Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler ısınınca çok iyi. Denedim gördüm arkadaşlar
    Uygun fiyata satılık sıfır irc lastiklerim var
    Karalı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Konu boş kalmasın diye motor için birşeyler yazmak geldi içimden ama ne yazacağımıda bilemedim, nasıl başlayacağımı da, şöyle yapayım ninja 300'ü tercih etmemin nedeni abisi 600'lüğe olan hayranlığım ve bununda ona olan benzerliğidir, öyle ki bir ara 600'lük için araç kredisi çekip almayı bile kafaya koymuştum, ninja 300 aklımın ucundan bile geçmiyordu hatta herkez gibi bende düz yeşillere bakıp "o motora o para verilmez" diyordum taa ki 300'lüğün special edition'ını görünceye kadar, görür görmez hemen atladım, severek ve isteyerek aldım çünkü resmen al beni diyordu motor, öyle çekici gelmişti bana, ilk kullandığımdaki hislerimi anlatamam motor aşırı keyifli gelmişti bana hala da aynı duyguyla kullanıyorum hiç pişman etmedi, motoru yıkayıp biraz kuruması için beklerken motordan gözümü alamıyordum "abi işte bu yaa motorda tip budur" diyordum kendi kendime, o yüzden dışarıdan bakan insanların ilgisinide çok iyi anlıyabiliyorum, renginden dolayı onlarca motor arasından hemen farkediliyor, her ne kadar hoşuna gitse de trafikte bazen ilgiden sıkılıyor insan, yanınıza gelip soranlar, konuşanlar, konuşmak isteyenler, arabayla yanınızda durup camı açarak abi bi gaz versene diyenler, insan ne yapacağını şaşırıyor, çoğu zaman bakanları görmemezlikten geliyorum, çünkü ne diyeceğimi bilemiyorum geçenlerde kırmızı ışıkta pcx'li bir abi yanıma yanaştı, motora baya bi baktı, dedim herhalde alacak, birşey de demiyor bi bana bakıyor bi motora, bende huzursuz oldum kafam adamdan yana dönük ışığa bakıyorum konuşmasam ayıp olacak, döndüm bir motoruna baktım "abi bunlar 125'likmi" dedim, adam beni tersledi "150'lik bunlar" dedi, napıcamı bilemedim "ben 125'lik sanıyodum" dedim, ters ters yüzüme baktı "onlar eski kasa bunlar 150'lik" dedi, "ooo baya büyümüş" demek istedim ama sesimi çıkarmadım, ama şunu farkettimki özellikle turistlerin bay-bayan farketmiyo, baya bir ilgisi var motora, geçtiğimiz haftalarda 2 kez turistler kendi kiraladıkları motorla yanıma yanaşıp motorun resmini çektiler, rusça birşeyler söylediler ama anlamadım, giderken kızlar el salldı karşılık verdim o kadar (ama kask olmasaydı kesinlikle sallamazlardı eminim) , motorun tipi duruşu harika, 300'lük olduğuna sesini duymadan kimse inanmıyor, 600'lükmü diyende oluyor 1000'likmi diyende, benide en çok bu illet ediyor, ilk başta hoşuma giden ses şimdilerde rahatsız etmeye başladı, o görüntüye bu sesi ben gibi kimse yakıştıramıyo, 600'lüğünü alalım desek 2.eli bile otuzküsurbinlira ve çevrem o paraya araba alınır diyenlerle dolu, sese çözüm bulamazsam buruk bir sevinçle kışa aranızdan ayrılıp abisini almayı düşlüyorum, benden bu kadar sizdende bekliyorum ninja alma hikayelerinizi

hocam tecrübe vs olmadan sesi için zx6r alınmaz. bide 600lüklerin en serti en hardcore. antalyadasın mis gibi. görüntü cazip geliyor zaten. yiyebiliyorsan ekmeğini ye

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Mehmet bence sadece ses için değiştireceksen yanlış düşünüyorsun çünkü bunun benzin masrafı var bakım nispeten daha fazla masraflı olacak 4 silindir makina nın ayrıca Antalya'nın o güzelim sıcağında motora özellikle Alanya'da her 5 metrede bir kırmızı ışıkta beklemekten hem motora hem sana yazık olur birde pencereye bu taraftan bakmak gerekli bence sadece ses ile bitseydi ohoo en iyisi sesi felan takmıcaksın motorunu seveceksin

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu boş kalmasın diye motor için birşeyler yazmak geldi içimden ama ne yazacağımıda bilemedim, nasıl başlayacağımı da, şöyle yapayım ninja 300'ü tercih etmemin nedeni abisi 600'lüğe olan hayranlığım ve bununda ona olan benzerliğidir, öyle ki bir ara 600'lük için araç kredisi çekip almayı bile kafaya koymuştum, ninja 300 aklımın ucundan bile geçmiyordu hatta herkez gibi bende düz yeşillere bakıp "o motora o para verilmez" diyordum taa ki 300'lüğün special edition'ını görünceye kadar, görür görmez hemen atladım, severek ve isteyerek aldım çünkü resmen al beni diyordu motor, öyle çekici gelmişti bana, ilk kullandığımdaki hislerimi anlatamam motor aşırı keyifli gelmişti bana hala da aynı duyguyla kullanıyorum hiç pişman etmedi, motoru yıkayıp biraz kuruması için beklerken motordan gözümü alamıyordum "abi işte bu yaa motorda tip budur" diyordum kendi kendime, o yüzden dışarıdan bakan insanların ilgisinide çok iyi anlıyabiliyorum, renginden dolayı onlarca motor arasından hemen farkediliyor, her ne kadar hoşuna gitse de trafikte bazen ilgiden sıkılıyor insan, yanınıza gelip soranlar, konuşanlar, konuşmak isteyenler, arabayla yanınızda durup camı açarak abi bi gaz versene diyenler, insan ne yapacağını şaşırıyor, çoğu zaman bakanları görmemezlikten geliyorum, çünkü ne diyeceğimi bilemiyorum geçenlerde kırmızı ışıkta pcx'li bir abi yanıma yanaştı, motora baya bi baktı, dedim herhalde alacak, birşey de demiyor bi bana bakıyor bi motora, bende huzursuz oldum kafam adamdan yana dönük ışığa bakıyorum konuşmasam ayıp olacak, döndüm bir motoruna baktım "abi bunlar 125'likmi" dedim, adam beni tersledi "150'lik bunlar" dedi, napıcamı bilemedim "ben 125'lik sanıyodum" dedim, ters ters yüzüme baktı "onlar eski kasa bunlar 150'lik" dedi, "ooo baya büyümüş" demek istedim ama sesimi çıkarmadım, ama şunu farkettimki özellikle turistlerin bay-bayan farketmiyo, baya bir ilgisi var motora, geçtiğimiz haftalarda 2 kez turistler kendi kiraladıkları motorla yanıma yanaşıp motorun resmini çektiler, rusça birşeyler söylediler ama anlamadım, giderken kızlar el salldı karşılık verdim o kadar (ama kask olmasaydı kesinlikle sallamazlardı eminim) , motorun tipi duruşu harika, 300'lük olduğuna sesini duymadan kimse inanmıyor, 600'lükmü diyende oluyor 1000'likmi diyende, benide en çok bu illet ediyor, ilk başta hoşuma giden ses şimdilerde rahatsız etmeye başladı, o görüntüye bu sesi ben gibi kimse yakıştıramıyo, 600'lüğünü alalım desek 2.eli bile otuzküsurbinlira ve çevrem o paraya araba alınır diyenlerle dolu, sese çözüm bulamazsam buruk bir sevinçle kışa aranızdan ayrılıp abisini almayı düşlüyorum, benden bu kadar sizdende bekliyorum ninja alma hikayelerinizi
    eksozu değiştirmeden k&n direkt (k&n pod filter diye geçiyor) hava filtresi uygulanmış motorların seslerine ait videoları izleyin derim.
    motorun sesi bayağı agresifleşiyor.
    ama direkt hava filtresinin de büyük bir handikapı var, yağmurlu havalarda su alma riski var
    ben şahsen motorun ve eksozun sesinden memnunum, bu yağmurlu hava handikapı olmasaydı k&n direkt hava filtresini takardım.
    4 silindirli homurtusunu almak modifikasyonlarla mümkün olmadığına göre stock haliyle de seviyorum.
    kesin yapacağımı düşünmüyorum ama düşündüğüm modifikasyonlar şöyle;
    angel far,
    kuyruk altı kiti,
    fren lambaları ve sinyallerin tek stopta birleştiği led stop.
    bir de z1000sx'de yer alan hard side case gelirse o olabilir.

böyle bir motora neden hard case üretmezler ki?

ninja hikayesine gelince ben geçen yıl ninja250 almaya niyetlendim, bir türlü kısmet olmadı.
    ikinci eller çok döküktü, sıfırı da bugün, yarın diye diye erteledim. 2013te 300lük ninjalar 7000 Euroydu, tam hayaldi yani.
    bu yıl başı sadece 300lük geleceğini öğrenince artık alamam herhalde diye düşünüyordum ki, önce fiyatı öğrendim (5750 Euro)çok sevindim.
    sonra fırsatlarımı değerlendirip mart sonunda alabildim. iyi ki almışım. umarım gönülden isteyen herkes motoruna kavuşur.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Arka çantalar çok hoşuma gitti ben de düşünebilirim aslında uzun yol için fakat uyacak mı asıl sorulması gereken bu

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Arka çantalar çok hoşuma gitti ben de düşünebilirim aslında uzun yol için fakat uyacak mı asıl sorulması gereken bu
    bizim motor için maalesef hard case pannier yok.
    givi, kappa ve sw motech de soft case var,
    ayrıca sw motech de kuyruk için (tail bag diye geçiyor) iki ayrı model var.
    bu hard caseler biraz pahalı ama bizimkine uymuyor.

