Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke 0 2006yı alacağınıza cbr125 alsaydınız umarım motorla uğraşmayı seviyosunuzdur, yoksa 1ay sonra hyosunglara küfrederken bulabiliriz sizi
    arka balatayı değişene kadar kesinlikle arka freni kullanma diski yersin
    o egzos u değiştir bi tiger yada orjinal egzos al bağlantılarını kelepçelerle yapsınlar tahtayla değil
    karbüratörlü olduğundan bi senkron ayarı yaptırmanda fayda var. büyük ihtimalle motora o halde bakan önceki sahibi hiç bakım yapmamıştır silindirler dengesi çalışıyo olabilir.
    akün zayıf olduğundan çin xenonları rolantide daha kısık yanar gaz verdikçe ışığı artar.
    zincir dişli üzerinde tutmamazlık yapıyosa değiştir ama şimdilik üstündeki zincir bitene kadarda dişli değişme derim.çünkü dişli değiştiğinde eski zincirini kullanırsan yeni dişliyide yiyeceğinden ikisini bir değiştir yada bırak gittiği yere kadar gitsin.
    Geçmiş olsun umarım başınızı çok ağrıtmaz
    Teşekkür ederim öneriler için kendim pek yapılı bi insan olmadığımdan en azından kullandığım aracın bana öyle hissettirmesini istediğimden böyle bi model tercih ettim ki zaten ara dönem için aldım eylül-ekim gibi fırsatım olursa sıfır alıp uzun bir süre binmeyi düşünüyorum..
    3. viteste düşük devirde ya da yüksek devirdeyken gaz kestiğimde bi kaç yerden şangırtı geliyor. sanırım dişli zincir olduğu gibi değişmesi gerek.. O fara da bi çare bulmalıyım gaz verdiğimde tamam iyi ama yine de önümü görebilecek kadar aydınlatmıyor :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    monur motoru aldın bir fotosunu da ataydın neyse ben atarım.monurun motoru :

Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    canımsın mustafam teşekkürler

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı monur00006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim öneriler için kendim pek yapılı bi insan olmadığımdan en azından kullandığım aracın bana öyle hissettirmesini istediğimden böyle bi model tercih ettim ki zaten ara dönem için aldım eylül-ekim gibi fırsatım olursa sıfır alıp uzun bir süre binmeyi düşünüyorum..
    3. viteste düşük devirde ya da yüksek devirdeyken gaz kestiğimde bi kaç yerden şangırtı geliyor. sanırım dişli zincir olduğu gibi değişmesi gerek.. O fara da bi çare bulmalıyım gaz verdiğimde tamam iyi ama yine de önümü görebilecek kadar aydınlatmıyor :(
    selam kardeşim hayırlı olsun.bu makinananın en saglam yeri motor kısmıdır, eger senden önceki sahibi çok çok aşırı zorlamadıysa ve yagını eksik etmediyse hiç korkma.yazdıklarından anladıgım kadarıyla tecrüben var.asıl korkman gereken motoru tanımayan ve kulakdan dolma bilgilerle konuşan ustalar ve cevrendir.sana demedilermi yav alma bu motoru kırank kırıyorşaka bir yana burda benim çılgın bir arkadaşda var 2006 model gümüş renkli şaseli sarı civciv olanlardan.belki 10 kere motoru saga sola devirdi granajları kırdı gidon ayna manet sinyal belki 10 kez degişti 13 dişli yaptı ön dişliyi acayip önde kaldırıyor ama hala krank falan kıramadı.İstanbul-Abant arası yaklaşık 325 km yol gidiyoruz 150km/h dan aşagı düşmeden yani anlayacagın motoru bir ss gibi kros gibi stunt gibi kullanıyor endurolarla dere yatagından geçiyor ama hala motorda arıza yok.
    şimdi senin bahsettiklerine gelelim: gazı kesince bir takk sesi mutlaka gelir şangırtı şeklinde dedigin sesi ayak peglerindede vuruntu,titreşim olarak hiisediyorsundur büyük ihtimalle düşündügün gibi zincir bitik olmalı.arka dişliye bişi diyemem ben 30binkm de komple ön -arka dişliyi degiştirmiştim.tamircilerin ençok sevdigi şey fren balatasıdır.hep degiştirirler 5 liralık mondial balatasını 20 tlye kakalamaya bayılırlar.balataya sende bakabilirsin küçük bir ledli fenerle falan bak diskle temas ettigi yere 0,75-1 cm kadar yüksekse daha gider.far konusu biraz hasas,sahibi xenon oldugunu söyledi demişsin ön taraflarda bir balast görmen lazım mutlaka oralarda bir yerde olması lazım.yoksa zaten xenon yoktur.gaz verdikçe ışıgın yükselmesi kötü işaret.yani aslında gözle fark edilmemesi lazım.sen bi konjektörü statörü kontrol ettir.statörde yanık olabilir.motor çalışırken farların aküyle bir ilgisi kalmıyor sonuçta.bu kötü senaryo idi.2 ci ihtimal xenon var ve enerji yi direk aküye baglamışlar akü bay bay diyor yavaş yavaş.motor uzun süre yatmışsa aküyü bir şarj ettirip bir de öyle dene.aklıma gelenler bu kadar.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hocam monurun ev arkadaşı olarak ve monura motosiklet sevdasını aşılayan biri olarak yazayım.5 yıldır motor kullanıyorum ve adanada gezmediğim tamirci kalmadı şuan ki tamircim güvenilir ve işini bilen biri bu yüzden pek bir sıkıntımız yok.motorun güvenirliği konusunda bir problemimiz yok her türlü araştırıp beğenip aldık.krank kırıyor diyenleri de sadece forumda gördüm :D sorunlar hakkında da motorda şuan akü iyi durumda ama farlar problemli dediğiniz gibi statörden kaynaklı olabilir.zinciri biraz inceledik adam büyük bir ihtimalle çıkma bir zincir takmış,vites geçişlerinde zincir bildiğin havaya zıplayıp sonra kendini bırakıyor,boştaykende fazla sallanıyor.kısacası motorun 200-250 lira gibi bir masrafı var.bu tarz bir motor için de bence gayet normal.bunun dışında da pek problem çıkarmaz umarım.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam monurun ev arkadaşı olarak ve monura motosiklet sevdasını aşılayan biri olarak yazayım.5 yıldır motor kullanıyorum ve adanada gezmediğim tamirci kalmadı şuan ki tamircim güvenilir ve işini bilen biri bu yüzden pek bir sıkıntımız yok.motorun güvenirliği konusunda bir problemimiz yok her türlü araştırıp beğenip aldık.krank kırıyor diyenleri de sadece forumda gördüm :D sorunlar hakkında da motorda şuan akü iyi durumda ama farlar problemli dediğiniz gibi statörden kaynaklı olabilir.zinciri biraz inceledik adam büyük bir ihtimalle çıkma bir zincir takmış,vites geçişlerinde zincir bildiğin havaya zıplayıp sonra kendini bırakıyor,boştaykende fazla sallanıyor.kısacası motorun 200-250 lira gibi bir masrafı var.bu tarz bir motor için de bence gayet normal.bunun dışında da pek problem çıkarmaz umarım.
    selam, evet genelde hep zincir alırken ucuza kaçarlar.orjinal zinciri çok iyi bakarsan 10bin km yapabiliyor sonra artık gerecek yer bile kalmıyor.ben genelde hep D.İ.D marka zincir alıyorum.digerlerine göre çok pahallı gibi görünsede 2 katı ömrü var.yukardaki bannerde reklamı olan entel enerji ithalatçı firmadır tavsiye ederim.
    motora sevdalı bir yol arkadaşının olması çok güzel.2 kanka bol bol gezersiniz artık.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    @monur00006 Hayırlı olsun hocam.Dediklerinizden şunu cıkarttım, yoklama amaclı düşük fiyatlı bi motor aldınız kısa bi süre biniceksiniz, performans vs. memnun kalırsanız sıfırını alıp uzun süre devam ediceksiniz.Bende bu şekilde yaptım, daha doğrusu yapıcam diyelim, şimdilik 0 ını veya 3-5 bin km yi gecmemiş olan 2.elini alma aşamasındayım.. malum kulaktan dolma bilgiler o kadar cokki insanın gözünü korkutuyo, insan direk 7-10 bin tl bi rakamı yatırmaya cesaret edemiyo.

Bu arada hyosung kış mış dinlemiyo, motor sürkülasyonunu son hız devam ettiriyo.

Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selam, evet genelde hep zincir alırken ucuza kaçarlar.orjinal zinciri çok iyi bakarsan 10bin km yapabiliyor sonra artık gerecek yer bile kalmıyor.ben genelde hep D.İ.D marka zincir alıyorum.digerlerine göre çok pahallı gibi görünsede 2 katı ömrü var.yukardaki bannerde reklamı olan entel enerji ithalatçı firmadır tavsiye ederim.
    motora sevdalı bir yol arkadaşının olması çok güzel.2 kanka bol bol gezersiniz artık.
    yazı iple çekiyoruz bu konuda

Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @monur00006 Hayırlı olsun hocam.Dediklerinizden şunu cıkarttım, yoklama amaclı düşük fiyatlı bi motor aldınız kısa bi süre biniceksiniz, performans vs. memnun kalırsanız sıfırını alıp uzun süre devam ediceksiniz.Bende bu şekilde yaptım, daha doğrusu yapıcam diyelim, şimdilik 0 ını veya 3-5 bin km yi gecmemiş olan 2.elini alma aşamasındayım.. malum kulaktan dolma bilgiler o kadar cokki insanın gözünü korkutuyo, insan direk 7-10 bin tl bi rakamı yatırmaya cesaret edemiyo.

Bu arada hyosung kış mış dinlemiyo, motor sürkülasyonunu son hız devam ettiriyo.
    zaten adana gibi bi şehirde okuyorum. Kışı sizin ilkbaharınız gibi belki de daha sıcak bilemiyorum. Bu sezon 2 ya da 3 gün binemedik motora o da yağmurluğumuz olmadığı içindi Benim amacım aslında tam olarak yoklama değildi. Bu fiyata bu performans çok çok iyi bence ki 2. viteste motor size ne olduğunu gösteriyor zaten asıl kullanan arkadasların da söylediği gibi sakın kulaktan dolma şeylere inanmayın. Benim motorum 23000 km idi aldığımda şimdi 25binde ve en ufak bi sorunum yok üstelik 2006 model 6 senelik motor. ha neden sonra sıfırını alayım diyorum onu da izah edeyim : şimdilik durumum yok ve motora da bir şekilde alışmam gerek. E piyasası da 3 aşağı 5 yukarı hep aynı. Alabildiğim fiyata satabilirim yaz sezonunda.
    Fiyata gelince 8-9 bin arası sıfırının fiyatları ben yerinizde olsam rodajı iyi yapılmış 2010 üstü bir model alırım.. sıfırına öğrenci gözüyle baktığımda gerek yok diye düşünüyorum şimdilik
    Kolay gelsin

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    yazı iple çekiyoruz bu konuda

zaten adana gibi bi şehirde okuyorum. Kışı sizin ilkbaharınız gibi belki de daha sıcak bilemiyorum. Bu sezon 2 ya da 3 gün binemedik motora o da yağmurluğumuz olmadığı içindi Benim amacım aslında tam olarak yoklama değildi. Bu fiyata bu performans çok çok iyi bence ki 2. viteste motor size ne olduğunu gösteriyor zaten asıl kullanan arkadasların da söylediği gibi sakın kulaktan dolma şeylere inanmayın. Benim motorum 23000 km idi aldığımda şimdi 25binde ve en ufak bi sorunum yok üstelik 2006 model 6 senelik motor. ha neden sonra sıfırını alayım diyorum onu da izah edeyim : şimdilik durumum yok ve motora da bir şekilde alışmam gerek. E piyasası da 3 aşağı 5 yukarı hep aynı. Alabildiğim fiyata satabilirim yaz sezonunda.
    Fiyata gelince 8-9 bin arası sıfırının fiyatları ben yerinizde olsam rodajı iyi yapılmış 2010 üstü bir model alırım.. sıfırına öğrenci gözüyle baktığımda gerek yok diye düşünüyorum şimdilik
    Kolay gelsin
    vala 2012 8-9bine satan yok ama 0ır 2011 9.400tl ye sıfır satan var heralde gerisi 10.375tl :D bu arada 2006 model 23binde bana cok az geldi büyük ihtimal düşürülmüş olabilir
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala 2012 8-9bine satan yok ama 0ır 2011 9.400tl ye sıfır satan var heralde gerisi 10.375tl :D bu arada 2006 model 23binde bana cok az geldi büyük ihtimal düşürülmüş olabilir
    benımkide 25 binde dusurulmuşmudur
    ....

Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk sahibi bi hevestir almış sadece işe gidip gelmekte kullanmıs sonra grup arkadaslarından benim de arkadasım olan bi adama satmıs 2 ay önce.. ben de ondan aldım işte 3. sahibiyim. Bakımının yapıldığı yer grup toplantılarının buluşma noktası olan yer biraz şans benimkisi..

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Orjinal zincir 10bın gider uzamaktan daha gerdirecek yeri kalmaz denmiş ama ben zinciri 10bine kadar 2 defa ayarlattım birinde geqdirdim 2.de gevsettim 8200 de gazyagi ile temizledigimde 0dan farkı yoktu 10bin daha rahat gider

hadi bakalım kimler aküleri bitirdi söylesin
    (benimki bitmiş)
    şarza koyucam inşallah tutar

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende geçen pazar çalıştırdım marş basarken gösterge gidip geldi aha dedim çalışmayacak ama son anda marş aldı ondan sonra sıkıntı yoktu,hatırlattığın iyi oldu bu akşamda çalıştırayım sonra vurdurmakla kim uğraşcak
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Akümü değiştirmiştim yazın. Performansından düşmemiş aküm şimdilik
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

freesub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 gitti
    Bende değiştirmiştim şimdi hemencik doknmamla çalışıyor

Motosikleti
    FZ6
    Arkadaşlar merhaba.. Yaklaşık 1 hafta önce ben de aranıza katıldım. Artık 2006 model bir gt250r ım var 4.750 ye aldım. Sağ alt grenajda hafif bi çıkık var. Bir de egzozu tutması için sanırım bir tahta çakmışlar alt tarafa bilemedim. Yürüründe falan bi sıkıntı yok 4. viteste 145 i gördüm 5. vitese atmadım daha Bakıma götüreceğim tabii ki. Zamanım olmadığı için alır almaz götüremedim. Arka balata değişecekmiş. Egzozun içini olduğu gibi boşaltmış benden önce kullanan arkadas. Yeni bir egzoz alacağım ya da şimdilik o egzozla idare edeceğim bilmiyorum o şimdilik acil değil. Sizden ricam bakımda nelere dikkat etmelerini söylemeliyim ?
    Gördüğüm eksikler :
    arka dişlinin dişleri bi hayli sivrilmiş değiştirmekte fayda var diye düşünüyorum
    Zinciri bana çok çok kalın geldi normali böyle mi araştıramadım
    Bir de ön farlar uzunu çok yukarıyı gösteriyor. Kısası da aydınlatmıyor ve çalıştırdığım zaman 1-2 kere aç kapa yapmak zorunda kalıyorum farı florasan gibi sahibi xenon dedi ama emin değilim. Bir de farlarda dikkatimi çeken şey diyelim ki ışıklarda bekliyorum. Gaz vermediğim sürece farlar yanıp yanıp sönüyor sanki voltaj düşüyormuş gibi. İlk gösterdiğim usta farlar için aküden elektrik alınmamıs motorun kendi ürettiği elektriği kullanmıslar dedi. Sizce farları direk aküye bağlatmalı mıyım.
    Şimdilik genel kanılarım bunlar.

İyi sabahlar
    Saygılar
    Onur
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan...
    bende aldıgımda seninle yaklaşık olarak aynı dertlerden muzdarip biri olarak çok iyi anlıyorum seni :D

farlar , egzoslar , yanıp sönmeler bi an benim motorumu anlatıyor birisi dedim...

farı halledersen benide bilgilendirir misin

birde arkadaşlar antalyada olup bu motoru kullanan var mı

Motosikleti
    gt250r
    arkadaşlar yeni kasa gt250r artçı tutamağı eski kasalara uyar mı acaba var mı bi bilgisi olan

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 737NG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni kasa gt250r artçı tutamağı eski kasalara uyar mı acaba var mı bi bilgisi olan
    Forumdan _Spartacus_ nickli arkadaş yaptı ama kuyruk grenajını biraz kesmek gerekiyor.

@zonta
    Hocam bu ön dişli değişimi sonrasında tekere gelme durumu kayda değer bi farklılık gösterdimi? kafayı alıp gidebiliyormu,şu motoru görmek isterdim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan...

farı halledersen benide bilgilendirir misin
    bu hafta sonu veriyorum ustaya en kısa zamanda bilgilendirmeyi yaparım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 42 kullanıcı var. (0 üye ve 42 misafir)

Bu Konudaki Etiketler