Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Servisten motorumu aldım garantiye ısrarla sokamayız diyorlar. Tahliye hortumunu vida ile kapattık bu şekilde kullanabilirsin ama uzun yol gittiğinde stop edebilir dedi. Tahliye hortumundan depo hava alması lazım dedi yoksa stop eder dedi. Uzun yol gittiğinde stop ederse depo kağını aç hava girsin biraz bekle tekrar çalışır sorun olmaz dedi. Bende önümüz kış olduğu için nasılsa motor yatacak 2-3 ay bu şekilde kullanıp ilkbaharda depo değişimi yaptırmaya karar verdim. Sizde tahliye hortumunu iptal etmek servisin dediği gibi sorun oluşturmaz dimi?
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı Legend33~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba gt250r koruma takozları takılamadıgını dıger sayfalardan okudum fakat ben yeni başlıyacagım ve motoru yatırıcam çatlak ve çizik grenajla gezmekte istemiyorum yokmudur bunun bir yolu ?
    Grenajları bir süreliğine çıkarabilirsin alışana kadar
    tekhancer bunu beğendi.
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçenlerde biliyorsunuz motorumda sorun oluşmuştu ve tahliye hortumundan benzin atıyordu. Bugün servise bıraktım motorumu servisi akşam aradım bana deponun alt kısmında bilmemne parçası kırıldığı için tahliye hortumundan atıyor deponunun değişmesi lazım dedi ve 1400 tl fiyat çıkarttı. Garantiye sokabilirim ama garanti belgesi gerekli dedi. Bende garanti belgesi olmadığı için elimiz mahkum garanti harici işlem yapılacak adam istersen o deliği galiba tahliye hortumunun bağlı olduğu delikten bahsediyor orayı tıkayabilirim sorun olmaz ama depodan devamlı şıngırtı sesi alacaksın dedi. Bunu yaptıracağım başka yolu yok ama bunu garantiye garanti belgesi olmadan nasıl sokabilirim. 1400 tl de az para değil.
    bu soruna siz mi neden oldunuz? bahsettiğiniz olayın garantiye girmesi gerektiğini düşünüyorum. tabi olay kuralkan ise garanti kelimesinin bir anlamı olmuyor.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soruna siz mi neden oldunuz? bahsettiğiniz olayın garantiye girmesi gerektiğini düşünüyorum. tabi olay kuralkan ise garanti kelimesinin bir anlamı olmuyor.
    yok hocam ben sebep olmadım kullanıcı kaynaklı bir durum değil adam garantiden değişim yaptırırız dedi ama garanti belgesi olmadığı için işleme almadı. merkezyedekparçaya gitmiştim servis olarak acaba başka bir yere dahamı gitsem?

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    yok hocam ben sebep olmadım kullanıcı kaynaklı bir durum değil adam garantiden değişim yaptırırız dedi ama garanti belgesi olmadığı için işleme almadı. merkezyedekparçaya gitmiştim servis olarak acaba başka bir yere dahamı gitsem?
    orası yetkili servis mi? ben olmadığını biliyorum. kağıthane de Kayalar'a gidebilirsin
    Two Against the World

Motosikleti
    yetkili servis hocam hatta parça dağıtım merkezi. Demin bir kaç yerlede görüştüm telefonda fakat durum aynı garanti belgesi yoksa garantiden değişim olmaz diyorlar okadar para verip alıyoruz takıldığımız mevzuya bakın ufacık bir kağıt parçan kayıpsa garantiyi unut. siz siz olun garanti belgelerisaklayın saklamaklada bitmiyormuş zamandı bakımları yapılmışsa garantiden değişim oluyormuş

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    yetkili servis hocam hatta parça dağıtım merkezi. Demin bir kaç yerlede görüştüm telefonda fakat durum aynı garanti belgesi yoksa garantiden değişim olmaz diyorlar okadar para verip alıyoruz takıldığımız mevzuya bakın ufacık bir kağıt parçan kayıpsa garantiyi unut. siz siz olun garanti belgelerisaklayın saklamaklada bitmiyormuş zamandı bakımları yapılmışsa garantiden değişim oluyormuş
    bir keresinde şasenin gidon kısmında çatlak oluşan bir motor görmüştüm onun için bile haftalarca kuralkandan adamlar gelip gidip nasıl garantisine olumsuz cevap verebiliriz diye uğraşmışlardı..janta ezik amortisörler de kaçak olmadığı için de böyle bir şansları olmayıp seve seve şaşeyi değiştirmişlerdi.. herkes şanslı olmuyor be hocam..burdan bir kere daha kuralkan yöneticilerini sevgi ile anıyorum.
    Two Against the World

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    arkadaşlar two brothers eksozum sonunda bugün ikindi itibariyle elime ulaştı, şu an taktım ufak ufak deniyorum, video ve resimleri bir iki güne yüklerim
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar two brothers eksozum sonunda bugün ikindi itibariyle elime ulaştı, şu an taktım ufak ufak deniyorum, video ve resimleri bir iki güne yüklerim
    hayırlı olsun kaça mal oldu nerden aldın
    tekhancer bunu beğendi.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...97259830/detay

Arkadaşlar ne diyosunuz, göreniniz tanıyanınız varmı, yada ilan hakkında fikrinizide alabilirim ?
    Peşin parayla 3-5 pazarlıkla iyi bi fiyata gelir, alabilirim yani, ne dersiniz ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sıkı bir pazarlık yapmak lazım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

merhaba abiler kardeşler ) yaklaşık 1 senedir kurye olarak mondial 125 lik vitesli motorlardan kullandım. şuan o motorları çok iyi kullanıyorum bi kaç hafta arkadaşın honda cbr 125 kullandım ve hiç fark gelmedi cok rahat kullandım.

6000 tl cash nakit trink sıcak taze param var çalıştım ve bir sene sonucunda biriktirdim

şimdi supersport motor alacağım. üniversite öğrencisiyim mühendislik okuyorum kampüs merkezden 3 km dışında otobüs 1 lira veriyoruz ev arkadaşımla gidip gelmek için alacağım. hem 2 kişi ile gidip gelmek 4 tl mal oluyor motorla 3 gidiş 3 geliş 6 km 4 tl den daha ucuza denk gelir sanırım.

şimdi asıl sorum şu 6000 tl ye ne alayım diyorum. 2012 model honda cbr 125 mi hysoung gt 250 r +2008 model _?

hız yakıt tüketimi bilgi verirseniz sevinirim )

Motosikleti
    Şuan yok
    Alıntı izzet1183 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abiler kardeşler ) yaklaşık 1 senedir kurye olarak mondial 125 lik vitesli motorlardan kullandım. şuan o motorları çok iyi kullanıyorum bi kaç hafta arkadaşın honda cbr 125 kullandım ve hiç fark gelmedi cok rahat kullandım.

6000 tl cash nakit trink sıcak taze param var çalıştım ve bir sene sonucunda biriktirdim

şimdi supersport motor alacağım. üniversite öğrencisiyim mühendislik okuyorum kampüs merkezden 3 km dışında otobüs 1 lira veriyoruz ev arkadaşımla gidip gelmek için alacağım. hem 2 kişi ile gidip gelmek 4 tl mal oluyor motorla 3 gidiş 3 geliş 6 km 4 tl den daha ucuza denk gelir sanırım.

şimdi asıl sorum şu 6000 tl ye ne alayım diyorum. 2012 model honda cbr 125 mi hysoung gt 250 r +2008 model _?

Benim araştırmalarıma göre sakin kullanımda 100 km 4 litre civari Yok sakin değil diyorsan 5-5.5 falan yakar. Tabi araştırmalarıma göre...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125

Bakımlı (yağ, buji,hava filitresi) ile yakıt tüketimi
    karışık kullanım 100km -120km 3.5 ile 4lt /100km arasında,
    karışık kullanım 125km -140km 4 ile 4,5lt /100km arasında,
    karışık kullanım 140km -165km 4,5 ile 5lt /100km arasında dolaşır
    Zaraki bunu beğendi.

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımlı (yağ, buji,hava filitresi) ile yakıt tüketimi
    karışık kullanım 100km -120km 3.5 ile 4lt /100km arasında,
    karışık kullanım 125km -140km 4 ile 4,5lt /100km arasında,
    karışık kullanım 140km -165km 4,5 ile 5lt /100km arasında dolaşır
    dun ortalama 130-140 km hiz ile 200 km yaptim 7,60 lt benzin yakti

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı KeoS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dun ortalama 130-140 km hiz ile 200 km yaptim 7,60 lt benzin yakti
    3.8lt yani
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.8lt yani
    evet artcili gt250 de 3.9 yakti o biraz daha yavas gidiyodu ama

Motosikleti
    hayırlı olsun kaça mal oldu nerden aldın
    "taktıktan bu yana yarım depo felan susturucusuz (susturucusuz daha tok ve hoş ses, yakıt farkeder mi bilmiyorum ama polis bıdı bıdı yapmadıkça susturucusuz kullanıcam, susturucu da kenarda durur artık) kullandım (izmitte ve adapazarında şehir içi, izmit-hendek arası şehirdışı toplam 200 km civarı yol) yakıt pek farketmedi gibi geldi... hatta orjinal filtrenin azizliğinden dolayı enjeksiyonlarıma biraz pislik kaçmıştı sonrasında k&n filtre taktım, k&n den sonra biraz hava yakıt olayı dengesizleşmişti, ama bu durum k&n filtreden ziyade enjeksiyondaki (küçük miktarda olduğunu sanıyoruz) kirlilik/pislikle alakalı daha çok... eksozu takınca motora bi denge geldi ve artı olarak şimdi gazı az versem bile motor kıpır kıpır, açıkçası verdiğim paraya hiç acımadım, 0 motora 10 bin vermişken bi de alıp alacağım zaten eksoz ve lastik var demiştim ve aldım ki çok yerinde olduğu kanaatindeyim... tiger olsun (tek modeli var beğenmedim onu da, kawa gibi farklı modellerde üretseler birini beğenip alabilirdim aslında) içi boşaltılmış orjinal (bu da çok tatlı ses veriyor bkz. youtube) olsun bi eksoz lazım ve iyi bir filtre bmc ya da k&n gibi eksozu tamamlıyor... eğer motoru kullanıcam, en azından hemen değil de 2-3 sene kullanır sonra büyütürüm diyorsanız eksoz + hava filtresi acizane tavsiye ederim... bu arada eksozu alüminyum model aldım -karbon ve titanyum modellere nazaran- ucuz diye (gayet şık durdu ben zaten beğendim de görenler de beğendi)... 335 dolar eksoz + 27 dolar susturucu + 69 dolar kargo + 122 lira gümrük vergisi tuttu... bu arada bizde kur 1.80 felandı ama paypal kuru 1.85 civarı felan oluyor... distribütör olan mototaşı aradığımda susturucu hariç 700 dolar civarı demişti telefondaki adam, honda-suzuki vs. uyumlu alüminyum modellerin en ucuzu 625 dolardı sitelerinde ama bizim motora uygun olanı yoktu, bi arkadaşımıza 570 dolara getirmişlerdi ama ya burda (facedeki sayfada) ya mt de okumuştum tam hatırlamıyorum... şu halde bana susturucuyla birlikte 920 lira ya da türkiye kuruyla 510 dolar civarına mal olmuş oldu"
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    Şuan yok
    Geçen 20 yaşlarında hatun sürüyodu gt250r bankadan para çekmek için durdu 60 yaşındaki amcam way amk dedi. Dayıyı diriltti motorr )))))

Motosikleti

anlattıklarına bakılırsa zaten 125 lik vitesli tecrüben var ve artçılı kullanmaktan felan bahsetmişsin, bu durumda düşünmeye hiç gerek yok çift silindirli gt250 ya da gt250r sana daha uygun yakıt tüketimi de ortalama 4 litre yani 5000-6000 devir civarı ani ivmelenmeler yapmadan sakin diye tarif edebileceğimiz bir şekilde kullanırsan 3.5 litreyi görürsün... 6000-10000 arası git-gel yaparak devirlendirerek kullanırsan da ortalama 4 litre felan yakarsın ama 10000 civarında çok gezersen 4.5 litreyi de görürsün... düzgün bakımlı sorunsuz bir motor için aşağı yukarı yakıt tüketimi böyle... bu yazdıklarım tek kişilik kullanım için; 2 kişi binersen de yakıt tüketimi bi yarım litre felan farkeder, işte ortalamaya vurduğunda da bi 4 litre civarı yakarsın herhalde, bu da 18-19 bilemedin 20 kuruş felan yapar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 31 kullanıcı var. (0 üye ve 31 misafir)

Bu Konudaki Etiketler