bu hard case pannierlarda şöyle de bir sıkıntı var

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tecrübe vs olmadan sesi için zx6r alınmaz. bide 600lüklerin en serti en hardcore. antalyadasın mis gibi. görüntü cazip geliyor zaten. yiyebiliyorsan ekmeğini ye
    Tecrübe konusunda sıkıntım yok, zaten 600 cc diye yola çıktım buna kısmet oldu, ekmek işi bana ters haramda gözüm olmaz pek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet bence sadece ses için değiştireceksen yanlış düşünüyorsun çünkü bunun benzin masrafı var bakım nispeten daha fazla masraflı olacak 4 silindir makina nın ayrıca Antalya'nın o güzelim sıcağında motora özellikle Alanya'da her 5 metrede bir kırmızı ışıkta beklemekten hem motora hem sana yazık olur birde pencereye bu taraftan bakmak gerekli bence sadece ses ile bitseydi ohoo en iyisi sesi felan takmıcaksın motorunu seveceksin
    Ya varya ağzın bal yesin beni de düşündüren tek şey Alanya'nın trafik lambaları, abi 2'den 3'e atmaya fırsatın bile kalmıyo, dedimya 600'lüğü hayalim o motorun hastasıyım, bunuda zaten sırf ona benziyo diye severek aldım ve hala da severek biniyorum motor acayip keyifli ama 600'lüğü bamşka geliyo bana

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kn filtrelere baktım 50-60 lira artı 15 lira kargo uygun fiyata geliyor. Eski motorumda kn vardı sesi çok değiştiriyor
    fakat yağmur konusunu çozemedim

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    500r denemesi ne oldu haber vermeden denemeyın.

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Kn filtrelere baktım 50-60 lira artı 15 lira kargo uygun fiyata geliyor. Eski motorumda kn vardı sesi çok değiştiriyor
    fakat yağmur konusunu çozemedim
    Hocam onlar yan sanayi olabilirmi k&n'in ben kendi sitesinden baktım 64 dolardan başlıyo o da bizim motora olmuyo

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    K&n ler ilerleyen km lerde makinaya zararlı diyorlar benim çevremdekiler.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    64 dolar bile olsa uzun kmler kullanılacaksa ok

obur turlu dünya para bayılacağız servise. Bilen var mı kaç para

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    bu arda android kullananlar için harika bir program önerebilirim;
    programın adı; "dablo super biker".
    pirelli geliştirmiş.
    programı çalıştırdığınızda rut boyunca kaç km hızla gittiğiniz, azami kaç derece yattığınız vb tüm bilgileri görebiliyorsunuz. ayrıca rutun ilgili anına tıklayarak harita üzerinde o tıkladığınız anki hızınız ve yatış açınızı da görebiliyorsunuz.
    ben çok beğendim, kullanmanızı tavsiye ederim. google play linki.
    TimFx bunu beğendi.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arda android kullananlar için harika bir program önerebilirim;
    programın adı; "dablo super biker".
    pirelli geliştirmiş.
    programı çalıştırdığınızda rut boyunca kaç km hızla gittiğiniz, azami kaç derece yattığınız vb tüm bilgileri görebiliyorsunuz. ayrıca rutun ilgili anına tıklayarak harita üzerinde o tıkladığınız anki hızınız ve yatış açınızı da görebiliyorsunuz.
    ben çok beğendim, kullanmanızı tavsiye ederim. google play linki.
    Sanırım açı olayı tahmini (bu virajda bu açıda dönmüştür gibi .çünkü yolun şeritleri üzerindeki konumumuzu tespit edicek kadar keskin ölçümler yapmıyor gps. birde yüklerken sadece gps ve media kısmının iznini istedi Jiroskop Sensörü ile ilgili bir izin istemedi)

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım açı olayı tahmini (bu virajda bu açıda dönmüştür gibi .çünkü yolun şeritleri üzerindeki konumumuzu tespit edicek kadar keskin ölçümler yapmıyor gps. birde yüklerken sadece gps ve media kısmının iznini istedi Jiroskop Sensörü ile ilgili bir izin istemedi)
    izinleri kontrol etmedim ama jiroskop kullanıyor, açı hesabı tahmini değil.
    telefonu dik pozisyonda cebinize koymanızı istiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izinleri kontrol etmedim ama jiroskop kullanıyor, açı hesabı tahmini değil.
    telefonu dik pozisyonda cebinize koymanızı istiyor.
    haklıymışsın timfx, gps den alıyormuş açıyı zira gyro cepte haif yatsa da olumsuz etkiliyormuş veriyi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bu sabah saat yedibuçuk sekiz arası sefaköy yenibosna yeşil fıstık300 forumdan'mı? Fena gazlıyordu

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Merhaba forumu takip ediyordum fakat yeni üye oldum herkese kazasız belasız sürüşler dilerim kawasaki ninja 300 de devir kesici varmı onu merak ettim teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı Ninja300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba forumu takip ediyordum fakat yeni üye oldum herkese kazasız belasız sürüşler dilerim kawasaki ninja 300 de devir kesici varmı onu merak ettim teşekkürler şimdiden
    Bildiğim kadarıyla kesici olmayan motor yok

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    eski kasa gt250r ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)