Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Siyah renk camurluk bi arkadasta var ikinci el isini gorurse arayip konusabilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahilliğime verinde, Devir kesiciler kaçıncı km.den sonra devreye giriyor. bi öğrenemedik gitti.
    Kaçıncı km derken,her viteste 11.500devire geldiğinde girer kesiciye boştayken gaz verdiğindede aynı şekilde
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    S&T lerdekı devir kesiciden dolayı aasla kırank kırmaz dıyen arkadaşlar bir şeyi anlamadım gitti madem kırank kırmıyor devir kesici oldugu için ilandakı arkadaş nasıl kırmış acaba

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...86904799/detay

ilanı yenıden değiştirmiş önceden piston sekman krank kolları vs değişti diyordu...hatta ben nasıl becerdğini merak ettim mesaj atmıştım....gelen cevap aynen şöyle ...

osmaniyesatis 21-05-2012 00:28

Evet krank kırdı o yüzden değiştirdim.Parçalar sıfır istanbul dan getittirildi.Kaza olarak benden önceki sahibinde yan yatma var.Motorda yağ damlatma var keçede problem olduğunu tahmin ediyorum fiyat haftaya cumartesi günü saat 19:30a kadar geçerlidir

daha birde utanmadan 7200 tl den fiyatı çektim dıyor yok yok barı 2008 e 7200 tl istiyorken iyiki motoru 2010 falan değil yoksa 12-13 bin tl ister
    Selfish bunu beğendi.

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S&T lerdekı devir kesiciden dolayı aasla kırank kırmaz dıyen arkadaşlar bir şeyi anlamadım gitti madem kırank kırmıyor devir kesici oldugu için ilandakı arkadaş nasıl kırmış acaba

ilanı yenıden değiştirmiş önceden piston sekman krank kolları vs değişti diyordu...hatta ben nasıl becerdğini merak ettim mesaj atmıştım....gelen cevap aynen şöyle ...

Evet krank kırdı o yüzden değiştirdim.Parçalar sıfır istanbul dan getittirildi.Kaza olarak benden önceki sahibinde yan yatma var.Motorda yağ damlatma var keçede problem olduğunu tahmin ediyorum fiyat haftaya cumartesi günü saat 19:30a kadar geçerlidir

daha birde utanmadan 7200 tl den fiyatı çektim dıyor yok yok barı 2008 e 7200 tl istiyorken iyiki motoru 2010 falan değil yoksa 12-13 bin tl ister
    Her motor krank kırar,%80i kullanıcı hatasıdır.
    krank kırmasının birçok nedeni olabilir
    mesela:
    motor kaza yapmıştır(yan yatmıştır yani) yatık şekilde birkaç dk çalışmıştır.O şekilde yağlama yapamaz ve motora zarar verir.
    yada tek teker yapıyodur motor yağı arka alt kısımda kaldığından yine yağlama yapamaz(bu hyolarda pek olmaz, tekere gelmiyor zaten)
    yada Bütün kış motoru yatırmıştır yağın kmsi gelmesede 6ay kullanılmayan yağ koruyucu özelliğini kaybeder.
    yada Çok sıkıştırıldığında az miktarda yağ eksiltir çoğu motor.(Özellikle rodajı sağlıklı yapılmayanlar).Çok sıkıştırmıştır bakım aralıklarını uzun vadede yapıyodur, yağı eksildiğinden haberi motor haberi olmaz o şekilde sıkıştırmaya devam eder.

Bu yadalar o kadar uzarki, insanlar bilmeden daha çok zarar veriyolar motorlara.yağ souğutmalı motorda yağını kaliteli alcaksın çok para değil 2litre yağ alıyorsun sonuçta.büyük motorlardaki gibi 4litre almıyor alet.Kırabilenlere şaşırıyorum.Hani bende gazlarım ama motorun limiti kadar
    Selfish ve eod bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde gözüme çarptı o motor, @fearlesboyy (ahmet abiyle) konuştuk hatta bugun sanırım satan arkadaş ya trafiğe çıkış tarihini yazmış yada kendi satın aldığı tarihi

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ahmet abi Ben o motorun fotoğraflarını gördüğümde 2 şey geçirdim aklımdan;

Apaçi + Elleriyle yaptığı Apaçi Motoru

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçıncı km derken,her viteste 11.500devire geldiğinde girer kesiciye boştayken gaz verdiğindede aynı şekilde
    Benim motor 2010 model devir kesici yok mu ? Arkadaşım 13.000 devire yapıştırarak 3 vites geçirdi. 4. vitese geçirdiğinde devir 10.000 de idi. iki kişi 145 km hıza çıktık.
    Bu dediğim olay iki ışık arası ani kalkış yapan arkadaşım olacak hayvana ait. Devir kesicinin devreye girip 13.000 devre kadar sokmaması gerekmez miydi acaba ?
    Yoksa ben mi yanılıyorum. Yoksa bende devir kesici mi yok. anlamadım gitti.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Kesici yok büyük ihtimalle Tolga Can
    Ayrıca devir kesicinin bozulup görevini yerine getirmeme ihtimali var mı emin değilim...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motor krank kırar,%80i kullanıcı hatasıdır.
    krank kırmasının birçok nedeni olabilir
    mesela:
    motor kaza yapmıştır(yan yatmıştır yani) yatık şekilde birkaç dk çalışmıştır.O şekilde yağlama yapamaz ve motora zarar verir.
    yada tek teker yapıyodur motor yağı arka alt kısımda kaldığından yine yağlama yapamaz(bu hyolarda pek olmaz, tekere gelmiyor zaten)
    yada Bütün kış motoru yatırmıştır yağın kmsi gelmesede 6ay kullanılmayan yağ koruyucu özelliğini kaybeder.
    yada Çok sıkıştırıldığında az miktarda yağ eksiltir çoğu motor.(Özellikle rodajı sağlıklı yapılmayanlar).Çok sıkıştırmıştır bakım aralıklarını uzun vadede yapıyodur, yağı eksildiğinden haberi motor haberi olmaz o şekilde sıkıştırmaya devam eder.

Bu yadalar o kadar uzarki, insanlar bilmeden daha çok zarar veriyolar motorlara.yağ souğutmalı motorda yağını kaliteli alcaksın çok para değil 2litre yağ alıyorsun sonuçta.büyük motorlardaki gibi 4litre almıyor alet.Kırabilenlere şaşırıyorum.Hani bende gazlarım ama motorun limiti kadar
    çok haklısın bu konuda ama çogu kişi bu motoru başlangıç motoru olarak alıyor ve herkes motoruna özen göstermiyor...
    yağını eksik etmedim işte.
    hatanın bende oldugunu şu an itibariyle kabul ediyorum. çünkü usta bu subap ''yığılmadan'' dolayı kırılmış yada parçanın ömrü bitmiş olabilir dedi ve düşündügümde devri düşmeden vites düşürdügüm oluyordu, fren kullanmak yerine çat çut vites düşürüyordum. hoşuma gidiyordu :DD

yağını eksik etmeyip bu motoru redline'a sokmazsan kullanıcı hatası dışında bir sorun çıkaracagını hele hele krank kıracagını hiç sanmıyorum.
    zaten belli bi km'ye geldikten sonra rektefiye'ye veya parça değişimine ihtiyaç duyacaktır her araçta bu olay var zaten.
    Saygılar.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

be bu linki bayadır görüyorum sahibinden.comda her gördüğümdede bu alete kesin ibşeyler vardır diyordum insanları tiplerinden yadırgamam fakat oresimdeki şahıs ve o kaplumba elcikleri beni kıllandırmaya yetiyor + hala yazıyormu bilmiyroum ama bi ara en hızlı hyo bu hepsini tokatlar fialnda yazıyordu ilanda :D

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 2010 model devir kesici yok mu ? Arkadaşım 13.000 devire yapıştırarak 3 vites geçirdi. 4. vitese geçirdiğinde devir 10.000 de idi. iki kişi 145 km hıza çıktık.
    Bu dediğim olay iki ışık arası ani kalkış yapan arkadaşım olacak hayvana ait. Devir kesicinin devreye girip 13.000 devre kadar sokmaması gerekmez miydi acaba ?
    Yoksa ben mi yanılıyorum. Yoksa bende devir kesici mi yok. anlamadım gitti.
    abicim benim öle arkadaşım olcak kafa göz dalarım canını almış resmen yani 13bin devire dayanıyorsa boşta bidene dıdıdıddıdıdı sesini duyamasan bi arızan var
    Tolga Can bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    be bu linki bayadır görüyorum sahibinden.comda her gördüğümdede bu alete kesin ibşeyler vardır diyordum insanları tiplerinden yadırgamam fakat oresimdeki şahıs ve o kaplumba elcikleri beni kıllandırmaya yetiyor + hala yazıyormu bilmiyroum ama bi ara en hızlı hyo bu hepsini tokatlar fialnda yazıyordu ilanda :D
    adam motora abs bile koymuş yaa daha noolsun :p
    2012 Hyosung GT250R EFI Kırmızı Siyah

Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok haklısın bu konuda ama çogu kişi bu motoru başlangıç motoru olarak alıyor ve herkes motoruna özen göstermiyor...
    yağını eksik etmedim işte.
    hatanın bende oldugunu şu an itibariyle kabul ediyorum. çünkü usta bu subap ''yığılmadan'' dolayı kırılmış yada parçanın ömrü bitmiş olabilir dedi ve düşündügümde devri düşmeden vites düşürdügüm oluyordu, fren kullanmak yerine çat çut vites düşürüyordum. hoşuma gidiyordu :DD

yağını eksik etmeyip bu motoru redline'a sokmazsan kullanıcı hatası dışında bir sorun çıkaracagını hele hele krank kıracagını hiç sanmıyorum.
    zaten belli bi km'ye geldikten sonra rektefiye'ye veya parça değişimine ihtiyaç duyacaktır her araçta bu olay var zaten.
    Saygılar.
    0aldıysan evet senin suçun ama 2.el aldığın ve daha bir kaç bin km bile kullanamadığın aletin krank kırmasının sorulusu sen olduğunu sanmıyorum.motorun önceki yaşadıklarının toplamıdır büyük ihtimalle.
    benim 2008in 3.sahibiydim 10bin km kullandım motor aksamında en ufak bi kusuru yoktu teslim ettiğimde.Yağ değişimlerini çok sık yaptım.sonraki sahibide benim gibi kullanırsa 50bini rahat görür.bassın basabildiği kadar ama 5.vites haricinde redline a girmesin 50bin garantiydi benim gözümde.ama sahibinin benim baktığım gibi bakacağını sanmıyorum o yüzden kendi motorumu takip edicem ilanlarda bakalım kaç kmye gelecek, motor komple yenilendi ne zaman yazacak

@tolgacan
    Hocam eğer cidden 13bine çıkıyorsa devir kesicide bir sorun var sanırım 13e kadar çıkmaması lazım.Ne yapabilirim diyosan bişey yapmana gerek yok bence sadece redline a girme yeter.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada 5.viteste redline a girmenin motora zarar çok verdiğini düşünmüyorum.Hani 2.viteste redline a girmek 100puanlık zarar veriyorsa 5.vites(son viteste) redlineda gitmek 20puan zarar verir bence Bu konuda bilgisi olan varmı? Motorun sonu motoru öldürürmü? ne dersiniz?

Motosikleti
    Redline her daim zararlı. Yağlamanın yetersiz kaldığı yerde redline başlıyor biliyorsunuz. Üstelik vites fark etmeksizin her zaman aynı motor devrinde redlina'a girdiği için verilen zararın boyutunda değişiklik olmaz bence.

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artık aranızdayım

Serk21, rolex39, -unnamed- ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    rq7 en güzel rengini almışsın kazasız belasız kullan inşallah. bi gün inşallah bendee =)
    Karadeniz - Giresun.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rq7 en güzel rengini almışsın kazasız belasız kullan inşallah. bi gün inşallah bendee =)
    teşekkürler bence de en güzel rengi darısı başına diyelim o zaman

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bence de en güzel rengi darısı başına diyelim o zaman
    amin inşallah, bi işe girdiğim zaman ilk işim olacak aynı renkten almak =)
    rq7 bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Hayırlı,uğurlu olsun. Kazasız,belasız ve de sorunsuz bol km'ler

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bu akşam sağolsun -unnamed- Ebubekir abi sayesinde ilk kez yakından gt250r görme şansım oldu.Beklediğimden daha toplu ve büyük bi motor.Deposunu söylemiyorum bile.Çok beğendim şahsen.Hepinize kazasız belasız sürüşler

Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı,uğurlu olsun. Kazasız,belasız ve de sorunsuz bol km'ler
    inşallah , sağolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 43 kullanıcı var. (0 üye ve 43 misafir)

Bu Konudaki Etiketler