Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hakikaten yakışıklı motorda mini etekli hatunlar dibinden ayrılmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Laf mı çarpıttın Bi :D

lastiklerin yeter

Motosikleti
    2teker
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Laf mı çarpıttın Bi :D

lastiklerin yeter
    Ne güldüm haa.hatun işi biliyoo
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Evet lastikten anlıyor:D

arkadaşlar merhaba. forumu 1 yıla yakındır takip ediyordum fakat 5 dk önce kayıt olmaya ve aklımdakileri size sormaya karar verdim.

2 senedir altın elbiseli adam ve sizlerin yazdığı, anlattıklarıyla içimde büyük bir motosiklet tutkusu oluştu. Bir çok şeyi daha motosiklete dokunmadan sizlerin sayesinde öğrendim fakat şu an 17 yaşımdayım ve üniversite sınavına hazırlanıyorum. Anlayacağınız işler cidddileşmeye başladı.

Küçük cc den ve bir çok eğitim alarak başlamam gerektiğini vs. bir çok küçük temel bilgiyi biliyorum. Fakat aynı zamanda bu işi zevk alarak yapmak için içime sinen bir motosiklet almak çok daha mantıklı geliyor. Bu yüzden aklımda kawasaki ninja 300 ile başlamak var. Evet fazla güçlü biliyorum, evet yeni başlayan için biraz zor bunu da biliyorum fakat her türlü zorluğa hazırım. Fakat şöyle de bir şey var, daha önceleri aklımda yzf r125 vardı. Belki başlamak için daha uygun ancak motosiklet gerçekten çok yavaş. Tabii aklımda sokakta gazlarım akılları alırım usta gibi bir fikir yok fakat r125 in de 120 km/h yapabilmek için canını almak gerekiyor. Bu arada boyum 1.89(hala uzuyorum yani değişken) kilom da 94.

Umarım aklınızda yine bir apaçi, bunun da helvasını yeriz tarzında bir kişilik oluşturmamışımdır. Son derece dikkatli ve temkinli bir insanım. Asla başkalarının ve kendimin hayatını tehlikeye atacak hareketleri bile bile yapmam.(Bu arada bu son hız hayallerimi pistte yapmak gibi bir düşüncem var. sokaklarda o kadar yüksek hızlara çıkacağımı pek düşünmüyorum).

Malatya sokaklarında binlerce km bisiklet tecrübem var. Bu yüzden trafiği okumakta, karşıdan gelenin neler yapabileceğini düşünmekte çok fazla zorluk çekeceğimi düşünmüyorum. Bisiskletle uzun yol da yaptım(gidiş geliş 100 km kadar) saatte 90 km hıza çıkmışlığım da vardı yani ne kadar önemli olur bilmiyorum fakat bisiklet konusunda biraz tecrübem var.

Ekipman konusunda da bütçemi yüksek tutuyorum. Arai, bell tarzı yüksek kaliteli kask, dainese, alpinestar gibi markalarla bütün ekipmanımı tamamlamayı düşünüyorum. Asla da eksik ekipmanla motosiklet kullanmam, korkarım.

Sizce kawasaki ninja 300 ile başlayabilir miyim? Ne kadar zorluk yaşarım, bunları eğitimlerle aşabilir miyim?

Cevap veren ve buraya kadar okuyan herkese çok teşekkürler. Tecrübeli arkadaşlara da bizim gibi acemileri aydınlattığı için ayrıca teşekkürler.

Motosikleti
    2teker
    Ne desem bilemedim kardeşim olur heralde

benim de aklım aynen böyle. cbr250 aldığımı varsayarsam ninja aklımda kalır ki bu işi de zevk için yapıyoruz aklım kalsın istemiyorum. yabancı forumlarda tam bir başlangıç motoru, youtube da bütün videolarda neredeyse sahiplerinin ilk motosikletleri. acaba fazla mı abartıyorum gözümde? ayrıca cevap verdiğiniz için de çok teşekkürler.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    4 gün önce aldığım motorumla 450 KM yol yaptım bile. Haftasonu da uzun yol yapıp Balıkesir'den İstanbul'a döneceğim.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    İbooo motorun hayırlı olsun resimde gordugum kadarı ile ben bu motorun puig camına talip dim satan arkadaşla anlaşamamıştık hayırlı uğurlu olsun tekrardan

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbooo motorun hayırlı olsun resimde gordugum kadarı ile ben bu motorun puig camına talip dim satan arkadaşla anlaşamamıştık hayırlı uğurlu olsun tekrardan
    Eyvallah, teşekkürler Tech_N9ne
    .

arkadaşlar merhabalar ben motorumu alalı 5-6 gün oldu 750 km de şuan kitapcıkta 800 km ilk bakım diyor kaç tl tutuyor ilk bakımı

Motosikleti
    Ben 85 tl odedim exstradan yağ filtresinin değişmesini istediğim için fazla tuttu usta gerek yok diyordu ama ben değiştirdim.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yağ parası odemediniz mi ? Benim 170 tuttu

Motosikleti
    Hayır yağ parası odemedim yağı kendim çok hesaplı rakama alıyorum ipone 10/40 1 litresini 25 tl gibi bi rakama.

Motosikleti
    Yamaha Fazer8
    Arkadaşlar merhaba..
    Pek çok supersuport makina ile deneyimim oldu .. Fakat maddi imkanlarım dolayısıyla haşat olmuş ne olduğu belirsiz 2005 2003 RR ya da benzerleri yerine Ninja300 düşünüyorum.. Makina iyi güzel hoş yakışıklı.. Genel itibariyle tüm arkadaşlar olumlu şeyler yazmış hakkında.. Bu makinanın üzerindeki IRC lastikler dışında başka olumsuz yönleri neler ?

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Telefon mu motor mu, telefon mu motor mu, telefon alırsam motoru 3 ay ertelicem motor alırsam telefonu 3 sene ertelicem telefon mu motor mu telefon mu motor mu

Motosikleti
    Irc lastşkden başka nsma göre kotu Bi yanı yok sizinle aynı düşüncedeydim butcem 20 binlira idi bu paraya haşat 600rr felan almaktansa 0 olsun benim olsun dedim artan parayada lastik aldım gerisinide benzin parası yaptım mutluyum

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Benim usta 10-50 kullandı benim motora

Motosikleti
    Yamaha Fazer8
    Tech_N9ne teşekkür ederim o zaman.. Hayırlısı artık bu kış 0 km bir ninja300 se ile inşallah yoluma devam edeceğim

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Nina 300 için kasko yaptıran var mı? Fiyatlar ne civarlarda?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)