Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Yolun düşerse buralara yardımcı olurum Ama fiyat konusunda emin değilim ama o civarlarda olması lazım.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın, fiyat iyimiş, bende bi baktırsam bi ara...
    Ben de bi ara motoru bakıma vercem kartal tarafında yeşilyurt motor öneriliyor st kanuni servisi hyolardan iyi anlarmış, haberin olsun

Motosikleti
    bu sadece bir düşünce
    öncelikle merhabalar

size iki sorum olacak.. birincisi hayatında ilk kez motora binecek biri olarak bu aleti alsam sürebilir miyim? acelem yok yaza kadar trafiğe çıkacak seviyeye gelsem yeter.. bu arada ehliyetimide halletmiş olurum..

ayrıca 2008 model 5000 tl ye makineler var fazla mı ucuz ? araba olayına aşinayım çıkabilecek problemleri biliyorum.. ama motorda ne gibi sorunlar çıkabilir görünmeyen ? (yıllarca motor kullanmış birisi gidip sağına soluna baksa bi tur atsa farkedemeyeceği birşey olur mu ? )

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı firars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhabalar

size iki sorum olacak.. birincisi hayatında ilk kez motora binecek biri olarak bu aleti alsam sürebilir miyim? acelem yok yaza kadar trafiğe çıkacak seviyeye gelsem yeter.. bu arada ehliyetimide halletmiş olurum..

ayrıca 2008 model 5000 tl ye makineler var fazla mı ucuz ? araba olayına aşinayım çıkabilecek problemleri biliyorum.. ama motorda ne gibi sorunlar çıkabilir görünmeyen ? (yıllarca motor kullanmış birisi gidip sağına soluna baksa bi tur atsa farkedemeyeceği birşey olur mu ? )
    bu şekilde düşünüyosan tabiki ilk motor olarak alabilirsin.
    2.olarakta sonuçta 2.el bi mal alıyosun tabiki ufak tefek şeyler çıkabilir ama anlayan birine baktırırsan motoru sorun olmaz
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    bu sadece bir düşünce
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde düşünüyosan tabiki ilk motor olarak alabilirsin.
    2.olarakta sonuçta 2.el bi mal alıyosun tabiki ufak tefek şeyler çıkabilir ama anlayan birine baktırırsan motoru sorun olmaz
    tavsiyeleriniz nelerdir? sonuçta benim motor kullanan bir çevrem de yok kısacası bilen veya üstüne binip sürebilecek birini bulmak baya bi zor olacak benim için

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ehliyetiniz var mı acaba ? Sağına soluna bakmak ile motorun durumu hakkında genel bir fikir sahibi olunmaz. Motoru çalıştırmalı sesini dinlemeli. Egzozu kapatıp pistonların sesine bakılmalı ancak sorunu fark edebilecek birinin bunu yapması lazım. Yatmış motor ise eskiyen parçalardan ötürü pek çok parçası değişecektir. Genel olarak parçaları ucuz. Bunu Comet sayfasında yazmıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-95.html

Kendinizi tanıtın önce profil bilgilerinizi güncelleyin. Çevrenizdeki motorcuları buradan bulursunuz. Yardımcı olacaklar çıkacaktır.

Motosikleti
    bu sadece bir düşünce
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetiniz var mı acaba ? Sağına soluna bakmak ile motorun durumu hakkında genel bir fikir sahibi olunmaz. Motoru çalıştırmalı sesini dinlemeli. Egzozu kapatıp pistonların sesine bakılmalı ancak sorunu fark edebilecek birinin bunu yapması lazım. Yatmış motor ise eskiyen parçalardan ötürü pek çok parçası değişecektir. Genel olarak parçaları ucuz. Bunu Comet sayfasında yazmıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-95.html

Kendinizi tanıtın önce profil bilgilerinizi güncelleyin. Çevrenizdeki motorcuları buradan bulursunuz. Yardımcı olacaklar çıkacaktır.

A2 ehliyetim yok.. neden sordunuz acaba ?

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Yaza kadar sürmeyi düşündüğünüze göre en yakın zamanda sınava girmeniz gerekiyor. Ehliyetinizi almanızı öneririm bir an önce çünkü kış olduğundan fiyatların nispeten düşük olduğu dönemlerdeyiz.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    öncelikle merhabalar

1.si Fazla mı ucuz demişsiniz; Orası motorun temizliğine lastiklerine kmsine parçalarının orjinalliğine üzerinde ki aksesuarlarına bakar.Güvenilir bi usta motorda ki problemler hakkında size yardımcı olur. 2.si İlk motor olarak düşünebilir fakat ilk sürüşlerde sadece öğrenmek için sürmeniz lazım ki bunu belirtmişsiniz zaten.Büyük bi motor dengesi var kontolü var virajları var ani frenlemesi var. Var da var
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    bu sadece bir düşünce
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaza kadar sürmeyi düşündüğünüze göre en yakın zamanda sınava girmeniz gerekiyor. Ehliyetinizi almanızı öneririm bir an önce çünkü kış olduğundan fiyatların nispeten düşük olduğu dönemlerdeyiz.

b sınıfı ehliyetimin yanına a2 yazdırmam için vermem gereken ücret 300 tl kurs + 300 tl trafik vs .. gerçekten gözümü korkuttu bu miktar şuan..

hondanın motor kursu gibi bir kurs var mı ankarada? bildiğim kadarıyla o sadece istanbulda..

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Merhabalar.Arkadaşın devir saati çalışmıyor herşeye bakdık gene çalışmadı var mı başına bu olay gelen ?
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.Arkadaşın devir saati çalışmıyor herşeye bakdık gene çalışmadı var mı başına bu olay gelen ?
    Devir saatine aydınlatma hariç 3 tane kablo girer. Elektrik (+), şase (-) ve bobinle CDI arasındaki kabloya bağlanan devir bilgisini aldığı kablo. Bunlardan birisi hasar görmüştür. Kablolar görsel olarak sağlam görünse bile içinden kopmuş olabilir. Muhtemelen de gidon hareketiyle gerilen kısım zarar görmüştür. Bir avometreyle kontrol ederseniz daha kolay olur.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    öncelikle merhabalar

arkadaşım motor olayı çok farklı bir kavramdır. dediğin fiyatta motorsikletin durumuna göre değişir ama ortalama olarak bence makul bi fiyat. eğer motorsikletten pek anlamıyorsan illaki anlayan biriyle bakın. haa kafam iyice rahat olsun dersen hyosung veya st kanuni servisine gidip baktırıver.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir saatine aydınlatma hariç 3 tane kablo girer. Elektrik (+), şase (-) ve bobinle CDI arasındaki kabloya bağlanan devir bilgisini aldığı kablo. Bunlardan birisi hasar görmüştür. Kablolar görsel olarak sağlam görünse bile içinden kopmuş olabilir. Muhtemelen de gidon hareketiyle gerilen kısım zarar görmüştür. Bir avometreyle kontrol ederseniz daha kolay olur.
    Grenajları söküp takmıştık o zamanda 8000 devire kadar çalışıyor 8000 den sonra sıfıra iniyordu ona bakalım diye söküp takdık aynı şekilde hiç çalışmadı bu sefer.
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Grenajları söküp takmıştık o zamanda 8000 devire kadar çalışıyor 8000 den sonra sıfıra iniyordu ona bakalım diye söküp takdık aynı şekilde hiç çalışmadı bu sefer.
    Muhtemelen son zamanlarını yaşayan bir kabloyu, grenajları söküp takarken farkında olmadan tamamen devredışı bırakmışsınız. Dediğim gibi o 3 kabloyu avometreyle ölçüp kontrol ederseniz hangi kabloda sorun olduğunu bulursunuz. Muhtemelen devir bilgisi aldığı kablodandır ama kontrol etmek lazım.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen son zamanlarını yaşayan bir kabloyu, grenajları söküp takarken farkında olmadan tamamen devredışı bırakmışsınız. Dediğim gibi o 3 kabloyu avometreyle ölçüp kontrol ederseniz hangi kabloda sorun olduğunu bulursunuz. Muhtemelen devir bilgisi aldığı kablodandır ama kontrol etmek lazım.
    Bayramdan sonra bakıcaz artık büyük ihtimal dediğiniz gibi olmuştur teşekkür ederim.
    HONDA

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Benimde uzun far yanmıyordu. Kısa far yanıyor , park yanıyor ancak uzun yanmıyordu. Sonra akım ölçer ile öçtük kablonun biri sağlam görünüyordu ama içeriden kırılmış. Tekrar çekince kabloyu düzelmişti. Ayrıca 8000 devire kadar gelip sıfıra inmesi acaba devir saatinde mi sorun var diye düşünüyorum. Saatin düzgün çalıştığından emin olunuz.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu senkron ayarını ve subab ayarını nerde yaptırıyosunuz, yetkili st kanuni servisindemi ?
    Birde bu işlemler icin ne kadar ücret alıyolar ?
    biizm motorlarda sübap ayarı diye birşey yoktur..! bilin... eğer sübapları ayarlamak gerekirse şimlerinin değişmesi gerekir sübap ayarı yapıyorum hyolara diyen birisi var ise o usta değildir.. ona tek diyicğeiniz yeni şimleri görebilirmiyim olsun...

ateşleme senkronu ile sübap ayarı farklıdır.. muratcanın anlattığı ateşleme senkronudur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

geçmiş olsun kabloları ters yada karışık bağladıysanız o meret hemen yanıyor benimde yandı ve şuanda hiç çalışmıyor ...içindeki entegre yanmıştır büyük ihtimal ile.. tekrar çalışırsa şanslısın ama ihtimal vermemekteyim... aynısı başıma geldi...ama 8000 den sonra böyle bir sorun yoktu..

ibreyi susturmuşsun... :/
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bu motorda ellemeye korktuğum tek şey gösterge geri kalan herşeyi söküp takıp kurcalamışımdır ,göstergeninde sadece camını söküp stkanuni stickerini söktüm
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bu motorda ellemeye korktuğum tek şey gösterge geri kalan herşeyi söküp takıp kurcalamışımdır ,göstergeninde sadece camını söküp stkanuni stickerini söktüm
    ben bikere o moku yedim o yüzden artk gösterge benden uzak duruyo :D bidaha dokunmam :D sizde dokunmayın tavsiyem
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler