Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga bir ara 2011'i olan var mı karşılaştıralım demiştim ya Tekirdağdaki bi arkadaşla konuştuk ona da yukarıdaki linki ve şimdi yazacağım linki gönderdim. Eleman
    "Abi bendekinin sesi 2.si gibi 1.deki çok garip geldi" dedi.

http://www.youtube.com/watch?v=DcnXtZQvbFw (37.sn de bahsettiğim ses)

İki farklı servis çook farklı şeyler söyleyince işten hiç anlamayan biri olan ben tabi hiç bişey diyemiyorum.
    1000 bakımına farklı bir ildeydim. Bakıma ben değil bir arkadaş götürdü.
    Oradaki yetkili servis (Kelimelerde yanlışlık varsa benden kaynaklıdır pek anlamadığım için)
    - Bu nasıl ses enjeksiyon pompasında sorun var değiştirelim yoksa yolda bırakır
    - Debriyaj tam ayırmıyor demiş sonuna kadar gevşetmiş hala ayırmıyor demiş.

Bir ustanın lafına bakıp 0 makinada bu kadar sorun olamaz dedim(olabilir ki bir 0 mercedesde ne sorunlar gördüm ben )
    Getirdim kendi ustama. Aldı bi 5-10dk sürdü geldi.
    Hiç bir sorun yok makinada dedi.

- Abi bundan çok sattım hepsinde bu ses var dedi serviste motor olmadığı için farklı bir tanesini dinleyemedim.
    -Debriyajı da şöyle açıkladı bana mantıklı geldi.
    Madem tamamen ayıramıyor. Çalıştırdı motoru sıktı debriyajı 1. vitese aldı.
    " Eğer sürekli kavrama halinde kalıyorsa şuanda motorun yürümeye çalışması lazım"dedi ki motorda en ufak yürüme belirtisi yok.

İlk motorum ve daha önce motor kullanmayınca ve 2 tane yetkili servisten bu kadar farklı cevaplar gelince insan bilen birinden öğrenmek istiyor.
    Sizden yorumlar bekliyorum ve 3. bir servise götürücem havalar düzeldiğinde.

Doktorlar arasında bile ciddi görüş ayrılıkları oluyor. Servisler arasında da olabilir diye düşünüyorum.

Hoca O '' Eleman '' ben mi oluyorum :D ben biri ile Konuşmuştum çünkü bu konu hakkında .. !!

Dağıldımmmmm
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı keramcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba aranıza hyosung gt250r ıle katılıyorum sorum şöle olucak dün gece giderken bi anda motor stop etti 3.viteste elektrik falan gitti bi daha gelmedi ve su anda ne elektrık nede mars calısıyo ekranda hıc bsey yok acaba ne yapmalıyım sorun sigortadan mıdır yoksa ayaklık swıcınden mı bu arada aku saglam cevaplarınızı beklıyorum hepinize saygılar...
    Sigortalarını , akü bağlantılarını ve özelliklede akünün eksi kutbundan motor gövdesine bağlandığı noktayı (şaşi ) kontrol edin. Bunlar dışında birşey çıkması zor ihtimal. Komple elektrik kesmişse basit birşey olur genelde . Ama kısmen kesince korkmak lazım. Hep daha kıl ve bulması zor bir sıkıntı çıkıyor sonunda.

Bir gece araba ile yolda kalmıştım. Deli gibi yağmur yağıyor. Arabadan taksi çağırıp direk gitmeyi düşünüyrdum. Boş bir umutla kaputu açtım ve ışıklar yandı başka hiçbirşey yapmadım. Sonra çalıştırıp gittim evime meğerse kutup başı gevşekmiş kaputu açmam bile iletmeye başlamasına yetmiş
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 bınde farkettım sesi . eğer usda değişecek derse orjinal alırım butun parçaları . olmuşken tam olsun
    tam olarak nasıl bir ses bahsettiğin?şıkırtı mı geliyordu yoksa tıktık tık diye sanki çatalı kaşığa vurur gibi bi ses mi? gaz verdikçe artıyotmuydu? nasıldı biraz anlatırmısın?
    Karadeniz - Giresun.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Free_AnGeL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoca O '' Eleman '' ben mi oluyorum :D ben biri ile Konuşmuştum çünkü bu konu hakkında .. !!

Dağıldımmmmm
    Ya üşengeçlik işte bi daha mesajlara gir nick'e bak falan

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese günaydın beyler
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Yamaha R1
    arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba aranıza hyosung gt250r ıle katılıyorum sorum şöle olucak dün gece giderken bi anda motor stop etti 3.viteste elektrik falan gitti bi daha gelmedi ve su anda ne elektrık nede mars calısıyo ekranda hıc bsey yok acaba ne yapmalıyım sorun sigortadan mıdır yoksa ayaklık swıcınden mı bu arada aku saglam cevaplarınızı beklıyorum hepinize saygılar...
    sigortanı degiştir arkadaşım ilk ayaklık swich i ile bahsettigin durumun bir ilgisi yok. arka koltugun altında anahtar yerine yakın bir kutu var açar açmaz görürsün ordan degiştirebilirsin.
    yeni makine yeni tat.

Motosikleti
    gt250R Siyah
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese günaydın beyler
    günaydın
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

bugün motorumu bi güzel yıkayıp temizlemeyi düşünüyorum inş bundan sonra yağmur yağmaz

Motosikleti
    hyosung gt250 r
    arkadaşlar bilgileriniz için sağolun bugun pazar oldugu ıcın motrcular kapalı ve sıgorta alıp deneyemıyorum sabah erkenden yenı sıgorta alıp motoru calstrmayı denıycem...

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    herkese günaydın beyler
    Günaydın herkese.

Elektrik sorununu hallettik gibi.. Konjektör değişti. Ampulde de biraz yanma varmış onu da değiştirdik halloldu sayılır Şimdi yıkayıp parlatması kaldı motorumu yaz için
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese.

Elektrik sorununu hallettik gibi.. Konjektör değişti. Ampulde de biraz yanma varmış onu da değiştirdik halloldu sayılır Şimdi yıkayıp parlatması kaldı motorumu yaz için
    hadi geçmiş olsun bu arada motoru her yıkama aklıma gelince şu sehpaların önemini anlıyorum.
    Benimde bir çift sehpam olsa anne bana neden almıyorsunuz
    Sana yolladığım linkteki gibi 75tl ye bulsam yine anında alıcam ama yok

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    hadi geçmiş olsun bu arada motoru her yıkama aklıma gelince şu sehpaların önemini anlıyorum.
    Benimde bir çift sehpam olsa anne bana neden almıyorsunuz
    Sana yolladığım linkteki gibi 75tl ye bulsam yine anında alıcam ama yok
    Teşekkür ederim. Umarım tekrar sorun çıkmaz. Ocağıma incir ağacı dikti namussuz Valla teşekkür edeyim sehpalar için. Aklımdaydı hep uygun fiyata bulunca değerlendirdim, iyi de ettim Adamlar 110 tl.ye satıyolar şimdilerde. Sitelerinde de benim karakızımın da fotoğrafı var Günün süper replikleri
    33 KDC 64

OZGUR SASMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW 600CC CHOPPER
    hepınıze merhaba yaklasık 3 aydır gırmıyordum sıteye bu arada ben tarabyadan ozgur.bu 3 ay zarfında butun grenajlarımı soktum 2008 gtr mın kırmızı sıyah tı cıft renk ruhsatta hıc kazası olmamasına ragmen malum ufak tefek cızıkler den komple butun parcaları zımpara -astar -boya-enson sımlı metalık boyadan gecırdım eee 3ay uzun bır zaman uzun uzun yavass yavas topladım on camı kısa bır cam gıbı kenarlarını trasladım koyu mat sıyah yaptım motorumu kırmızı metalık sımlı boyadım bujı yag degısımımı yaptım fıltre temızlımı yaptım kuyruk ıptalıı ve muayene sıgorta vb yenılemelrımı yaptım en sıon prcayı da persembe aksamı 8de monte ettım ...bır test surusune cıkım dedım tarabyaustu nde kırecburnu spor sahası var bılen arkadaslar ıcın orda bır yolcu mınusu yolcu ındırıyordu arkasındakı arac beklıyordu ben sınyalımı yaktım sollama yaparken mınubus ensagdan aynasına bakmadan sınyal kullanmadan tam soldakı sokaga dondu bıranda ve malum ben tam gobekten gırdım mınubuse 50 km hızla....kafamda kask yoktu cunku motorun sesını dınlıyordum teste oldugu ıcın eksık bır sey varmı dıe bakıodum frene tam basmadım shınko lastıklerıme guvenmıyorum frenlemede kafadan bodaslama yapıstım ama on camurluk catladı jkafa grenajım ufak bır parca kırıldı vurduktan sonra saga yattıgı ıcın kuyruk bolumum cızıldı yenıden boyaya gırecek benım kız sımdı...mınubuscuyle malum kavga ve cevreden gelenlerın mınusbucuye dıklenmelerıbenım haklı olmam evraklarımın tam olması en ıyısı ama muhakkak bu lastıkklerı degıstırmen lazım ıyıkı koruma takozu almısım ve motorum gercekten saglanmıs yarım marsla calıstı ve kartyerde yag sızıntızı bıle yok artı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:08 ----------

on far saglam jant saglam ben saglam bıraz omuz agrısı var,gostergelerım saglam ınanamadım ya sans ya bu motor hakketende cok saglam
    bırtek yenıden on kafa grenajlarımı macun ve boya yapıcam bu arada on farı ıkı yuvark halka gıbı boyadım ducatı 999 gıbı cok dehset oldu tavsıye ederım yenı fotıolar yakında yuklenecekk...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:11 ----------

ınsallah oledır abı bn sıgortaları cıkartıp taktım ama duzelmedı motorcumda ılgılenmıyo gecstryo bnı formları okudum bnm sorunumu yasayan arkadslar ayaklık musurunden aku baslarının oksıtlenmesınden ve sıgortanın atmasından suphelenmsler ve cogu bbu sorunları cozmusler bn daha mtrumu yenı aldım sızın gbı abılerımın bna yol gstermesı cok ıyı olur bosa motorcuya kazıklanmaya gerek yok...
    keremcetın butun benzın ıstasyonlarında veya nalburlarda sıgorta bulabırsın ....1.5 lıra paketı 12 adet var ıcınde ıkı paket al cunku 2 adet 15 1 adet 1o luk sıgorta var galıba sıgorta panelınde...

Teşekkür ederim. Umarım tekrar sorun çıkmaz. Ocağıma incir ağacı dikti namussuz Valla teşekkür edeyim sehpalar için. Aklımdaydı hep uygun fiyata bulunca değerlendirdim, iyi de ettim Adamlar 110 tl.ye satıyolar şimdilerde. Sitelerinde de benim karakızımın da fotoğrafı var Günün süper replikleri
    biraz bekliyimde olmazsa artık 110dan alcaz ne yapalım
    @OZGUR SASMAZ
    geçmiş olsun hocam koruma takozlarınız nasıl bişey acaba resmini ekleyebilirmisiniz?

OZGUR SASMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW 600CC CHOPPER
    ben kendım demırcıde yaptırdım aydı fabrıkada gıbı denge onemlı oldugu ıcın ıkısının agırlık ve guc merkezı aynı ve motora sıkıstırma kelepce tarzında degıl ıkılı celık vıdayla tutturulmus ve sonrada ınce bır oksıjen kaynagı var uzerınde kı kazave yuklenme anında malum motor agır ben agır kazanın ıvmesı yercekımıkaynak sartmıs grenaj kapattıgı ıcın yapılan ıslem hıc bellı olmuyor zaten saseyle aynı rek boya var uzerınde bu takozlar olmasa aynalrım manettlerım gıdon ve grenajlarım tumuyle dagılırdı ...motor bolumu yere sert dusmeden belkı hasar gorurdu takozlu motor acemılıkse ben 12 senelık acemı motorcuyum motor pahalı zevk ama herseyını ben yaptıgım ıcın boya kaynak macun vernık vb elektırık ıslerı sadece parca parası verıyorum en yakın zamanda yenı resım lerı koyucam bır ara eskı sayfalarda benım motoru gorebılırsınız stıcker ve egzos sesı dehset

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:28 ----------

benım cok hosuma gıttı egzos cok mzdarıptım sesınden eskı motorum kavasakı zzr 1100 ama malum yakıt trafıkte hareret cok sıkıntılı bu 250 gorunus olarak 10 numara saglamlıgına hayran oldum kaza sonrası zateen evlı barklı adamız varsın 200 lerın ustune cıkmasın 170 de yeter az uyakıyor daha ne ısterım ben allahtan bu arada bayagı bır arkadas forumda uzun zamandır yok ...

Motosikleti
    hyosung gt250 r
    ozgur kardesım sagol bılgılerın ıcın pkı bu sgrtalar nerde koltgn altında bı mavı bde sarı sgrta var senn dedıgne gre 25 tane sgrta var nerde bnlar :D

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    biraz bekliyimde olmazsa artık 110dan alcaz ne yapalım
    Yine de en uygun orası baktığın zaman Kendin yaptırabilirsin ama orjinali kadar hoş gözükmüyo pek

@ OZGUR SASMAZ
    Çok geçmiş olsun. O kadar emeğin ardından ilk sürüşte kaza. Size bişey olmamış neyseki. Koruma takozu yaptırmak en iyisi sanırım
    33 KDC 64

Yine de en uygun orası baktığın zaman Kendin yaptırabilirsin ama orjinali kadar hoş gözükmüyo pek

@ OZGUR SASMAZ
    Çok geçmiş olsun. O kadar emeğin ardından ilk sürüşte kaza. Size bişey olmamış neyseki. Koruma takozu yaptırmak en iyisi sanırım
    yaptıranlarınkini gördüm dediğin gibi güzel olmuyo öyle.senin aldığın yerin ilanını göremedim şimdi hangisiydi

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    yaptıranlarınkini gördüm dediğin gibi güzel olmuyo öyle.senin aldığın yerin ilanını göremedim şimdi hangisiydi
    Kendi internet sitesi
    http://www.beformet.com/?s=152&sayfa...klet_sehpalari

Bu da gg linki de oha 130 yazmışlar çüş çüş çüş

http://urun.gittigidiyor.com/Motosik...QQidZZ40852843

Gerçi kargoyu ücretsiz yapmışlar ama olsun.. Kendi sitelerinde 110 hala ..
    33 KDC 64

Kendi internet sitesi
    http://www.beformet.com/?s=152&sayfa...klet_sehpalari

Bu da gg linki de oha 130 yazmışlar çüş çüş çüş

http://urun.gittigidiyor.com/Motosik...QQidZZ40852843

Gerçi kargoyu ücretsiz yapmışlar ama olsun.. Kendi sitelerinde 110 hala ..
    saol linki kaydettim senin kara kızda yakıyo hani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 51 kullanıcı var. (0 üye ve 51 misafir)

Bu Konudaki Etiketler