Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde sorum olacak motoru çalıştırmadan kontağı çevirince önce enjeksiyon sesi geliyor ardından(sanki kot pantolonun deri koltuğa sürtmesi ya da demir sandelyenin gacur gucur etmesi) gibi bir ses geliyor.Anlam veremedim.Esneme gibi birşey değil mantıken çünkü;sadece kontağı çevirince oluyor.
    "gacur gucur" sesler otomatik jikle yani kelebek ayarının sesi olması lazım. bir süreliğine "cuğğvvv" diye ses geliyorsa o da benzin pompasının sesi olup normal olan seslerdir.
    Pain bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    arkadaşlar şu sıralar temiz ve modelli motor almayı düşünen varsa motorum 0 ayarındadır, 0 dan tek kusuru 4600 km yapmış olması, sorunsuzdur... biraz acelem var diyebilirim çünkü alacağım motoru buldum ve kaçırmak istemiyorum o yüzden fiyatı da 2011 motor fiyatları civarında tuttum + yerli malı teneke eksoz fiyatına yine 0 aldığım TWO BROTHERS (bilen zaten bilir) eksozu da yanında veriyorum... motor almayı ciddi düşünen varsa tek diyeceğim elini çabuk tutsun kaçırmasın... http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9142879/detay/
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selam arkadaşlar Pazar günü akşam sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bahanelerinizi bir tarafa bırakın ve gelin tanışalım
    tgnx bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oynanmamış 8300 deyse motorunda sorun yoksa pazarlıkla da 6200 gibi fiyata indirebilirsen al derim. O motorun fazla masrafı yoktur eminim. O fiyatlara eski karbüratörlü modelini alacağına az masraflı enjeksiyonlusunu al derim. Ama dersen 5,6 ay kullanıp değiştiricem hiç bulaşma derim. Motora biraz rütuş yaptırırsan boyalı diye ölücüler öldürür motoru. Ufak tefek masraflarını halledip binersin. Motor yatmış olsun yeterki, yoksa ne feriştahı becerilmiş motorlar var etrafımda. iİlanda tertemiz motor diye. Elektrik aksamına falan baktırırsın. Tahminim ufak tefek sorunları haricinde bi sıkıntısı yoktur. Zaten adam ederinin 250,300 fazlasını söylemiş belli. Derse pazarlıkta 50,100 düşerse boşver. Takip edersen her zaman düşer temiz gtr ler. Km olsun sorun değil. Hayırlısı olsun kardeşim piyasada bunun gibi motor çok. Bu olmaz bi başkası olur..
    Ederi 6200 de değil,daha önce tertemiz 2008 enjeksiyonlu 5500 e almadım,burada 2010 yanlış hatırlamıyorsam TOLGA CAN ın motoru 6500 e gitti,kaçırdım.Kısacası o parayı vermem.Zaten hyo görüntüsüyle önde,grenajı yapmadan,pasları gidermeden gerekirse boyamadan,mekanik aksamını kusursuz hale getirmeden binmem.Arkdadaş bakacak motoruna,insan her seferinde aynı kaldırımdan indirirken düşürecek,aylarca açık bekletecek kadar özensiz olmamalı,daha 8000 de baksaydı adam gibi 6500 ü bile az da olsa geçerdim belki ama o masrafların parasını ona vermem,fiyattan düşer yaparım.Keyfi bilir,böyle motor elinde kalır,çok şükür motorumda var açıkta değilim.Sağolasın,inşallah dediğin gibi hayırlısı olur.Belki de hayırlısı bana motorumu satmayıp devam etmemdir...

Motosikleti
    Ederi 6200 de değil,daha önce tertemiz 2008 enjeksiyonlu 5500 e almadım,burada 2010 yanlış hatırlamıyorsam TOLGA CAN ın motoru 6500 e gitti,kaçırdım.Kısacası o parayı vermem.Zaten hyo görüntüsüyle önde,grenajı yapmadan,pasları gidermeden gerekirse boyamadan,mekanik aksamını kusursuz hale getirmeden binmem.Arkdadaş bakacak motoruna,insan her seferinde aynı kaldırımdan indirirken düşürecek,aylarca açık bekletecek kadar özensiz olmamalı,daha 8000 de baksaydı adam gibi 6500 ü bile az da olsa geçerdim belki ama o masrafların parasını ona vermem,fiyattan düşer yaparım.Keyfi bilir,böyle motor elinde kalır,çok şükür motorumda var açıkta değilim.Sağolasın,inşallah dediğin gibi hayırlısı olur.Belki de hayırlısı bana motorumu satmayıp devam etmemdir...
    Tolga ya ben satmıştım o motoru aynı fiyattan temiz motordu 2.000 km binmiştim sıkıntısız şimdi de 2012 yeni kasa satıyorum 3 aylık motor 8.500 liraya yine uygun tuttum fiyatı... bu motor 0 ayarında Tolgaya sattığımdan daha temiz çünkü ilk sahibi benim
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga ya ben satmıştım o motoru aynı fiyattan temiz motordu 2.000 km binmiştim sıkıntısız şimdi de 2012 yeni kasa satıyorum 3 aylık motor 8.500 liraya yine uygun tuttum fiyatı... bu motor 0 ayarında Tolgaya sattığımdan daha temiz çünkü ilk sahibi benim
    8500 e çıkabilsem:D Farkındayım uygun:D

Motosikleti
    8500 e çıkabilsem:D Farkındayım uygun:D
    hayırlısı diyelim o zaman, gönlünce temiz ve sıkıntısız bir motor alırsın inşAllah
    Pain bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    3 arkadaş bi istanbul çanakkale yapalım dedik

By alperkaya1991 at 2012-09-13

çanakkale merkez sahil tarafları

şehitlik abidesinin civarında bi yol

toplam 900km yol yaptım 136tl lik benzin aldım yola cıktığımda içinde 5litre benzin vardı varınca tekrar doldurdum 2lt kalmış 136tl+15desek 151tl bomboş depoyla yola başlayıp 900km yapıp 151tl bol vergili benzine bayılmışım :D
    tekhancer, tgnx ve zenon bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    ben de satmadan önce belki bi çanakkale-izmir-bursa felan yapmayı düşünüyorum ama hava bozacak gibi sanki... ve resimlere bakılırsa yollar ve manzara oldukça güzel + 16,5 kuruş felan yakmışsın sanırım; bu alet ne kadar yakıyor diyenler için canlı bilgi olmuş gezi yaparsam ben de ölçüm sonucunu yazarım...
    tgnx bunu beğendi.

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediğim gibi hayırlısı. O paraya piyasada her zaman temiz motor bulma imkanın var. Motorunun olma konusunda haklısın. Bende sattım bi sene önce araba alacam diye hala alacam Allah gönlüne göre versin..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bekleyin beni istanbul az kaldı gelecem
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    arkadaşlar, tatile çıkmıştım ailemle. Motoru da sarıp sarmalayıp depoya koydum. Aptallık edip fren disklerine wd-40 sıktım pas yapmasın diye. 25 gün sonra döndüm. Şu an frenler %30 tutuyor. Benzinle sildim defalarca, ilk halinden biraz daha iyi ama eskiye göre çok kötü. Fren disk ve balatalarına sakın bu tarz ürünler kullanmayın. Böylece bunu da tecrübe ettim.
    tgnx bunu beğendi.

tgnx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 r
    Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, tatile çıkmıştım ailemle. Motoru da sarıp sarmalayıp depoya koydum. Aptallık edip fren disklerine wd-40 sıktım pas yapmasın diye. 25 gün sonra döndüm. Şu an frenler %30 tutuyor. Benzinle sildim defalarca, ilk halinden biraz daha iyi ama eskiye göre çok kötü. Fren disk ve balatalarına sakın bu tarz ürünler kullanmayın. Böylece bunu da tecrübe ettim.
    yazık olmuş herhalde değiştirmek gerekecek.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi hayırlısı. O paraya piyasada her zaman temiz motor bulma imkanın var. Motorunun olma konusunda haklısın. Bende sattım bi sene önce araba alacam diye hala alacam Allah gönlüne göre versin..
    teşekkür ederim,sizin içinde hayırlısı...

Motosikleti
    sıktığımız takdirde nasıl bir etki yapıyor acaba? balatayı felan mı eritiyor yoksa yağlayıcı özelliği olduğu için kayganlaşmadan dolayı frenlerin tutmamasına mı neden oluyor?

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Herhangi bir şeyi eritmiyor. Yağlamadan dolayı disk ve balataların yüzeyleri kayganlaşıyor.

Diske yapışıyor wd-40. Ama asıl sorun balatanın gözenekli yapısı nedeniyle sıvıyı emmesi anladığım kadarıyla. Diski tamamen temizledim ama hala tutmuyor. Balataları değiştirmek gerekecek galiba. Bir hafta böyle kullanacağım dikkatli şekilde. Olmazsa değiştireceğim artık :(

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Herhangi bir şeyi eritmiyor. Yağlamadan dolayı disk ve balataların yüzeyleri kayganlaşıyor.

Diske yapışıyor wd-40. Ama asıl sorun balatanın gözenekli yapısı nedeniyle sıvıyı emmesi anladığım kadarıyla. Diski tamamen temizledim ama hala tutmuyor. Balataları değiştirmek gerekecek galiba. Bir hafta böyle kullanacağım dikkatli şekilde. Olmazsa değiştireceğim artık :(
    Diski sildiysen diskte sıkıntı kalmamıştır.

Balatalar sünger gibi emiyor yağı ve tutmuyor sonra.
    Bir kaba benzin koy 2-3 saat beklet sonra gölgede kurut balatalar düzelecek

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diski sildiysen diskte sıkıntı kalmamıştır.

Balatalar sünger gibi emiyor yağı ve tutmuyor sonra.
    Bir kaba benzin koy 2-3 saat beklet sonra gölgede kurut balatalar düzelecek
    abi balataları dediğin gibi yapcam ama ön kaliperleri sökmeye cesaret edemedim. :S

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Servise götür frenler çok önemli!!!
    Adamlar söküp takarken izle zaten çok abartı birşeyi sökmüyorsun.
    Sağlam ve uzun saplı çin malı olupta sıyırtma yapmayacak alyan takımı kullanmak lazım. sökmesi takması gayet kolay.

Ben biraz pas kaliperde onları temizleyeyim derken wd40 ın sıkılmayacağını unututm ve aynen senin gibi yaptım. 3 takım EBC balatalarım tutmaz hale geldi (55tl * 3 =165tl yapar daha yeni sayılacak balatalardı)
    Forumdan INZELL'in önerisiyle benzine yatırdım 1 saat sonra çıkarıp benzinin uçması için ertesi güne kadar beklettim (gerek yok okadar beklemeye)
    Şuanda sıkıntısız kullanıyorum balatalarımı
    tekhancer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise götür frenler çok önemli!!!
    Adamlar söküp takarken izle zaten çok abartı birşeyi sökmüyorsun.
    Sağlam ve uzun saplı çin malı olupta sıyırtma yapmayacak alyan takımı kullanmak lazım. sökmesi takması gayet kolay.

Ben biraz pas kaliperde onları temizleyeyim derken wd40 ın sıkılmayacağını unututm ve aynen senin gibi yaptım. 3 takım EBC balatalarım tutmaz hale geldi (55tl * 3 =165tl yapar daha yeni sayılacak balatalardı)
    Forumdan INZELL'in önerisiyle benzine yatırdım 1 saat sonra çıkarıp benzinin uçması için ertesi güne kadar beklettim (gerek yok okadar beklemeye)
    Şuanda sıkıntısız kullanıyorum balatalarımı
    abi söktüm valla balataları az önce, benzine de yatırdım. Sökmesi dediğin gibi zor değildi. Umarım takması da öyledir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 40 kullanıcı var. (0 üye ve 40 misafir)

Bu Konudaki Etiketler