Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı aycanborea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da konjektör bulabileceğim bir yer arıyorum. Varsa alternatif bir motora ait olan da olabilir. Hangi motorların konjektörü uyar ve Ankara da bulabilir miyim
    kanuni ise ulusta yaycılar yedek parça var oraya sor o adamların deposundan hiç ummadık parçalar çıkıyor bi sor
    vardı bende numarası 310 18 43 yoksa fazla muhabbet etme sipariş veriyor ne zaman geleceği belli olmuyor eli uzatıp kolu kaptırma aman

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve motoru ustaya teslim ettik , kazamız mübarek olsun :D
    yarın indirecek motoru ve ak koyun kara koyun ortaya çıkacak ^_^
    müdür ferhat abiye benim eski krankı göndermiştim saklıyordu yedekte taze krank kol çaktırılıp kullanılabilir aslında maliyet düşer sen bana haber ver sorarız olur derse alırsın ondan
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

@mehmetonur;
    far ampülü merceğe göre aldınız değil mi?
    çünkü mercek ampülleri farklıdır...
    anlattığınıza göre çıkardığım sonuç,
    ampül merceğin içine uzun geliyor diye mercek o ışık hüzmesini dağıtamıyor ve önünüzü göstereceğine yanlara gidiyor...
    mercek için ampül alın derim...
    Ben almadım. Ustama yakındım böyle böyle az gösteriyo diye tamam dedi xenon atalım ama onda da aynı sonuç. Belli bi prosedürü var mı bizim motorların far konusunda? Merceğe göre demişsiniz. Pek ilgi alanım olmadığından soruyorum boyuta göre mi anlayacağız merceğe uygun olup olmadığını

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni ise ulusta yaycılar yedek parça var oraya sor o adamların deposundan hiç ummadık parçalar çıkıyor bi sor
    vardı bende numarası 310 18 43 yoksa fazla muhabbet etme sipariş veriyor ne zaman geleceği belli olmuyor eli uzatıp kolu kaptırma aman

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

müdür ferhat abiye benim eski krankı göndermiştim saklıyordu yedekte taze krank kol çaktırılıp kullanılabilir aslında maliyet düşer sen bana haber ver sorarız olur derse alırsın ondan
    valla maliyeti ancak parçadan düşürebilirim o yüzden ilgilenebilirim . bi sıkıntı çıkarır mı dersin kol taktırdıktan sonra

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    valla maliyeti ancak parçadan düşürebilirim o yüzden ilgilenebilirim . bi sıkıntı çıkarır mı dersin kol taktırdıktan sonra
    yaptırdıktan sonra satacaksan taktıracaksın kolu :D ben bunu araştırdım öyleymiş sıkıntı çıkmaz tabi ama eskisi gibi vay bi gaz vereyim bi kaydırayıma gelmezmiş :D o yüzden krank aldım paran varsa durum el veriyorsa parçaları kendin alıp benim yaptığım gibi taksite böldürebilirsin 90-90 ödüyorum şimdi 12 ay taksitle
    eod bunu beğendi.
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    vaybe sonra ozan abimiz 2.el alınmaz diyor bu mantıkla alınmaz tabi bu olaylar yüzünden bu piyasa böle :D sana satandamı öle yaptı acaba demiyim demiyim dedimde dayanamadım çünkü sonra 2.el yamuk diyosun ama bölede yapılır diyosun olayıda biraz dinimize yorarsam kul hakkı çıkar sonra
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağır artçı taşıyanlar; yazıktır amortisörlere, ayarını yapın sertleştirin biraz yoksa patlar tez zamanda

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptırdıktan sonra satacaksan taktıracaksın kolu :D ben bunu araştırdım öyleymiş sıkıntı çıkmaz tabi ama eskisi gibi vay bi gaz vereyim bi kaydırayıma gelmezmiş :D o yüzden krank aldım paran varsa durum el veriyorsa parçaları kendin alıp benim yaptığım gibi taksite böldürebilirsin 90-90 ödüyorum şimdi 12 ay taksitle
    sen motor düzeldi dedin , memnunsun dimi şu an sıkıntısız biniyorsun ^_^

hani ben uzun süre binebileceksem çok iyi olur benim için çünkü çektigim krediyi ödeyene kadar motosiklet değiştirmek istemiyorum , e motor cillop gibi olursa satmakta mantıkksız

yaptırıp satma işide ikinci el pazarı bir nevi ticaret , her topal eşeğin kör alıcısı vardır derler... bir taraf mağdur oluyor sonra mağduriyetini mecburen başkasını mağdur ederek gideriyor denebilir ... ne kadar doğru ne kadar yanlış göreceli tabi. elinde patlayıpta elinden çıkarmak isteyen adamıda suçlamak pek doğru olmaz diye düşünüyorum :D

he kendi motoru öldürüp ezip mahvedip satıyorsa allahından bulsun diyorum ^_^

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    sen motor düzeldi dedin , memnunsun dimi şu an sıkıntısız biniyorsun ^_^

hani ben uzun süre binebileceksem çok iyi olur benim için çünkü çektigim krediyi ödeyene kadar motosiklet değiştirmek istemiyorum , e motor cillop gibi olursa satmakta mantıkksız

yaptırıp satma işide ikinci el pazarı bir nevi ticaret , her topal eşeğin kör alıcısı vardır derler... bir taraf mağdur oluyor sonra mağduriyetini mecburen başkasını mağdur ederek gideriyor denebilir ... ne kadar doğru ne kadar yanlış göreceli tabi. elinde patlayıpta elinden çıkarmak isteyen adamıda suçlamak pek doğru olmaz diye düşünüyorum :D

he kendi motoru öldürüp ezip mahvedip satıyorsa allahından bulsun diyorum ^_^
    zaten bi ara gaza gidebilir dedi ozan almadan önce ara gaz vermek lazım 8-9bine :D
    eod bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı monur00006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben almadım. Ustama yakındım böyle böyle az gösteriyo diye tamam dedi xenon atalım ama onda da aynı sonuç. Belli bi prosedürü var mı bizim motorların far konusunda? Merceğe göre demişsiniz. Pek ilgi alanım olmadığından soruyorum boyuta göre mi anlayacağız merceğe uygun olup olmadığını
    ampül tipi belli ediyor zaten kendini...
    ufacık olur mercek ampülü...
    çünkü aynanın gerisinde duracak ki, ışığı normal hüzme halinde dağıtabilsin mercek...
    sıkıntı orada...
    bulunduğun sanayii de bu tarz işler yapan birine git ondan temin edebilirsin ampülü...
    monur00006 bunu beğendi.

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    bizim ampuller h1 ve h3 değilmi uzun ve kısalar ayrı ayrı, yoksa başka bir tür mü???

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Volkan;
    ampüller dediğin gibi, ama zenon için ampül muhabbeti dönüyor...
    zenon ampülü değişik uzun geliyor merceğin içine...

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Bu motor iki tekerlek üstünde nası gidiyo la ?

Daha doğrusu bu motor niye calışmıyo la ?
    Dün yolda kaldım.Depo bomboş gibi bişeyken 25 tl lik benzinle Cerrahpaşa'dan Bostancıya geçtim.Kuzenlerle buluştuk yedik içtik, tam cıkıp onların eve döncez benim lanet calışmadı.Boş viteste zar zor calışıyo, vitese takıyorum catt ediyo kesiyo. Normalde benzinden şüphelenmezdim ama daha önce sürmediğim kadar hızlı sürdüm, fsm sonrası otobanda 150-155 baya gittim....+ benzin göstergesinede güven olmuyo, eski motorlada 1 kere öyle benzinsizlikten kalmıştım.Önce gittik benzin aldık.

Doldurduk depoya.Bu sefer boştayken rahat rahat calışmaya başladı ama vitese taktıkmı gene cat ediyo gidiyo.Ayak müşüründen olduğundan adım gibi eminim, ama naapcağım konusunda hiç bi fikrim yok, kuzen dedi "yokmu bi usta bilen biri arayabileceğin".Ben dedimki "ustalardan nefret ederim hiç sevmem bide arkadaş olup numarasınımı alıcam" o sırada aklıma bizim "Ali Feyizoğlu" geldi.İlk resimde de telefonda onla konuşuyorum zaten, sorun konusunda hemfikir olduk önce.Sonra kablo bi yerden şasiye değiyo, ordan sorun cıkartıyo diye, oynayarak düzeltmemi söyledi, yapmaya calıştım 8-10 denemeyle ama başarısız oldum.En son verdiği talimatlarla ayaklık müşürünü iptal ettik, kabloyu kesip birbirine bağlayıp kısa devre yaptırarak.Sonunda oldu.Yoksa cok pis işkence cekcektim, evime 50 km uzaklıkta, karşı yakada.Cekiciyle en yakın ustayamı götürcektim yoksa cekiciyle evemi.Ustaya ayrı cekiciye ayrı para, ayrı ayrı uğraş emek daha doğrusu işkence.Tekrar burdan teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
    Felon, Selfish ve -unnamed- bunu beğendiler.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...86801850_n.jpg

Dün yolda kaldım.Depo bomboş gibi bişeyken 25 tl lik benzinle Cerrahpaşa'dan Bostancıya geçtim.Kuzenlerle buluştuk yedik içtik, tam cıkıp onların eve döncez benim lanet calışmadı.Boş viteste zar zor calışıyo, vitese takıyorum catt ediyo kesiyo. Önce gittik benzin aldık.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...93964020_n.jpg

Doldurduk depoya.Bu sefer boştayken rahat rahat calışmaya başladı ama vitese taktıkmı gene cat ediyo gidiyo.Ayak müşüründen olduğundan adım gibi eminim, ama naapcağım konusunda hiç bi fikrim yok, kuzen dedi "yokmu bi usta bilen biri arayabileceğin".Ben dedimki "ustalardan nefret ederim hiç sevmem bide arkadaş olup numarasınımı alıcam" o sırada aklıma bizim "Ali Feyizoğlu" geldi.İlk resimde de telefonda onla konuşuyorum zaten, sorun konusunda hemfikir olduk önce.Sonra kablo bi yerden şasiye değiyo, ordan sorun cıkartıyo diye, oynayarak düzeltmemi söyledi, yapmaya calıştım 8-10 denemeyle ama başarısız oldum.En son verdiği talimatlarla ayaklık müşürünü iptal ettik, kabloyu kesip birbirine bağlayıp kısa devre yaptırarak.Sonunda oldu.Yoksa cok pis işkence cekcektim, evime 50 km uzaklıkta, karşı yakada.Cekiciyle en yakın ustayamı götürcektim yoksa cekiciyle evemi.Ustaya ayrı cekiciye ayrı para, ayrı ayrı uğraş emek daha doğrusu işkence.Tekrar burdan teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
    Rica ederim Görkem lafı bile olmaz.Yolda kalmadığına sevindim.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım herzaman Birde deponun dibini kullanmayı pek tavsiye etmiyorlar mümkün olduğunca dibini çok kullanma, benzin kötüdür vs sıkıntı çıkarabilir.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Geçmiş olsun Görkem, 7/24 Alo hizmet hattında hazır
    Bende de geçen 3 tırnak gösteriyordu. 20 km yolu birazıcık abanarak gittim. motoru park ederken gözüm ibreye takıldı. yanıp sönüyordu.
    Yuh dedim. Tekrar açtığımda yine 3 tırnaktı. motor 100 mt gitti. yine yanıp sönmeye başladı. Bunun benzin göstergesi canımı sıkıyor. Dalga mı geçiyor. Ciddi mi anlayamadım
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...86801850_n.jpg

Dün yolda kaldım.Depo bomboş gibi bişeyken 25 tl lik benzinle Cerrahpaşa'dan Bostancıya geçtim.Kuzenlerle buluştuk yedik içtik, tam cıkıp onların eve döncez benim lanet calışmadı.Boş viteste zar zor calışıyo, vitese takıyorum catt ediyo kesiyo. Normalde benzinden şüphelenmezdim ama daha önce sürmediğim kadar hızlı sürdüm, fsm sonrası otobanda 150-155 baya gittim....+ benzin göstergesinede güven olmuyo, eski motorlada 1 kere öyle benzinsizlikten kalmıştım.Önce gittik benzin aldık.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...93964020_n.jpg

Geçmiş olsun kardeşim geçicide olsa sorununun halledilmesine sevindim Ali Usta Bitane ya

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volkan;
    ampüller dediğin gibi, ama zenon için ampül muhabbeti dönüyor...
    zenon ampülü değişik uzun geliyor merceğin içine...
    ben halojen takmak istiyorum bunun ampulleri sökmesi kolay mı?? yoksa çok mu uğraştırıyor kitapçıkda bizim modeli anlatmamış naked ı gösteriyor..

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim Görkem lafı bile olmaz.Yolda kalmadığına sevindim.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım herzaman Birde deponun dibini kullanmayı pek tavsiye etmiyorlar mümkün olduğunca dibini çok kullanma, benzin kötüdür vs sıkıntı çıkarabilir.
    Elimden geldiğince öyle yapmaya calışıyorum.Bazen ev-spor salonu ev-dersane falan git gel yaparken deponun dibini kullanıyorum.Bi tek shell den benzin alıyorum.Shell'De yol üstünde değil ve hafiften uzak o yüzden.

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Görkem, 7/24 Alo hizmet hattında hazır
    Bende de geçen 3 tırnak gösteriyordu. 20 km yolu birazıcık abanarak gittim. motoru park ederken gözüm ibreye takıldı. yanıp sönüyordu.
    Yuh dedim. Tekrar açtığımda yine 3 tırnaktı. motor 100 mt gitti. yine yanıp sönmeye başladı. Bunun benzin göstergesi canımı sıkıyor. Dalga mı geçiyor. Ciddi mi anlayamadım
    Sağolasın, aynen artık yüzü buldum gece 4 te bile arayıp uyandırırım .

Alıntı Selfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim geçicide olsa sorununun halledilmesine sevindim Ali Usta Bitane ya
    Sağolasın.Vala gecicimi halloldu kalıcımı kararsızım. Bi yanım diyo git servise ver yapsınlar.Diğer yanımda boşver böyle kalsın cokmu lazımdı sanki diyo.Aslında orjinallikten yanayım yapılsa daha iyi olur tabi ama zamanında forumda gördüm kac kere, sağlamını bile iptal ediyolardı, ama sebebini hatırlamıyorum genel olarak sorun cıkartır diyemi yoksa zinciri yağlamak icin ayaklığa kaldırıp viteste gaz vermek icinmi, bi sürü sebebi olabilir.

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Elimden geldiğince öyle yapmaya calışıyorum.Bazen ev-spor salonu ev-dersane falan git gel yaparken deponun dibini kullanıyorum.Bi tek shell den benzin alıyorum.Shell'De yol üstünde değil ve hafiften uzak o yüzden.
    merak ettim neden Shell 'den alıyorsun benzinini? nasıl bir yararını gördün? bende genellıkle Opet tercih ederim araçlarda ( eğer bildiğin bişi varsa gizleme bizden )

Ben motor kullanmaya yenı başlayacagım için Ayak müşürünün ne işe yaradığını dahi bilmıyorum zamanla hızınıza yetişeceğim inşallah, şuanlık sadece iyi dileklerimi sunabiliyorum

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    opetten iyisini görmedim ben benzin konusuna değinecek olursak
    opetten canı yanan kimseyi görmedim şu ana kadar
    shellde benzine karşımı fazla katıyorlar heralde hemen bitiyor

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    opetten iyisini görmedim ben benzin konusuna değinecek olursak
    opetten canı yanan kimseyi görmedim şu ana kadar
    shellde benzine karşımı fazla katıyorlar heralde hemen bitiyor
    kullandığınız motor hyosung mu ?..neden diye sorucak olursanız. iki kere hyosung sahibi oldum ve 2 motorda da 2 kere opetten benzin aldım ve her defasında motorlarım opetin benzinini yakmakta zorlandı hatta ilk motorumun ilk çalışma zamanı motorum opetin benzini ile çalışmadı bile. usta gitti shellden benzin aldı ve ilk marşta motor çalıştı..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler