Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco süper 8
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model bir motosikletin hakkıdır o km daha az olursa şüpheleneceksin asıl.
    Motor güzel gibi duruyor ama şunlara dikkat et

1- Ön amortisörler patlak mı yağ kaçırıyor mu( keçeler + yağ + işçilik 140tl)
    2- Arka amortisör çok yumuşamış mı (gümlemeye yakın olabilir 380tl )
    3- egsozu elinle kapat motor bloğundan bir şakırdama geliyor mu ( egzantirik zinciri + gergisi + işçilik 250tl)
    4- ön arka silindirin tepelerine bak piston keçelerinden bir kaçırma var mı( bu ne kadar bilmiyorum ama iyi kaçar .. cüzdana)
    5- ön paneli bi kontrol et çalışmayan bir fonksiyon var mı
    (sol gidondaki fonksiyonlar, sağ gidondaki fonksiyonlar, gösterge paneli, devir saati(ilk startta bak bi saçmalama var mı ), rölantisi 1,5 -2,3 arasında mı)
    6- karenajları sağlı sollu bi yokla kırık çizik neler var.
    7- debriyaj denemeleri yap debriyaj balataları iyi durumda mı bitik mi( orjinalin hatırlamıyorum fiyatını ama new fren performanslar 150tl, şimdiye kadar gördüğüm kadarı ile orjinaller en iyisi ama pahalı)
    8- motosiklet ile 5dk kadar turla motorun gidişi nasıl ivmelenmesi olması gerektiği gibi mi düşük mü(düşük ise zincirin yağsız veya bol, hava filitresinin kirli olması,yağın değişiminin gelmesi durumları etki eder). Eğer motosiklet olması gerektiği gibi ivmelenmiyorsa başka sıkıntılar olabilir.
    daha çok şey var aslında senkron ayarı ne durumda, ölçülüp bakılması lazım,klapeler aynı zamanda açılıp kapanıyor mu bakmak lazım,
    fotolarda lastikler iyi gözüküyor ama iyi durumda mı bakmak lazım (500 ila 850tl arası lastikler)
    bujiler ne alemde ön silindirin bujisi kolay çıkar çıkarıp bi bakmak lazım arka da tahminen aynıdır :p

aklıma şimdilik bunlar geldi, daha karartayım mı içini ? :D

aslında bu yukarıda saydıklarım herkesin sürekli kontrol etmesi gereken şeyler lakin motosikleti kullanacak adam dahi yaptırmıyor satacak adam da alıcıya iteliyor.
    Bu saydıklarımın 3-4 tanesi ve fazlası varsa motosiklettte o zaman fiyatta pazarlık yap. Eğer daha azı varsa normaldir.Bunlar motosikleti almaktan vazgeçirecek şeyler değil(sebebi bilinmeyen çekiş düşüklüğü hariç)
    Alırken ustana bunları kontrol ettir hiç olmazsa aldıktan sonra neler yapman gerektiğini bil, yaptır ve motosikletini sezona hazır hale getir güzel güzel bin
    süper bi açıkmala yeni alıcak arkadaşlar için on numara bilgiler bunlar alkışlıyorum seni
    UNdocab bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung GT 250 R
    kuba XY250 nasıldır bu fiyat aralığında hyo zor değil hiç yok

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gtr severler için güzel fotolarım var, tane 5lira gel, gel.

Önde orjinal sinyalleri sevmesemde 4ünüde led yapamadığımdan yine orjinale döndük

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

Special headlight
    excel_74, UNdocab ve oz.07 bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ali fotograflar sahane.Ozellikle su fari siyah yapman baya guzellestirmis motoru.

Bide bisey sorucam.4 sinyal de neden led yapilamiyo.Ben led sinyal aldim 4 tane.Ona uygun flasorde aldim.mal gibi ortada kalmiyim simdi

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali fotograflar sahane.Ozellikle su fari siyah yapman baya guzellestirmis motoru.

Bide bisey sorucam.4 sinyal de neden led yapilamiyo.Ben led sinyal aldim 4 tane.Ona uygun flasorde aldim.mal gibi ortada kalmiyim simdi
    Saolasın,4ünü led takınca hiç yanmıyor flasor ve taş direnç bağlamak gerekiyomuş

freesub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 gitti
    Döktürmüşşün yine ali Güzel fotolar
    Felon bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasın,4ünü led takınca hiç yanmıyor flasor ve taş direnç bağlamak gerekiyomuş
    benim sinyalleri de ledlerle değiştirme düşüncem var da o yüzden. amacım daha az elektrik harcamak, birsürü ıvır zıvır ekledim de motora. bilmediğimden soruyorum.

led takmanın manası az elektrik harcamak mıdır? taş direnç de elektrik çekmiyor mu? yoksa sadece görüntü olarak mı ledleri takmak gerkiyor?

