Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlarım,arkadaşlarım,kardeşlerim,sakin olalım.burası bir paylaşım sitesidir.bildiklerimizi/tecrübelerimizi paylaşmak için kurulmuştur.bildiğiniz gibi bilgi,paylaştıkça büyür,çoğalır.bilgilerimizi paylaşalım.lütfen yazdıklarımızı CEVAPLA butonuna basmadan bir kere daha okuyalım.burada TÜRKİYE'nin dört bir yanından,ortak hobileri motor olan ve birbirlerini hiç görmemiş belki de hiç görmeyecek kişiler dost oluyorlar,bunu unutmayalım.hepinizi seviyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

osman kardeş,herhalde sinirli bir haldeyken bu ibareleri kullandınız
    Yok ben sakinken yazdım. Sahibinden 10 ilanın 6 sında hayvan gibi zoom yaparak km yi cekiyolar ama, ODO da değilde t.a. t.b. mesafe sayaclarını acıp, acıp. He tabi birde ODO yu sıfırlatanlar var.
    Hem ben cumlenin başında "bütün" "herkez" gibi kelimeler kullanarak genellemede yapmadım.Özellikle "KLASİK" kelimesini kullandım, bu bahsettiğim belirli kesimi belirtmek icin.

Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motor yok mu? osman kardeş 2. ye mi bakıyorsun :D al sat felan mı ?
    Şuanda motorum yok abicim, yazın 5 ay falan takılmıştım hyoyla, kış ortası gibi sattım sonra.Şimdi gene hyo alıcam.Benimkinin lastikler falan bitikti bir kac bişeyi daha vardı kısacası bi sezon gezmek icin sağlam bütce gerektiren bi ağır bakım istiyodu.Bende dedim motoru satarım, o parayla ya model yükseltirim yada daha düşük km li birşey alırım.

@UNdocab Yukarda cözüm önerileri gelmiş ama... Genede ben başıma geleni söyliyim, aynı bahsettiğin gibi olmuştu 2-3 gün.O aralar düğmeye sert sert basınca tepki veriyodu, yanlız bazen ölümüne basınca bile hic tepki vermiyodu.Tam tamirciye gitmeyi düşünürken kendi kendine düzelmişti, birdaha da hic bi şekilde sorun olmamıştı, tahminim yağmur su falan tuşun icine işliyo heralde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Bugün beni uğreştırdı hyosung Kampüse doğru arkadaşla halı sahaya giderken 80-90 yolda gaz telim koptu ne olduğunu anlayamadım bi anda boşa cıktı ilk defa oluyor tabi hemen sağa çektim.
    200-300 m geride de sanayi sitesi var oraya kadar sürükledim motoru ekipmanlar arkadasta baya sıkıntı oldu.Sonra girdik sanayiye motordan anlayan birisi varmı burada diye bi soru sorduk ki burda yok malesef merkeze gideceksin Kırıkkale.....
    Sonra yoldan gecen bi arabaya rica ettim merkeze kadar kanuni servisinin önüne kadar beni bıraktı Allah razı olsun. Servis dediğimde bildiğin kara düzen tamirci Resmini asmıs oraya beyaz gtr in bundan mı dedi evet dedim bundan hic yok burda dedi ilk defa sen de gördüm filan ...Olmaz gibi ama uyduracaz filan.. Sonra adamın motora atladık benim motorun yanına geldik adam söktü orada baya uğraştı sağolsun taktı ayarladı. Çok yardımcı oldu o da olmasa orda kalacaz yani. Neyse atlattık bakalım halı saha da yattı oynayamadık
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün beni uğreştırdı hyosung Kampüse doğru arkadaşla halı sahaya giderken 80-90 yolda gaz telim koptu ne olduğunu anlayamadım bi anda boşa cıktı ilk defa oluyor tabi hemen sağa çektim.
    200-300 m geride de sanayi sitesi var oraya kadar sürükledim motoru ekipmanlar arkadasta baya sıkıntı oldu.Sonra girdik sanayiye motordan anlayan birisi varmı burada diye bi soru sorduk ki burda yok malesef merkeze gideceksin Kırıkkale.....
    Sonra yoldan gecen bi arabaya rica ettim merkeze kadar kanuni servisinin önüne kadar beni bıraktı Allah razı olsun. Servis dediğimde bildiğin kara düzen tamirci Resmini asmıs oraya beyaz gtr in bundan mı dedi evet dedim bundan hic yok burda dedi ilk defa sen de gördüm filan ...Olmaz gibi ama uyduracaz filan.. Sonra adamın motora atladık benim motorun yanına geldik adam söktü orada baya uğraştı sağolsun taktı ayarladı. Çok yardımcı oldu o da olmasa orda kalacaz yani. Neyse atlattık bakalım halı saha da yattı oynayamadık
    Nazarı çıkmış kardeşim ya konyadan getirirken olsaydı.... Şanslısın...

Ozan şu motoru al artık sıkıldım evde iyiden iyiye bi çıkartta bakalım motorların seslerine bi farklılık varmı?

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı caneryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ozan şu motoru al artık sıkıldım evde iyiden iyiye bi çıkartta bakalım motorların seslerine bi farklılık varmı?
    getir seninkine 2 kişi binelim kaydıralım
    parçalar geldi pazartesi akşamı belki salı kesin toplanmış olur birde elektrik arızası varmı diye iyice bakacaklardı bişey çıkmazsa salı akşamı alırım belli olmaz belkide ta öbür cumartesi

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Aynen kardeş ya olacak bunlar ne yapalım. Bi yerde tek olmak zor

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Geçmiş olsun
    Ama hata önce daha önce bakımları yaptığın servisinde sonra sende biliyorsun değil mi?
    Al kullanım kılavuzunu eline bak bakalım bu telleri vs değiştirmek için ne yazıyor. Kopana kadar bekleyin mi yoksa belirli bi km veya yıl var mı?

Bir malzemeyi kopana/kırılana/patlayana kadar kullanmak yanlış hepsinin ömrü var ve adamlar yazmışlar. Yapmazsak çok kötü yerlerde de ortada keklik gibi kalabiliriz.

---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    @UNdocab Yukarda cözüm önerileri gelmiş ama... Genede ben başıma geleni söyliyim, aynı bahsettiğin gibi olmuştu 2-3 gün.O aralar düğmeye sert sert basınca tepki veriyodu, yanlız bazen ölümüne basınca bile hic tepki vermiyodu.Tam tamirciye gitmeyi düşünürken kendi kendine düzelmişti, birdaha da hic bi şekilde sorun olmamıştı, tahminim yağmur su falan tuşun icine işliyo heralde.
    Benim ki de ara ara yapıyo sonra düzeliyo. Yıkarken su tutmam ile ilgili bi sıkıntı olabilir. Yağmurda pek sürmem
    MF-Hyo bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6
    getir seninkine 2 kişi binelim kaydıralım
    parçalar geldi pazartesi akşamı belki salı kesin toplanmış olur birde elektrik arızası varmı diye iyice bakacaklardı bişey çıkmazsa salı akşamı alırım belli olmaz belkide ta öbür cumartesi
    motorların ikinci eline bende artık güvenemiyorum , hele ki senin başına gelen talihsizlikten sonra korkar oldum...
    bu senin motoru yaptırdıgın usta nasıl iyi mi , sırf bu yüzden ankaraya bile getirip yaptırabilirim ciddi bir sorunum oldugunda. antalyadaki ustalara ne iş konusunda nede maddiyat konusunda güvenmiyorum.
    motoru indirip kaldırmaya 500 liradan ağızlarını açıyolar

artık sıfır motor alan arkadaşlar daha bilinçli hiç yoktan buradaki arkadaşlar daha bilgili... hyonun yeni nesil 2. ellerinde bu kadar problemler çıkmayacagını ümit ediyorum

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

benim kornada farları yakmayınca iyi çalıyo sesi çıkıyo ama farı açınca ses neredeyse hiç çıkmıyo

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorların ikinci eline bende artık güvenemiyorum , hele ki senin başına gelen talihsizlikten sonra korkar oldum...
    bu senin motoru yaptırdıgın usta nasıl iyi mi , sırf bu yüzden ankaraya bile getirip yaptırabilirim ciddi bir sorunum oldugunda. antalyadaki ustalara ne iş konusunda nede maddiyat konusunda güvenmiyorum.
    motoru indirip kaldırmaya 500 liradan ağızlarını açıyolar

artık sıfır motor alan arkadaşlar daha bilinçli hiç yoktan buradaki arkadaşlar daha bilgili... hyonun yeni nesil 2. ellerinde bu kadar problemler çıkmayacagını ümit ediyorum
    belli değil ne kadar isteyeceği ama geçen sene motoru komple söküp takmaya 150 diyordu varsın 250 desin yağ bujiler felanda değişecek enjektörler temizlenecek bakılmadık yeri kalmayacak vs vs tahminim ya 400 der ya 500 fazlada derse canı sağolsun 30 tl kargo parası istediler onu bile o verdi .. parça direk elinde olsa 1 güne söker 1 güne toplar öylede iyi eliçabuk ustadır honda yamaha çinmalları bakmadığı bilmediği marka model yok bmw felanda yapıyor işinin ehli gerek kendi gerek çırakları bile bildiğin usta :D ama dükkan eski tip yani gittiğinde sanayide hissedersin kendini yetkili serviste değil 1 tl fazla almaz 1 tl nede göz koymaz

korna konusundada far açılınca korna az ötüyorsa akün zayıflamış olabilir sarj edeyim derken motor lambalarda açıksa kornaya güç yetiremeyebilir motorlarda olur bu bazende hyonun elektrik tesisatı sağlammı bilmiyorum hiç fırsatım olmadı
    birde motorunuza extra led vs bağladıysanız olabiliyor çok nadir .. bu ikisi çok zayıf bir olasılık

Motosikleti
    FZ6
    belli değil ne kadar isteyeceği ama geçen sene motoru komple söküp takmaya 150 diyordu varsın 250 desin yağ bujiler felanda değişecek enjektörler temizlenecek bakılmadık yeri kalmayacak vs vs tahminim ya 400 der ya 500 fazlada derse canı sağolsun 30 tl kargo parası istediler onu bile o verdi .. parça direk elinde olsa 1 güne söker 1 güne toplar öylede iyi eliçabuk ustadır honda yamaha çinmalları bakmadığı bilmediği marka model yok bmw felanda yapıyor işinin ehli gerek kendi gerek çırakları bile bildiğin usta :D ama dükkan eski tip yani gittiğinde sanayide hissedersin kendini yetkili serviste değil 1 tl fazla almaz 1 tl nede göz koymaz
    senin açından çok üzüldüm duydugumda ama bir yanımda seviniyor tertemiz sıfır gibi motora bineceksin için rahat olacak bana kalsa bir ton şeyini değiştiririm benim motorun ama çok masraf yaptırmıyor çevrem satar sıfırını alırsın ileride diye kandırıyorlar açıkçası

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Haklısın Celal abi nerde ne zaman kalacağın belli olmaz dikkat etmek lazım. Km-Yıl

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS

Arkadaşlar acaba bu çiziği boyatsam sırıtır mı ? biraz derin,matkapla yaptı usta sağolsun.Fikri olan var mı ?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    zor durum benim başımada gelmişti ama size nacize tavsiyem eliniz yatıyorsa gaz telinizi idareten hatta uzun sürelide gidiyor kendiniz 1 tl ye halledebilirsiniz.benim hyoyu gören tamirci ufo gören masum köylü edasıyla kasanın büyüklüğüne aldanıp oooo abi bunun işi çok zor komple sökülecek orjınal gaz teli bulamazyız mecbur uydurucaz ücret te 30 tl dedi bende çüş mapıyorsun motorumu sökeceksin dedim ve başladım kendim yapmaya ve çok basit yöntem en yakın bisiklet motosiklet tamircisinden normal bir fren yada gaz teli alınır 0,50 tl birde buralarda sıktırma dedıklerı vidalı bir parça 0,50 tl = toplamda 1 tl depoyu sökün eski teli elinize alıp yeni sanayi teli aynı ölcüde kesin.(benım sele altında 3 tel ve yan keski eksik olmaz)sonra sağ kütüğü acın oraya kafa baş kısmını monde edıp kablonun içinden aşagı salın tabi bunları yaparken depoyu ve hava filtrenizide sökmenız gerek sontra karbüratörün ordan geçecek kadar mesafe ölçülp en alta sıktırma dediğimiz o ğarcayı takıp vidasınıda iyice sıkın hepsi bu bırakın idare etmeyi bu halde bir yaz boyu bindiğimi hatırlıyorum yolda kalan veyayakında servisde orjınal telı bulamaynalar ıcın bir çözüm denemedim ama sanırım aynı olayı debriyaj halatındada işe yarar hatta o daha kolay yapılır
    not:benim motor hyosungtu enjeksıyonlu s&t degil

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Cbr 125'i satıp hyo 250 almaya karar verdim. Şu makine hoşuma gitti fikirleriniz almak istedim. Bu arada biliyorum ki orjinal km değildir. Üstüne bindiğimde hosuma giderse ve nasipse almayı düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8575673/detay/

Motosikleti
    FZ6
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Cbr 125'i satıp hyo 250 almaya karar verdim. Şu makine hoşuma gitti fikirleriniz almak istedim. Bu arada biliyorum ki orjinal km değildir. Üstüne bindiğimde hosuma giderse ve nasipse almayı düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8575673/detay/
    sağ ve sol grenajların kafaya bağlandığı yerlerde boşluklar dikkatimi çekti , birde kuyruk hizasız gibi vidaları fln tuhaf geldi ( gördüğüm bu olumlu olumsuz bir yorum yapamam ) :D

Motosikleti
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ ve sol grenajların kafaya bağlandığı yerlerde boşluklar dikkatimi çekti , birde kuyruk hizasız gibi vidaları fln tuhaf geldi ( gördüğüm bu olumlu olumsuz bir yorum yapamam ) :D
    teşekkürler dostum benimde onlar gözüme çarptı. ama başka arkadaşlar daha birşeyler görebilecekler mi amacı ile fikir edinmek istedim

Motosikleti
    beyler bu arada forumdan araştırdığım kadarı ile 2008 ve sonrası olan modellerde enjeksiyonlu. 2008 modellerin içinde karburatörlü olanlarda var.

Şimdi benim aklıma bir soru daha geldi. Bu 2008 karburatörlü olanların devir kesicisi var mı? Birde enjeksiyonlu ile karburatörlü arasında nasıl bir yakıt farkı vardır acaba gözle görülür mü? Hyo daha önce hiç sürmediğim için soruyorum. Cbr 125 de az da olsa vardı. Her iki kasasınında sahibi oldum da

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Benimde aklımda bu aralar hyo 250R Etrafım hep laf sokuyor, windy altında minicik kalıyo diye ..

TVS RTR Yada hyo GT250R bakmaya başladım. Hemen alacağımdan değil ama fikir araştırması işte.. TVS'de küçük kalır gibi geliyo bana 1.88 boy 90 kilo. Ancak GT250R paklar sanırım beni.

Ayrıca konunuzun sürekli takipçisiyim ..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Km si orijinalse (pek ihtimal vermiyorum ama) 5.5 gibi bir rakama alınabilir gibi sanki. Km nin orijinal olup olmadığını anlamaya yardım edebilecek tespitler:
    - sinyal korna mars vs düğmelerinin aşıntisi, üzerindeki boyanin silikligi, düğmenin aşırı parlak olması
    - vites kolunun üzerindeki lastigin asintısı değişip değişmediği
    - vites kolunun lackaligi yani yukarı aşağı salinim mesafesi.. Vitesteki uzatma kolunun üzerindeki mafsallar eskidikçe boşluk yapar vites kolu lakir lakir sallanır, 4bin km deki motorun vites kolunda hiç boşluk olmamasi gerekir.
    - zincir orijinal mı değişmiş mı germe payı ne kadar kalmış. Germe ayarı sonlara yaklaşmış ise 25-30.000 lerdedir..
    - fren balataları değişmiş mı, kaliperin üzerindeki vidalari, kontrol edip zedelenme olup olmadigina bakip açılıp açılmadığını anlamak mümkün
    - lastikler orijinal ise durumundan anlaşılır km si
    - grenajlar sökülüp takilmis mi vidalar kontrol edilmeli çizgilerinin tuttuguna bakılmalı, eğer grenajlar sökülmüş ise ya motora müdahale için sökülmüştür ya da kaza için.. (ilândaki araç için geçerli değil o zaten boyalı)
    - kontak anahtarının çevresinin temizliği anahtarin girdiği yerdeki küçük kapagin üzerindeki çizikler veya kapagin çalışmıyor olması.

Gibi aklıma ilk gelen km kontrolleri yapıldığında aracin km sini saklamak oldukça zordur.
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Stopie denemeleri ve yeni shinkoları açma çabaları

EsEs026, ogi ve Zippo's bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km si orijinalse (pek ihtimal vermiyorum ama) 5.5 gibi bir rakama alınabilir gibi sanki. Km nin orijinal olup olmadığını anlamaya yardım edebilecek tespitler:
    - sinyal korna mars vs düğmelerinin aşıntisi, üzerindeki boyanin silikligi, düğmenin aşırı parlak olması
    - vites kolunun üzerindeki lastigin asintısı değişip değişmediği
    - vites kolunun lackaligi yani yukarı aşağı salinim mesafesi.. Vitesteki uzatma kolunun üzerindeki mafsallar eskidikçe boşluk yapar vites kolu lakir lakir sallanır, 4bin km deki motorun vites kolunda hiç boşluk olmamasi gerekir.
    - zincir orijinal mı değişmiş mı germe payı ne kadar kalmış. Germe ayarı sonlara yaklaşmış ise 25-30.000 lerdedir..
    - fren balataları değişmiş mı, kaliperin üzerindeki vidalari, kontrol edip zedelenme olup olmadigina bakip açılıp açılmadığını anlamak mümkün
    - lastikler orijinal ise durumundan anlaşılır km si
    - grenajlar sökülüp takilmis mi vidalar kontrol edilmeli çizgilerinin tuttuguna bakılmalı, eğer grenajlar sökülmüş ise ya motora müdahale için sökülmüştür ya da kaza için.. (ilândaki araç için geçerli değil o zaten boyalı)
    - kontak anahtarının çevresinin temizliği anahtarin girdiği yerdeki küçük kapagin üzerindeki çizikler veya kapagin çalışmıyor olması.

Gibi aklıma ilk gelen km kontrolleri yapıldığında aracin km sini saklamak oldukça zordur.
    çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler