Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Vay osman abi yakışır bende dün gece 12:30gibi çıktım sahilden Bakırköy yaptim geldim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay osman abi yakışır bende dün gece 12:30gibi çıktım sahilden Bakırköy yaptim geldim
    Bir daha bakırköye gelirsen beni atlama saati mühim değil. Genelde gece ayaktayım ben :

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece beşiktaşdan eve dönerken (02:00) küçük bir istanbul turu yaptım 1500 km oldum Rodajdan sonra motoru yeniden keşvediyorum.
    osman bu tracker programı nedir?
    pirellinin program mı?

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Evet daha önce senin paylaştığın Pirelli'nin yazılımı. Kullanması çok keyifli yazılım. Arkadaşlarıma geldiğim yolu, hızımı kaç dakikada geldiğimi gösteriyorum film gibi ileri geri sarabiliyorsun. Rodaj bitince kullanmaya başladım fakat hataları yok değil. Anlık iletişim hatalarında, tek tük hızı yanlış raporlayabiliyor. Mesala dün gece virajlardan birini 140 ile döndüğümü raporlamış . Arkadaşlarınızı tiye almak için birebir program - bakın 140 la viraj alıyorum işte ispatı

Motosikleti
    2teker
    Bir daha bakırköye gelirsen beni atlama saati mühim değil. Genelde gece ayaktayım ben :
    Ben bu gecelerin adamıyım tamam dir ağabey
    TimFx bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Şileye viraja gidelim bir ara

Motosikleti
    2teker
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidelim paşamben varım

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Gidelim ancak bu hafta sonu yamur var gibi görünüyor. (pazar kesin yağacak gibi) cumartesi ise muallak.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Benim bakım yaptırmam lazım 6000 oldu Beşir usta kredi kartı geçiremezse kartala gidicem bu hafta sonu değil bir sonraki olur ya da haftaya çarşamba olur
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidelim paşamben varım
    hava güzel olursa ben de gelirim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Evet daha önce senin paylaştığın Pirelli'nin yazılımı. Kullanması çok keyifli yazılım. Arkadaşlarıma geldiğim yolu, hızımı kaç dakikada geldiğimi gösteriyorum film gibi ileri geri sarabiliyorsun. Rodaj bitince kullanmaya başladım fakat hataları yok değil. Anlık iletişim hatalarında, tek tük hızı yanlış raporlayabiliyor. Mesala dün gece virajlardan birini 140 ile döndüğümü raporlamış . Arkadaşlarınızı tiye almak için birebir program - bakın 140 la viraj alıyorum işte ispatı
    Ya benim günlük route da sıkıntı var. Belli yerlerde gps sinyalini kaybediyor sanırım. 20 defa kullandıysam sadece 3 ünü takip edip raporlayabildi. Sanıyorum 10 saniye üzerinde gpsi kaybederse raporlamıyor.

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ya benim günlük route da sıkıntı var. Belli yerlerde gps sinyalini kaybediyor sanırım. 20 defa kullandıysam sadece 3 ünü takip edip raporlayabildi. Sanıyorum 10 saniye üzerinde gpsi kaybederse raporlamıyor.
    Belki telefonun ayarları ile ilgilidir şunu bir kontrol et. Benim android sürümü: 4.4.4
    Resimdeki seçenek ayarlı olmalı ve ayrıca Wifi'yide açmalısın o şekilde daha keskin yer tesbitin yapılıyor.
    http://i.hizliresim.com/pY9VNm.png

Ve programı ilk açtığında yeşil sembol çıkmıyorsa start'a basma. (mesela kapalı otopark içi) çünkü basıp ilerde nasıl olsa gps çekim gücü artar toparlar düşüncesiyle telefonu cebine koyunca hiç kaydetmiyor.

ben şuana kadar 4 kez kullandım. sadece yukarda bahsettiğim sebepten çalışmadı bir kez. Bir de şu var yazılımda STOP'a bastıktan sonra rotanin analiz edilip hesaplanması biraz uzun sürüyor (1 dakika falan bende) o süre içinde telefonda başka bir şeyle uğrasırsan işlem yarım kalıyor, o işlem bitene kadar ekran kilidini bile devreye sokmaman lazım.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Belki telefonun ayarları ile ilgilidir şunu bir kontrol et. Benim android sürümü: 4.4.4
    Resimdeki seçenek ayarlı olmalı ve ayrıca Wifi'yide açmalısın o şekilde daha keskin yer tesbitin yapılıyor.
    http://i.hizliresim.com/pY9VNm.png

Ve programı ilk açtığında yeşil sembol çıkmıyorsa start'a basma. (mesela kapalı otopark içi) çünkü basıp ilerde nasıl olsa gps çekim gücü artar toparlar düşüncesiyle telefonu cebine koyunca hiç kaydetmiyor?

ben şuana kadar 4 kez kullandım. sadece yukarda bahsettiğim sebepten çalışmadı bir kez. Bir de şu var yazılımda STOP'a bastıktan sonra rotanin analiz edilip hesaplanması biraz uzun sürüyor (1 dakika falan bende) o süre içinde telefonda başka bir şeyle uğrasırsan işlem yarım kalıyor, o işlem bitene kadar ekran kilidini bile devreye sokmaman lazım.
    Ayarlar aynı, başka programlar için de gps verisi kullandığımdan hep en hassasta benim gps ayarım. Yolumun üzerinde 2 tane askeri birlik var,ozell5ikle harp akademilerinin önünde gsm bile adam gibi çekmiyor. Güvenlik için birşeyler yaptıklarını zannediyorum. Programın yorumlarını okurken 10 sn üzerinde gps sinyali almazsa o routeu kaydetmediği yazıyor. Zaten ben de yeşili görüp starta basıyorum ekranı kilitleyip cebime koyuyorum sonra tur bitince kaydetsin diye stopa bastığımda pop up çıkıyor (benimkinde ingilizce ama Türkçesi şöyle olmalı) yetersiz gps verisi sebebiyle tur kaydı yapılamadı.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bugün 6bin bakımı yapıldı. Daha önceden yaptıran var mı aramızda arkadaşlar kaç para tuttu? Osman abi ve serdal abiyle buluştuk kahve içtik. Teşekkürler onlara da
    Karalı ve TimFx bunu beğendiler.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yarın şileye viraja gideyim diyorum var mı gelen

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Yarın şileye viraja gideyim diyorum var mı gelen
    Ben varım. geçen perşembe motoru yıkadığım günden beri binemedim motora hazır yağmur ara vermişken süper olur.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Viraj değilde doraemon isimli ninja300 sahibi olan arkadaşımız kaza geçirmişti onu ziyarete geçmiş olsuna gidilebilir keşke istanbul a yakın olsam :(

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraj değilde doraemon isimli ninja300 sahibi olan arkadaşımız kaza geçirmişti onu ziyarete geçmiş olsuna gidilebilir keşke istanbul a yakın olsam :(
    Benim aklımda o bi hafta sonu izmite kaçayım diyorum onun için.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İzmitte mi oturuyor ?
    gideriz bayramda. İkinci günü musaitim.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    doreamon istanbulda değil mi yahu?

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Yamaha MT-07 alabilmek için maxi scooter'ımı satışa çıkarmıştım. Ancak 2014 Ninja SE (ABS'SİZ) ile takas fırsatı çıktı karşıma.
    Ninja'nında tasarımı baya hoşuma gidiyor. Acaba Naked MT-07'den vazgeçip Super Sport mu denesem?

Haftaiçi İstanbul'da şehir içi kullanacağım. Haftasonları (ayda 1 kez) Balıkesir'e (340 KM) gidip gelebilirim. Ne dersiniz ninja 300 bu kullanım için uygun mudur?

Bir de motosiklet hakkında bir kaç sorum olacak.

1) Ninja 300'ün üzerinde ki orjinal lastikler nasıldır? Lastikleri değiştirmek gerekir mi? Lastik değişimi için maliyet ortalama ne kadar tutar?
    2) Siyah Double Bubble Ön Cam aksesuarın fiyatı nedir?
    3) Ortalama yakıt tüketimi nedir?
    4) Servis bakım aralığı nedir?
    5) ABS'siz model olması çok büyük bir dezavantaj mıdır?
    6) Ninja 300'ün İkinci el piyasası nasıldır? İleride satmak durumunda kalırsam elden çıkarması kolay mıdır?

.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)