Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Diablo Rosso II alicam sanirim, birde bu kaydirma takozu alsam mi emin olamiyorum, ebayde 150-200 dolar civari ama kargosu var beklemesi var, gumruge takilinca PTT dagitim merkezine gitmesi var, hazir sifirken taktirsam mi, cb125 den sonra mercedes gibi gelicek diye tahmin ediyorum, GS3 hazirliktaki bir gunluk CBF1000 deneyiminden sonra 125 e binince, saka mi bu demistim, ama sonra alismistim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Numaraları özelden ulaştırın kurayım grubu
    doraemon bunu beğendi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı doraemon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diablo Rosso II alicam sanirim, birde bu kaydirma takozu alsam mi emin olamiyorum, ebayde 150-200 dolar civari ama kargosu var beklemesi var, gumruge takilinca PTT dagitim merkezine gitmesi var, hazir sifirken taktirsam mi, cb125 den sonra mercedes gibi gelicek diye tahmin ediyorum, GS3 hazirliktaki bir gunluk CBF1000 deneyiminden sonra 125 e binince, saka mi bu demistim, ama sonra alismistim.
    Her lastik sorana bu lastiği tavsiye ediyorum, ben lastik olayını çok araştırdım çok lastikciyle görüştüm satanda satmayanda herkezin ortak görüşü "sınıfının en iyisi diablo rosso 2'dir, diğerlerine göre biraz daha pahalıdır ama hakkını fazlasıyla verir" oldu, internettende araştırdığımda şikayet olmayan ve kullanıcıyı fazlasıyla memnun eden tek lastikti, ben maddiyat yüzünden alamadım ama sana tavsiye ederim gözü kapalı al, hatta haziran ayında sorduğumda temmuzda aynı isimle yenisi çıkacak bekle onu al demişti lastikcinin birisi ne kadar doğru bilmiyorum
    braveguy bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    rosso2nin tek sorunu sanayi gibi biyerde çalışıyorsaniz geçtiğiniz yere dikkat etmelisiniz çivi cam kırığı nevarsatoplar

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rosso2nin tek sorunu sanayi gibi biyerde çalışıyorsaniz geçtiğiniz yere dikkat etmelisiniz çivi cam kırığı nevarsatoplar
    Harbimi o kadar yumuşakmı yaa, ne yol tutar ama o lastik dadından yinmez

Motosikleti
    Abi lastik çok yumuşak, olumsuz yorum yazan yok, tek sıkıntısı yumuşaklıktan dolayı daha kısa sürede bitmesi, bütçe problemi olanlar alternatif aramışlar ama orda da yol tutuşundan, viraj kabiliyetinden fedakarlık etmek zorunda kalıyorsun. Ben lastiğin motosiklette çok önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum. Benim CB125 bile, michelin pilot sporty taktiktan sonra boyut değiştirmişti. Daha fazla yatıyor, daha fazla güven veriyor, frenlemesi bile değişiyor. Bakayım eğer çok para (piyasasının üstünden) istemezlerse, lastiği direk almadan değiştirmeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Ayrıca çok çabuk ısınıyormuş, ben soğuk havada da kullanıyorum, yazın önemli olmasa da, kışın ya da soğuk, yağmurlu havada bu çok önemli bir olay.
    fish does not think, cause fish knows everything

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    rosso2 ilevirajlar çok zevkli pilotsport ile arasinda çokfarkvar onudakullanmistim eski motorumda.paraya kıyıp alın bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

doreamon motoru alırkendeğiştirmeni tavsiyeederim orjinal lastiği satabilirsinbelki

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    hazır lastikten bu kadar bahsetmişken, lastiklerine nitrojen bastıran var mı aranızda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasakideki abs sistemi Nissin bu marka pek çok motorda kullanılıyor. internet rastladgım bir iki linki paylaşayım 2013 modellerinde bir sorun olmuşki bazı marka ve modellerdeki motorlar geri çağrılmış. 2014'le ilgili bende bir şeye rastlamadım. Kısaca motoru akıllı kullanmak lazım hiç birşey kusursuz değildir :D

http://www.wemotor.com/blog/2013/08/...ty-abs-system/
    http://www.youtube.com/watch?v=E_wNBAuYFkg

Sen söyleyince biraz netde araştırdım bunları buldum.

http://youtu.be/new7SCvrWzs

Bu ürün bayağı güzele benziyor. stop lambası ve selectorleri birleştirmişler.
    http://www.avt-innovations.com/index...er-eliminator/
    nasıl montajlanıcağına dair pdf si bile var.
    http://www.avt-innovations.com/files...tall_Guide.pdf

birde buna rastladım var.
    http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-Nin...-/290926612011
    timfx ilgin için sağol ama benim kastım bu değil,
    bunlar "fender eliminator" denen çamurluk iptal kitleri içlerinde de mutlaka plakayı dikine tutturan bir kit oluyor.
    benim kastettiğim/aradığımda yine çamurluk iptal oluyor ama plaka kuyruğa paralel takıldığı için zor okunuyor. yani biraz daha farklı bir yapı/kit diyelim.
    örnekse; revzilla hotbodies diye bir kit satıyor. 208 dolar amerika satış fiyatı. amerika'da bizdeki gibi plaka saklamak büyük suç onun için bizdeki alışılmış yerinde değil plaka ama o gördüğünüz beyaz sinyallaerin önüne zor görünecek şekilde takılabiliyor.
    KIT
    bu da resimleri:

güzel değil mi sizce de??

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

timfx ilgin için sağol ama benim kastım bu değil,
    bunlar "fender eliminator" denen çamurluk iptal kitleri içlerinde de mutlaka plakayı dikine tutturan bir kit oluyor.
    benim kastettiğim/aradığımda yine çamurluk iptal oluyor ama plaka kuyruğa paralel takıldığı için zor okunuyor. yani biraz daha farklı bir yapı/kit diyelim.
    örnekse; revzilla hotbodies diye bir kit satıyor. 208 dolar amerika satış fiyatı. amerika'da bizdeki gibi plaka saklamak büyük suç onun için bizdeki alışılmış yerinde değil plaka ama o gördüğünüz beyaz sinyallaerin önüne zor görünecek şekilde takılabiliyor.
    güzel değil mi sizce de??
    Sen bayağı köprülerde otobanlarda HGS katili bir tasarım istiyorsun Polis durduruncada :
    "- Plakan nerde birader ?"
    "- Oralarda bir yerde olması gerek görünmüyormu memur bey, hay Allah nereye kaçtı gene bu hınzır."

Buda türk usulü katlanan plaka (bim torbasıda çok yakışmış motora )
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...59491579/detay

şaka bir yana keşke şu plaka denen zımbırtıyı takmak zorunda olmasak kardeşim 3 senedir scooter kullanıyor plakasız geziyor polis cevirdiğinde plaka düştü takıcam diyor bugüne kadar 1 kez ceza yemiş sanırım.

Bahsettiğin tasarım çok hoşda, her çevirmede polise dil dökmek gerekir.Sanırım oraya plakanın sığması için app plaka koymak zorundasin. normal plaka oraya sığmaz veya risk oluşturur gibi geldi.

Motosikleti
    Lastik yok :( motolastik com 2-3 gun dedi, pirelli tam hatirlamiyorum ama 2 hafta ya da biraz daha erken bir sure soyledi. Koruma takozu alicam sanirim. Yurtdisiyla ugrasmaya degmez, 150 dolar bile olsa, kargosu gumrugu, beklemesi sonunda 100-200 TL "kar" etmis oluyorsun.

2-3 gun sonra taktirsam kime nasil satabilirim?, cb125e nin ustundeki kendalari cope atmistim

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    bence uğraşmayın bunlardan birini alın rahat edin, elektrikli katlanır plaka

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7732820/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7428819/detay/

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Lastik yok :( motolastik com 2-3 gun dedi, pirelli tam hatirlamiyorum ama 2 hafta ya da biraz daha erken bir sure soyledi. Koruma takozu alicam sanirim. Yurtdisiyla ugrasmaya degmez, 150 dolar bile olsa, kargosu gumrugu, beklemesi sonunda 100-200 TL "kar" etmis oluyorsun.

2-3 gun sonra taktirsam kime nasil satabilirim?, cb125e nin ustundeki kendalari cope atmistim
    naçizane tavsiyem: motolastik.com dan şaşmayın derim. çok sık ithalat yapıyorlar.

Motosikleti
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence uğraşmayın bunlardan birini alın rahat edin, elektrikli katlanır plaka

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7732820/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7428819/detay/
    Dün Boğaziçi Köprüsü girişinde polis durdurdu, sadece plaka var mı diye baktı. Bilginize.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Var ama çantada deseydin ne olurdu acep

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Nitroen sorum güme gitmesin. Aranızda lastiklere nitrojen bastıran var mı?

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Ne işe yarıyor

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Irc'ye değil nidrrojen, hidrojen bile bassan bi işe yaramaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Dün Boğaziçi Köprüsü girişinde polis durdurdu, sadece plaka var mı diye baktı. Bilginize.
    İşte verdiğim link sırf bu durumlar için yapılmış, uzun yolamı çıktın bas düğmeye kapansın, polis durdumu bas düğmeye açılsın

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne işe yarıyor
    nitrojen, hava gibi ısı değişkenine göre genleşip büzüşme göstermeyen bir gaz.
    dolayısıyla lastik çok ısındı basınç artsın, kışın basınç düşsün, lastik insin derdi yok.
    tabii ücretli, hava gibi bedava değil. ama ücreti de 10 lira gibi birşey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irc'ye değil nidrrojen, hidrojen bile bassan bi işe yaramaz
    07mehmet07; bende lastik pirelli dr2 var, irc için ben de düşünmezdim..

Motosikleti
    İlk önce plaka var mı diye baktı, sonra açıklama yaptı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Bana lastikler çok kötüymüş gibi gelmedi, sanırım kalınlıktan dolayı (diğer motorumun lastikleri çok ince olması). Lastik olayına artık haftaiçi bakıcam.

nitrojen, hava gibi ısı değişkenine göre genleşip büzüşme göstermeyen bir gaz.
    dolayısıyla lastik çok ısındı basınç artsın, kışın basınç düşsün, lastik insin derdi yok.
    tabii ücretli, hava gibi bedava değil. ama ücreti de 10 lira gibi birşey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

07mehmet07; bende lastik pirelli dr2 var, irc için ben de düşünmezdim..

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Lastikler ısınınca çok iyi. Denedim gördüm arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)