Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Aldığım gün Kocaeli yaptım geldim dun akşam eyupe gittim geldim bu akşam çıkarım tekrardan. 350kmde ve 1 tam diş var depoda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    tebrikler iyi yol yapmışsınız.
    gazı sert açmayınca, yüksek devir sürmeyince motor bayağı ekonomik aslında.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Sürekli eco mod açık zaten
    bu arada on amortisörden gaz açarken ve kaparken yani yukarı aşağı süspansiyon hareketlerinde çıt çıt ses geliyor normal mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Teşekkür ederim bu arada

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli eco mod açık zaten
    bu arada on amortisörden gaz açarken ve kaparken yani yukarı aşağı süspansiyon hareketlerinde çıt çıt ses geliyor normal mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Teşekkür ederim bu arada
    o amortisör değil gaz telinin bağlandığı yerden geliyor.
    ben de takıntı yapmıştım hatta ilk tecrübe ettiğimde motor 4. vitesteydi paranoya olmuştu sadece 4.viteste geliyor diye.

Motosikleti
    Ninja300
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiklere çok güvenmeyin, zaten irc kötü bir lastik(aslında lastik demek için kauçuk katkısı olması lazım, bildiğim kadarıyla irc nylon), ayrıca ilk 150km lastik için de rodaj süresidir, fren ve tutuş oldukça kötüdür. eğer olur da pirelli diablo rosso 2 lerle değiştirme imkanınız varsa ne demek istediğimi anlayacaksınız. kilonuz 75in üzerindeyse arka amortisör ayarını yüksetmeyi unutmayın. fabrika çıkışı 2.kademede duruyor, biraz sert ama daha iyi yol tutuş için 4.kademe idealdir.
    Verdiğiniz Bilgiler için teşekkürler.
    Gerçi Bakım ,rodaj vs benim o km gelmem biraz zor olacak gibi ,Henüz 300 Km oldu
    Ben 75 kg, fabrika çıkışı hayata devam ediyorum.4000 rpm geçmediğim içinde lastik konusunda yorumum doğru olmaz.Daha pek zorlamadım.Fakat IRc nin tabiri caiz ise TIRT bir lastik olduğu belli.Satıcıya da aynısı söylediğimde haklısın ama kuru zeminde sorun yaratmaz ,ıslak ve kışta kullanacak olsan hemen değiştirelim dedi.
    Lastik araştırmalarımda bu işe önem verenlerin Michelin PILOT POWER 3 çok memnun olduğunu gördüm Ama ebatlarının bizimkine uygun olup olmadığı kontrol etmedim.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Uzun kmler kullanacaksanız pilot Road serisi size daha uygun olacaktır görüşündeyim cdaha önceden irc lastiklerde 15bin yaptım bir kaç kez kaza atlattım fakat biri var ki orada tutmasaydı şu an bunları yazamıyor olacaktım. Kuruda ısındıktan sonra sıkıntı yok. Ayrıca ikinci motorun dukede pilot Road 1 kullandım çok memnundum. 15bini geçmişti lastikler bitme bile yoktu.

bu motor için de değiştirmek istiyorum fakat şu an maddiyat el vermiyor

cuma ctesi pazar maalesef hava yağışlı içim gidiyor

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    arkadaşlar bu ninja 300 special edition da abs yine opsiyonel dimi. şuan bizde kaç çeşit ninja 300 var . eskiden yanlış bilmiyorsam düz ninja 300 ve biraz daha fiyat farkı vererek 300 abs seçenekleri vardı.
    şuan special edition diye satılan sadece sticker setinden mi ibaret yoksa bi özelliği var mı ?
    ilanlarda abs şıkkı işaretlenmemiş o yüzden merak ettim. eğer sadece sticker ise şuan 4 çeşit mi ninja 300 var ?
    ninja 300
    ninja 300 abs
    ninja 300 special edition
    ninja 300 spevial edition abs
    acaba bu sekilde mi yoksa bütün special editionlar absli mi ?

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Yazdiginiz dogru special edition sticker ve renk kombinasyonu olarak ayriliyor sadece suan turkiyede 4 cesit ninja 300 var,
    Normal ninja 300
    Normal ninja 300 abs
    Special edition ninja 300 (abssiz sticker ve renk uyumu)
    Special edition ninja 300 abs

0zZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar ,sevgiler ;

Önümüzdeki günlerde ninja 300 ile bu ailenin arasına katılmayı planlıyorum arkadaşlar.Bence parası da,tipi de ,teknik özellikleri de tam olarak bana uygun.600 al vs gibi klasik boş muhabbetleri de direk pas geçiyorum zaten.Hız takıntım yok (ileride olursa da şu an kestirmek güç)...

Basic açılımda ilk kez SS sınıfı bir motora bineceğimden 600 lüğü yada 1000 liği yarı fiyatına verseler ninja 300 ün yine almam,alamam...Uzun vadede yaşamı seviyorum, özellikle de kendi yaşamı mı

Motoru almak için Honda akedeminin giriş dersi olan 1 eğitimine katılacağım zamanı bekliyorum ki oda 15 gün içerisin de, sonra alacağım (motor ehliyetim de yok onuda temin edeceğim bu sürede)

Alan ve kullanan yada bilgi sahibi arkadaşlara danışmak istediğim bir kaç konu var ;

Ön ve arka lastik boyutları (kalınlıkları), her hangi bir modifikasyona gerek kalmadan en fazla kaç boyutuna çıkarılabilir ?

Motor gelmeden sipariş etmem gereken zaruri bir ekipman var mı ? (takoz vs gibi)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Zmoto pazar açık mı gören bılen ?
    lastikleri tahminim 160a çok rahat çıkar boyut olarak

takoz alırsan grenajları korumuş olursun.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Arkadaşlar hepinize merhaba, yakın zamanda bende aranıza katılacak gibiyim, p.tesi netleşecek durum, size sormak istediğim şey motorun lastikleri 160'a çok rahat çıkar demiş "brooklynn" arkadaşım, bu durumda motorun performans kaybı ve yakıta olan etkisi ne oranda olur acaba, hiç lastik büyüten varmı aranızda

Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba, yakın zamanda bende aranıza katılacak gibiyim, p.tesi netleşecek durum, size sormak istediğim şey motorun lastikleri 160'a çok rahat çıkar demiş "brooklynn" arkadaşım, bu durumda motorun performans kaybı ve yakıta olan etkisi ne oranda olur acaba, hiç lastik büyüten varmı aranızda
    Aynı soruyu çok çok uzun yıllardır konuda tecrubesi bulunan aynı zamanda kawa nın izmit bayisi konumunda ki kişiye yönelttiğimde bu sabah ;

SOn hızda 5-6 km lik bir düşüş ve ara hızlanmalarda %10 (+- 5) bir hız kaybı yaşanacağını söyledi , peki " yol tutuş değerlerim ne kadar artar" dediğim de " hissedebileceğim bir değişiklik zor ,zira kendi sınıfında lider + olarak bir şey bekleme bu cc de yol tutuş olarak" cevabını aldım.

ne son hız , ne de ara hızlanmalarda ki kısmi düşüş beni çok ilgilendirmiyor zaten benim ilgilendiğim kısım ; alır almaz lastiklerimi değiştireceğim için , haızr parayı vermişken 1 kademe ileri taşımak kalınlık açısından...

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı 0zZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı soruyu çok çok uzun yıllardır konuda tecrubesi bulunan aynı zamanda kawa nın izmit bayisi konumunda ki kişiye yönelttiğimde bu sabah ;

SOn hızda 5-6 km lik bir düşüş ve ara hızlanmalarda %10 (+- 5) bir hız kaybı yaşanacağını söyledi , peki " yol tutuş değerlerim ne kadar artar" dediğim de " hissedebileceğim bir değişiklik zor ,zira kendi sınıfında lider + olarak bir şey bekleme bu cc de yol tutuş olarak" cevabını aldım.

ne son hız , ne de ara hızlanmalarda ki kısmi düşüş beni çok ilgilendirmiyor zaten benim ilgilendiğim kısım ; alır almaz lastiklerimi değiştireceğim için , haızr parayı vermişken 1 kademe ileri taşımak kalınlık açısından...
    Yol tutuşuna aman aman bir etki etmeyeceğini tahmin ediyorum zaten ancak korkum yakıt ve hızlanmadaki kayıp son hızda çok önemli değil,lastik ebatından dolayı ciddi bir performans kaybı olursa bu zamanla motora da zarar verebilir diye düşünüyorum, eğer gerçekten söylediğin gibiyse %10 çok ciddi bir kayıp çünkü yanlışım varsa düzeltin lütfen, bildiğim kadarıyla kilosuna bağlı olarak artçıyla kullanmak bu cc'lerde ki motorlarda %20-25 gibi bir performans kaybına neden oluyor o da son hızda 10 ile 20 km arası falan bir kayıp demek oluyor, aslında bu cc'lerde lastik büyütmenin tek amacı görsellik olmalı benimde amacım o zaten, ha bu ara da lastik büyütmenin küçük bir avantajı daha olur o da hareket halinde değilde kırmızı ışıklarda dudurken dengesi çok daha iyi olur, ayakta tutmakta zorlanan ya da korkanlar için ideal bir çözüm bu arada motorun special edition (abs'siz) olanının sıfırına plaka dahil 16900 tl fiyat verdiler sizce fiyat nasıl biraz daha pazarlık etmelimiyim çünkü benim aklımdan geçen plaka dahil 16.500.-tl

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    O fiyata bulamazsın. Bir bak gene de

zmotonun açık olup olmadığını bilen yok mu arkadaşlar

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Z-mito cumartesi ogleden sonra ve pazar gunleri kapali :-)

cbr yeni kasada ön ve arka lastik ölçülerinde değişikliğe gitmiş yalın bir arkadaşım var. (Kendisi ve motoru SS sınıfına giriş yapmam da etkili tek faktördür) orjinal lastikleri ile 5500 km kullandıktan sonra lastikleri değiştirdi.Oda ara hızlanmalarda ufakta olsa bir kayıp olduğunu ama bunun kesin rakamsal tespitini Kawa bayisi sahibi gibi veremiyeceğini söyledi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Keyfe bak sen

Beşir usta olmasa bakım kalacaktı

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zmoto pazar açık mı gören bılen ?
    lastikleri tahminim 160a çok rahat çıkar boyut olarak
    takoz alırsan grenajları korumuş olursun.
    kızıltoprak show-room açık, servis değil.

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Yarın akşam kısmetse bende aranıza katılıyorum, hiç aklımdan geçmeyen bir motor alıyorumya hadi bakalım hayırlısı

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    rodajı biten arkadaşlar; 1 depo ile en fazla kaç km yaptıklarını yazabilir mi lütfen.
    ben şehir içi çok sakin kullanımla 320km yapabildim en fazla.
    genelde şehir içi, kalkışlarda yüksek gaz kullandığımda 260km'ye kadar düşüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)