Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şuan yok
    Oncelikle selamun aleykun herkese ben avusturyada yasiyorum ve bir ninja 300 spe. Almayi dusunuyorum yakin zamanda sitenizi bayadir takipteyim ve sormak istedigim sorular var 1. Cisi arka lastigi ne kadar genisletebiliyoruz ikincisi egzozu ortadan yaptirma ihtimalim varmi olsa bile motora zarar verirmi birde kuyrugu biraz yukari kaldirabiliyormuyuz .
    Ve motoru alır almaz komple sarı kaplamayi dusunuyorum yesil siyah olarak alicam ama direkmen sari yaptiricam mesela burda komple body kit 170 euroya yapiyolar acaba body kit yaptirip oylemi boyatsam beni aydinlatirsaniz sevinirim ve ozelliklede arka lastik ve ortadan egzoz konusunda simdiden butun ustalara saygilar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ninja 300'ün yakıt tüketimi nasıl acaba?

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı avusturya1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle selamun aleykun herkese ben avusturyada yasiyorum ve bir ninja 300 spe. Almayi dusunuyorum yakin zamanda sitenizi bayadir takipteyim ve sormak istedigim sorular var 1. Cisi arka lastigi ne kadar genisletebiliyoruz ikincisi egzozu ortadan yaptirma ihtimalim varmi olsa bile motora zarar verirmi birde kuyrugu biraz yukari kaldirabiliyormuyuz .
    Ve motoru alır almaz komple sarı kaplamayi dusunuyorum yesil siyah olarak alicam ama direkmen sari yaptiricam mesela burda komple body kit 170 euroya yapiyolar acaba body kit yaptirip oylemi boyatsam beni aydinlatirsaniz sevinirim ve ozelliklede arka lastik ve ortadan egzoz konusunda simdiden butun ustalara saygilar
    1- Arka lastiği genişletmen hem performanstan hemde yakıttan feragat etmen demektir, "lastik kalın olursa viraj hakimiyeti artar" tabiri aslında doğru bilinen yanlışlardandır çünkü motorların jantları buna müsait değildir lastiği kalınlaştıracaksan jantlarıda kalınlaştırmalısınki performans alabilesin aksi takdirde motoru yatırdığında o en dışta kalan kısmı hiçbir zaman kullanamayacaksın ve bu da zamanla Allah korusun lastiğin o kısımdan çatlayıp yarılmasına neden olacaktır, bunlar bana usta bir motorcu olan ve büyük bir lastik bayii olan bir abimizin söylediğidir.

2- Egzozu ortadan yaptırman için kuyruk altını çok iyi izole etmen gerekir aksi takdirde sıcaktan eritip daha büyük zararlara neden olabilirsin ama bu işin ustası birini bulabilirsen güzel görüneceğinden eminim

3- Arka kuruk zaten yeterince yüksek plakalığı iptal edersen ne demek istediğimi daha iyi anlarsın

4- Motoru komple kaplayacaksan neden "se" ? düz olanını al aradaki 100 €'ya kaplamayı yaptır, sarı siyah benimde sevdiğim bir kombinasyondur ama her motora da gitmez, örnek yamaha r6'da çok kötü dururken r1'i bambaşka bir motor yapabiliyor (şahsi fikrim)

Yine de tercih senin hocam, alırsan hayırlı olsun, yaptırınca resimlerinide atarsın artık

Motosikleti
    Şuan yok
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Arka lastiği genişletmen hem performanstan hemde yakıttan feragat etmen demektir, "lastik kalın olursa viraj hakimiyeti artar" tabiri aslında doğru bilinen yanlışlardandır çünkü motorların jantları buna müsait değildir lastiği kalınlaştıracaksan jantlarıda kalınlaştırmalısınki performans alabilesin aksi takdirde motoru yatırdığında o en dışta kalan kısmı hiçbir zaman kullanamayacaksın ve bu da zamanla Allah korusun lastiğin o kısımdan çatlayıp yarılmasına neden olacaktır, bunlar bana usta bir motorcu olan ve büyük bir lastik bayii olan bir abimizin söylediğidir.

2- Egzozu ortadan yaptırman için kuyruk altını çok iyi izole etmen gerekir aksi takdirde sıcaktan eritip daha büyük zararlara neden olabilirsin ama bu işin ustası birini bulabilirsen güzel görüneceğinden eminim

3- Arka kuruk zaten yeterince yüksek plakalığı iptal edersen ne demek istediğimi daha iyi anlarsın

4- Motoru komple kaplayacaksan neden "se" ? düz olanını al aradaki 100 €'ya kaplamayı yaptır, sarı siyah benimde sevdiğim bir kombinasyondur ama her motora da gitmez, örnek yamaha r6'da çok kötü dururken r1'i bambaşka bir motor yapabiliyor (şahsi fikrim)

Yine de tercih senin hocam, alırsan hayırlı olsun, yaptırınca resimlerinide atarsın artık
    Cok degerli bilgiler verdin sagolun ustalarimi her zaman dinlerim dediklerine harfiyen uyucam ama sari siyah degildi komple body kit yaptirip sari kaplama koltuklarda kapalı şeker pembesi ve jantlarida ayni renk yaptirmayi dusunuyodum

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Alıntı onurkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300'ün yakıt tüketimi nasıl acaba?
    Rodaj döneminde gazlamadığım için 3.4 litre olmasa da sanırım 4 litre altı idi(tam hesap yapmadım). Gazlayınca 4-5 arası. Bu konu çok muallak bir konu, sonuçta kullanıma göre değişir.

Fuel consumption
    70 mpg-US (3.4 L/100 km; 84 mpg-imp)[2]

54.1 mpg-US (4.35 L/100 km; 65.0 mpg-imp)[1]

http://en.wikipedia.org/wiki/Kawasaki_Ninja_300
    fish does not think, cause fish knows everything

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Bugün öğleden sonra hava fena değil Manavgat'amı gitsem diye düşündüm (60km) sonra eksiklerim aklıma geldi vazgeçtim çarşıya gideyim hem alışveriş yapayım hemde gezmiş olurum diyerek dışarı çıktım daha girdiğim ilk mağzadan çıkmamla yağmurun yağması bir oldu, ne yapıcamı şaşırdım, çalarlar diye motoruda bırakamadım yoldan bir taxi çevirdim malzemeleri ona koyup abi beni takipet dedim eve gelene kadar bildiğiniz sıpaya döndüm taxici arabadan inemedi bile "abi ben bari ıslanmayayım sen nasıl olsa ıslandın" dedi, Antalya'nın eski yağmurları geri dönüyo sanırım uzun zamandır böyle iri taneli yağmur görmemiştim, inşallah yarına hasta olmam ama birşey dikkatimi çekti elbiseleri banyoda sıkarken bildiğin simsiyah su akıyo ve yağ gibi kayıyodu, artık havayı neyle nasıl kirletiyosak...

Motosikleti
    Sosis çanta kullanan var mı? Ben CSS için Yunanistan'a gitmeyi düşünüyorum. HG'nin en küçük hacimli çantasını alsam idare eder mi diyorum (çok büyük olmaması, dengeyi bozmaması açısından). Bu konuda bilgisi olan var mı?

Birde çizme almam gerekiyor bu eğitime katılabilmem için, Puma 1000 v3 'e karar verdim gibi, yurtdışı fiyatına epey yakın, ve alpinestar ctx gibi markalar gibi yurtdışı fiyatının iki katına satılmıyor. Bana mantıklı geldi.

Ayrıca uzun yol için, lastik tamir etmeyi öğrenmem mi gerekiyor? Nasıl olacak?

Son olarak GPS ya da telefon bağlayan oldu mu, aparat olarak?

Nette de araştırıyorum ama bu konularda bilgisi olan varsa makbule geçer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün öğleden sonra hava fena değil Manavgat'amı gitsem diye düşündüm (60km) sonra eksiklerim aklıma geldi vazgeçtim çarşıya gideyim hem alışveriş yapayım hemde gezmiş olurum diyerek dışarı çıktım daha girdiğim ilk mağzadan çıkmamla yağmurun yağması bir oldu, ne yapıcamı şaşırdım, çalarlar diye motoruda bırakamadım yoldan bir taxi çevirdim malzemeleri ona koyup abi beni takipet dedim eve gelene kadar bildiğiniz sıpaya döndüm taxici arabadan inemedi bile "abi ben bari ıslanmayayım sen nasıl olsa ıslandın" dedi, Antalya'nın eski yağmurları geri dönüyo sanırım uzun zamandır böyle iri taneli yağmur görmemiştim, inşallah yarına hasta olmam ama birşey dikkatimi çekti elbiseleri banyoda sıkarken bildiğin simsiyah su akıyo ve yağ gibi kayıyodu, artık havayı neyle nasıl kirletiyosak...
    Ben akşam çıkarken artık yazlık dönemini kapattım kıyafet olarak, ama tabi bu Antalya'da pek mümkün olmasa gerek. Ben de sağlam ıslanıp sonrasında yağmur ekipmanı almıştım Yazlık fileli ceketin içine şunu giyiyorum. Kendi üretimleri olduğu için fiyatları uygun, malzeme kalitelidir. Ben de rüzgar geçirmez içlikleri de var. Açıklama da yazılmamış ama koltuk altı fermuar da var, havalandırma olarak (ya da belki benim aldığımda vardı, sormanız lazım).
    http://www.kanyonltd.com/?unitID=2&p...=52&detID=1057

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imagizer.imageshack.us/v2/280...912/YoWauG.jpg

Düngece Forumdan Doraemon'la Garipçeye gittik saat 23:00 ile 03:30 arası. (beşiktaşda buluştuk) https://goo.gl/maps/nTtMF Virajlar enfes ancak gece o ısız yol sadece siz ve köpeklere ait . Hayvancağızlar bir yerde önümüzü kestiler fakat sıkıntı olmadı. Yanlız şunu fark ettim zifiri karanlıkta Ninja'nın farları bana yeterli gelmiyor, uzun farlar hiç yoktan iyi ama daha ziyade ileriyi ve yukarıyı aydınlatıyor. (şehir içinde yukardaki güzergah tabelaları okutmaktan başka işe yaramıyor) Bu kısa farları neyle takviye etmeli fikri olan varmı.

Ayrıca dün bir imtihandan geçtim resmen, arkadaş bu belediye çalışanlarının amacı çimenleri mi sulamak yoksa bizi öldürmekmi ?
    Yedikule de trafik ışıklarından hemen sonra, çimlerden keskin nişancı gibi direkt kaskıma nişan alan tazikli suya maruz kaldım. Nasıl bir sulama anlayışı bu resmen bubi tuzağı yahu. Neyseki trafik ışıgı yüzünden tüm araçlar yavaşlamıştı. Bu rezil sulama olayını hep diyorlardıda bukadar fitursuzcasını beklemiyordum. İlerdeki benzincide durup kaskdaki damlaları sildim.
    Bu arada yolladığın haritaya baktın mı?
    senin oraya gittiğine inanmıyorum
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada yolladığın haritaya baktın mı?
    senin oraya gittiğine inanmıyorum
    Ben şahidim, birlikte gittik. Gerçi ilk buluşmamız için, gece & çok ıssız bir yer seçimi olmuştu
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı doraemon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şahidim, birlikte gittik. Gerçi ilk buluşmamız için, gece & çok ıssız bir yer seçimi olmuştu
    beraber ankaraya mı gittiniz????

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    beraber ankaraya mı gittiniz????
    Sen tıklayınca Ankaramı çıkıyor linkte Belki mobilden girmişsindir telefon saçmalamıştır.

Dün akşam traji komik bir olay yaşadım. Bebek'deydik arkadaşlarla motorlarla geldik. Parkın içine "SYM FİDDLE" motorlardan oluşan bir gurubun yanına park ettik. Arkadaşımın omzuna doladığı kocaman bir zinciri var onlada motorlarımızı birbirine bağladık. Sonra 3 arkadaş gezdik dolaştık 1,5 saat sonra motorlarımızın yanına geldiğimizde 15-20 kişilik kalabalık bir grup, artı çevredende meraklı gözlerle takip eden yurdumun insanı hepsi benim motorun başında duruyor... Önce ne oldu anlayamadık uzaktan baktık sonra yaklaşınca hemen gençler atladı ninjanın sahibi sizmiydiniz abi diye, "- Anahtarı üzerinde unutmuşsunuz başında nöbet tutuk böyle görüp başı boş bırakmaya gönlümüz el vermedi" dedi cocuklar. Sonra öğrendik SYM FİDDLE gurubuymuş gençler gezmeye gelmiş 750 kişiymiş Facebook grupları o gun orda tabi ufak bir kısmı vardı. Ayak üstü hoş sohbet ortamı oldu Bol bol güldük duruma Gruplarından bahsettiler. Ben tabi çok teşekkür ettim. İşin ilginci aynı gruba yol sormuşuz Yeniköy civarında Bir gecede iki kez yardımları dokundu bize. Buda benim kulağıma küpe oldu. Eninde sonunda başıma geleceğini biliyordum, şükür iyi insanlara denk geldik. Gerçi motorlar arkadaşımın kilidiyle kitliydi ama nedemiş atalarımız "Bir müsibet bin nasihattan iyidir."

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen tıklayınca Ankaramı çıkıyor linkte Belki mobilden girmişsindir telefon saçmalamıştır.

Dün akşam traji komik bir olay yaşadım. Bebek'deydik arkadaşlarla motorlarla geldik. Parkın içine "SYM FİDDLE" motorlardan oluşan bir gurubun yanına park ettik. Arkadaşımın omzuna doladığı kocaman bir zinciri var onlada motorlarımızı birbirine bağladık. Sonra 3 arkadaş gezdik dolaştık 1,5 saat sonra motorlarımızın yanına geldiğimizde 15-20 kişilik kalabalık bir grup, artı çevredende meraklı gözlerle takip eden yurdumun insanı hepsi benim motorun başında duruyor... Önce ne oldu anlayamadık uzaktan baktık sonra yaklaşınca hemen gençler atladı ninjanın sahibi sizmiydiniz abi diye, "- Anahtarı üzerinde unutmuşsunuz başında nöbet tutuk böyle görüp başı boş bırakmaya gönlümüz el vermedi" dedi cocuklar. Sonra öğrendik SYM FİDDLE gurubuymuş gençler gezmeye gelmiş 750 kişiymiş Facebook grupları o gun orda tabi ufak bir kısmı vardı. Ayak üstü hoş sohbet ortamı oldu Bol bol güldük duruma Gruplarından bahsettiler. Ben tabi çok teşekkür ettim. İşin ilginci aynı gruba yol sormuşuz Yeniköy civarında Bir gecede iki kez yardımları dokundu bize. Buda benim kulağıma küpe oldu. Eninde sonunda başıma geleceğini biliyordum, şükür iyi insanlara denk geldik. Gerçi motorlar arkadaşımın kilidiyle kitliydi ama nedemiş atalarımız "Bir müsibet bin nasihattan iyidir."
    osman bu senin anahtar hikayesine dönmüş. garipçeyi arayıp ilk önüne geleni map etmişsin

Motosikleti
    Şuan yok
    Ninja 300 s.e
    Ninja 300 performans arasindaki farklar nelerdir 2014 model olarak ?

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    osman bu senin anahtar hikayesine dönmüş. garipçeyi arayıp ilk önüne geleni map etmişsin
    Garip bir durup ben linke tıkladığımda istanbuldaki yer gözüküyor ?? Google'un çerezleriyle ilgili bir sorun sanırım.
    diğerileride tıklasın merak ettim link burda https://goo.gl/maps/nTtMF google böyle hata yapıyorsa bilelim. Sanırım sistem şöyle işliyor google yaratı linki fakat anlıyorumki kordinat olarak kaydetmemiş ismim olarak kaydetmiş, buyüzden arama sonucu herkezde farklı çıkıyor.

Ninja 300 s.e
    Performans farkı yok sadece biri süslü diğeri düz renk :D

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Ninja 300 s.e
    arada teknik fark yok, görüntü farkı var.
    se de jant göbekleri delik, jant bantları kırmızı, yeşil üzeri siyah stickerları var.
    aradaki fiyat farkına değer mi derseniz bence değer

Motosikleti
    Şuan yok
    arada teknik fark yok, görüntü farkı var.
    se de jant göbekleri delik, jant bantları kırmızı, yeşil üzeri siyah stickerları var.
    aradaki fiyat farkına değer mi derseniz bence değer
    sagolasin

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    9-10bin devirde motorun on kısmından gazı bırakınca iki kablo birbirine surtermişçesşne bir cızırdama oluyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Bir de sawa lastiği nasıl bilirsiniz

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı brooklynnn; adlı üyeden alıntı
    9-10bin devirde motorun on kısmından gazı bırakınca iki kablo birbirine surtermişçesşne bir cızırdama oluyor mu?
    Önümüzdeki hafta cevaplarım. 950 km oldum abisi Hafta içi servise gidip sonunda rodajı yağından kurtulacağım.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Ben baktım bende öyle bir ses mevcut değil ama benimde bir sorum olacak siz on amortisör lerden memnu musunuz acaba? Beni pek tatmın etmiyor gibi on frene basıp sertce ileri geri yaptıgımda çok ufak Bi gıcırtı var gibi servise sordum sorun yok dedi ama bilmiyorum Buarada sawa lastigi ıslakda performansı nı beğenenler yok fazla ben hem hesaplı olsun derseniz mıchelın tavsiye ederim

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Islakta kullanmıyorum. Kullansam bile ircden iyi olacağı kanaatindeyim. Sawa stuntçılar tarafından da kullanılıyor. Artı Ninja 250 sahibi arkadaş takmış şiddetle tavsiye ediyordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)