Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun
    havalar guzelleşince turlamaya bekleriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    OokareenoO hayirli olsun ilk once bende avustralyada yasiyorum sydneyde 2 3 ay sonraa bende almayi dusunuyorum ninja 300 siz neresindesiniz acaba ?

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı codeprof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazası yoksa fiyat uygun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Aussie'lerin motor kullanmayı sevdiklerini duymuştum. Neden yalnız sürmek zorunda kalasınız ki ? Hayırlı olsun, Güle güle kullanın.
    Teşekkürler. Evet motor kullanan gerçekten çok fakat arkadaş ortamı edinmek biraz sıkıntı olsa bile zaten herkes kendi Kafasında gibi duruyor

Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun OokareenoO, kazasız belasız sürüşler.
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm ninja arkadaşlarıma yeni motosikletleri hayırlı uğurlu olsun güZel günlerde binelim inşallah.
    Teşekkürler arkadaşlar , Allah tüm motorcu kardeşlerimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Alıntı Ninja300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OokareenoO hayirli olsun ilk once bende avustralyada yasiyorum sydneyde 2 3 ay sonraa bende almayi dusunuyorum ninja 300 siz neresindesiniz acaba ?
    Teşekkür ederim , black towndayım ben. Inşallah gönlünüze göre olur .

Arkadaşlar bugün motorumu almış bulunmaktayım 160 km Yaptım bile Çoktan . Ilk izlenimlerime göre en kötü özelliği amortisörleri olsa gerek. Yoldaki her çukurda yada bozuklukta beni üzerinden atmaya Çalışıyor gibi hissettim . Cbrımda böyle sıkıntı yaşamamıştım . Acaba amortisör ayarını değiştirmek mi gerekir ? Nasıl yumuşatabiliriz?

Rodaj dönemi olduğu için zorlamadım, zorlamamaya çalıştım daha doğrusu. 5000 devir civarı yumuşak kullanın dediler, nedense hep 5-7 arası oldu devir, sıkıntı olmaz umarım.

Ayrıca 4 hafta sonra zincirin yağlanması gerektiğini, yeni modellerde önemli olduğunu söylediler, bilemiyorum . Ayrıca ne yazık ki irc lastiklerle geliyor.

Onun dışında herşeyine bayıldım sürüşü rahatsız değil, 1.65 boyundayım park etmeye çalışmak dışında boy konusunda zorlanmıyorum. Rodajın bitmesini bekliyorum ki uzun yola çıkabileyim

İşte buda benim yakışıklım

Herkese kazasız sürüşler
    braveguy, Karalı, Siyah&Beyaz ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Evet motor kullanan gerçekten çok fakat arkadaş ortamı edinmek biraz sıkıntı olsa bile zaten herkes kendi Kafasında gibi duruyor

Teşekkürler arkadaşlar , Allah tüm motorcu kardeşlerimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Arkadaşlar bugün motorumu almış bulunmaktayım 160 km Yaptım bile Çoktan . Ilk izlenimlerime göre en kötü özelliği amortisörleri olsa gerek. Yoldaki her çukurda yada bozuklukta beni üzerinden atmaya Çalışıyor gibi hissettim . Cbrımda böyle sıkıntı yaşamamıştım . Acaba amortisör ayarını değiştirmek mi gerekir ? Nasıl yumuşatabiliriz?

Rodaj dönemi olduğu için zorlamadım, zorlamamaya çalıştım daha doğrusu. 5000 devir civarı yumuşak kullanın dediler, nedense hep 5-7 arası oldu devir, sıkıntı olmaz umarım.

Ayrıca 4 hafta sonra zincirin yağlanması gerektiğini, yeni modellerde önemli olduğunu söylediler, bilemiyorum . Ayrıca ne yazık ki irc lastiklerle geliyor.

Onun dışında herşeyine bayıldım sürüşü rahatsız değil, 1.65 boyundayım park etmeye çalışmak dışında boy konusunda zorlanmıyorum. Rodajın bitmesini bekliyorum ki uzun yola çıkabileyim

http://i.hizliresim.com/ORM1NZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/zm4PLY.jpg

Herkese kazasız sürüşler
    iyi günlerde binin.
    tavsiyem eğer çok iyi bir motosiklet sürücüsü değilseniz mutlaka takozlardan taktırın(engine guard diye geçiyor).
    çok faydasını göreceksiniz.

park ederken (manevrayı kolaylaştırmak için) üzerinde oturmak yerine motordan inerek sol yanında dururken; sol elinizle gidonu, sağ elinizle artçı selesindeki bandı tutup çekip iterek manevra yapabilirsiniz. yazması yapmasından daha zor inanın
    o bant o iş için oradaymış, ben de öğrendiğimde şaşırmıştım.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    @ookareenoo hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin renk mükemmelloo
    bureveguy abi bu renk bize gelirse belki düşünebilirim valla eğer gelirse sizin motoru kullanırım bir tur renk fenaa
    TimFx bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ookareenoo hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin renk mükemmelloo
    bureveguy abi bu renk bize gelirse belki düşünebilirim valla eğer gelirse sizin motoru kullanırım bir tur renk fenaa
    renk çok güzel hakikaten. umarım gelir.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/ORM1NZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/zm4PLY.jpg

Herkese kazasız sürüşler
    Bu internette gorup gecen gun topige yazdigim renk. Muhtesem. Insallah buraya da gelir. Gule gule kullanin. Tekeriniz hep duz bassin.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Daha önce söylemiştim bunla geceleri ( dark knight ) Batman gibi gezmek var renk süper.
    Karalı bunu beğendi.

Motosikleti
    2teker
    Abi bu renk'ten alacaksın birde siyah dainese tulum akrep egzoz of sana diyorum açılın lan ben geliyorum insan kendini birşey zanneder
    TimFx bunu beğendi.

Arkadaslar ninja 300 motosikletin arka lastik 140/70 17. On lastik 110/70 17. Bu lastiklerin bir tik buyugu takilma ihtimali varmidir. Takan arkadaslar varmi. Uzerindeki lastikler irc michelin veya pirelli lastikler nasil

delifişek2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300 30.th anniversary
    Abi sana pirelli diablo rosso öneririm oranın asfaltı kaliteliyse tadından yenmez,bir diğer konu şu ki;benim usta motorun zincirine yağ sürmeyeceksin rodaj bitene kadar demişti motor 900 kmde daha zincir yağlanmadı doğrumudur yanlışmıdır görüşleriniz nelerdir

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Öncelikle lastik konusunda 1 er tık büyüğünü hatta 2 tık büyüğünü de takabilirsin maşaya sığıyor onda bir sıkıntı yok lastik olarakta diablo rosso 2 tavsiyemdir.arkadaşlar zincir in rodaj ile ne alakası vardır anlamadım tamam dişli ile oring ler birbirine alışması gerek ama yağlamamak ne demek yahu ?? Her 250 km de bir zinciri yağlıcaksın 2 yağlamada bir yani 500 km de bir de en uygun maliyeti ile gaz yağı ile ( motorsiklet kapalı bir konumdayken aman dikkat parmak koparta bilir.)güzelce temizledikten sonra tercihen ipone zincir yağı kullanıyorum içtaraftan oring lerin içine doğru sıkılır daha sonra dış taraftanda yağ sıkılarak zincir yağlama işlemi biter bu işlemden sonrada min 3 saat motora binmeyinki zincir yağı iyice emsin ve yağ tam yapışsın sonrasında tıkır tıkır geçen vitesler sessiz bir zincir ve dişli ikilisi olur

Motosikleti
    benimde bildiğim oydu abi gel gelelim ilk defa sıfır kilometre motosiklet satın aldım,bizim memlekette berberliği bırakıp usta olan adam az çok az bence... neyse burası yeri değil deyip kapatalım konuyu sağolasın.
    Tech_N9ne bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla haklsın :(

Motosikleti
    Rodajda kaç bin devirde vites attınız arkadaşlar bir fotoğraf bin yorum.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Nasıl bir Türkçe çeviri o ya.

Bu arada bizim motora binip, 4000 deviri ilk 800km de geçmiyecek insan evladı dünyanın hiç bir yerinde bulamayız. Öyle bir insan evladı var olduysa bile, bizim yollarda "eğitim zayiatı" olarak hakkın rahmetine kavuşmuştur.
    delifişek2 bunu beğendi.

Motosikleti
    2teker
    Alıntı migrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ninja 300 motosikletin arka lastik 140/70 17. On lastik 110/70 17. Bu lastiklerin bir tik buyugu takilma ihtimali varmidir. Takan arkadaslar varmi. Uzerindeki lastikler irc michelin veya pirelli lastikler nasil
    Daha kalın gözüken lastik istiyorsan michelin pilot power3 düşünebilirsiniz ben rosso2 ile pilot power arasında kalmıştım ozaman bukadar popüler değildi rosso2 ninja250 arka 130 olduğu için rosso2 aldım michelinde size uyabilir
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    iyi forumlar öncelikle herkese foruma yıllardır girmiyordum bile ninja 300 için girdim 2009 yılında cbr 125 almıştım bir yıl binip sattım şu aralar bu motor hoşuma gidiyor piyasası nedir yakıtı parça olayı nasıl belki geçmiş sayfalarda yazmışsınızdır ama görmedim şimdiden teşekür ederim.

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    İyi akşamlar abilerim kardeşlerim foruma yeni üye oldum ve kawasaki ninja 300 30th anniversary almayı düşünüyrum bu hafta içinde siparişini vericem Allah kısmet ederse öncelikle bilen arkadaşlara sormak istiyorum ABS'limi alıyım ABS'ye gerek yokmu bilmiyorum cok cok iyi motor kullanıcısı değilim sadece 15.000 km tecrübem var ama fiyatlar biraz uçuk işte dişimi sıkıp ABS'li alıyım mı yorumlarınızı yazarsanız sevinirim

Başka sorum ise motor'u er yada geç alıcam öncelikle motoruma kafamda yapıcaklarımı sıraladım fikerlerinize açığım..

İlk yapıcağım lastikleri rosso 2 yada michlen almak olucak arka lastiği geniş almak istiyorum 160'lık duruma göre gene değerlendircem bunu

ikinci yapıcağım ise hem zevk hemde trafikte belirgin olmak için güzel bir egzoz takmak akrep m4 vs vs.. ama bunları en uygun hangi yollardan getirebilceğimi bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Daha sonra koruma takozu siyah ön cam alıcam ebaydan duruma göre katlanır manet ve güzel bi elcikte sipariş edicem inşallah yardımlarınızı bekliyorum malzemeler hakkında neler yapıyım nasıl yapıyım hangisi uygun yada değil diye teşekkürler ALLAH KAZA BELA VERMESİN KİMSEYE TEKERİNİZ DÜZ BASSIN

Motosikleti
    Birkaç Resim de ben Ekleyim

Sizlerden de resim bekliyorum Sayfayı Canlandırmak gerek biraz
    braveguy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)