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sinyalleri de ledlerle değiştirme düşüncem var da o yüzden. amacım daha az elektrik harcamak, birsürü ıvır zıvır ekledim de motora. bilmediğimden soruyorum.

led takmanın manası az elektrik harcamak mıdır? taş direnç de elektrik çekmiyor mu? yoksa sadece görüntü olarak mı ledleri takmak gerkiyor?
    Benim amacım görüntü,ayrıca led sinyallerin daha görünür olduğunu düşünüyorum.onun dışında daha az elektrik harcadıkları için hepsi led olunca hiç yanmıyolar bunun içinde taş direnç ekleyip olayı dengelemek gerekiyo sanırım.
    aslında bi oto elektrikçiye yaptırılabilir çok bişeye mal olacağını sanmıyorum

UNdocab acıklaman ıcın ellerıne saglık cok yaralı olacak ıns yazdıkların.. umarım alacagım gtr da bunlar yoktur veya azda olsa bı kısmı vardır.. tekrar tesk ederım acıklamalı anlatımın ıcın.. persembe veya en gec cuma alıyorum terslık olmazsa. aldıktan sonra net bı sekılde herseyı yazacam

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Rica ederim arkadaşlar. Elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bi çırpıda aklıma yukarıda yazdıklarım geldi. Daha fazla şey sayılabilir fakat o zaman da yeni alacak adamın hem kafasını karıştırır hem de hevesini kaçırır gereksiz yere. Yukarıdakiler kararındadır diye düşünüyorum.
    DRNKCK neler olduğundan haberdar et bizi fotoğraf ve yazılarını bekliyoruz.

Bugün garaja gidip motosikleti kontrol edeyim dedim. Sonuç üşenmenin cezası olarak akünün boşalması. Aküyü sökmeye üşendim ha bu gün, ha yarın derken 3 -4 haftadır motosiklet yatınca akü boşalmış =/. Şarj etmek gerekecek. Üşengeç olmamak lazım.

Chronix'e amortisör aldık hyosungsource'den. koreden kapıma sipariş edilen gün dahil 4,5 günde geldi inanılmaz bi hız.
    BMC havafilitresi ve yağı aldım Amerikadan. 10 15 güne gelir artık =/.
    Geldiğinde motosiklete yapılacaklar var.
    * Karadeniz gezisinde kırdığım aynalar arkadaşa kaynattırılacak.(500km dir serseri gibi aynasız geziyorum)
    * Yeni hava filitresi takılacak(eskisi ilk aldığımdan beri 10.500km dir üzerinde artık görevini ifa etti yeter emekliye ayıralım)
    * hava filitresi takmadan önce güzelce yağlanacak.
    * Ekim gibi koyulan IPONE 20 50 yağ 1500-1600km civarında kullanılmasına rağmen kalın geldiği için değiştirilecek.Bu yağı yazın kullanmak iyi geliyor motosiklete. Kışın ilk 20dk keyifsiz oluyor. Zaten kışın 20dk da istediğin yere gittiğine göre sürekli olarak keyifsiz motosiklet sürmek zorunda kalıyorsun.
    * Önce zincir gaz yağına yatırılıp diş fırçası ile tüm yağı iyice temizlenecek.(10.000km daha rahatlıkla gider )
    * Motosikletin karenajları sökülüp her yeri özellikle alt kısımdaki vites değiştirme çubuğu ve etrafındaki yağlı yerler cillop gibi bi hale getirilecek. ön dişlinin olduğu kutu açılıp içerisi de temizlenebilir oraya da çok fazla yağ birikiyor aklınızda olsun.
    * özel yaptırılan düşme takozunun son işlemleri yapılıp takılacak.(Brezilyalılarınki gibi ama radyatörün önünü kapatmıyor)
    * bujiler kontrol edilecek kararmalar temizlenecek. Sentil çakısı ile kafasının ayarı yapılacak (Kullanım kılavuzu 0.7-0.8 olarak ayarlayın diyor.Bu her motosiklette değişir. Biz böyle ayarlıycaz)
    * Felon'un yaptığı gibi ön fara karartma yapılacak
    * Michelin veya Metzeller lastik alınıp takılacak.
    * arka bagajda bulunan sinyal rölesi aldığımdan beri sıkıntılı bazen ötüyo cızzzzzz diye onun siparişi verilecek.
    * daha az benzin harcamak için ön dişli 15lik olarak büyütülecek (normalde aynı RPM de %6 daha hızlı gider. Bakalım BMC hava filitresinin katkısıyla daha ne kadar fark edecek)
    * yeni manetler ve elcikler sipariş edilecek.
    * jantlar beyaza ya da sarıya boyanacak (artık son karara göre değişecek)

yeter herhalde bu listedekiler

Unuttuklarım
    * Fren hidrolik yağları değiştirilecek. Hidrolik yağları her 1200km veya her yılda değiştirilmesi gerekiyor.
    * ön amortisör yağı değiştirilecek. Korider.com bizim motosikletlerin uluslar arası forumudur. Burda herkes değiştir amortisör hidroliğini farkını çok hissedeceksin diyor. Bi denemek istiyorum

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gtr severler için güzel fotolarım var, tane 5lira gel, gel.
    http://p1.bikepics.com/2012/02/12/bi...347037-800.jpg
    http://p1.bikepics.com/2012/02/12/bi...347046-800.jpg
    http://p1.bikepics.com/2012/02/12/bi...347048-800.jpg
    Önde orjinal sinyalleri sevmesemde 4ünüde led yapamadığımdan yine orjinale döndük

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

Special headlight
    http://img254.imageshack.us/img254/1...0544093886.jpg
    Bende paylaşıcam ali içimden geldi iyiki gitmişiz tekirdağa çok güzel bir gündü

By alperkaya1991 at 2012-02-14

alinin takımı yakıyor :D

---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

resimleri yanlışlıkla silmişim pardon

alinin parça tulumu yakıyor :D

bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    selamlar gt250 r a orta sehpa taktıran varmı? eğer varsa nerden temin edebiliriz? şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R

Arkadaşlar bu resimdeki Halogen li far H1 mi H3 mü? Arkadaşım otomobilinden çıkartmış diğer eşi bozulduğu için, Rengi 8000K Beyazdı. Bu bizim motora uyar mı? Birde H3 mü kısaydı H1 mi ? Hep karıştırıyorum..

motoru alacagım arkadasa senın yazıdıgın seylerın hepsını sordum ve hıcbırınde bı kusur olmadıgını gonul rahatlıgı ıle ıstedıgımız ustaya goturulebılcegını soyledı ıcım rahatladı valla (: ıns sorunsuz olur hersey ve aldıgım an resımlerı ve detayları paylascam hersey ıcın tekrar cok tesk ederım cok saolun...

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Bende yarın bi aksilik cıkmassa, motor bakmaya gidicem, fiyatta anlaşabilirsek alıcamda.
    Şimdi almassam bi iki ay sonra havalar inceden ısınmaya başlayınca hic uygun motor düşmez.
    Felon bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco süper 8
    UNdocab yazdıklarını yaparken aşama aşama resmini veya videosunu çekersen çok seviniriz bide yardıma ihtiyacın varsa yardımada hazırım müsait olduğum zamanlarda gelmeye çalışırım hem senin sayende bişeylerde öğrenmiş olurum

Commander_05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R1 (2004) / BMW 316İ (2009)
    eskişehirdeyim xenon alacağım eski mesajımı bulamadım birisi cevaplayabilirmi Kısa ampullerimiz H1 mi H3 mü...
    Yardımlarınızı bekliyorumm....

xenon far taktırmak isteyen arkadaşlara duyrulur !
    'Çakma xenon' farlar trafiğe çıkamayacak
    ayrıntılı haber için
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25321246

bunun yanında motosikletlere takılan xenon farlar
    akünün çabuk bitmesi
    şarz dinamosu veya
    (konnektördü galiba parçasının ismi hani şu akünün şarzını ayarlayan parça) gibi
    elektrik sisteminde arızalara yol açabilir

aklınızda bulunsun arkadaşlar

Motosikleti
    gt250r
    arkadaşlar foruma baktım ama tatmin olamadım lastik konusunda ben pilot activ taktırmak istemiyorum pilot road 2ct 110/70 17 modeli yok 120lik var nasıl yapcaz bu lastik işini

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı 737NG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar foruma baktım ama tatmin olamadım lastik konusunda ben pilot activ taktırmak istemiyorum pilot road 2ct 110/70 17 modeli yok 120lik var nasıl yapcaz bu lastik işini
    Lastik ebatlarımı bende buyukttum 120 ön 160 arka memnunum sıkıntı olmaz değiştir...
    ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler