Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende Kozan Kalesi'ne gittiğimde çok rüzgar vardı. Ne kadar zorlasam da motosiklet 50 km hızı geçmedi.
    60 km'lik yolu 2 saatte gittik. Üzerine birde rüzgardan dolayı, dayak yemiş gibi olduk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eski-hondacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUPER BOY... KASK LAZER...ELDİVEN ,DİZLİK PROHEL
    sanırım rüzgarda enduro tip motorlarda molaya çekiyor otobanda görmüştüm , 100cc motora hgs nasıl takarız acaba sizde varmı otobana girebiliyormuyuz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Aynen hele rüzgarlı havada kamyon arkasında motor sürünce dayak yemişten farkın kalmıyo, birisi yakama yapışmış silkeliyor gibiydi rüzgarın dayağından bunaldığımdan yavaşlamak hatta durmak zorunda kaldım.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende HGS yok ama girebiliriz tabi ki. Kulanım şekli ile ilgili ayrıntılı bir konu var zaten sitede.

Motosikleti
    tamam pozantıyı çıkarsa bu motor niğde yol çatına kadar sanırım 4 defa 30 dakika molayla desek yol çatından sonra hava kararmaya yüztutsa bir caminin imamından konaklamak için yardım istesek imam odası falan sabah bir manavdan dometes salatalık biraz peynir fırından yeni çıkmış pide tutmayın giderim haaa lastiği gümletirsek otoban ortasında dublex olması lazım daha iyi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırdır yolculuk nereye?

Motosikleti
    hz mevlanaya giderimde gözüme kestiremiyorum civataları yolda dökmezsek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

birşey soracağım bugün fark ettim zincir dişlisini sabit tutup oynatmadan arka tekeri 3-4 mm ileri geri oynatabiliyormusun sanki boşluk var gibi alüminyum jant diyemi böyle ilk bakımda servisede soracağım

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hemen bakıyorum.

---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

Evet, dişli dönmese de jant çok hafif dönüyor.

Motosikleti
    arka jant göbeği dişliye civatalarla bağlı orası oynamıyor jantın kendisi oynuyor kaç parçaysa artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

normaldir diyorum ozaman fakat sebebi vardır muhakkak

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben hiç dikkat etmemiştim. O kadar ince eleyip sık dokuma.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    aman hemşerim motoru silerken falan bak şasede çatlakmı var tekerlerin jantların durumu motorun tamiri kolaydır fakat bizde kertenkele gibi yeniden çıkmıyor kol bacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

herkeze kazasız sürüşler rüyanızda ninjayı ,inazumayı görün binin gezin türkiyeyi benden bu akşam bukadar.
    cenkito ve rs_guven bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    merak etmeyin arkadaslar, o dişliyi tutan vidalar ile jant göbegi arasında kaucuk takozlar vardır(bizde öyle ), yada kaplin lastiği denilen ara eleman,
    gücün arka tekere iletimini yumusatmak içindir, normaldir yani,

bunlar orjınal olanlar görüldüğü gibi iki demir yüzük arasında kaucuk darbe yumusatıcı var

bunlarda piyasa malı çin malı takozlar, ama çakma parca sadece sert plastik

---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

bu resimde neyi kasteddiğimi daha iyi görürsünüz

rs_guven ve eski-hondacı bunu beğendiler.

Motosikleti
    bizimkiler biraz farklı içinde galiba , alüminyum jant olduğundan göbek yapısı farklı birde lastikleri elimizin kuvvetiyle oynata bileceğimizi sanmıyorum başka birşey ilk lastik sökümünde inceleyeceğim ama bilinçli yapıldığı kesin rs-güven in motorundada var. beyaz plastiklerin gerçektende orjinalıyla hiç alakası yok traktör lastiğinden kesip koyarım daha iyi. bu arada 180 oldu km.....devam bayırlardan devamm

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

bu resimleri nasıl koyuyorsun yazdığımız yere bir ara yazıver sana zahmet bende motorun resimlerini atayım ..... görende harley resimleri koyacak sanır

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    yukle.tc'ye giriyoruz. Öncelikle resmi oraya yüklüyoruz. Yükleme tamamlandıktan sonra,
    çıkan dört satır linkten en üsttekini kopyalayıp, mesaj yazdığımız yere (yani buraya) yarıştırıyoruz. Hepsi bu.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet arkadaslar sizinkiler dediğim gibi kaplinli imiş , ya takozlu yada kaplin lastiklidir demiştim

mondial yedek parcadan baktım, o boslugu lastik yıpranınca yapar yada normal bosluguda olabilir hiç o tarz motorum olmadı, daha dogrusu ilk motorum şimdiki zaten
    eski-hondacı bunu beğendi.

Motosikleti
    aynen böyle bir yapı eline sağlık sen iyisin bu konularda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

aynen böyle bir yapı eline sağlık sen iyisin bu konularda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

oldu galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

bukadarcık idare eder sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

cenkito ve Proud bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Olmuş olmuş, ellerine sağlık.

Motosikleti
    gidermi bu mavi ceylan mevlanaya açılsın bakalım kıyafetlerimide tamamlayalım belli olmaz benim sağım solum yalnız nereye koyacağız çantaları birşeyler tasarlamam lazım.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Çanta işi masraflı iş. Hazırları benim bütçemi aşar. Tasarım işini de beceremem. En iyisi sırt çantası ve az eşya.

Motosikleti
    kısa yolda az eşya olur da uzun yolda en azından uyku tulumu yedek kıyafet küçük yangın söndürücü birkaç alet edevat lastik içi yada tamir malzemeleri küçük pompa enaz 1lt su vay vay heybe gibi birşey olmalı ama önce destek demirlerini ayarlamak lazım elimden gelirde çelik boruları bükmek için ısıtmak lazım kaynak makinası lazım mecburen boşta kaportacı bulmak lazım oda bakar 3 kuruş için ince iş uğraşırmı bilmem demirler olsa herhangi bir valiz falan plastik kelepçelerle tutturulur süper iş görür maksat tekerlerden ve süspansiyondan uzak tutmak egzostanda tabiki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

biraz ızdırap çektirdim bugün mavişe nasıl anlatsam asfalt yok yumuşak kumlu zemin 2 cm batan cisten sanırım 29-30 derece açı 1.vites artçı da var 5500 deviri geçmeden 1.5 km ayaklarım açık yere yakın arada bir ön teker sağa sola çekiyor ön hafiflediği için tutuş zayıf benden 100cc motor için aldığı puan yok tarif edemiyorum eve dönüşte gevşeme ve sızıntı testi normal sorun göremedim. zaten daha fazlada aşırıya kaçmam çünkü herzaman göreceği yollar değil bunlar yılda belki 1 defa gücünü test etmek istedim.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)