Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

kimsenın umrunda degıl yada kımse motorunda hangı ecu (beyın) oldugunu bılmıyor sanırım .

wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı ZYFR55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru düşürdüyse sol tarafa debriyaj müşüründe problem olabilir.. birkaç kez debriyaj kolunu hareket ettir. Bir daha dene...
    Motorda düşme yok. Debriyajı farklı şekillerde basarak denedim. Tık deyip kalıyor marşa basınca.

Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü bitik galiba.
    Farlar falan çok kuvvetli yanıyor. Zaten motoru almadan 3-5 sefer çalıştırdım, sorun olmadan tek seferde çalışmıştı.

Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanlarda gördüm bu motoru kaçırmayacağını düşünmüştüm.Burnunun dibinde 2013 buldun.Ama 2500 km motorda olması can sıkıcı.İnşallah basit bir sorundur.
    Çok şansa denk geldi hocam ya. Benim motoru çanakkale'ye satmıştım zaten. Normalde ben Çan ilçesindeyim. Cumartesi çanakkaleye gittim, akşam işim geç bitince orada kaldım. Pazar günü hadi eve gitmeden ilanlara bakayım dedim Bir baktım, 1km uzaktaymış zaten. Adamla konuştuk, kaporayı verdim 2 dakika sonra başka biri geldi motora bakmaya İlk sahibi eleman. Nisan 2013 tescilli. Üzerinde tiger egsoz var, yeni taktırmış. Vuruğu, kırığı, çiziği yok. Su görmemiş,

Marş sorunu biraz canımı sıktı. Vurdurtarak çalıştırdım ve 70kmlik yolu geldim. Bulunduğum yerde hyosung servisi var. İnşallah garanti kapsamında halledilecek kolay birşeydir.

Bunlarda fotoğrafları, taze taze. Üzerindeki tüm çıkartmaları yarından tezi yok, çıkaracağımdan emin olabilirsiniz :D Ayrıca aynaları hiç hoşuma gitmedi. En kısa zamanda değiştireceğim.

Eski motorum ve yeni motorum

wolrath bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    stickerlar facia gerçekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Alıntı vengeance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011-12 model daewoo ecu ye sahıp hyosungu olan kımse yokmu ?
    2012 lerde delphi beyin var.2011 lerde daewoo bulunur
    wolrath bunu beğendi.
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda düşme yok. Debriyajı farklı şekillerde basarak denedim. Tık deyip kalıyor marşa basınca.

Farlar falan çok kuvvetli yanıyor. Zaten motoru almadan 3-5 sefer çalıştırdım, sorun olmadan tek seferde çalışmıştı.

Çok şansa denk geldi hocam ya. Benim motoru çanakkale'ye satmıştım zaten. Normalde ben Çan ilçesindeyim. Cumartesi çanakkaleye gittim, akşam işim geç bitince orada kaldım. Pazar günü hadi eve gitmeden ilanlara bakayım dedim Bir baktım, 1km uzaktaymış zaten. Adamla konuştuk, kaporayı verdim 2 dakika sonra başka biri geldi motora bakmaya İlk sahibi eleman. Nisan 2013 tescilli. Üzerinde tiger egsoz var, yeni taktırmış. Vuruğu, kırığı, çiziği yok. Su görmemiş,

Marş sorunu biraz canımı sıktı. Vurdurtarak çalıştırdım ve 70kmlik yolu geldim. Bulunduğum yerde hyosung servisi var. İnşallah garanti kapsamında halledilecek kolay birşeydir.

Bunlarda fotoğrafları, taze taze. Üzerindeki tüm çıkartmaları yarından tezi yok, çıkaracağımdan emin olabilirsiniz :D Ayrıca aynaları hiç hoşuma gitmedi. En kısa zamanda değiştireceğim.

Eski motorum ve yeni motorum

http://i.hizliresim.com/x3O57r.jpg

http://i.hizliresim.com/xGZ7BV.jpg

http://i.hizliresim.com/eyGWE7.jpg
    bu yaz tekirdağdan 30 civarı motor çana gelmiştik, Emin abi, Kovboy Arif abi ağırlamıştı bizi sende ordamıydın?

hayırlı olsun bu arada bu ara alsammı diye düşünmediğim bir motor değil

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Değirmendereye gitmiştiniz galiba. Ben sonradan gelmiştim, çok durmadım. Emin abilerle, fatih ışıkla falan samimiyetim iyidir.
    initial-D bunu beğendi.

Motosikleti
    FJR 1300
    Değirmendereye gitmiştiniz galiba. Ben sonradan gelmiştim, çok durmadım. Emin abilerle, fatih ışıkla falan samimiyetim iyidir.
    aynen Hepsi çok iyiler sağolsunlar,çok iyi ev sahipliği yapıyorlar gittiğimizde

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    kimsenın umrunda degıl yada kımse motorunda hangı ecu (beyın) oldugunu bılmıyor sanırım .

http://www.hyosungsource.com/images/...cuunit_MED.jpg
    Buyur dostum, yardımcı oliyim. Tam olarak sorun veya merak ettiğin şey nedir.

11 kasa sahibi 3 arkadaşım var.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyur dostum, yardımcı oliyim. Tam olarak sorun veya merak ettiğin şey nedir.

11 kasa sahibi 3 arkadaşım var.
    arka sılındır gaz kelebegınden gaz verıldıgınde durum nedır onu merak edıyorum . benım motorumda arka sılındır kelebegınden gaz verdıgımde herhangı bır devir artışı olmuyor gaz yemıyor .
    bu durumun normal olup olmadıgını ögrenmem gerek ,

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Az önce 2500kmde 2013 model hyosung aldım. Yanlız marş tık tık yapıyor, basmıyor. Motoru alırken sorun yoktu. 3km yol yaptım, stop ettim çalışmadı. Sebebi ne olabilir? Garantiye girer mi?

Aynı sorun bende de vardı. Marş motorunda sorun var. Marş motoruna bir baktır. Muhtemelen kömürleri bitiktir.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    arka sılındır gaz kelebegınden gaz verıldıgınde durum nedır onu merak edıyorum . benım motorumda arka sılındır kelebegınden gaz verdıgımde herhangı bır devir artışı olmuyor gaz yemıyor .
    bu durumun normal olup olmadıgını ögrenmem gerek ,
    Kelebekten gaz verdiğinde zaten devir yeterince yükselmez... Bir kaç bin devir yükselir. Bunun nedeni silindirlerin beraber çalışmalarıdır diyim kısacası.
    Malum gecenin körünün körü olduğu için uzun açıklama yapmadım, kusura bakma. Uykum var

Buji başlıklarını kontrol et. Ateşleme sağlıklı şekilde yapılıyormu, pipolarda çatlak varmı... Bunları gözden geçir, genel kontrollerini yap. Ama durum normal..

enxdesign
    Hayırlı olsun bu arada. Sorun büyük ihtimal ile arkadaşların dediği gibi marş motoru kömürü.
    enxdesign bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kelebekten gaz verdiğinde zaten devir yeterince yükselmez... Bir kaç bin devir yükselir. Bunun nedeni silindirlerin beraber çalışmalarıdır diyim kısacası.
    Malum gecenin körünün körü olduğu için uzun açıklama yapmadım, kusura bakma. Uykum var

Buji başlıklarını kontrol et. Ateşleme sağlıklı şekilde yapılıyormu, pipolarda çatlak varmı... Bunları gözden geçir, genel kontrollerini yap. Ama durum normal..

enxdesign
    Hayırlı olsun bu arada. Sorun büyük ihtimal ile arkadaşların dediği gibi marş motoru kömürü.
    2011 lerde tps sensoru kullanmıs bunuda sadece ön manıfolda koymus bu nedenle arka sılındır önle beraber hareket edemıyor bagımsız olarak gaz yemıyor , delphı ecu ve sentec eculerde bu dedıgım tps sensoru bulunmuyor bu nedenle arka sılındır kelebegınden gaz verdıgımızde bellı bır devır artısı olabılıyor ama 2011 lerde farklı , bir kac motorda deneyebılırsem dogru oldugunu anlayacagım. kontrol edılmeyen hıcbırsey kalmadı bujiden tüm enjeksıyon sıstemıne kadar tek tek ölcüm yaparak kontrol ettim

Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Arkadaşlar merhaba dün malum hava güzel biraz dışarda gazladım fakat arka fren ile ilgili biraz sıkıntı yaşadım bunuda sizinle paylaşmak ve düşüncelerinizi almak isterim. motorla dolaşmaya çıktıktan 15 20 dk sonra arka fren basarken boşa geldiğini aşağı doğru fazla gittiğini genede yavaşlattığını fakat önceki gibi performansta olmadığını fark ettim yavaşlatması bile azalmıştı önceden daha sertimsi şekilde aşağıya yavaş iniyordu basınca şimdi iste basıyorum normal bisiklet pedalı gibi sayılır aşağıya doğru biraz daha fazla iniyor ve epeyi yumuşaklaştı, hemen durdum indim heryerine baktım sıkıntı göremedim bir süre sonra biraz daha sertleşti pedal eskiye dönmeye başladı sandım sonra tekrardan bu boşa geldi hiç bir anlam veremedim ve en son ne sert ne yumuşak şekilde ortada kaldı ne fazla yumuşak ne eskisi gibi sertimsi ortada kaldı meret ne yapmak gerekir eğer bu şekilde çok hızlı giderken olsaydı ne yapardım hiç bilemiyorum

enxdesign buarada hayırlı olsun motorun inş motorun sorunu çok değildir.
    enxdesign ve esc bunu beğendiler.

Alıntı Private_User adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba dün malum hava güzel biraz dışarda gazladım fakat arka fren ile ilgili biraz sıkıntı yaşadım bunuda sizinle paylaşmak ve düşüncelerinizi almak isterim. motorla dolaşmaya çıktıktan 15 20 dk sonra arka fren basarken boşa geldiğini aşağı doğru fazla gittiğini genede yavaşlattığını fakat önceki gibi performansta olmadığını fark ettim yavaşlatması bile azalmıştı önceden daha sertimsi şekilde aşağıya yavaş iniyordu basınca şimdi iste basıyorum normal bisiklet pedalı gibi sayılır aşağıya doğru biraz daha fazla iniyor ve epeyi yumuşaklaştı, hemen durdum indim heryerine baktım sıkıntı göremedim bir süre sonra biraz daha sertleşti pedal eskiye dönmeye başladı sandım sonra tekrardan bu boşa geldi hiç bir anlam veremedim ve en son ne sert ne yumuşak şekilde ortada kaldı ne fazla yumuşak ne eskisi gibi sertimsi ortada kaldı meret ne yapmak gerekir eğer bu şekilde çok hızlı giderken olsaydı ne yapardım hiç bilemiyorum

yag kacagı varmı ? balataların durumu nedır
    Private_User bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Enxdesign hayirli olsun.makine maddi manevi :p normale donunce guzel bi doto koyarsin.
    Private_User ve enxdesign bunu beğendiler.

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    ya kaçağı görmedim damlayan yada yağ bulaşmış yer yoktu. balatalarında durumu tam bilemiyorum ona bakmadım daha doğrusu gözüme farklı gelen bi yeri yoktu. bakımla ilgili pek detay bilmiyorum balatanın tam olarak neresine bakmak gerekir akşam gidince onada bakim detaylı olarak gerekirse resimde paylaşırım buradan. birde arka fren hidrolik yağı yan bacak açıkken çizginin çok az altında bununla ilgili olabilirmi acaba ? buarada motor 2500 km de

Motosikleti
    FJR 1300

sistemde hava olabilirmi?

soğuk haliyle basınç yok pedal yumuşak,ısınınca basınç var pedal sert ama fren hala zayıf.. aklıma bu geldi

tanıdığın bildiğin bir usta varsa arka fren hidroliğini komple değiştir birşey kalmaz belki

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sistemde hava olabilirmi?

soğuk haliyle basınç yok pedal yumuşak,ısınınca basınç var pedal sert ama fren hala zayıf.. aklıma bu geldi

tanıdığın bildiğin bir usta varsa arka fren hidroliğini komple değiştir birşey kalmaz belki
    soğuk haliyle pedal sertimsi frenleme normal gibi 15 20 dk sonra pedal yumuşak ve yavaşlamak için sonuna kadar basıyorum yavaşlama eskiye göre daha zor teker kitlenecek diyede korkuyorum birde yatıcaz filan :S hidrolik yağı değiştireyim peki ne marka almam gerekiyor motul ipone ?

Motosikleti
    FJR 1300
    soğuk haliyle pedal sertimsi frenleme normal gibi 15 20 dk sonra pedal yumuşak ve yavaşlamak için sonuna kadar basıyorum yavaşlama eskiye göre daha zor teker kitlenecek diyede korkuyorum birde yatıcaz filan :S hidrolik yağı değiştireyim peki ne marka almam gerekiyor motul ipone ?
    dot3 yada dot4 hangisi öneriliyorsa motorun için o özellikte bir hidrolik kullanman yeterli.hidrolik kapağın üstünde yazar

ama bilgin yoksa kendi başına yapabileceğin birşey değil komple sıvıyı değiştirmek

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dot3 yada dot4 hangisi öneriliyorsa motorun için o özellikte bir hidrolik kullanman yeterli.hidrolik kapağın üstünde yazar

ama bilgin yoksa kendi başına yapabileceğin birşey değil komple sıvıyı değiştirmek
    Çok teşekkürler herkezin yardımları ve görüşleri için. bi ustaya götüriyim hem nasıl yapıldığını öğreniyim hemde değiştirmiş olayım

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6
    arkadaşlar bu arada iphon nun motor yağını kesinlikle kullanmayın derim ... zift gibi bir rengi war . daha önce castrol 10w50 kullandım ben beyazdı bu yağ hiç kullanmadan bile zift gibi daha kullanılmışınıda söylemiyorum artık siz düşünün...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler