Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GT250R - MODELİ: 2012 KİLOMETRESİ: 0 - 500 ARASI
    teşekküer ederim davetinize, gezi iyiymiş aslında gelmek isterimde ama bu hafta gelemem ,napalım artık bi dahaki seferlere önümüz yaz zaten ,,,
    MOTOR HAYATTIR.HAYATTA MOTOR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    beyler double cam öneriniz varmıdır?

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Beyler orjınal lastıkler uzerınde. Lastık takımı alıcam. Fıyat kalite marka önerilerini alayım lütfen

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahahha :D
    o zaman çadırınla matınla tulumunla gel
    Çadır ile matım var. İnternnetten tulum kilidi bakıyorum.
    Gece kendimi garantiye alayım
    UNdocab ve zenon bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D

http://www.weather.com/weather/5-day...+TUXX0014:1:TU

Pazar-Pazartesi günü hava süper olacak. Hava durumunu düşünenlere duyurulur

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti

bu nasıl bir foto forumdan soğutucaksınız insanları

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

birde bu motomax a gittim şirinevlerdeki normalde adamların ekmek parası kötülemek istemiyorum ama sonuçta iyi olan şeyleride yazıyoruz, bu kadarmı ilgisiz olurlar aslında almaya gitmiştim netten beğendiğim ürünü ölesine de girmedim bakmaya , aşırı ilgisizler zorla soruyorum sanki küfür ediyorum adamlara bi tavırlar oturuyolar aralarında muhabbet adam gelmiyor bile yardımcı olmaya , kınıyorum ve bir daha kesinlikle gitmiyorum, ondan önce burayı ararken yamahanın aydın motormu ne var tam hatırlamıyorum orayada ölesine girdim bi fiyat öğrenmeye çocuk baya yardımcı oldu iyi olana da hakkını vermek lazım...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı seth_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl bir foto forumdan soğutucaksınız insanları

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

birde bu motomax a gittim şirinevlerdeki normalde adamların ekmek parası kötülemek istemiyorum ama sonuçta iyi olan şeyleride yazıyoruz, bu kadarmı ilgisiz olurlar aslında almaya gitmiştim netten beğendiğim ürünü ölesine de girmedim bakmaya , aşırı ilgisizler zorla soruyorum sanki küfür ediyorum adamlara bi tavırlar oturuyolar aralarında muhabbet adam gelmiyor bile yardımcı olmaya , kınıyorum ve bir daha kesinlikle gitmiyorum, ondan önce burayı ararken yamahanın aydın motormu ne var tam hatırlamıyorum orayada ölesine girdim bi fiyat öğrenmeye çocuk baya yardımcı oldu iyi olana da hakkını vermek lazım...
    bu durum marka değil de orda bulundurdukları adam ile ilgili.. şirinevler de bulunan motomax'e arkadaşla gitmiştik ne çok iyi ne de çok kötü sayılırdı.. bir keresinde de aydın motora gittik amortisör yağı almaya . sorduk yağı adamın dediği ''sayım yapıyoruz git sonra gel'' sen öyle dedikten sonra ben senin kapının önüne gelir miyim? tabi ki gelmem.aydın motor daki uzun saçlı elemanı diyorsan evet ilgili biri bir kaç kere onunla alışveriş yapmışlığım var.. ama en son o insan kılığında ki adamın tavrından sonra daha da işim olmadı..
    UNdocab bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Yukarıdaki fotoğrafla forumdan soğuyan insanları foruma ısındıralım

İğneada -Longoz ormanları

serhan123 bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    İlgisiz müşteri temsilcisi beni her zaman tiksindirmiştir.
    ilgilenmeyeceksende en azından bir hoşgeldin de, yalandan da olsa az bi ilgilen.
    ben öyle yerlerden ışık hızı ile çıkıyor. Bir dahada girmiyorum.
    Müşteri veli nimettir.

O fotoğrafı çeken kişinin ruh sağlığı bozuk. Kanaat notumu verdim.
    O adamlardan zarar gelmez. ilgilendikleri tek şey fotodan belli motor.
    Fotoyu çeken kişi ise şüpheli
    UNdocab bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    Alıntı ustavolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ben de gt 250r almaya karar verdim bu hafta içi vakit bulursam almaya gidicem. istanbul avrupa yakasında hangi bayi iyidir? fiyat da önemli satış sonrası da. 2012 almayı düşünüyorum bazı 2011 leri uygun fiyata veriyorlar ama ben 2012 düşünüyorum. mesela çakırca motor var kanuni bayisi sahibinden de ilanını gördüm kask falan da hediye ediyor. ilan kask demişken mesela mont ve kask olarak hangi markaları tavsiye edersiniz ? ikinci kask almama gerek varmı ordan alırsam. ben kredi kartı düşünüyorum son zamanlarda alan arkadaş varmı peşin de çok inerlermi fiyatı?
    arkadaşlar istanbul da hangi bayiyi önerirsiniz?sıfır km 2012 için hem fiyatı düşen hemde satış sonrası iyi olan bir bildiğiniz varmı??

Motosikleti
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durum marka değil de orda bulundurdukları adam ile ilgili.. şirinevler de bulunan motomax'e arkadaşla gitmiştik ne çok iyi ne de çok kötü sayılırdı.. bir keresinde de aydın motora gittik amortisör yağı almaya . sorduk yağı adamın dediği ''sayım yapıyoruz git sonra gel'' sen öyle dedikten sonra ben senin kapının önüne gelir miyim? tabi ki gelmem.aydın motor daki uzun saçlı elemanı diyorsan evet ilgili biri bir kaç kere onunla alışveriş yapmışlığım var.. ama en son o insan kılığında ki adamın tavrından sonra daha da işim olmadı..
    evet uzun saçlı eleman vardı o ilgilendi orda, tabiki marka ile ilgili değil oraya katılıyorum belki aynı markanın başka mağazarında çok farklı olur ilgililerdir olabilir, feyizoğlu iyi aslında ama her istediğin ürünü de aynı mağazada bulamıyorsunki mecbur farklı markalardan mağazalardan alışveriş yapıyor insan, sidi çizmeler varmış korlasta onlara bakmaya gidicem bakalım orası nasıl daha önce hiç gitmedim korlasa

bu yeni manzara resimleri iyiymiş içimiz açıldı , tekrar ısındım foruma

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı ustavolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar istanbul da hangi bayiyi önerirsiniz?sıfır km 2012 için hem fiyatı düşen hemde satış sonrası iyi olan bir bildiğiniz varmı??
    ben kayalardan aldım memnun kaldım ilgililer, ufak bi sorun çıktı hemen istediğim gibi garantiden de hallettiler, orası olmasa başka yer olsada mecburdu zaten halletmeye ama ilgi , konuşmalar tavırlar önemli bence , ben memnun kaldım ama belki memnun kalmayan arkadaşlarda vardır tecrübelerini paylaşabilirler varsa
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Ben de kayalar motordan aldım. Adamlar her türlü kolaylığı sağladılar.
    Motosikleti teslim ederken bir saydırmaya başladı.
    Şunu yaparsan granti dışı kalır
    bunu böyle edersen garanti dışı kalır
    zenon taktın garanti dışı kalır
    egsozu değiştirdin garanti dışı kalır.
    -aga bujileri iridyum taksam?
    -getir biz takarız dedi.

Bu konuda çok titizler ama iyi insanlar kesinlikle.Zaten ben motosikleti aldıktan sonra daha uğramadım, gerek görmedim.

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    lastik önerisi vericek yokmu arkadaşlar ??? fiyat marka model vs bilgilendirirseniz sevinirim

Motosikleti
    garanti dışı olayı çok kötü en ufak şeyde garanti dışı bana da sölemişlerdi, ben yağ değişimi yapıcam 300 yada 400 km olsun motor , 1000 bakımında tekrar yağı değiştiririm ilk yağı pis olur diye bide ne marka koyuyolar acaba ilk yağını onu da bilmiyorum

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı seth_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti dışı olayı çok kötü en ufak şeyde garanti dışı bana da sölemişlerdi, ben yağ değişimi yapıcam 300 yada 400 km olsun motor , 1000 bakımında tekrar yağı değiştiririm ilk yağı pis olur diye bide ne marka koyuyolar acaba ilk yağını onu da bilmiyorum
    yapma öyle birşey.
    İlk içindeki yağ rödaj için özeldir. 1000km boyunca o yağı kullan ve sonra yağı serviste değiştirt.
    Benim şimdiye kadar kullandığım yağlar
    shell -> rezalet titredi motosiklet (izmirdeydim döner dönmez değiştirdim)
    ipone-> güzel yağ
    castrol power1 güzel yağ (koruma değeri "sj" olması sebebiyle tercih ettim)

daha sonra bir de motul'un yağını deniycem. Ve son kararımı verip sürekli aynı yağı kullanıcam

Motosikleti
    nasıl özel ki normal bizim koycağımız gibi bir yağ değilmi, bende çok anladığımdan değilde tavsiye ettiler böle yap diye bende o yüzden değiştiricektim, motul düşünüyorum bende 10 w 40 lardan

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı caneryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün garaja motorun yanına uğradım hem temizlik yapacaktım hemde zinciri yağlayacaktım. Hafta sonu Ozan ile çok pis yağmur ve doluya yakalandık. Garaja gittim benim ön dişliden ses geliyordu gitmişken ona da bakayım dedim. Ön dişli koruma kapağını bir açtım evlere şenlik....

Dişlinin vida arkasında duran pul dışarıya doğru yamulmuş, vida elle sökülecek kadar gevşemiş ki elle söktüm. (Sağol Serk21) Resim çekmek o an aklıma gelmedi neyse pulu çekiç yardımı ile düzelttim yerine takım somunu iyice sıktım. Güzelce motoruda temizledim. Sizler ile paylaşayım dedim aman dikkat edin......

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...9b.jpg</a></a>
    bakım her zaman iyidir... ;) her seferinde atasözünü tekrarlamaya gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc yakıtı çok uygun bir motorla üç yaz ve bir bahar da nasıl 7.000 km yapılıyor?

Yaksa dicemki az gezdi hafta sonları bi turladı...benzin yetiştiremedi. 250 cc motor ne için alınır? İstisnai kilometrelerimiz pek bi fazla
    ben de az km yapan birisiyim ama bu motor hakikaten çok çok az km yapmış

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Detaylı temizlik vol 1

Motorunu sıfır alan bi arkadaş vardı, artcılı bindiği icin fren hortumu tekerleğe sürtüp cıkmıştı, fren komple devre dışı kalmıştı.
    Eğer bu mesajı okuyosan bi şey sorucam, bu gün kendi motorumda gözüme takıldı (eski hyo'mdada yoktu şaşırdım biraz) ; o hortumu tutması icin bi başta bi sonda olmak üzere ataç mantığıyla konulmuş iki tane tutacak var. Ben sadece bi tanesinin resmini cekebildim, fotoraf makinemin şarjı bitti. O tutacak varmı sizin motorda ? Biraz araştırcam o konuyu belki her motorda vardır sizinkinde bi montaj hatası falan olmuştur, malum alışkınız böyle şeylere, grenajları bile yerine oturtamıyolar.

serhan123 bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VE KRANK KIRILDI...LÜTFEN OKUYUN YARDIMINIZ LAZIM

Bugün sabah evden çıktım hiçbirşey yok , herşey yolunda motoruma bindim ... okula gittim sağa sola gittim neyse derse girdim ettim dersten çıktıktan sonra kız arkadaşım motoru çalıştırdı. her zamanki sesten farklı bir ses geliyordu ... kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım bişey pat pat diye vuruyodu sanki traktörmüş gibi motorun sesine ek olarak farklı bir ses daha geliyordu...
    zaten yağ değişimine gidecektik dersten sonra neyse dedim böyle gideyim gitmişken motoruda gösteririm.
    bir ustaya uğradım %85 krank motoru 250 liraya indiririm parçaları sen alırsın dedi bende işçilik 250 lira alırım dedi.
    tamam ben her zaman koyduğum yağı koyayım motora dedim ve çıktım yağ koysanda birşey farketmez dedi ama dinlemedim. geçen yağ değişiminde beni kazıklayan ustaya bir sorayım dedim
    motoru dinlettim ustaya ve ustanın cevabı bu egzantrik zincirindenir bi bakalım dedi neyse 1 saate yakın motorun grenajlarını depoyu söküp bişeyler yaptı egzantrik zinciriyle fln ,bir çözüm bulamadı ya piston ya krank olduğunu söyledi ... dedim ne yapacaz ? sen 1500 lira getir gerisine karışma ben parçalarıda alır TEREYAĞI yaparım dedi tamam dur bakalım dedim ve çıktım.
    yağı değişmiş ve kurcalanmış motorumu usta ve çırağı topladıktan sonra kullanma bunu çek evine otoparkına parayı tamam edince gelirsin dedi.
    atladık tekrar kız arkadaşımla motorun üstüne 3-4 km sonra tarif edemeyeceğim bir ÇAAAAT sesi geldi hemen debriyajı sıktım ve kontrollü bir şekilde sağa çektim, sağa çektiğimde motorun alt kısmından dumanlar çıkıyordu ve oluk oluk yağ akıyordu . ne olduğunu anlayamadık daha doğrusu olayı tam olarak idrak edemedik o panikle yanıyoruz heralde diye... kontağı kapatıp dumanı geçtikten sonra boşa alıp sırtlandık motoru. 500 m ileride tekrar çalıştırmayı denedim, belki usta uğraşırken üzerinde kalan yağ yanmıştır diye... çalıştırmayı denediğimde 288 yada e88 mi tam anlayamadım ama 88 i net gördüm birde üstte hiç görmediğim bir ton ışık yanıyordu yağ ışığı flnda... motor marş basmadı bir kere tık sesi geliyor sonra susuyordu . kontağı kapatıp tekrar denediğimde şu meşhur FI ışığını gördüm ne anlama geldiğini bilmiyorum çok duydum ama anlamını bilmiyorum... marş basmadı alt sakala dolan yağı yolda döke döke vardık eve motoru çektim kenara ve çıkıp sizlere bu yazıyı yazdım birde komple krank fiyatına baktım ...

şimdi bu olay canımı anlatamayacağım şekilde sıktı ... 1000-1500 lira verip krank piston değiştirip binmeye devam etmeli miyim ? yaptırıp satmalı mıyım ? yada direk bu haliyle satıp kurtulmalı mıyım ?
    eğer yaptırırsam tekrar başım ağrır mı ? tekrar böyle ciddi bir sorun yaşatır mı ?
    Lütfen benim için çok değerli olan yorumlarınızı esirgemeyin...
    öncelikle geçmiş olsun, motor düzgün bir şekilde kaça yapılıyor önce bi fiyat tespiti yaptırın... sonra ya sen yaptır kafan rahat binesin ya da alan kişi kafası rahat binsin, orda şu var mı şurda bu var mı diye adamın aklında soru işareti kalmasın gönlü rahat olsun kendi de güvende olsun binerken, 0 ını almaya gücün yetecekse ve tarz vs. değişikliğe gitmeyeceksen sat 0 al derim, değilse düzgünce yaptırıp binmeye devam, hakkında hayırlısı olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

can sıkmaya da gerek yok cana geleceğine mala gelsin de geç, düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra binmeye başlayınca düzgün motorun o zevki sana bu olanları unutturacaktır zaten...
    eod bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler