Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    asm kardes emın ol fark olur ama cok fazlada farketmez...bence sole bısı olmus olabılır...psıkolojık olarak herkes kafasında bunu yaratır...arkadasın motoru aynı olsun,bın ona senınkıyle aynı gıtmesıne ragmen sana o daha ııms gıbı gelır....ben bole dusunuorum...bende yaza cbr 125 almayı planlıorum fakat 2. el hyoda kafama yatmıor deıl...fakat motorda 2. el sakaya gelmedıgı ıcın cok da sıcak bakmıorum acıkcası...ins fuardan soora fıyatları bıraz duser 2008 lerı cıkınca ondan soora belkı bıraz daha sıkar cbr 125 alıcagıma hyo olırım sıfırından...hersey nasıp ısı bakalım nolcak cok merak edıorum zaten yaza kadar para bırıktırmeye devam...ya ole bı ask bu motor yemıorum ıcımıorum param hemen bırıksın dıe yaaa...allah herkse bı gun zevkı yasatsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Olur inş. hayırlısıyla

Zaten havaların iyi olduğu bir gün trafiğin olmadığı bir yerde kalkış yaparız hafiften.

Benim motorda sadece ben varken,onun motorda arkadaş arkadamda iken kullandığımda onun motor daha seri gibi geldi bana

yok yav psikolojik değil Fark bariz anlaşılıyor. Yaslaması falan belli ediyor kendini...

Benim motoru daha adam akıllı incelemediğim için ne durumda olduğunu pek bilmiyorum açıkçası

Vaktim olduğunda girişirim iyice
    Kıl tüy işler acayip rahatsız eder. Uyuyamam yoksa
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur inş. hayırlısıyla

Zaten havaların iyi olduğu bir gün trafiğin olmadığı bir yerde kalkış yaparız hafiften.

Benim motorda sadece ben varken,onun motorda arkadaş arkadamda iken kullandığımda onun motor daha seri gibi geldi bana

yok yav psikolojik değil Fark bariz anlaşılıyor. Yaslaması falan belli ediyor kendini...

Benim motoru daha adam akıllı incelemediğim için ne durumda olduğunu pek bilmiyorum açıkçası

Vaktim olduğunda girişirim iyice
    Kıl tüy işler acayip rahatsız eder. Uyuyamam yoksa
    Bakıma sok yağdan bike farkediyor.Kaliteli yağ kullan.Karburatör ayarı yaptır.Rodajı kötü geçmişde olabilir.Onun farkıda var diyorlar
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Merhaba arkadaşlar bende sizlerin arasına katılacağım cok az kaldı sanırım 1 hafta kadar.Artık sadece işim doğru motoru aramak.Diğer herşey hazır kafa-para-ana-baba emin olun alınca bu forumu baştan aşağı kadar okuyacağım.Zaten hosuma giden bir motor olduğu icin arada okuyordum.Fakat ybr125 te son kazamdan sonra motoru sattım herşeyden cektim elimi ayağımı.Fakat ego biryere kadar bastırılabiliyormuş.Artık dayanamıyordum.Arıyorum şuan motor.Duyan eden bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.Renk olarak kırmızı başta- gri siyah yada syah düsünüyorum.Tekrar Tekrrar Hoşbulduk hepinize
    Motorize Birlikler K.lığı......

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    çok hoş motorlar. masaüstünde bunun 650 lik olanının resmi bile var
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    asm ıns yanılırım da bakımdan sonra ıstedıgın gıbı olur gercı yeni motor ne kadar hor kullanmıs olabılırkı demı...bak kafana takma emınım gusel olur sonra okulda bulustugumuzda anlatırsın sole yaptım bole yaptım dıe...içini ferah tut emınım ııdır motorun...

havalar soguk dıye bınmıomusun motora gelınce bakıyorum parka ama goremıorum motoru kardes... bı bulussakda konussak yaa...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakıma sok yağdan bike farkediyor.Kaliteli yağ kullan.Karburatör ayarı yaptır.Rodajı kötü geçmişde olabilir.Onun farkıda var diyorlar
    Havalar düzelince elden geçirtirim mutlaka
    Bugün hava filtresini sökmek için motorun yanına inmiştim ki yağmur çiselemeye başladı

zaten yakıt tankının sökülmesi gerekiyormuş. Diğer ufaklıkta hava filtresi ne güzel yanda,5 dk. sürüyor sökmek.

Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asm ıns yanılırım da bakımdan sonra ıstedıgın gıbı olur gercı yeni motor ne kadar hor kullanmıs olabılırkı demı...bak kafana takma emınım gusel olur sonra okulda bulustugumuzda anlatırsın sole yaptım bole yaptım dıe...içini ferah tut emınım ııdır motorun...

havalar soguk dıye bınmıomusun motora gelınce bakıyorum parka ama goremıorum motoru kardes... bı bulussakda konussak yaa...
    Yağmur olmazsa biniyorum genelde. Dün 4 gibi okuldaydım. 6 gibi ders bitti. Hava çoktan kararmıştı.

Bugün egzoz tüpünü söktüm(arabalarda son susturucu diye geçiyor ama motorda orta susturucu falan olmadığı için "son susturucu" denmiyor herhalde egzoz tüpüne)

Felaket bir ses çıkıyor. Hastası olduğum İmpreza STI gibi bir ses geldi.
    Rölantide çok tatlı bir ses çıkıyor ama hareket halinde çok rahatsız ediyor.
    Aslında güzel bir egzoz tüpü ile iyi ses alınabilir bu aletten.(aslında racinge gitmeyen bir ses ama olsun.)

GV 250'lerde de egzoz sisteminin farklı olmasından ötürü aynı motordan farklı ses alınıyor demek ki.(aynı motoru kullandıklarını net bilmiyorum ama motor bloğuna baktığımda GV 250 yazıyordu.)

edit: @Shadowofspirit,hayırlısı ile olur inş.

Motosikleti
    ya arkadaslar bu motor cok fazla krank kırıomus bırde bosa gecmeme gıbı sorunları varmıs...ben bu motoru almak ıstıorum ama sız bu soledıklerımı ne derce doruluyorsunuz...

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kankı bence bu motoru alcagına sana su motoru tafsıye ederım kawasaki er-5 hem daha kalıte hem 2 ellerı aynı ffıyat hemde daha serı ve kalıplı ondan alsan daha ıyı olur ha ama ben kızlara yazın gece bebekte fılan hava yapcam dıosan arkama kız alcam dıosan bunu al ama kapısmaya kalkma :D kıza fılan rezıl olma bı 600r cıkarsa rezıl olun:D

Motosikleti
    ya valla hava cart curt ıcın deılde sewdıgım ıcın alıoyorum kapısma olayına gelınce bana tamamen ters... sadece bol mıktarda bılgı edınmek ısıtorum bu motor hakkında kawasakı aileme kabul ettıremeyecegım bı motor...

abı nasıl ya :D hyosungdan hem daha saglam hem daha serı daha guzel yanı ama sevdıgın ıcın alıosan sen bılırsın ama hyosung da bısey dedıgım yoq ıyı moturdur guzel motordur ama 2 sının adı konusursa benım er-5 daha ıyıdır ama hoysunga bıse dedıgım yoq oda ıyıdır ama ben olsam senın yerınde o daha makbul gecer derım

Saygılarımla

Motosikleti
    ailem klasık motor karsıtı kawasakının oz bılmıorum ama hyo dan kesın gucludur...hyo ya da cbr 125 sewıesınde bı motor anca ikna ederım...arastırdıgım ıcın ıkı motoruda suanda hyo hakkında bugun cok ıstah kacırıcı sorunlar duydum...vıtese gecmıoyormus sanırım bu bosa gecme problemı bıde krank cok cabuk kırılıyormus acaba gercekten bızım arkadaslar bole problemler yasıolarmı motorlarında bunları mrk ettım

Abı sence sport deılde dıger turlu motorlar daha ıyı deılmı aılende desene benım gıbı sport dusgunu :D

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailem klasık motor karsıtı kawasakının oz bılmıorum ama hyo dan kesın gucludur...hyo ya da cbr 125 sewıesınde bı motor anca ikna ederım...arastırdıgım ıcın ıkı motoruda suanda hyo hakkında bugun cok ıstah kacırıcı sorunlar duydum...vıtese gecmıoyormus sanırım bu bosa gecme problemı bıde krank cok cabuk kırılıyormus acaba gercekten bızım arkadaslar bole problemler yasıolarmı motorlarında bunları mrk ettım
    yerinde olsam hysong alırım.30bg ,cbr 125 13bg arada bayağı fark var. er5 alma fazla yakar zaten.250cc şehiriçinde bence yeterli.Uzun yoldada üzmez genellikle.Bahsettiğin sorular her motorda olabilir bence hysong alınır.Şeklide çok iyi.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Boşa geçmeme sorunu halloluyormuş. Ben pek yaşamadım. Önceki sahibide yaşamamış.

Ama bazıları can sıkıyor bu olay diyor. Biraz ayar gerektiriyor galiba debriyaj

Krank kıranda var kırmayanda. Kullananın nasıl kullandığı ile alakalı galiba.
    Motordan fazlasını bekleyenler ya da motorun acemileri krank kırdırıyor.(gerçi malzemesi olması gerektiğinden daha zayıf bir çelikmiş)

Global Motor krank kırma işini garantiye alıyormuş yanlız.

Motosikleti
    evet global motor bu sorunun arkasında duruormus bende okudum bunu...dedıgın doru motor 250 cc cok fazla zorlayıp hız hapmak bu motora gore deıl sankı daha cok egıtım ve zevk motoru...saol asım

Vallaha abı ne dıyım sen bılın sımdıden ne alırsan sadece hayırlı olsun dıom

Motosikleti
    saolason herkese aldıgı motor hayırlı olsun...ama asım dıosakı halloluo bu sorunlar o zaman problem yok demekkı...zaten bu vıtes problemını ıstanbulda bı usta cozmus nıyazı usta adı galıba telefonunu aldım sımdıden bı servıse goturdugumde cozemezlerse arıcm onu anlatsın ustalara demı yaaa....

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Problem olayı her araçta olmuyor.

Arabalarda da öyle. Adam 30-40 bin ytl verdiği arabasını plazadan sıfır çıkartıyor.(hemen aklıma Renault ve Opel markaları geliyor nedense!)

1 hafta olmadan türlü arızalar başgösteriyor.(tabi o vatandaş bir daha o markaya sıack bakmıyor. İnsan fıtratında var bu özellik.)

Japon mallarında genelde böyle süpriz hatalara rastlanmaz(Japonların hayat felsefelerinde var titizlik,sağlam iş yapma(Honda'da çalışanların beyaz t-shirt giyme nedenini bilen var mı bilmiyorum))

Arıza açıyormuş melet bazen ama açıyorsada garantisi vs. var. Çokta mesele etmemek lazım.(başa geldimi bu söz lafta kalır gerçi)

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar benide ekleyin artık aranıza benimde dün itibariyle siyah bir gtr ım oldu. Motorda ufak tefek sorunlar var yardımcı olursanız sevinirim.Belki bilen varsa bu akşam kağıthanedeki nuh ustaya götüreceğim motoru.Bazen marş hic almıor sanki elektrik gitmiyor.Grenajın birkac yerinin elden gecmesi lazım bağlantı noktaları.Birde bi benzin kokusu var.Peki bu lastik olayını nasıl cözeriz metzeller cok gzüel ama aydın motorda 650 lira civarı dediler abartı geldi.Maxis marka varmış onu önerdi ne dersiniz? yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşlar forumun ilk 27 sayfasını okudum bilgilendirme olmasını daha cok isterdim ama baktım tam tersi yok hyosung şöyle hyosung böyle.Arkadaşlar hyosungu sevmeyen girmesin ozaman bu topiğe ki bizde rahat rahat teknink bilgi alışverişi yapabilelim....tamam biz aldık salağız dellendirmeyin adamı yawww.........neyse arkadaşlar kimse cevap yazmıyormu maxis lastik hakkında bilgili önerilerinizi bekliyrum...
    Motorize Birlikler K.lığı......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler