarsanız motorların torkları gayet iyi hatta hacmine göre beygirlerde yüksek.

Yağ ve su soğutma olayına gelince, Ben askerliğimi tankçı subay olarak yapmıştım türkiyenin 2 ana tankı vardır m 48 ve leopar
    m 48 yağ soğutmalı motor, leopar su soğutmalı motor.
    Leopar tankı ilk başta güneydoğuyada verilmiş ama hep hararet yapmışlar sonra edirneye çekilmiş hepsi ama m 48 in hararet yaptığına kimse tanık olmamış şimdiye kadar.

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    ilk çıkan modenas cub motorlar çok sağlam kaliteydi. hasta olmuştum resmen. bu motorda hakkaten çok ii görünüyo. 200 cc lik yağ soğutmalı. kim satacak ne zaman satacak bir bilgi edinebilen varsa lütfen yazsın. yağ soğutma olayı gerçekten özellikle yazın çok ii performans verir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler