Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Arkaya 180 lik lastik takan varmı acaba ? Veya takılmışını gören ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    bence hıc gerek yok orgınalı kac bılmıom ama gayet ıı duruor...

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    http://www.motolastik.net/main/last_added_products.asp?

arkadaşlar burdaki pirelli sport demon marka lastik nasıl sizce? fiyatıda uygun gibi...97 avro +kdv performansı yada bu lastikle ilgili görüüşe sahip olan arkadaşlar varmı acaba?
    Motorize Birlikler K.lığı......

Motosikleti
    evet arkadaslr arastırdıgıma gor hyo gt250r ın uzrındekı lastıkler performans acısından gayet kotu bır yol tutusu sergılıomus ben denemedım ama ole okudum bı kac yerde deneyemedım daha motorum yok cunku hahahaha...sımdı alınca bu lastıklerı max yol tutsu ıcın hangı lastıklerı ve ebatları onerırsınız mrk edeıorum...

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Arkadaşlar bugün motorumu 6600 km de ve süper durumda sattım. Gerçekten kullandığım dönemde bana en ufak bir sorun dahi yaşatmadı. Hyo almayı düşünüp te tereddüt yaşayanlar hiç düşünmeden alsın derim.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Hayırlı olsun. Daha iyileri olur inş.

Tarz değişikliği veya hacim yükseltmek için mi sattınız?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    copycat kardesım cok fazla sorun yasadıgını soyleyen var...ben suna kanaat getırdım..asm bnım okuldan arkdasım gercı daha yenı tanısdık ama olsun bısıyı deıstırmez..sorun yasadıgını soyleyenler motoru cok zorlayanlar aklı basında olan ve gt250r kullanıp sorun yasayan cok az kısı var...demekkı bu motordan kaynaklanan bı durum deıl daha cok surucuden...ama hyo dıer markalara gore daha narın buda bı gercek...

asm da bı problem yasamıo o da cok zorlamıo motoru bence kesın surucu kaynaklı daha cok...

kardes ıns b msjdan soora bı sorun yasamazsın vallaha kendımı suclarım

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orjinal lastiklerin hamuru biraz sert arkadaşlar. Uzun kilometreler dayanmasına rağmen, daha yumuşak lastiklerle, daha güvenli bir sürüş olacağı inkar edilemez.
    Ayrıca orjinal ebatlardan şaşmamak gerek diye düşünüyorum ve servisler de aynı görüşte. Zaten kendi lastiği fazlaca kalın.

Ben de gayet memnunum motorumdan (Maşallah), hacim yükseltmek için satılığa çıkardım.

http://www.sahibinden.com/2006_model...XQQdisplayitem

Belirtmek isterimki, benim Hyo şu anda 18000km.de ve beni bir kez bile üzmedi. Hiçbir arıza veya problem ya da bozulan bir parça olmadı. Yani rutin bakımları haricinde bir kez bile servise uğramak zorunda kalmadım.
    Tabii motoru adam gibi kullanıp baktığımı söylememe gerek yok sanırım. Motoru optimum sıcaklığa gelinceye kadar ısıtmadan asla yola çıkmadım, çok uzun süre zorlamadım, redline da hiç kullanmadım, 2000km.de bir yağını değiştirdim (repsol 10-40), zincir, debriyaj teli vs. yağlamalarını kendim sürekli yaptım ve periyodik bakımlarını zamanında yaptırmayı hiç aksatmadım.

Bu şekilde motosiklet kullanırsanız, evladınıza bırakabilirsiniz diye düşünüyorum

Motosikleti
    hayırlısı olsun bakalım...ebatları hakkında aynı dusunceye sahıbım fakat yol tutusu kotuymus sanırım onun ıcın sordum bu soruyu

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Yok arkadaşlar kesinlikle narin değil motor gayet sağlam. Sadece sen sabah çalıştırıp ısıtmazsan, yağ motora çıkmadan yüklenirsen, redline yaparsan, yükü ağırken düşük devir de kullanırsan her motor gibi bunu da üzersin. Adam gibi kullandığın zaman hiçbir farkı yok diğerlerinden.

Ben büyütmek için değil yok etmek için sattım. Kolay kolay tekrar motor alamam sanırım. Bir seçim yapmam gerekti anlarsınız. Ama dediğim gibi bunun temizini 2. el de almak gayet mantıklı.

Lastiğin yol tutuşu o kadar da kötü değil ben orjinal lastiğiyle bindim virajlarda yatmayı abartmazsanız sorun yok. Eğer gerçekten kötü lastik görmek isterseniz Ybr nin ki ne bakın
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Motosikleti
    hahahahaha doorudur kullanıosun sonucta senın tecrubelerın var ben sadece forumdan okudugumla soledım bunları...mantıklı soledıklerın zaten aynı sorunlar dıger marka ve modellerde de yasanır dedıgın gıbı kullanırsan...

Motosikleti
    Vespa LX 125
    iyi akşamlar beyler.

@dreamdark; motorunun satılık linkini gönderebilirmisin?

arkadaslar 2 arkadasım aldı bende alacaktım param cıkmadı aldıktan 3 ay sonra sattılar kornik kusurları var motorun krank problemi red line 1-2 dk yi gecerse sonra su meshur debriyaj problemi sonra servis ücretleri serviste motorun kalma süresi biz pendikte oturuyoruz servis kadıköyde ayrıca bazı kusurları global motor da kabul ediyo giderseniz sevise bedava değiştiriyo diolar basıma gelmedi sonucata arkadaslar küfür ede ede sattıı bense tvs apache ile mutlu mesut yasıyorum

herkese saygılar ...

Motosikleti
    enterasan yaa bu kesınlıkle sans ısı bazı motorlarda bu problemler hıc olmuo sanırım

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bilgiler için teşekkürler Dreamtürk,cevap için teşekkürler Copycat.

Pistonları daha kaliteli bir malzeme ile değiştiririm(arabada forget piston diye geçiyor bu malzeme) redline yapacağım illa dersem(ki ne gerek var?)

Ki kaç senedir araba kullanmama rağmen,o kadar kalkış denemeleri yapmama rağmen 1 kere bile redline yapmadım.(redline ölü bölgedir zaten,verimlilik düşer o bölgede vites değiştirmede)

Ama bazı arkadaşlar yarım debriyaj kullandı. Israrla redline görmek istediler.

Ha ne oldu? Ben kafam rahat ilerledim.Yolda kalmadım. Yarım debiryaj gezen,redline'da gezen arkadaş motoru eline aldı,revizyondan geçirdi(araba için konuşuyorum)

Kullanana göre değişiyor bu olaylar.

Motor alırken kullanan kişiye dikkat etmek lazım. Motorunda suyuna gitmek lazım.

Sert kullanılacaksa bir takım modifikasyonlar uygulanmalı

Faik'le okulda görüştüğümdede söyledim bizim diğer hastalıkta araba diye

Gene arabadan örnek olacak ama olsun.

Debriyajı sert kullanırsan bronz balata veya seramik balata kullanacaksın (fabrikasyon malzeme belli şeyin ötesine dayanmıyor malum)

E kardeşim bu racing motor sportif kullanacağım tabi dersen 9 bin ytl'nin üstüne bir 9 daha ekleyip... (anladınız siz onu)

Kronik sorunlarını bilerek aldım. Ne vites sorunu gördüm ne de olumsuz birşey

İnşallah görmem de...

Alıntı HazzaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar beyler.

@dreamdark; motorunun satılık linkini gönderebilirmisin?

Tabiiki, benim motorun linki aşağıdadır:

"asm" güzel özetlemişsin kardeşim, ağzına sağlık.

Motor kullanmayı bilmeyen adamın eline verirsen, redline'da da kullanır, krank da kırar, 3 ayda haşatını da çıkartır bu makinanın. Adam gibi kullanırsan da, benim gibi 18000km. sorunsuz binersin.

Tamam eywallah, bir japon değil, kusursuz da demiyoruz, ama kötülenmeyi hak edecek derecede bir motor olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ben. Makinamın emektarlığına saygısızlık olarak görürüm ben bunu. Bu paraya alabileceğinizin en iyisini veriyor size. Paramın hakkını sonuna kadar veren bir motor yani, sağolsun hiç üzmedi beni (Maşallah).

Biraz da kusuru motorda değil, kullanıcı da aramak lazım bence.

Saygılar..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiiki, benim motorun linki aşağıdadır:

"asm" güzel özetlemişsin kardeşim, ağzına sağlık.

Motor kullanmayı bilmeyen adamın eline verirsen, redline'da da kullanır, krank da kırar, 3 ayda haşatını da çıkartır bu makinanın. Adam gibi kullanırsan da, benim gibi 18000km. sorunsuz binersin.

Tamam eywallah, bir japon değil, kusursuz da demiyoruz, ama kötülenmeyi hak edecek derecede bir motor olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ben. Makinamın emektarlığına saygısızlık olarak görürüm ben bunu. Bu paraya alabileceğinizin en iyisini veriyor size. Paramın hakkını sonuna kadar veren bir motor yani, sağolsun hiç üzmedi beni (Maşallah).

Biraz da kusuru motorda değil, kullanıcı da aramak lazım bence.

Saygılar..
    dreamdark a katılıyorum sen altındaki 250 cc lik motora r6 muamelesi yapmaya calışırsan krank ta kitler motoru da patlar.
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Motosikleti
    kesınlıkle dooru soluyosunuz...haklısınız motorun kusurları var ama bunları ust sevıyeye cıkarmak yada daha az sevıyede az sorun cıkarmasını saglamak bızım elımızde...motoru seve seve kullancaksın zorlarsa tabı problem cıkarır...asm kardes yagmurlar basladı bakıorum gormıorum motorları herhalde arabaya gecıs yaptın... insallah herkes motoruyla sorunsuz surusler yasar motorun keyfıne varır...allah kaza bela vermesın problem cıkarttırmasın

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Scooter'a yağmurda biniliyor ama buna binilmiyor malesef

Ufaklıkta depoda olduğu için binemiyorum (gerçi geçen onla geldim okula)

Dün sağa sola koşturuyordum. Arabada babamda olunca mecburen metro ile dolaştık.

Çok zoruma gitti motor konusu dün (o kadar parayı ver yağmurda bineme)

Walla ben geçenlerde bi manyaklık ettim,
    yağmur altında, bayan artçımla, Pendik'ten Merter'e gittim motorla

Yolda çektiğim görüş işkencesine mi yanayım, hatunun ıslandığına mı, yoksa sonrasında motoru temizlemek için 2 saat uğraştığıma mı?

Sanırım en çok motorun kirlenmesine yanıyorum ben, titizlik başa bela

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler