Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Selfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettim neden Shell 'den alıyorsun benzinini? nasıl bir yararını gördün? bende genellıkle Opet tercih ederim araçlarda ( eğer bildiğin bişi varsa gizleme bizden )
    Ben motor kullanmaya yenı başlayacagım için Ayak müşürünün ne işe yaradığını dahi bilmıyorum zamanla hızınıza yetişeceğim inşallah, şuanlık sadece iyi dileklerimi sunabiliyorum
    Bende nerde benzinlik varsa gidip ordan benzin alırım. Marka ayrımı yok. Yeter ki ihtiyacım olsun.
    Ayak müşürü : Yan ayaklığı açtığında motorun stop etmesini sağlar. Diğer bir özelliği ise ayaklığı açık unuttuğunda çalışmaz. ne kadar güzel değil mi
    Selfish bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    5 tane motor aksesuarı satan yere gittim hiç birinde mi beyaz jant şeridi olmaz ya şaka gibi :/

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı Selfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettim neden Shell 'den alıyorsun benzinini? nasıl bir yararını gördün? bende genellıkle Opet tercih ederim araçlarda ( eğer bildiğin bişi varsa gizleme bizden )

Ben motor kullanmaya yenı başlayacagım için Ayak müşürünün ne işe yaradığını dahi bilmıyorum zamanla hızınıza yetişeceğim inşallah, şuanlık sadece iyi dileklerimi sunabiliyorum
    - İlk başta ilk hyosung'umu aldığım polis abimiz shell'den benzin kullandığını en kaliteli benzinin o olduğunu ve diğerlerine göre uzun gittiğini söylemişti, ordan bi etkilenmiştim psikolojik olarak.
    - Annemler (araba icin) bp den alınan benzinin (evimize en yakın benzin istasyonu) sanki bi miktarı hava olduğunu hemen bittiğini, shell den alınan benzinin daha uzun süre gittiğini her zaman söylüyolar.

E bu kadar olaydan sonra bende kendi tecrübelerimden aynı sonucu vardım ama muhhakkak psikolojimin bunda etkisi büyüktür, belki psikolojik olarak böyle birşeyi bilmesem farkına bile varmazdım.

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende nerde benzinlik varsa gidip ordan benzin alırım. Marka ayrımı yok. Yeter ki ihtiyacım olsun.
    Ayak müşürü : Yan ayaklığı açtığında motorun stop etmesini sağlar. Diğer bir özelliği ise ayaklığı açık unuttuğunda çalışmaz. ne kadar güzel değil mi
    Dünden sonra içim dışım ayak müşürü oldu yemin ediyorum ya . Hala aklımdan cıkmıyo, bi süreliğine kafamdan atıp hiç düşünmeyip.Sonra böylemi kalcak yaptırcakmıyım konusunu düşünüp karar vericem.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünden sonra içim dışım ayak müşürü oldu yemin ediyorum ya . Hala aklımdan cıkmıyo, bi süreliğine kafamdan atıp hiç düşünmeyip.Sonra böylemi kalcak yaptırcakmıyım konusunu düşünüp karar vericem.
    Benim gibi yap, iptal et
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    600 RR
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi yap, iptal et
    Heh hazır bulmuşken sorıyim, iptal etme amacın, nedenin ne ?

(Benimkini zaten mecburi olarak iptal ettik yazdığım gibi, ama servise götürüp yaptıradabilirim bilmiyorum)

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandığınız motor hyosung mu ?..neden diye sorucak olursanız. iki kere hyosung sahibi oldum ve 2 motorda da 2 kere opetten benzin aldım ve her defasında motorlarım opetin benzinini yakmakta zorlandı hatta ilk motorumun ilk çalışma zamanı motorum opetin benzini ile çalışmadı bile. usta gitti shellden benzin aldı ve ilk marşta motor çalıştı..
    kullandığım motor cbr 125
    hyosungta neden öyle bir problem yarattı bilinmez ama opetten alan hyo kullanıcıları vardır diye düşünüyorum

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Heh hazır bulmuşken sorıyim, iptal etme amacın, nedenin ne ?
    (Benimkini zaten mecburi olarak iptal ettik yazdığım gibi, ama servise götürüp yaptıradabilirim bilmiyorum)
    Ben iptal ettirmedim. Benden önceki iptal etmiş. yaptırmadım. Gerek duymadım. Ama olması iyidir.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandığınız motor hyosung mu ?..neden diye sorucak olursanız. iki kere hyosung sahibi oldum ve 2 motorda da 2 kere opetten benzin aldım ve her defasında motorlarım opetin benzinini yakmakta zorlandı hatta ilk motorumun ilk çalışma zamanı motorum opetin benzini ile çalışmadı bile. usta gitti shellden benzin aldı ve ilk marşta motor çalıştı..
    Ben senin o konuyu unutum bir gun Opet denemek istiyorum UNdocab test etti mi hic?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    opetten iyisini görmedim ben benzin konusuna değinecek olursak
    opetten canı yanan kimseyi görmedim şu ana kadar
    shellde benzine karşımı fazla katıyorlar heralde hemen bitiyor
    BP deneyin shell den daha iyidir opetin dizelide benzinide normal yani alınmaz bp varken... bp özellikle 97 oktan bulursanız az bi miktar oynuyor fiyat mutlaka alın motor canlanıyor direk hissediliyor temiz ince yakıt kalite üst seviye
    shell gibi işte tasarruf var vay bilmem şöyleydi böyleydi yok :D al farkı gör
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

Motosikleti
    600 RR
    Benzin konusunda herkez farklı şeyler düşünüyo anlaşılan. Birbirine tam zıt bir sürü yorum geldi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    BENZİN BENZİNDİR TAKIM TUTAR GİBİ İSTASYON ŞİRKETİ TUTUYOR MİLLET gidiyorum shellden alıyroum sonraki benzini gidiyorum indirimli full den alıyorum sonrakini yolda petrol ofisinden alıyorum hep aynı :D
    gokocan92, Zippo's ve Tolga Can bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENZİN BENZİNDİR TAKIM TUTAR GİBİ İSTASYON ŞİRKETİ TUTUYOR MİLLET gidiyorum shellden alıyroum sonraki benzini gidiyorum indirimli full den alıyorum sonrakini yolda petrol ofisinden alıyorum hep aynı :D
    Ben katılmıyorum benzin aynı benzin degil!... Ben CBF var ilen test ettiğim bir konuaynı full depo ile aynı kullanım koşullarında PO dan aldığım 11 lt gibi bir deger ile 375 km gidiyorken OPET ten aldığım benzin ile 325 km gibi degere ancak ulaşıyorum ama PO yada Shell den aldım benzin ile 110 km ye ancak ulaşırken OPET te 120 yi rahat görüyor. Sürekli aynı benzinliklerden benzin alırım genelde halka acık tuvaletlerde surekli aynı kabini kulanmak gibi :D

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07

Aynen bende bunu yapıyorum Full Ve Shell candır ama )

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    öceliklikle petrol ofisi, olmaz sa bp..
    yolda kalma gibi bir durumum yok ise değiştirmem...
    enjektörlere yazık...

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Benzin konusunda herkez farklı şeyler düşünüyo anlaşılan. Birbirine tam zıt bir sürü yorum geldi.
    hepsinin farklılıkları var rafine edilişi katkı maddeleri kimisi ince olur iyi yanar çabuk biter kimiside opetin dizeli ve benzini gibi işte bizimki çok patlamadan yanarda bilmem neyde opetin ultimate dizeli ve benzini motorlarında iyi binicilerin hissettiği kalkerken ve düşük devirlerde aşırı titreme yapar mesela .. PO nun şehir içi genel şubeleri az su kullanır benzini alınmaz dizeli hiç alınmaz motorin alınır ama gazı en kötü test edildi bu aygaz aynı araçlar aynı m3 gaz alındı po resmen hava basıyor shell in hiç bir şubesi birbirini tutmuyor birisi düzgün kaliteli birinde yoldan geçeni pompacı yapmışlar geneli öyle yurt olarak yakıtı bp den sonra 2. gelir dizel olarak benzini damla petroldan farkı yok
    birde şehirler arası gidilirken büyük istasyonlardan almaya dikkat edilmesi gerek farklılıkları çoktur herkesin dediğin gibi sevdiği bi benzinlikçi vardır ve Bp de hödük dolu istasyonlarıda öyle abartı güzel düzenli ve müşteriye saygı gösteren yerler değil opet iyi bu konuda ama ben benzine euro dizeline bakarım su oranı en az bu var hacı :D

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    Ben ilk benzini PO dan aldım performansı normal geldi BP de güzel di ama shell in şu fuel save ini deneyeyim dedim o kadar memnun kalmadım ya bir sonraki depo da shell in şu 97 oktan performans yakıtı varya v power mı nedir onu da deneyeceğim dizel olsa BP en güzeli de benzinli araç kullanmadığım için son zamanlarda daha karar veremedim ama shell in fuel save inden pek memnun kalmadım açıkçası..
    OZ@N-GT250R bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben katılmıyorum benzin aynı benzin degil!... Ben CBF var ilen test ettiğim bir konuaynı full depo ile aynı kullanım koşullarında PO dan aldığım 11 lt gibi bir deger ile 375 km gidiyorken OPET ten aldığım benzin ile 325 km gibi degere ancak ulaşıyorum ama PO yada Shell den aldım benzin ile 110 km ye ancak ulaşırken OPET te 120 yi rahat görüyor. Sürekli aynı benzinliklerden benzin alırım genelde halka acık tuvaletlerde surekli aynı kabini kulanmak gibi :D
    10.400km cbf deneyimim oldu ama hiç böle şeyler yaşamadım sizin dediklerini kullanım ve rüzgar durumuna göre değişen şeyler benzinin de az cok standartı var öle bi benzin aldım 100 geçmiyor öbürünü aldım 120 geçiyor yok böle bi olay bn yaşamadım hele cbf150 gibi bi alette pek fark bile edilmez ztn güçsüz alet----- küçük farklılıklar olabilir ama bu benzin markalarından değil markalara bağlı bayilerin tabiri caizle şerefsizliklerinden olabilir
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı ustavolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk benzini PO dan aldım performansı normal geldi BP de güzel di ama shell in şu fuel save ini deneyeyim dedim o kadar memnun kalmadım ya bir sonraki depo da shell in şu 97 oktan performans yakıtı varya v power mı nedir onu da deneyeceğim dizel olsa BP en güzeli de benzinli araç kullanmadığım için son zamanlarda daha karar veremedim ama shell in fuel save inden pek memnun kalmadım açıkçası..
    aynı fikirdeyiz bp ultimate dizel üstüne yokturda 97 oktan benzin bp de gördün mü yada senin bulunduğun yerlerde çevrendeki BP istasyonlarında 97 oktan var mı? ben bakıyorum bulamıyorum shellde var bi oda almıyorum shell gözümde 2. sırada iken motora aldığım bir depo benzini yere döktüm adamlar artık ne kadar su katıyorsa istasyona göre değişiyor oran tabi motor pat pat pat yapıyor böyle tok ağır bir sesle çalışıyor su karışınca fazla su yani :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motor düzeldi dedin , memnunsun dimi şu an sıkıntısız biniyorsun ^_^

hani ben uzun süre binebileceksem çok iyi olur benim için çünkü çektigim krediyi ödeyene kadar motosiklet değiştirmek istemiyorum , e motor cillop gibi olursa satmakta mantıkksız

yaptırıp satma işide ikinci el pazarı bir nevi ticaret , her topal eşeğin kör alıcısı vardır derler... bir taraf mağdur oluyor sonra mağduriyetini mecburen başkasını mağdur ederek gideriyor denebilir ... ne kadar doğru ne kadar yanlış göreceli tabi. elinde patlayıpta elinden çıkarmak isteyen adamıda suçlamak pek doğru olmaz diye düşünüyorum :D

he kendi motoru öldürüp ezip mahvedip satıyorsa allahından bulsun diyorum ^_^
    motor genel sağlığına kavuştu rodaj yapıyorum arada turluyorum ama eksikleri var dedimya halen ısı sensörü bekliyorum yurtdışından gelemedi bi , birde enjektörleri temizleyecektik kaldı öyle unutuyorum onun dışında sorunsuz motor yapılmasaydı bi çift lastik alacaktık oda yalan oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

vaybe sonra ozan abimiz 2.el alınmaz diyor bu mantıkla alınmaz tabi bu olaylar yüzünden bu piyasa böle :D sana satandamı öle yaptı acaba demiyim demiyim dedimde dayanamadım çünkü sonra 2.el yamuk diyosun ama bölede yapılır diyosun olayıda biraz dinimize yorarsam kul hakkı çıkar sonra
    2. el hödüklerden alınmaz tabi alper :D ben şahsen senden de almam sanada bişey satmam ,,, ben araştırdım dedimya herkes satacaksan kol çaktır dedi krank alıp taktırdım satıyorum kusursuz satıyorum daha önceki sattığım şahıslarlada görüşüyoruz halen insanın içi temizse başkasına söylenmek söylemek düşmez içine pislik işlemiş adamları görüyoruz burda kendilerini nasılda belli ediyorlar sengörmüyormusun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

konuda tuhaf davranışlar süregeldi biz anlamadık motoru bozulanı taşlıyorlar hacı :D adam diyorki bozuldu yok olmaz bizde olmuyor diyorlar çat dedi yok olmaz bunlar sağlam :D çut dedi olmaz olmaz :D olanada biraz saygı gösterin insanlık namına alay edişlerinizi herkes okuyor uyarıyorum yapmayın ayıptır tabi ayıp denen kelimenin asıl anlamını sindirmemiş olmak kötü oda var ..

Motosikleti
    Honda nc700xa
    10.400km cbf deneyimim oldu ama hiç böle şeyler yaşamadım sizin dediklerini kullanım ve rüzgar durumuna göre değişen şeyler benzinin de az cok standartı var öle bi benzin aldım 100 geçmiyor öbürünü aldım 120 geçiyor yok böle bi olay bn yaşamadım hele cbf150 gibi bi alette pek fark bile edilmez ztn güçsüz alet----- küçük farklılıklar olabilir ama bu benzin markalarından değil markalara bağlı bayilerin tabiri caizle şerefsizliklerinden olabilir
    Benimde CBF te 38.000 km tecrubem var ve bunu bir kac kere tecrube ettim. Belki motorun özeliğidir :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hangi benzin şirketinden çok istasyon önemlidir çok kuytu köşede güvenilir hissettirmeyen istasyonlardan almadıkça sorun olacağını düşünmüyorum ama herkese kötü benzin en az bir defa denk gelmiştir.
    Pisliklerle ilgilenip ortaya laf atanlarda isim versinler yoksa depoları hep pis kalır
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler