Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bizim ninja z 250 sl ve 250 sl grubu baya bi ölü durumda . Bende kabul ederseniz eğer burada takılayım . Yavru sokak savaşçısı ile hepinize selam . Bugün 100 km'de yaptığım yakıt ölçümü ile tam 3 litre yakmışım şehiriçi 5-7 bin devir arası .

http://<a href="http://hizliresim.co...80.jpg</a></a>
    Hoşgeldin ninja !!
    ninja h2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin ninja !!
    Hoşbulduk .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Hoşbulduk .
    MAKİNE çok tatlı görünüyor :D
    Ezio41 bunu beğendi.
    ''HER şey gelip Geçici ey Gönül,Bak az ÖNCE aldığın NeFeS bile geldi Geçti...

Motosikleti
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MAKİNE çok tatlı görünüyor :D
    Evet tatlı ve minik sokak savaşçısı Z300 almak vardı gönlümde çift silindirden ötürü ama maddi sıkıntılar el vermedi . Detaylı fotoğraflara buradan bakabilirsiniz , konuyu kirletmeyelim şimdi . http://www.motosiklet.net/forum/tebr...ol-fotolu.html

Motosikleti
    Evet tatlı ve minik sokak savaşçısı Z300 almak vardı gönlümde çift silindirden ötürü ama maddi sıkıntılar el vermedi . Detaylı fotoğraflara buradan bakabilirsiniz , konuyu kirletmeyelim şimdi . http://www.motosiklet.net/forum/tebr...ol-fotolu.html
    fotoğraflarınızı z250 sayfasında görmüştüm kararınız mantıklı olmuş bu arada arka plakalık ve sinyaller iptali konusunda ne düşünüyorsunuz ?
    Ezio41 bunu beğendi.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    İstanbul Park pist gününden bir sahne Fuat Domaniç'den kaçarken

Twin, braveguy, ninja h2 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Park pist gününden bir sahne Fuat Domaniç'den kaçarken

http://i.hizliresim.com/vEv374.jpg
    Maşallah abi maşallah. Pegler yerde ama bir terslik var sanki motor sağa sen sola yatmışsın gibi
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah abi maşallah. Pegler yerde ama bir terslik var sanki motor sağa sen sola yatmışsın gibi
    Bir sonraki ters viraja hazırlanıyorumdur muhtemelen Peg yere sürtünce denge bozuluyor tırsıyorsun. piste gideceğin zaman ona göre alt çubuğu olmayan peg takmak lazım bunu anladım.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    abi r1'in sesi ne kötü ya hiç bişe anlamadım sesinden senin m4'ün sesi daha güzel geliyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sonraki ters viraja hazırlanıyorumdur muhtemelen Peg yere sürtünce denge bozuluyor tırsıyorsun. piste gideceğin zaman ona göre alt çubuğu olmayan peg takmak lazım bunu anladım.
    yok abi pist motoru lazım sanapegleri yukarı almak gerekiyor

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    Beyler 800km bakımını yaptırdım bugün. Ninja 300 ünüze ne yağ koyuyosunuz acaba ?
    Gittiğim serviste shell castrol repsol ve valvoline vardı. Usta özellikle valvoline i tavsiye etti onu koyduk 15-50.
    Duyan varmı daha önce Valvoline nasıl bir markadır iyimidir kötümdüdür ?
    İlk izlenimlerim valvoline i koyduktan sonra izmirden çeşmeye geldim vitesler hissedilir derecede çok daha yumuşak geçmeye başladı. Giderkende dururkende. Boşta beklerken vitesi bire atarken gelen şakkk sesi gitti. Performans olarakta bi fark göremedim otobanda 194 e kadar çıktı kesilmeden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Birde eklemek istediğim birşey var rölantim motoru ilk teslim aldığımda 3000 di.
    Bakımdan sonra 1000e düşmüş hangisi normaldir ?
    Şu an motor aşırı sessiz geliyo :D
    Kawasaki Ninja 300 (30th anniversary Edition)
    Geçmiş: YAMAHA YZF-R125

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Ben Yağ Olarak Motul 10w40 Kullanıyorum ve Öneriyorum sizin Kullandığınız Yağ markasını hiç görmedim maalesef :( motosikletinizin olması gereken rölanti devri 1.5 dur bence.

Motosikleti
    fotoğraflarınızı z250 sayfasında görmüştüm kararınız mantıklı olmuş bu arada arka plakalık ve sinyaller iptali konusunda ne düşünüyorsunuz ?
    Plakalık ile ilgili bir düşüncem yok şu anda . Olduğu yerde kalsın
    Memory42 bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Alıntı KaanYZF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 800km bakımını yaptırdım bugün. Ninja 300 ünüze ne yağ koyuyosunuz acaba ?
    Gittiğim serviste shell castrol repsol ve valvoline vardı. Usta özellikle valvoline i tavsiye etti onu koyduk 15-50.
    İlk izlenimlerim valvoline i koyduktan sonra izmirden çeşmeye geldim vitesler hissedilir derecede çok daha yumuşak geçmeye başladı. Giderkende dururkende. Boşta beklerken vitesi bire atarken gelen şakkk sesi gitti. Performans olarakta bi fark göremedim otobanda 194 e kadar çıktı kesilmeden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Birde eklemek istediğim birşey var rölantim motoru ilk teslim aldığımda 3000 di.
    Ne kadar tuttu bakım ve ne kadar zaman alıyor acaba ? Ben yağ olarak tavsiye üzerine motul getirttim serviste yokmuş 7100 tam sentetik koyduracağım bakalım...

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Ne kadar tuttu bakım ve ne kadar zaman alıyor acaba ? Ben yağ olarak tavsiye üzerine motul getirttim serviste yokmuş 7100 tam sentetik koyduracağım bakalım...
    Ben de motul kullanıcısıyım ve memnunum ama tam sentetik yağlar bizim gibi sokak sürücülarine pek tavsiye edilmez ve bir süre sonra debriyaj kaçırmaya başlar genel de pistte çıkanlar kullanır ve sık aralıklarla debriyaj setini degiştirirler

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    200lira tuttu 1.5 - 2 saatlik bir iş.
    Bende araştırdım biraz motul 7100 tam sentetik en iyisiymiş bir sonraki bakımda (5000km) kendim alıp onu koyduracağım.
    Kawasaki Ninja 300 (30th anniversary Edition)
    Geçmiş: YAMAHA YZF-R125

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE

öncelikle hayırlı olsun.
    yağ değişiminden sonra vites değişimlerinin kolaylaşması genel bir durum. yağ markasıyla pek alakalı değil.
    saydığınız markalar dünyaca bilinen motor yağı markaları, fakat ipone ve motul sadece motosiklet için yağ üreten markalardır.
    eğer imkanınız varsa bu iki markadan şaşmamanız tavsiye ediliyor internet forumlarında.
    rölanti istanbulda 150 mt rakım civarında motor soğukken 1400-1600 devir civarında ısınınca 1000 devire düşüyor.
    şimdiye kadar -kışın kapalı garajda çalıştırdığım süre de dahil- benim motorum hiç 3000 devirde çalışmadı, fakat deviri ayarlayan, ecu adı verilen elektronik bir sistemdir. parametreler doğrultusunda gerekli görmeseydi 3000 devirde çalıştırmazdı. bakım sonrası her şey normal gibi, arada yağ seviyesini kontrol etmeyi unutmayın.
    keyifli sürüşler.
    Tech_N9ne bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de motul kullanıcısıyım ve memnunum ama tam sentetik yağlar bizim gibi sokak sürücülarine pek tavsiye edilmez ve bir süre sonra debriyaj kaçırmaya başlar genel de pistte çıkanlar kullanır ve sık aralıklarla debriyaj setini degiştirirler
    İnşallah bi sorun yaşamayız ilk olmanın acemiliği var üstümüzde
    200lira tuttu 1.5 - 2 saatlik bir iş.
    Bende araştırdım biraz motul 7100 tam sentetik en iyisiymiş bir sonraki bakımda (5000km) kendim alıp onu koyduracağım.
    Anladım ben yağı kendim getireceğim dediğimde 90 falan tutar dedi hayırlısı inşallah daha fazla istemez Süreyi sormamın sebebi izlemek istiyorum şahsen nasil yapıldığını,birde benim motorda tahmini 2000 devirde çalışıp 1000 e düşüyor...

Motosikleti
    Ninja300
    Servistede motul koyuyorlar dostum

Motosikleti
    Alıntı Ozgurgungor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servistede motul koyuyorlar dostum
    Servisten servise değişiyor demek ki herkes elinde ne varsa kullanıyor.

Motosikleti
    kawasaki ninja 300 special edition abs
    Alıntı ogulcanacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun itibariyle artık bende bi ninja 300 sahibiyim aranıza katılmak ankara da arkadaşlar varsa tanışmak isterim..
    istedim ama vermedin sıfır aldım 20,500 e

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

ankarada kimsecikler yok mu arkadaşlar tanışalım kaynaşalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)