Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı can33545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese hayırlı geceler arkadaslar bir marızatım var yardım edebilirmisiniz 2007 model karbratörlü gt250r'm var 2.el aldım ve 1. sahibi konjektörü dandik bir konjekör ile deyiştirmis ve soketi çıkarmıs ben orjinalini buldum ve sipariş verdim elime geldi ilan ise burada http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0313556/detay/ benim ögrenmem gereken ise suan motorumun üstünde orjinal soketi olmadıgı için hangi kabloyu konjektörün hangi bacaklarına takacagımı bilemiyorum (3 sarı giris 2 çıkıs kablolarını) bana bu konuda yardımcı olursanız çok mmutlu olurum motorculara güvenmiyorum teşekkür ederim tekrardan
    iyi bir oto elektirikçiye sor istersen sonra tesisatcıda kabloya konjektöre uygun soket taktır hangi şehirdesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı can33545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese hayırlı geceler arkadaslar bir marızatım var yardım edebilirmisiniz 2007 model karbratörlü gt250r'm var 2.el aldım ve 1. sahibi konjektörü dandik bir konjekör ile deyiştirmis ve soketi çıkarmıs ben orjinalini buldum ve sipariş verdim elime geldi ilan ise burada http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0313556/detay/ benim ögrenmem gereken ise suan motorumun üstünde orjinal soketi olmadıgı için hangi kabloyu konjektörün hangi bacaklarına takacagımı bilemiyorum (3 sarı giris 2 çıkıs kablolarını) bana bu konuda yardımcı olursanız çok mmutlu olurum motorculara güvenmiyorum teşekkür ederim tekrardan
    kuralkan.net sitesine gir ve üye ol.
    Buradan sanki konjektör sipariş verecekmiş gibi parçayı bul.
    Sayfa aşağısında şekiller var o şekillerden çıkarabilme ihtimalin var.

Veya kesin sonuç. İnternetten motosikletin "servis manuel"ini bul. Kullanıcı manueline göre çok çok daha kapsamlıdır.A'dan - Z'ye herşeyi içerir.
    Veya bulunduğun bölgeyi söyle buradan biri ile uygun vakitte buluş arkadaşın konjektörün soketine bak.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. yağının seviyesine bak yağın az ise motor ısınınca otomatik stop eder
    2. kardeşim şimdi debriyajı bıraktığında debriyajın 1-2 mm boşluklu olması gerekiyor ve sen debriyajı tuttuğunda motor harekete debiyajın yarısını biraz geçtikten sonra başlaması gerekiyor
    eğer debriyaj ayarın tam değilse bunu yapar (karbüratörlüde böyleydi )
    3. seçenek elektrik sisteminde veya ecu kontrolünde bir sııntı var bujilerinen başlayarak elektrik sistemine şarjınafilan bak
    tahminen motoru görmüş olsam kesin teşhis koyardım
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer boştayken stop etmiyor, vitesteyken debriyajı sıktığında bunu yapıyorsa debriyaj tam kavramıyor olabilir... daha önceki yorumlarda bir arkadaşımız bahsetmişti böyle bir durumun olabileceğinden... onun haricinde istanbulda bildiğim kayalar motor var gidemesen bile internette numaralarına felan ulaşabilirsin onları bi ara telefonda konuş böyle böyle sorunum var diye yardımcı olabileceklerini sanıyorum... umarım bi an önce sorununu düzeltebilirsin
    Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, viteste marş basınca tam ayırmıyor doğru söylüyorsunuz ben hiç düşünmemiştim akıl akıldan üstündür sağolun. balata setini değiştirelim bakalım son durum ne olacak. herkese iyi günler saygılar.

can33545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250r (2007)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuralkan.net sitesine gir ve üye ol.
    Buradan sanki konjektör sipariş verecekmiş gibi parçayı bul.
    Sayfa aşağısında şekiller var o şekillerden çıkarabilme ihtimalin var.

Veya kesin sonuç. İnternetten motosikletin "servis manuel"ini bul. Kullanıcı manueline göre çok çok daha kapsamlıdır.A'dan - Z'ye herşeyi içerir.
    Veya bulunduğun bölgeyi söyle buradan biri ile uygun vakitte buluş arkadaşın konjektörün soketine bak.

mersinde oturuyorum mersin merkez yardımlarınız için çok teşekkür ederim saolun bir deniyeyim su siteyi

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün uzun farı xenon ile değiştirdim arkadaş görüş bu kadar mı artar süper oldu yanlız 8000 kelvin değil de 5000 kelvin olsaymış ampuller çok daha süper olurmuş
    Beğenmenize çok sevindim. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı gokocan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğenmenize çok sevindim. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah
    valla hacı on numero oldu
    yanlız ben bayağı bi araştırdım en iyi görüşü 4300 kelvin sağlıyormuş
    inşallah bulursam 4300 kelvin ampul takıp deneyecem
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçenlerde biliyorsunuz motorumda sorun oluşmuştu ve tahliye hortumundan benzin atıyordu. Bugün servise bıraktım motorumu servisi akşam aradım bana deponun alt kısmında bilmemne parçası kırıldığı için tahliye hortumundan atıyor deponunun değişmesi lazım dedi ve 1400 tl fiyat çıkarttı. Garantiye sokabilirim ama garanti belgesi gerekli dedi. Bende garanti belgesi olmadığı için elimiz mahkum garanti harici işlem yapılacak adam istersen o deliği galiba tahliye hortumunun bağlı olduğu delikten bahsediyor orayı tıkayabilirim sorun olmaz ama depodan devamlı şıngırtı sesi alacaksın dedi. Bunu yaptıracağım başka yolu yok ama bunu garantiye garanti belgesi olmadan nasıl sokabilirim. 1400 tl de az para değil.
    Aynı sorun 2007 hyosungumda şuan başıma geldi ne yazıkki :( ne yapmam gerekiyo ? Sen hallettin mi ?

Motosikleti
    GT250R 2009
    honda cb125 e 1 haftalık motorumla hyosung gt 250 r takası yapacaklara burdan selam olsun 2500 tl ile bekliyorum... motorum sıfır oldugu için ayrıntı yazmıyorum koruma demiri,kappa canta ruhsat filan derken gecen hafta 4100e mal oldu bana..

egavci21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar salihliden Egemen ben. Bende hyo arıyorum ama henüz istediğim gibi bi motor bulamadıım:( Gerçi satın almak isteyenler topiğne yazdım ama asıl yazmam gereken yerin burası olduğunu düşündüm arkadaşlar manisa- izmir- uşak civarında bildiğiniz gt250r satıcısı varsa beni yönlendirmenizi rica edicem. Saygılarrr...

Motosikleti
    apartmanımdaki komşuların piçleri motorumu ayaklıktan devirmişler yan krenajlar hafif çizilmiş aynayla sinyal gitmiş
    herif ukala ukala "ne olmuş kardeşim neyse veririr parasını" tarzı g.tünü sallayınca tamam dedim
    oturduk bilgisayara kuralkanın sitesinden krenajlar dahil fiyatı bi topladık
    1850 tl herifin dibi düştü yaf böyle şeymi olur sen en pahalı siteden bakıyosun zart da zurtta
    dedim kardeş al sana liste motor markası bu daha ucuz bulursan sen al ben monte ederim
    bi tur atmış en ucuz fiyat veren 2300 tl fiyat vermiş
    boynunu bükmüş geri geldi "yaf yokmu bi çıkar yolu" dedi
    dedim var motoru sana verim ister masraf edersin ister etmezsin
    iyi dedi kaç para 10000 tl dedim herif çıldırdı
    en son para arıyodu eşinden dostundan
    zenon ve tekhancer bunu beğendiler.

iyi olmuş herife. Şimdiki yeni nesil çok başıboş aile terbiyesi diye bişey yok. Bu arada bi motor buldum remair kırık diyo, remair ne demek oluyo acaba?

Motosikleti
    Alıntı Abrascas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi sürüşler, bende gt250 comet modeli var. Arka amortisörüm maalesef ki patlak, değiştirmem gerekiyor. Aynı model amortisör kullanıldığı için son çare buraya da yazayım dedim. 1000 den fazla sayfada olduğu için forumu da okuyamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. En uygun fiyata nereden bulabilirim amortisörü ? Pahalı olduğu için şu an almakta zorluk çekiyorum.
    sahibinden de fatih kılıçlı diye bi herif var ona bak veya carisma motor var tellerinde ara çıkmasını en fazla 200 tl ye alırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı alitayyib25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi olmuş herife. Şimdiki yeni nesil çok başıboş aile terbiyesi diye bişey yok. Bu arada bi motor buldum remair kırık diyo, remair ne demek oluyo acaba?
    remair bu yan kapaklardan biri

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Herkese iyi sürüşler, bende gt250 comet modeli var. Arka amortisörüm maalesef ki patlak, değiştirmem gerekiyor. Aynı model amortisör kullanıldığı için son çare buraya da yazayım dedim. 1000 den fazla sayfada olduğu için forumu da okuyamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. En uygun fiyata nereden bulabilirim amortisörü ? Pahalı olduğu için şu an almakta zorluk çekiyorum.
    250 amortisörü alırsan aynı sorunu bir süre sonra tekrar yaşayacaksın.gt650 amortisörü kullanırsan daha iyi olur. internet üzerinden kargo dahil 325 tl alabilirsin..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    gt650 Amortisoru yuksek ve motorun totosu yukarda duruyor buda öne dogru kayma buda depoya sıkışma hissi uyandırıyor ben kullanıyorum ayrıca artcıda surekli size dogru kayıyor bu kişi hele fıdıl ve göbekliyce cok rahatsı edici oluyor söüm meclisten dışarı :D anlayan anlar :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    hyosungsource com a baktım kargoyla (252+93) 345 tl tutuyor. doğru adresmi acaba?

---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

gt 250 amortisör 30cm (delikten deliğe) 33 cm (uçtan uca) gt650 boyu ne kadar acaba daha mı uzun?
    gt 650 amortisörü için satis.kanuni.com.tr'ye de bak. yanlış görmediysem GT 250'nin 400 TL, Gt 650'nin 370 TL.
    GT 250 amortisörü ikinci el piyasasında yaklaşık 200TL iken ikinci almak ve yine GT 250 amortisörü kullanmak günü kurtarmak gibi görünüyor.

chronix'in daha önce yazdıklarından hatırladığım kadarıyla 650 amartisörünü takınca sele yüksekliği 1 cm kadar artıyordu.

2.el gt250r almayı düşünüyorum tavsiyesi olan varsa dinleyebilirim. freni hiç yok diyorlar doğru mu?

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı atid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el gt250r almayı düşünüyorum tavsiyesi olan varsa dinleyebilirim. freni hiç yok diyorlar doğru mu?
    ben gördüm ne önde nede arkada fren yok
    puser bunu beğendi.

Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gördüm ne önde nede arkada fren yok
    paraşüt sistemi filan mı var nasıl duracağız

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    bütün hyolar faprika çıkışı olarak disksiz, fren kalipersiz gelir. sonradan takarsan da muayneden geçmez, çıkar bunları öyle gel derler. ben arka tekerleğe ayakkabımı sürterek durmaya çalışıyorum.

şaka bir yana bu konudaki merakını ancak hyosung'u olan birinin yolcusu olarak giderebilirsin. rica et birinden, birkaç hızlanma, fren yapıp performansını göstersin sana.
    atid, RuzgarSA ve tekhancer bunu beğendiler.

Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün hyolar faprika çıkışı olarak disksiz, fren kalipersiz gelir. sonradan takarsan da muayneden geçmez, çıkar bunları öyle gel derler. ben arka tekerleğe ayakkabımı sürterek durmaya çalışıyorum.

şaka bir yana bu konudaki merakını ancak hyosung'u olan birinin yolcusu olarak giderebilirsin. rica et birinden, birkaç hızlanma, fren yapıp performansını göstersin sana.
    o özel anı kendim yaşamak istiyorum olmaz hyosung alacağım %90. sadece aklımda olan bir kaç pürüzü gidermeye çalışıyorum. malum ilk şahsi motorum olacak sayılır. şu devir kesici olayı hangi 2007 ve üzerinde mi var? devir kesicili olsun istiyorum çünkü biliyorsun apaçi çok. 250 lik motorun egsozunu açıp son devirde gezen öküzlerle dolu ortalık. 2.el alacağım almasına ama almadan önce her türlü testi ikişer defa yaptıracağım. sen olsan fiyat performans açısından hangi modeli seçerdin? bana kalsa 2012 model alırım ama param yok. zaten geçiş motoru olacak benim için bir nevi ama kullanacağım yine uzun süre; 8-10 ay kullanıp satmayacağım. bu arada krank kırma sorununu sormuyorum bile çünkü kullanıcı hatasından kaynaklandığı açık. ben motoru üzmem çünkü bi motoru aldıysam onu ne zaman satacağımı düşünmem. sürmekten çok garaja koyup ilgilenmeyi severim. birde dönüşlerde problemli diyorlar gerçekten abartıldığı kadar var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler