Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Boş yere ulasana gitme, sadece 4.44 motor ankarada bakıyor.Evet diğer 2 taneside yetkili servis ancak motara bakmıyorlar.Sanayideki normal kanunilere bakıyor.Ulusan hiç bakmıyor.Yani garanti kapsamındaki motoruna bakmıyor.Parasıyla yaptıracaksan ona bakıyorlar.

Neyse bugün benim başıma gelen ölümcül bir kazadan kıl payı kurtulmamı anlatayım.
    geçen ay motor 3500 km civarlarında;istanbul yolunda 90km hızla giderken ayaklık müşürünün arızalanması sonucu motor stop etti Allahtan sağ şeritteydim sıkıntı olmadan atlattık.Servisten garantili olarak yeni ayaklık müşürünü taktırdım.(1000 km sonra yaklaşık 3 hafta geçti aradan) Bugün yine motorun stop etmesi sonucu (hızım 4.vites 112 km) motor aniden yavaşlayarak arkadaki araç bana hafiften dokundu, arabanın 10-15 metre firen izi vardır Allahıma çok şükür sürücü önceden fark etti firene bastı.Sinirden ayaklığın kablosunu kopartıp attım.Diyecek hiç bir sözüm yok. Bu müşür bu kadar mı dandik olur; sıfır motor 3 ayda 2 kez kullanılamaz hale gelir. Ve insanı attığı tehlikeye zaten nedir bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş yere ulasana gitme, sadece 4.44 motor ankarada bakıyor.Evet diğer 2 taneside yetkili servis ancak motara bakmıyorlar.Sanayideki normal kanunilere bakıyor.Ulusan hiç bakmıyor.Yani garanti kapsamındaki motoruna bakmıyor.Parasıyla yaptıracaksan ona bakıyorlar.

Neyse bugün benim başıma gelen ölümcül bir kazadan kıl payı kurtulmamı anlatayım.
    geçen ay motor 3500 km civarlarında;istanbul yolunda 90km hızla giderken ayaklık müşürünün arızalanması sonucu motor stop etti Allahtan sağ şeritteydim sıkıntı olmadan atlattık.Servisten garantili olarak yeni ayaklık müşürünü taktırdım.(1000 km sonra yaklaşık 3 hafta geçti aradan) Bugün yine motorun stop etmesi sonucu (hızım 4.vites 112 km) motor aniden yavaşlayarak arkadaki araç bana hafiften dokundu, arabanın 10-15 metre firen izi vardır Allahıma çok şükür sürücü önceden fark etti firene bastı.Sinirden ayaklığın kablosunu kopartıp attım.Diyecek hiç bir sözüm yok. Bu müşür bu kadar mı dandik olur; sıfır motor 3 ayda 2 kez kullanılamaz hale gelir. Ve insanı attığı tehlikeye zaten nedir bilmiyorum.
    Büyük geçmiş olsun, ama arkandaki araç o kadar yakın takip ediyorsa, iki şerit arasına girmekte fayda var.olurmu olur pis benzin denk gelir hop adamın tanponda bulursun kendini.
    Benim en kıl olduğu şeydir, arabada neyse ama motosikletlinin kıçına kadar yaklaşmanın anlamı nedir bilmem...çok var öyle dangalaklar kaç kez tartıştım trafikte ,afedersiniz ama g.. meraklısı çok! 30cm e kadar yaklaşıyo erkeklik ispatı yapacak ya, demir kutunun içinde
    Özellikle bayan artçı aldığımda hiç şeritten gitmemeye dikkat ederim,hep şerit arası mecbur.İstanbulda tacizci hayvan çok malesef
    Birde o tür durumlarda debriyajı sıkmak lazım hemen,çünkü giderken kontak kapattığınızda motor freniyle motor yavaşlar,aslında frene bastığınız kadar sert yavaşlamaz ama debriyajı sıkarsanız kendinizi sağa atacak kadar zamanı bulabilirsiniz.Benzin bittiğinde başıma gelmişti birkez
    tekhancer bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    debriyaj sıktım ama geç kaldım biraz şükür sıkıntısız atlattık,hasar olarak lastikte hafif bir boya izi kalmış.Bunlar hep tecrübee oluyor
    motorda birkaç ufak değişiklik yaptım;
    Koltuklarımı kırmızı deri ile kaplattım en kısa sürede resim ekleyeceğim.(70 tl ye maloldu)
    xenon far taktım
    ön cam taktım.

Bugün işten dönüşte bi ninja250 li yanaştı yanıma,
    -hyosung muş,ceketle çok güzel gözüküyo merak ettim ondan yanaştım dedi.
    -Saol dedim seninde egzost un güzelmiş (ixil)
    -Evet 1250lira para verdim,hadi görüşürüs. dedi ve uzadı
    Bi tarafım kalktı açıkcası ninja kullanıcısı hayranlıkla bakıyor bu alete
    Evet bu arada yanlış yazmadım, adam beni geriden gelip yakaladı ve gazladı gitti.Ben hiç gaza gelmedim.Çünkü artık egoma hakim olabiliyorum ara yerlerde gereksiz risk almıyorum.İşe gidip gelirken bir silindiri evde bırakıyorum.
    ama yinede 600lüğe gececek olgunluğa erişemedim, biliyorum kendimi sıralı 4silindir aklımı alıyor,çocuklaşıyorum ergen gibi davranıyorum
    tekhancer bunu beğendi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bence 4 Silidire hiç bulasma
    Ne varsa Hyo'da var
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende cbr250r li birini gördüm,belki burdan olabilir bilmiyorum ama.Motorla-sürücü uyumsuzluğu vardı.Sürücü iriydi cbr çok küçük kalmış.Hakkaten bizimkilere göre küçük kalmışlar.
    Benim düşüncem yine naked almak;şuan olsa alacağım motor kawasaki z750. Ailemle beraber yaşamasam z 750'yi 2.motor olarak almıştım.
    Felon bunu beğendi.

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne varsa Hyo'da var
    elimde değil alıcam sonunda ama biraz daha zaman lazım bana Daha fazla yaşayabilme ihtimalim için kendime daha iyi hakim olabilmem lazım duygularıma yenilmemem lazım :D

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR

Cok geçmiş olsun, anladığım kadarıyla hafiften dokundu sadece, yere falan düşmedin değil mi ?

Aynısı benimde başıma gelmişti kanuni freedomla (racer 200 ün naked versyonu) Motorla 110 civarı bi hızla giderken krank piston ne var ne yok dağıttı catur cutur sesler geliyodu alttan, motor ilk yarım saniye durmak icin anormal tepkiler vermeye başlayınca hemen debriyaja asılıp hızımın düşmesine engel oldum, ve acele ederek ama panik yapmadan sağa yanaşmıştım.
    Birde bu müşür sıkıntılı bi olay ya herkezde dağılıyo, bendede bi bin km önce gitti işte, ayaküstü iptal etmiştim öyle kaldı, yaptırmadım, bidaha bozulur mozulur onlamı uğraşcam diye...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün işten dönüşte bi ninja250 li yanaştı yanıma,
    -hyosung muş,ceketle çok güzel gözüküyo merak ettim ondan yanaştım dedi.
    -Saol dedim seninde egzost un güzelmiş (ixil)
    -Evet 1250lira para verdim,hadi görüşürüs. dedi ve uzadı
    Bi tarafım kalktı açıkcası ninja kullanıcısı hayranlıkla bakıyor bu alete
    Evet bu arada yanlış yazmadım, adam beni geriden gelip yakaladı ve gazladı gitti.Ben hiç gaza gelmedim.Çünkü artık egoma hakim olabiliyorum ara yerlerde gereksiz risk almıyorum.İşe gidip gelirken bir silindiri evde bırakıyorum.
    ama yinede 600lüğe gececek olgunluğa erişemedim, biliyorum kendimi sıralı 4silindir aklımı alıyor,çocuklaşıyorum ergen gibi davranıyorum
    Garip bişey yok zaten ali bu olayda.Hyo kalıp ve görüntü olarak her türlü yer ninjayı.Kalıp diyince kimsenin aklına boş şişirilmiş grenaj gelmesin.Hyo ile ninjayı yan yana koy,ninjaya bakmam.
    Alper Kaya ve tekhancer bunu beğendiler.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    st&kanuni hyosung'mu oluyor şimdi

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne varsa Hyo'da var
    konuşana bak 188 beygirin üstünde geziyor :D
    tekhancer bunu beğendi.
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Fotoğraf aşkım depreşti bu gece

Pain, FatihC, zenon ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

Çok gecmiş olsun tam serit ortasına gitmeyincede bu sefer araya girmeye calışan salaklar cok oluyor daha dun oldu en sol şeridin sağında gidiyorum gerizekalının teki soluma girmeye calışıyor. Siz siz olun en sol şeritte gitmeyin...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Arkadaşlar dün motorumu aldım eski sızıntısı kadar olmasa da yağ filtre kapağının sağ üst somunun altından yağ sızıyor ve kapak dan baloncuk çıkıyor ara ara eksoza damlıyor gene yağ bunun bir çaresi yokmudur ? Kafayı yemek üzereyim

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Herkese Günaydın.
    Arkadaşlar tavsiye edeceğiniz bir Hava filtresi var mı acaba ?

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sormayı ayıp senin motor en son rektifiye istiyodu onu biliyorum, naaptın peki son durum nedir ?

est. ayıp başka yerde olur

evet rektefiye oldu , ön eksantrik mili lazım oldu epey bir süre onu bekledim , teslim ettim ustaya haber bekliyorum ^_^

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokocan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Günaydın.
    Arkadaşlar tavsiye edeceğiniz bir Hava filtresi var mı acaba ?
    Bu filtreler maximum performans için yapılmıştır, ses vermez
    Fiyattan anlaşılacağı gibi bmc daha kaliteli

http://www.ragingparts.com/BMC-Air-F...p/700-0003.htm

http://www.ragingparts.com/K-N-Air-F...p/300-3407.htm
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkürler bilgi paylaşımı için

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

BMC Filtreyi @UNdocab kullandı şimdi orjinaline döndü ben orjinalini kullanma taraftırıyım BMC ye o kadar para vermeye gerek tok bence
    tekhancer bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar var mı motorunu uygun fiyata satan? Haftaya İstanbul'dayım...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)

Bu Konudaki Etiketler