Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk resimde kadraj cok başarılı alınmış.
    Bende hep uzun gezilere cıkıp kamp yapma hayali kuruyodum, ehliyetimin olmaması buna engel oluyodu ama artık yazıldım kursa, ocak sonu elime geçicek.Cok merak ettiğim bir konu var, böyle cadırda kalırken cok börtü böcek, böyle iri iri tiskinç tiskinç şeyler geliyomu cadıra, yada topraktan cıkıyomu ?
    Teşekkür ederim. ilk fotoğraf cep telefonuyla cekildi. Ben çektim.

O kadar kamp yaptık dağda bayırda kaldık defalarca hiç çadırımızdan böcek çıkmadı. Çünkü her zaman çadırın kapı fermuarını kapalı tutuyoruz. İşimiz olduğunda açıp bittiğinde mutlaka kapatıyoruz. Dolayısıyla böcek giremiyor.
    2 kar var.
    1. kat küçük delikli file şeklinde hava alıp böcek girmesini engelliyor.
    2. kat çadır kumaşından soğuk yağmur vs engelliyor.

Düzgün kullandıktan ve çok şanssız olmadıktan sonra böcek girmez.

Ama yolculukta şöyle birşey oldu.
    Dağ yolundan çıktık benzinlikten yakıyt aldık lastikler soğuduktan sonra havalarını vurduk. Birer soda içtik. Yola çıktık 30km sonra 120-125km hızlarda giderken kaskımın içinde kenarda birşey gördüm.
    Gözle yana baktım Arı!!! Panik yapmadım(yada ben öyle düşünüyorum) sinyal verip emniyet şeridine geçtim. Arı, yüzümde ve gözüme doğru yürüyordu.Panikle fren sıkıp motoru yatırmamak için sakin sain frenledim. En sonunda durabildim.
    Kaskı alttan çözdüm.Çıkarırken kesin sokacaktı belli. Planım, kaskı bir anda çıkarmak ve çıkarırken elimdeki eldivenle bir anda süpürme hareketi yaparak arıyı yüzümden uzaklaştırmak.
    1-2-3 yapacak kadar sabrım ve arının yürüme mesafesi yoktu kaskı çözer çözmez düşündüğümü yaptım ve şanslıydım.Arı tarafından yüzümden sokulmadan arıyı uzaklaştırmayı başardım.

Fakat çadırdan şimdiye kadar karınca bile çıkmadı :p
    Şans işi biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    neyse kutup ayısıda çıkabilirdi :D
    döndünüz mü?
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana çadırla ilgili bi anımı anlatırdım ama daha çok tırsarsın ozaman boşver
    Anlat anlat sende.. :D

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. ilk fotoğraf cep telefonuyla cekildi. Ben çektim.

O kadar kamp yaptık dağda bayırda kaldık defalarca hiç çadırımızdan böcek çıkmadı. Çünkü her zaman çadırın kapı fermuarını kapalı tutuyoruz. İşimiz olduğunda açıp bittiğinde mutlaka kapatıyoruz. Dolayısıyla böcek giremiyor.
    2 kar var.
    1. kat küçük delikli file şeklinde hava alıp böcek girmesini engelliyor.
    2. kat çadır kumaşından soğuk yağmur vs engelliyor.

Düzgün kullandıktan ve çok şanssız olmadıktan sonra böcek girmez.

Ama yolculukta şöyle birşey oldu.
    Dağ yolundan çıktık benzinlikten yakıyt aldık lastikler soğuduktan sonra havalarını vurduk. Birer soda içtik. Yola çıktık 30km sonra 120-125km hızlarda giderken kaskımın içinde kenarda birşey gördüm.
    Gözle yana baktım Arı!!! Panik yapmadım(yada ben öyle düşünüyorum) sinyal verip emniyet şeridine geçtim. Arı, yüzümde ve gözüme doğru yürüyordu.Panikle fren sıkıp motoru yatırmamak için sakin sain frenledim. En sonunda durabildim.
    Kaskı alttan çözdüm.Çıkarırken kesin sokacaktı belli. Planım, kaskı bir anda çıkarmak ve çıkarırken elimdeki eldivenle bir anda süpürme hareketi yaparak arıyı yüzümden uzaklaştırmak.
    1-2-3 yapacak kadar sabrım ve arının yürüme mesafesi yoktu kaskı çözer çözmez düşündüğümü yaptım ve şanslıydım.Arı tarafından yüzümden sokulmadan arıyı uzaklaştırmayı başardım.

Fakat çadırdan şimdiye kadar karınca bile çıkmadı :p
    Şans işi biraz
    Benimde gözümün icine kacıp intihar eden şeyler oluyo ama hani uclu kalemle yazı yazarken ucu kırılırya, aynı o büyüklükte yani kücücük... İki kere kacmıştı.
    Cadırda birşey olmaması icimi rahatlattı :D

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    birkeresinde 3 motor ağvaya gidip kamp yapalım dedik. neyse ağvada birçok kamping var zaten biz madem doğal hayat için geldik dedik ne işimiz var kampingde? gidelim orman taraflarında bi düzlükte çadırımızı kuralım markettende nevalemizi alırız geceyi geçiririz dedik.Tabi bu kararı alırken gece uyumak dışında diğer hiçbir ayrıntıyı düşünmeyen 3 arkadaşız.Gel gelelim biz o gün denize girdik takıldık falan akşam üstü ağvanın çıkışına doğru (şile tarafına giderken) yola sağdan bi dönüş var toprak bir yol oraya girdik ve 1 km falan gidince ormanın tam içi olmasada güzel bir yer bulduk.çadırı kurduk ordan markete neyse ihtiyaçlarımızı aldık ve geldik....Şimdi hikaye burda başlıyor.hava karardığı için ve yerleşmek zorunda olduğumuz için ışık olmadan karanlıkla uğraştık telefn ışıkları ve park lambalarıyla falan idare ettik.bu sırada şarjı biten 3 tane telefon tabi elektrık yok ve kaldı öylece.klasiktir ateş yakalım dedik sağdan soldan çalı çırpı topladık ama bulabildiklerimizle yaktığımız ateş 1 saat dayanmadı.o sırada jandarma geldi ve ormanda ateş yakmak yasak dedi.ya usta ışık yok geldik çadır kurduk vs vs dedik ama ateş görürsek ceza yazzmak zorundayız dediler baya kararlılardı yani.Ateşimizde söndümü bir süre motorların park lambalarıyla idare ettik.hadi yatalım dedik ve yattık.gecenin bi yarısı uyandım altımda bişey geziyordu ve bağırıyordu.uyku sersermi anlamadım kendime geldiğimde bir farenin çadırın altına nasıl girdiyse ve nasıl şıkıştıysa ciyak ciyak bagırdıgını gördüm. hava sıcak çadırın fermuarı açık yatıyoruz ve sabaha kadar vücudumun sivrisinekler tarafından ısırılmayan biyeri kalmamış.ayrıca uyandığımda altımda ezilmiş2-3 çeşit böceğin olduğunuzda paylaşmak isterim
    Metehan Akçakaya B rh(+)

ŞeKiL 0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Görkem kardeşim yeni motorun hayırlı ugurlu olsun bendede kırmızı var emin ol pişman olmucaksın aklına gelebilecek heryerde dikkat cekiyor o yüzden ben Alta gözükmücek şekilde ufak nazar boncugu taktım cok ilgi cekiyor Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eder inş tekrar hayırlısı olsun kardeşim

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    birkeresinde 3 motor ağvaya gidip kamp yapalım dedik. neyse ağvada birçok kamping var zaten biz madem doğal hayat için geldik dedik ne işimiz var kampingde? gidelim orman taraflarında bi düzlükte çadırımızı kuralım markettende nevalemizi alırız geceyi geçiririz dedik.Tabi bu kararı alırken gece uyumak dışında diğer hiçbir ayrıntıyı düşünmeyen 3 arkadaşız.Gel gelelim biz o gün denize girdik takıldık falan akşam üstü ağvanın çıkışına doğru (şile tarafına giderken) yola sağdan bi dönüş var toprak bir yol oraya girdik ve 1 km falan gidince ormanın tam içi olmasada güzel bir yer bulduk.çadırı kurduk ordan markete neyse ihtiyaçlarımızı aldık ve geldik....Şimdi hikaye burda başlıyor.hava karardığı için ve yerleşmek zorunda olduğumuz için ışık olmadan karanlıkla uğraştık telefn ışıkları ve park lambalarıyla falan idare ettik.bu sırada şarjı biten 3 tane telefon tabi elektrık yok ve kaldı öylece.klasiktir ateş yakalım dedik sağdan soldan çalı çırpı topladık ama bulabildiklerimizle yaktığımız ateş 1 saat dayanmadı.o sırada jandarma geldi ve ormanda ateş yakmak yasak dedi.ya usta ışık yok geldik çadır kurduk vs vs dedik ama ateş görürsek ceza yazzmak zorundayız dediler baya kararlılardı yani.Ateşimizde söndümü bir süre motorların park lambalarıyla idare ettik.hadi yatalım dedik ve yattık.gecenin bi yarısı uyandım altımda bişey geziyordu ve bağırıyordu.uyku sersermi anlamadım kendime geldiğimde bir farenin çadırın altına nasıl girdiyse ve nasıl şıkıştıysa ciyak ciyak bagırdıgını gördüm. hava sıcak çadırın fermuarı açık yatıyoruz ve sabaha kadar vücudumun sivrisinekler tarafından ısırılmayan biyeri kalmamış.ayrıca uyandığımda altımda ezilmiş2-3 çeşit böceğin olduğunuzda paylaşmak isterim
    Acemilik bu olsa gerek
    Hiçbir hazırlığınız yokken ve karanlıkta böyle birşey yaparsan olabilir. Fare çadırın içinde değilmiş yanlış anlamadıysam dıştan muşambanın altna girmiş. Aferim ona :D
    Çadırın demirlerini saplamamışsınız ve alt taban gergin şekilde yere oturmamış bu sebeple olmuş tahminen anlaşılan kadarıyla

Motosikleti
    600 RR
    Siz harbi cok plansız davranmışsınız.Benim hiç tecrübem olmadığı halde böyle dımdızlak cıkmam.Madem kamp olayı olcak, alet edevat tam olucak.Yer kaplamayan ufak ama iyi aydınlatan bi el feneri, yedek pilleri vs. ki bu en basit örneği, yanına kesinlikle alman gereken ufak ama acayip işe yarıcak bir sürü şey var.

Alıntı ŞeKiL 0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkem kardeşim yeni motorun hayırlı ugurlu olsun bendede kırmızı var emin ol pişman olmucaksın aklına gelebilecek heryerde dikkat cekiyor o yüzden ben Alta gözükmücek şekilde ufak nazar boncugu taktım cok ilgi cekiyor Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eder inş tekrar hayırlısı olsun kardeşim
    Eyvallah kardeşim sağolasın.Da renk konusuna girdin, en sevdiğim konudur şimdi bi iki paragraf döktürürüm :D . Beni burdan tanıyanlar biliyo, turuncu vazgecilmezimdir, hiçbirşeye değişmem.2006 yılında bu konuya attığım mesajlar var hala duruyo, 14-15 yaşındaki hayalimdi turuncu benim, hatta o zamanlar bayide bi turuncunun üstünde cekilmiş resmimde var....

Tabi 2 tane turuncu hyo'dan sonra biraz doydum.Aslında ikinci turuncumu satmıcaktım lafta uzun yıllar binicektim... Sonra bi düştüm, parcasını bulamadım, ayaklığa kaynak yaptırdım.Tabi öncesinden de gaz kolunda hafif bi boşluk vardı, cam vidalarının ordan hafif bi ses geliyodu, boşa geçme sorunu vardı.E düşüncede hepten soğudum, sattım yani.

Sonrada piyasada temiz turuncu kalmayıncada....Kafa önce düz beyaza gitti.Sonra baktım iş ciddiye binince tarzım değil, cok sade süt gibi duruyo artı ne biliyim racinge gitmemiş buzdolabı gibi durmuş... (şimdi 2011-12 sahipleri taşlıcakta, zevkler ve renkler, benim düşüncem bu, affola )
    Sonra geriye 2 secenek bıraktım kendime; 2012 kırmızı-siyah yada eski kasa düz kırmızı.Şansımıza düz kırmızı düştü kacırmadım bende.Şimdi bakınca benimmiş gibi gelmiyo pek ama bünye alışcak zamanla.

Bu arada İstanbul'damısın sende ? Eğer öyleyse yazın iki kırmızı motor gezer daha fazla dikkat cekeriz. :D

ŞeKiL 0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    [/QUOTE]Eyvallah kardeşim sağolasın.Da renk konusuna girdin, en sevdiğim konudur şimdi bi iki paragraf döktürürüm :D . Beni burdan tanıyanlar biliyo, turuncu vazgecilmezimdir, hiçbirşeye değişmem.2006 yılında bu konuya attığım mesajlar var hala duruyo, 14-15 yaşındaki hayalimdi turuncu benim, hatta o zamanlar bayide bi turuncunun üstünde cekilmiş resmimde var....

Tabi 2 tane turuncu hyo'dan sonra biraz doydum.Aslında ikinci turuncumu satmıcaktım lafta uzun yıllar binicektim... Sonra bi düştüm, parcasını bulamadım, ayaklığa kaynak yaptırdım.Tabi öncesinden de gaz kolunda hafif bi boşluk vardı, cam vidalarının ordan hafif bi ses geliyodu, boşa geçme sorunu vardı.E düşüncede hepten soğudum, sattım yani.

Sonrada piyasada temiz turuncu kalmayıncada....Kafa önce düz beyaza gitti.Sonra baktım iş ciddiye binince tarzım değil, cok sade süt gibi duruyo artı ne biliyim racinge gitmemiş buzdolabı gibi durmuş... (şimdi 2011-12 sahipleri taşlıcakta, zevkler ve renkler, benim düşüncem bu, affola )
    Sonra geriye 2 secenek bıraktım kendime; 2012 kırmızı-siyah yada eski kasa düz kırmızı.Şansımıza düz kırmızı düştü kacırmadım bende.Şimdi bakınca benimmiş gibi gelmiyo pek ama bünye alışcak zamanla.

Bu arada İstanbul'damısın sende ? Eğer öyleyse yazın iki kırmızı motor gezer daha fazla dikkat cekeriz. :D[/QUOTE]

Kardeşim Motordan yanı sıra dediğin gibi Renkde bi o kadar önemli Beyaz konusunda katılıyorum sana Boş gibi duruyor sanki Turuncu renkte güzel bir secim ama olmayıncada olmuyor bosver sıkma canını hayırlısı neyse o olsun diyelim Kırmızı için sacma sapan şeyler söylüyolar yok kaza cok oluyo kan akıtın filan bu tür sacma sapan seyler duyabilirsin ben genelde güldüm gectim :D sacma sapan batıl inanclar bu arada ben izmirdeyim ama sürekli geziyorum inşallah denk geliriz kardeşim

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    en güzeli beyaz--siyah ölüm yaşam ne süt gibi ne kapkara kıvamında :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

No_MerCy_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600 k7 MAVİ-BEYAZ
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 yıldır konuyu takip ediyorum siz beni bilmiyosunuz ama ben sizi iyi biliyorum ) (konuyu 500-600 sayfa okumuşluğum var en az) neyse yazmak bugüne nasip oldu.1 yıldır hyosung aşkıyla yanıp tutuşan şu arkadaşınıza bi yardım edin Hazır kış aylarınında gelmesiyle malum fiyatlar bi hayli düştü ve ben artık bi hyosung sahibi olmak istiyorum. Benimde en çok hoşuma giden rengi beyaz-siyah .Şimdi gelelim benim soruma motoru sıfır alıcak param var allaha şükür 12 taksitle alırız en azından amaa gel gelelimki benim vitesli motor tecrübem yok 0 motor almak mantıklımı sizce yoksa 2. el motorlara yönelmelimiyim? motoru alırsamda hondanın eğitimlerini kesinlikle düşünüyorum gidicem yani:D şimdi sizce 0 motor taksidine girmekmi mantıklı yoksa kredi çekip 2. el motor almakmı? yaşım bu arada 21 boy 1.86 kilo 65-70 seyredior B ehliyetim var A2 ehliyetinide motor aldıktan sonra yazılıcam istanbul üniv.de öğrenciyim. teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:49 ----------

Alper kardeş engin tecrübelerinle bizi aydınlatırsan seviniriz =)

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    şöyle yardımcı olayım sana.tecrüben yoksa 0 almayı düşünme.2. el bi motora binmen faydalı olacak çünkü nekadarda eğitim alsan trafikte olacaklar yaşayacakların eğitimde karşılaştığın şeyler değil.Önce biraz piş daha sonra 0 motor al.ayrıca hondanın eğitimlerinede motor almadan katıl ilk.güvenli sürüş 2 ve 3 e katıldıktan sonra motor almanı tavsiye ederim
    Metehan Akçakaya B rh(+)

Motosikleti
    Gsx-R 600 k7 MAVİ-BEYAZ
    teşekkür ediyorum yorum yazdığınız için söylediklerinizi dikkate alıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:57 ----------

Bu arada bayramınız mübarek olsun sizin ve tüm forumdaki arkadaşlarımın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    saol seninde ve herkesin..
    Metehan Akçakaya B rh(+)

Motosikleti
    600 RR
    @No_MerCy_

Bence hyosung alma hemen, bi düştünmü gaz kol borusu ve ayaklık % 90 kırılıyo. Zaten 3-5 kere düşsen grenajlar mahfolur, artık belki bağlantı noktaları bile zarar görür...
    Bence en temiz iş al bi cbf 2.el tabiki, koruma demirli falan. 50 kerede düşsen hiç birşey olmıcak.2-3 ay takılırsın 3-5 bin km yaparsın.Sonra onu satıp gecersin hyoya.Piyasa cok pert hyo olmasının sebebi, hiç sürmeyi bilmeden direk onla başlayanların cok olması. Bu dediğim şekilde hem maddi acıdan cok karlı cıkarsın.Hemde canını daha az tehlikeye atmış olursun.

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    Herkese hayırlı bayramlar...

@No_MerCy_
    sıfır almak pek mantıklı deıl bence nası olsa o motordan bı kac kere dusuceksın (hiç ben egıtım alcam dusmem deme Emin ol dusuceksın...) sıfır motor alırsan masrafının altında kalkamazsın kiii alcagın motorun tek grenaj'ı 500-600 lıra gıbı bı fıyatta yani... bence cbr125 gibi ybr125 gibi bıraz daha kucuk bıraz daha hakımıyetı kolay bı motor al 2. motoru alırken hyo'ya gecersın senın ıcın hem tecrube olur hem masraf olarak cok zorlanmazsın.

Motosikleti
    Gsx-R 600 k7 MAVİ-BEYAZ
    dedikleriniz çok mantıklı düşme kalkma kesinlikle olur o allahın emri :D ama arkadaşlar 150 cc lik motor beni tatmin etmez açıkcası motoru aldığım gibi satmak isterimki buda benim sevmediğim işleryani alayım 3-4 yıl bineyim öyle satayım.Hyosungun grenajlara koruma takozu taktırsak(gerçi hiç bi hyosungta görmedim ama kaynak yapılır belki) bu sorun ortadan kalkarmı? en azından grenajlar zarar görmez bende 3-5 düşürmeden sonra alışırım motara sizce?

Motosikleti
    600 RR
    Alıntı No_MerCy_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedikleriniz çok mantıklı düşme kalkma kesinlikle olur o allahın emri :D ama arkadaşlar 150 cc lik motor beni tatmin etmez açıkcası motoru aldığım gibi satmak isterimki buda benim sevmediğim işleryani alayım 3-4 yıl bineyim öyle satayım.Hyosungun grenajlara koruma takozu taktırsak(gerçi hiç bi hyosungta görmedim ama kaynak yapılır belki) bu sorun ortadan kalkarmı? en azından grenajlar zarar görmez bende 3-5 düşürmeden sonra alışırım motara sizce?
    Hyosungla uyumlu koruma takozu yok.Uydurma kaydırma yapanlar var ama, ne kadar sağlıklı olur tartışılır.Ne bilyim rastgele takıyo adamlar yeterki düştüğünde grenaja bişey olmasın diye ama ya şasinin zayif bi noktasıysa orası, ya az bi hızla düştüğünde şasi zarar görürse.Kısaca ben sağlıklı bulmuyorum.150 cc motor tatmin etmez seni belki adam düştüğünde 1 kuruş masrafın olmadan kalkarsın, noolcak en kötü bi ay takıl, sonra zaten aldığın fiyatın 200-300 altına verirsen hemen satarsın, ki belki buna bile gerek kalmaz cbf in ybr nin falan piyasası canlı baya.

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış döneminde satmaya çalışmakla biraz hata ediyorsun gibi.
    Bir de motosikletinin ilanındaki resimler kalitesiz megafotosu da yok. Fotoğrafları iyi bir makina ile gündüz ışığında çek. Açıları güzel ayarla.
    Motosikletinin tertemiz olduğunu ben biliyorum ama ilana bakanlara da bildirmen lazım.
    eyv hocam haklısın son durumlar itibariyle belki satmama da gerek kalmayacak... bilgisayarım yanımda olmadığı için eski ilandaki resimleri hotmaile atmıştım, hotmailden yükleyince böyle bozuk çıktı nedense, şimdi satmama da gerek kalmayabilir gibi gözüküyor o yüzden yenisini çekmekle de uğraşmayayım dedim ama ille de satacak olursam ve ille foto diye tutturan olursa siler parlatır öyle resim çekeriz artık
    UNdocab bunu beğendi.
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    nomercy 150 cc seni ilk başta tatmin eder merak etme 150 cc diye yabana atma ki tecrüben yok motor kullanmamıssın.Al bitane cbf 150 bahara kadar kullan biraz mantığıtrafıgı okumayı ogren ondan sonra satıp hyo alırsınn ki cbf lerin 2. eli cok rahat satılıyor.
    Metehan Akçakaya B rh(+)

Motosikleti
    Honda CBR250 2012
    No_MerCy_, selam. Ben de seninle aynı durumdaydım bu temmuzda. Ama arkadaşların zoruyla bir scooter aldım. Ehliyetim yoktu o zamanlar, vites tecrübem de yoktu. Scooter al dediler, hem motorla hem trafikle boğuşma diye. Scooter'ı aldıktan bir ay sonra satıp hyosung gt250r veya naked almaya karar vermiştim ancak arkadaşlarım, çevremdekiler ve MT forumundakiler beni durdurdular. Seninle aynı şeyleri söylüyordum ben de, scooter beni "kesmiyor", daha hızlı ve büyük bir motor almam lazım vs. Ama sabrettim, iyi de yaptım bence. Çünkü hyosung 250 gtr dediğin makine saatte 160 yapabiliyor, hiç motor bilmeyen birinin altına vermemek lazım, ben hala arkadaşlarım 250'lik motorlarını verince tırsa tırsa sürüyorum.

Şimdi de hava çok soğudu zaten, geceleri sürerken 90-100 yapmama rağmen, montundan pantolonuna, eldiveninden balaklavasına kadar tam takım giyinmeme rağmen üşüyorum. Ayrıca yağmur yağıyor, yollar kayıyor. Önümüz de kar kış. En iyisi sen de benim gibi yap, küçük bir motor, hatta tercihen scooter al. Trafiği öğren, trafikte motorun durduğu yeri öğren.
    Şu videoyu da izle:
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Ben mart-nisan gibi, havaların ısınmaya başladığı dönemlerde param olursa honda cbr250, olmazsa hyosung 250 gt naked veya gtr almayı düşünüyorum 2. el. Sen de en azından kışı küçük bir motorla (yineliyorum, tercihen scooter) geçir, yeni sezonda alırsın güzel bir motor.
    Motorun ne kadar yaktığını söylerken km'de bilmemkaç kuruş değil de, 100km'de kaç litre yaktığını söyleyelim ki 10 sene sonra birileri okursa da anlamlı olsun.
    Tek rakibim hayabusa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 38 kullanıcı var. (0 üye ve 38 misafir)

Bu Konudaki Etiketler