Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osram nightbreaker kullanabilirsin bence. fiyat olarak fazladır ama aydınlatması oldukça iyidir,performans değişikliğini farkedersin Normal sarılara göre daha açık renklidir ama beyaz değildir rengi.
    olur olur önümü göstersin yeter :D

uzun seçeneğide var mı peki bu nightbreaker' ın , h1 h3 h4 gibi şeyler yazıyor anlamını bilmiyorum , anlamadım ben hangisini almam gerekiyor =)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8469495/detay/
    örneğin ^_^

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı ERK4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a iyi geceler arkadaşlar dün satın aldığım motorumu bugün teslim aldım ilk defa motor kullanmama ragmen kullanırken bir sorun yaşamadım çok şükür çok rahat bir şekilde de alıştım yalnız 2 vitesden yukarı çıkamadım o ayrı konu :D Akşam üstü motoru garaja sokarken yere bir hortum düştü yaklaşık 50 cm uzunluğunda bir ucu L şeklinde ( Muhtemeler bir yere giriyor ucunda da tutmak için ufak bir tel var ) nereden düştüğünü bulamadım az önce yorumları okurken bir arkadaşın sorduğu bir soruyu gördüm benzin deposunun altında granajın bittiği yerde aşağı doğru sarkan bir hortumdan bahsetmiş ve fazla benzini dışarı atan tahliye hortumu demişsiniz.. sanırım benim düşen hortumda o ? ve eğer o ise nasıl ve nereye takıcam :/ veya başka bir hortum mu ? hortumun içi tertemiz yağ benzin veya su değmemiş belli :/
    Hocam bu konuda hiç bi bilgim yok ama gecen muhabbetten cıkardığım sonuç şu o hortum zaten boşta kalması gerekiyo, bi yere takılmıcak yani şuanda anormal bi durum yok.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar bir dostumda gt250 r hurdaya çıkarıldı ve parça parça satılıcak.(önden kazalı) Bazı parçalar sıfır olarak mavcut. Yapmaktan vazgeçip hurdaya ayırdılar.
    İhtiyacı olanlar a irtibat konusunda yardımcı olurum. Özel meaj atın yeterli.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sana icinde bulunduğun durumu bildiğimden, daha önce yaşadığımdan diğer arkadaşlar gibi hiç sert bi uslupla sana birşey yazmadım biliyosun.Ama yaptığın yanlış.Boş yere motoru kötülüyosun.Bak burda aktif kullanıcılar icinden 3 kişi 2. kez hyosung alıyo (ben Ali, Guguk), bi insan memnun kalmasa aynı motoru 2. kez alırmı hiç.
    Bilinçsiz biri olduğun cok belli, motor daha yeni toplanmış ki bildiğim kadarıyla hala eksik şeyler var, sen tutmuş motoru redline'a sokuyosun.
    Ön fren-amörtisör esneme konusuda her motorsiklette olduğu gibi bundada var, anormal bi durum yok.AEA ı izle biraz, halk dilinden konuşuyo herkezin anlıyacağı şekilde.
    Bu arada arka kayabilir, lastik kabaktır olabilir.Ama debriyaj tokatlamadan ön mön kalkmaz, hayatta inanmam.Belki arkaya cok ağır biri oturur öndede cok hafif biri, hafif yokuş yukarı vs. bi araya gelmesi zor bu durumda belki olabilir. Onun haricinde hayatta inanmam gazla motorun önünün kalkacağına, öküz gibi ağırlık merkezi önde.Muhtemelen amörtsör acılıp yükselmiştir birden gaz yiyince, sizde ön kalktı zannetmişsinizdir.
    :D kim kötüledi ? biz başımıza gelen sorunları açıkça yazıyoruz tolgaya takıldım sen niye celalendin :D biz zamanında çok tartıştık burada motoru prim yapsın diye bişeyler yazan adamda var sadece susup okuyan adamda var senin gibi her gün neşeli neşeli foto ekleyende var elleşme kimseye bişey yazmak alıntı yapmak zorunda değilsin insanlar özgürdür konuda hepimizin motorla alakalı bişey yazmadım ben sadece yedek parça ölü dedim :D onada atlayanlar oldu 50. günü tamamlayacak 2 gün sonra parça dünyayı 5 kere dolaştı gelemedi :D sen fabrikayı ara 2 aydır kaçtane kullanıcı krank belkiyor bi öğren bakalım :D görkem başına gelir yakında adamlar buraya girmiyor bile bekliyor yaptırıyor anormal çok gt250r kullanıcısı var her zaman yazdığım gibi bu motoru seviyorum yazılanları okuyup yorum yaparsan atlama olmasın iyi akşamlar
    :D ön kaldırma mevzusuna gelince tekerlerin iyiyse ağırlığında 60-70 kg sa yüksek devir yapıp debriyajı bırak kalkıyormu kalkmıyor mu gör görkem bizmi öğretelim sana ön kaldırmayı hacı ağırlık merkezi diyorsun adamlar çin mallarını bile dandik scooterı bile şahlandırıyor :D sen niye inanmadın bana kötülüyor diye gereksiz şuçlama yapıp bu kaya gibi motorun ön kaldırmayacağına kendinle çelişme , bildiğin ön kalktı işte ağırım 103 kg oldum geçenlerde 113 civarıydım arka kayıyordu dün ne hikmetse şinkoların yolu tutacağı tuttu :D boşa sallayacak yaştada değilimki görkem atayım 20 aslan saldırdı 20 sinide yedim diye :D
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

Motosikleti
    2012-Hyosung GT250R
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu konuda hiç bi bilgim yok ama gecen muhabbetten cıkardığım sonuç şu o hortum zaten boşta kalması gerekiyo, bi yere takılmıcak yani şuanda anormal bi durum yok.
    Tamam ama benimki tamamen yere düştü yani eğer o hortumsa düşen bir ucunu benzin deposuna takmam lazım diğer ucunu da granajın alttan aşağı doğru sarkıtmam lazım yani yine boşta durucak ama bir ucu depoya takılı olucak ki tahliye yapabilsin ?

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur olur önümü göstersin yeter :D

uzun seçeneğide var mı peki bu nightbreaker' ın , h1 h3 h4 gibi şeyler yazıyor anlamını bilmiyorum , anlamadım ben hangisini almam gerekiyor =)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8469495/detay/
    örneğin ^_^
    Evet uzun seçeneği de var ama ne yalan söyliyim hatırlamıyorum h1 mi h3 mü bilen biri yardımcı olur umarım Ama bizim motorlar h1 ve h3 kullanıyo h4 değil..Ben uzun da kısa da aldım ama sadece uzunu taktım şimdilik öncekine göre gayet iyi bi performans vermişti.
    eod bunu beğendi.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    FZ6
    @my91
    teşekkür ederim ^_^

---------- Post added at 00:17 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunlardan aldım
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Clutc...Q5fAccessories
    kırmızı motora şu pembe olanından aldım renk uyumu olarak biraz olmadı ama çingeneliğim tuttu renkli olsun diye illa çok şık yalnız tavsiye ederim
    sonunda buldum bu linki :D
    bu çiftinin fiyatı mı Ali ? bide kaç günde eline geçti ?

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    http://www.youtube.com/watch?v=G-opd...eature=related

bendeki beceriksizlikten oldu bu adam şahlandırıyor azda olsa :D

ağırlık merkezine gel

http://www.youtube.com/watch?v=vpHIs...endscreen&NR=1
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ağırlık merkezine gel

Evet hyoların ağırlık merkezi ön kaldırmaya elverişsizdir, gönderdiğiniz iki videoda da birincide ayağa kalkıp ağırlık merkezini geriye çekerek, ikincide de yine ayağa kalkıp artçı basamağına basıp ağırlık merkezini arkaya kaydırarak ön kaldırıyor
    Ama tabiki, dediğiniz gibi ani gaz vermede yerden 1-2 cm anlık yükselme beeelki olabilir. Ama kalkışta farketmeden boşta redline dayıyorsanız o kalkış çok zararlıdır motora.

Edit: Belki dedim çünkü orjinal lastik shinkolar yeri tutmak yerine patinaj yapacaktır.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)

ağırlık merkezine gel

1-videoda 13t dişli demiş yani stok alet değil oynanmış 2-videoda ise stok mu bilmem ama ayaklarını artçı peglerine koyuyor dikkat ettiyseniz +görkem normal şartları kast etti bu alet o konuda hantal bende katılıyorum görkeme + ozan kimseye mana bulup baızları diyip geçiştirme ya ad ver ya yorum yazma sonra üstüne alındın diyosun parça yoktur arkadaşım napıyım kanuni gibi bi disbiritör varsa normaldir ne diyim arkadaşımın cbr125r ıda kaza yapmıstı adam 2 ay parça bekledi he şimdi bunu dedim die prim yaptırmaya çalısıyosun dersin :D bak şöle diyim bu motoru almayın kimse almasın tek enayi ben olıyım ben razıyım
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    600 RR
    :D kim kötüledi ? biz başımıza gelen sorunları açıkça yazıyoruz tolgaya takıldım sen niye celalendin :D biz zamanında çok tartıştık burada motoru prim yapsın diye bişeyler yazan adamda var sadece susup okuyan adamda var senin gibi her gün neşeli neşeli foto ekleyende var elleşme kimseye bişey yazmak alıntı yapmak zorunda değilsin insanlar özgürdür konuda hepimizin motorla alakalı bişey yazmadım ben sadece yedek parça ölü dedim :D onada atlayanlar oldu 50. günü tamamlayacak 2 gün sonra parça dünyayı 5 kere dolaştı gelemedi :D sen fabrikayı ara 2 aydır kaçtane kullanıcı krank belkiyor bi öğren bakalım :D görkem başına gelir yakında adamlar buraya girmiyor bile bekliyor yaptırıyor anormal çok gt250r kullanıcısı var her zaman yazdığım gibi bu motoru seviyorum yazılanları okuyup yorum yaparsan atlama olmasın iyi akşamlar
    :D ön kaldırma mevzusuna gelince tekerlerin iyiyse ağırlığında 60-70 kg sa yüksek devir yapıp debriyajı bırak kalkıyormu kalkmıyor mu gör görkem bizmi öğretelim sana ön kaldırmayı hacı ağırlık merkezi diyorsun adamlar çin mallarını bile dandik scooterı bile şahlandırıyor :D sen niye inanmadın bana kötülüyor diye gereksiz şuçlama yapıp bu kaya gibi motorun ön kaldırmayacağına kendinle çelişme , bildiğin ön kalktı işte ağırım 103 kg oldum geçenlerde 113 civarıydım arka kayıyordu dün ne hikmetse şinkoların yolu tutacağı tuttu :D boşa sallayacak yaştada değilimki görkem atayım 20 aslan saldırdı 20 sinide yedim diye :D
    1. Yukarda sana sert bi uslup kullanmadığımı özellikle belirttim, ki gene kullanmadım.Bilinçsiz bir kullanıcı olduğunu söylemem dışında şahsi hiçbirşeyde söylemdim.Sen tutup "niye zıpladın" "niye celallendin" gibi şeyler kullanmışsın.Sanal alemde tartışmak tarzım değil.Bu mesajdan sonrada diğerleri gibi görmemezlikten gelirim seni.
    2. Bilinçsiz kullanıcı dememi gene doğruladın, yukarda ne yazdım ben "bu motor debriyaj tokatlamadan ön kalkacağına inanmam". Sen "debriyaj tokatlama"nın ne olduğunu bilmeden gelip bana anlatmaya calışıyosun.Vede alakasız bir şekilde ilk mesajında sanki gaz acında ön kalkmış anlamı cıkıyo.
    3. Sadece neşeli neşeli fotoraflar eklemiyorum.Başıma ne geldiyse yazıp ciziyorum.Bikaç sayfa geriye git neredeyse yolda kalıyodum, ki onun bile fotoraflarını koydum bidonla benzin alıp doldururken, telefonla yardım alırken vs.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Japon, çin, kore, fransız, alman, ingiliz hangi motor olursa olsun krank kırdım deyip ağlayan;
    1.Ya para çoktur motor patlasın önemli değildir yenisini alır.
    2.Bilinçsiz apaçidir, krank kırar markayı kötüleyip durur sağda solda.
    10 kullanıcıdan 1 i veya 2 si krankı eline alır diğerleri 2 değil 4.kez aynı motoru alır ve kullanır şahsen benim de ileri yıllarda ki planım satıp yine hyo almak..
    Bu 10 da 1 ve ya 2 oranı TÜM markalarda geçerlidir..
    Lafın kısası bilinçsizsen kırarsın kuyruk acısını da baya bi çekersin bu böyledir. Kırılmasın çatlamasın patlamasın diyorsan adam gibi kullancaksın motoru. Olay budur arabada da böyle motorda da.. Japon, kore, çin farketmez

---------- Post added at 01:11 ---------- Previous post was at 01:02 ----------

Kırıkkale den bir kaç foto ;

Uploaded with ImageShack.us

150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS

---------- Post added at 01:23 ---------- Previous post was at 01:11 ----------

Yanlışlıkla 2 kere eklemişiz.. Pardon
    Görkem_ bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    İnternet kafayı yedi gece gece

Motosikleti
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon, çin, kore, fransız, alman, ingiliz hangi motor olursa olsun krank kırdım deyip ağlayan;
    1.Ya para çoktur motor patlasın önemli değildir yenisini alır.
    2.Bilinçsiz apaçidir, krank kırar markayı kötüleyip durur sağda solda.
    10 kullanıcıdan 1 i veya 2 si krankı eline alır diğerleri 2 değil 4.kez aynı motoru alır ve kullanır şahsen benim de ileri yıllarda ki planım satıp yine hyo almak..
    Bu 10 da 1 ve ya 2 oranı TÜM markalarda geçerlidir..
    Lafın kısası bilinçsizsen kırarsın kuyruk acısını da baya bi çekersin bu böyledir. Kırılmasın çatlamasın patlamasın diyorsan adam gibi kullancaksın motoru. Olay budur arabada da böyle motorda da.. Japon, kore, çin farketmez

---------- Post added at 01:11 ---------- Previous post was at 01:02 ----------

http://img19.imageshack.us/img19/3389/010520121619.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/8...0320121577.jpg

http://img259.imageshack.us/img259/4...0420121614.jpg

olay esasında hyo nun kalıbı adam üstüne biniyor kalıba bakıyor 13bin devirleri zorluyor 2.viteste 100 yapıyor bırak kırsın bunu yapıp kranlarda var R6 bile krank kırıyor yine aşırı zorlanmaktan yani sen o redline çizgisine önem verdikten sonra o çizgiyi açmadıktan sonra sorun çıkmaz bide şöle bişey var bunuda burdan duyrıyım krank ın en çok yıprandığı vitesler 1ve2 viteslerdir burdaki yüksek devirler daha zararlı ben (genelde) 7-8bin deviri 5.vites hariç geçmiyen bi adamım
    Görkem_ bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay esasında hyo nun kalıbı adam üstüne biniyor kalıba bakıyor 13bin devirleri zorluyor 2.viteste 100 yapıyor bırak kırsın bunu yapıp kranlarda var R6 bile krank kırıyor yine aşırı zorlanmaktan yani sen o redline çizgisine önem verdikten sonra o çizgiyi açmadıktan sonra sorun çıkmaz bide şöle bişey var bunuda burdan duyrıyım krank ın en çok yıprandığı vitesler 1ve2 viteslerdir burdaki yüksek devirler daha zararlı ben (genelde) 7-8bin deviri 5.vites hariç geçmiyen bi adamım
    Krank nasıl en çok 1 ve 2 lerde yıpranıyor. Çünkü 1 ve 2 lerde bir sürücü ne kadar yüksek devirde tutabilir motoru, en fazla 3 e atasıya kadar. Ama 5 .vitesin yüksek devirinde sonu yok sürekli yüksek devirde seyrediyorsun.
    Hız seven ve sevmeyen vardır hız sevmeyen için zaten krank sorunu oluşmaz onu geçtim motor ona yıllarca gider ve 10.kez bile aynı motoru alır.
    - Hyosung kullanan ve bu kullanıcılar arasından hızı seven kesim(150-200-250 km/saat) 5.vites te giderken 170-180 yetmiyor daha da istiyor 180 i geçsin 190 yapsın motorun ömüründen ömür gidiyor altında ne var sanki 250 cc den bahsediyoruz... Ve Türkiyenin çoğu şehirlerinde bu hızları 150 civarı kaldırabilecek yollar vardır.
    - 600-1000 cc kullanan hızı seven kesim ler de ise adam zaten 200 e kolayca zorlanmadan çıkıyor motoru zorlaması için 270-280-300 yapması lazım ki bu hızları kaldırabilecek yol 10 da 9 dur başka yoktur ve eminim o hızlarda gidebilmek çok cesaret istediğinden o hızlara çıkabilen nadirdir bu yüzden 200 le yol alırken ne sürücü daha fazla hız istiyor ne de motorun ömründen ömür gidiyor
    Görkem_ bunu beğendi.

Motosikleti
    600 RR
    Dizlik saklama mekanım.

Arethnia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum bugün motoruma bindim havada biraz yağmurluydu nerden geldiğini çözemedim ama direksiyonumun altından ön kısımdan beyaz beyaz dumanlar geliyor ve hafif bir yanık yağ kokusu salıyor motorum daha 2012 model bu ilk defa bugün başıma geldi acaba normalmi ?

Motosikleti
    Alıntı Arethnia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum bugün motoruma bindim havada biraz yağmurluydu nerden geldiğini çözemedim ama direksiyonumun altından ön kısımdan beyaz beyaz dumanlar geliyor ve hafif bir yanık yağ kokusu salıyor motorum daha 2012 model bu ilk defa bugün başıma geldi acaba normalmi ?
    normal radyatöre gelen sular buharlaşıyor duman onun dumanı

Motosikleti
    600 RR
    Alıntı Arethnia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ne kadar şiddetli bilmiyorum ama, ısınan motor bloğuna vuran yağmur buğarlaşıp duman gibi yukarı cıkıyo bazen.Cok normal bi durum muhtemelen öylede olmuştur yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler