Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet ben geldim

repartitör karbüratörden olabileceği gibi ateşleme ile de alakalı olabilir. bujilerin uzun süreçte kararmaları normal. tel fırçayla temizle tak birşeycik olmaz. ben bir de tel fırça taşa tutuyorum. pırıl pırıl oluyor. ayak müşürüne dikkat et. motorları yıkıyoruz bu yüzden bu tür şeyler bozulabiliyor. kullandığım her motorun müşürlerini yıkamaktan illa ki bozmuşumdur. benzin filtresine gelince direk en yakın oto parçacısına git ve tofaş ya da renaultun benzin filtresini al. bir güzel tak. 2-3 milyona alırsın. paslı depo ile kullanıyordun bir süre sanırım o arkadaş sen miydin? paslı depo sorunu hallolsa bile karbüratörde kalıntıları olmuştur. elim iş tutar diyorsan karbüratörü sök, şamandıra kapaklarını aç ve memelere kompresörle hava bas. pislik varsa pıt diye atar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:21 ----------

www.rialli.com ben bir ara buradan bir gergi almıştım. mota mod uydu. komik bir rakama hem de (3-4 lira) bir bak derim. üstelik taş gibi de sapasağlamdı
    ustam hoş geldin ara sıra uğra yaa
    arkadaşımda 600f var . ümraniyede şampiyon motor var orda yatıyor
    dediki gel gidelim benim motora bakalım olmazsa grenajları söktürürüz.
    grenajsız binerim. durumum iyi oluncada bakarız dedi . tamam dedim
    gittik. bu arada bende ustaya sorunumu söyledim hazır yakalamışken ustayı
    gaz verdi bıraktı bikaç kere stop etti çalıştırdı.
    bujide büyük ihtimal sorun fakat karbratorde temizlenme zamanı gelmiş hissediyorum dedi.
    subap ayarıda istiyor dedi yanlış hatırlamıyorsam.
    bende açık açık söyledim . dedim ustam ben motora zaten bakım yapacaktım sezon için malum.
    maaşı bekliyordum açıkcası acele etmiyordum taaki bu sorun çıkana kadar.
    şimdi motorun bakımı acileyete bindi. paramda yok
    dediki yarın akşam gel motoru al
    yağını değiştirecek
    karborator temizlenecek
    subap ayarı
    bujiler değişecek
    hava flitresi
    yakıt flitresi
    komple balatalar değişecek
    sol sinyalim kopukdu onuda takacak
    150 ila 200 arası bişey tutar sanırım dedi okey dedim ve ayrıldık tükandan.
    yarın akşamı bekliyorum sabırla gelişmeleri buradan paylaşırım
    saygılarımla..
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Repartitor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujide büyük ihtimal sorun fakat karbratorde temizlenme zamanı gelmiş hissediyorum dedi.
    bende açık açık söyledim . dedim ustam ben motora zaten bakım yapacaktım sezon için malum.
    yağını değiştirecek
    karborator temizlenecek
    subap
    bujiler değişecek
    hava flitresi
    yakıt flitresi
    saygılarımla..
    sevgili kardeşim gt250r a subab ayarı yapacagım diyen usta sahtekarın tekidir hemen uzaklaş oradan.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim gt250r a subab ayarı yapacagım diyen usta sahtekarın tekidir hemen uzaklaş oradan.
    hacı işde orasını tam anlayamadım subap gibi bişey dedi
    sente ayarıda demiş olabilir belki
    ben yanlış telaffuz ediyorum , tam ne dediğini anlayamadığımdan dolayı hata bende yani. iyi dinleyemedim adamı arkadaşım sürekli ustayı meşkul ettiğinden
    kaynaklandı sanırım
    ustanın samimiyetini beğendim yoksa bırakmazdım motoru.
    zaten yarın akşam kendini belli edecek
    adam gibi adamsa hep giderim artık oraya.
    yok değilse bidaha beni göremez.
    gider sanayiye sökerim her yerini bakarım gerçekden flitreler değişmişmi
    yoksa temizlenip yerinemi takılmış.
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benımde bıldıgım pek bişey yok caner abi Bildim tek şey motor ustune oturan herkes benım ustadımdır...
    Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ozaman başka

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 ----------

Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR SELAMLAR HEPİNİZE
    s.ze şu ana yaşadığım yeşilyurt motorun rezilliğini anlatmak istiyorum.geçtiğimiz salı günü ön dişlinin takılı olduğu (kamalı mil ) şanzıman mili ki ben motoru almadan önce yanlış işlem görmüş sıyırdı. dolayısıyle istanbuldaki en büyük kanuni servisi olan yeşilyurt motora araca yükleyip götürdüm parçanın ellerinde olduğunu fiyat ıvır zıvırı konuşup bi kaç parçanın daha değişmesini söyledim arka dişli sinyal vb.
    sonuçta en geç bu gün için cuma günü yani motorun hazır olacağını söylediler.
    az önce aradım ne deseler beyenirsiniz
    PARÇA YOK PARÇA BEKLİYORUZ siz bu durumda gülermisiniz ağlarmısınız.
    öyleki ben yeşilyurt motoru sanırm 14-15 senedir biilir ve tanırım 95-96 yıllarında şimdiki yerleri gecekondudan bozma bi yerdi arka taraf servisti hüseyin beyin amcası ve yeğeni ustalık yaparlardı ozaman mz ler için ve biz şirket olarak o zaman tek seferde 8 motor birden almıştık .
    şunu demeye çalışıyorum insanın ihtiyacı varken müşteri anlayışı farklı oluyo artık paraya kavuşunca çok farklı oluyomuş kim oluursa olsun yeşşilyurt motor benim için bitmiştir arkadaşlar bunca yıldan sonra bu kadar dengesizlik ve yalancılık kaldırılacak şey değil.
    size tavsiyem parçayı görmeden motorunuzu servise bırakmayın var deyip motoru emanet alıyolar sonra aaa yanlış parçaya bakmışız yokmuş deyip düdük gibi ortada bırakıyolar insanı.

Gel abi benim motoru kullan motorsuz kaldıysan işlr aksamasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:24 ----------

Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Repartitör motoru "şampiyon motor"a bıraktıysa, sende ona "sahtekar" diyorsan, valla ne diyim git intihar et

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:28 ----------

yağını değiştirecek
    karborator temizlenecek
    subap ayarı
    bujiler değişecek
    hava flitresi
    yakıt flitresi
    saygılarımla..
    Hacı ben onu gidim alim ya yarın akşam. "USTA DÜN BURAYA MOTOR BIRAKMIŞTIM ŞU ŞU PARÇALAR DEĞİŞECEKTİ ŞU FİYAT DEMİŞTİN" onu almaya geldim

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Seviyeyi korumayanlar hakkında gerekli yaptırım uygulanmıştır.
    Mesaj yazarken seviyeyi korumaya özen gösterelim!
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harbiden çok ayıp ya.

Motosikleti
    kawasaki ninja 636
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamin bisi bildigi yokki Ahmet, ustad cekmissin adama.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:30 ----------

Kardes durust olmak gerkirse ben sorunu gale almadigim icin cevaplamadim. Yani onemsemedim. Diger arkadaslari bilemem..
    sorun değil birader senden cevap gelmediği iyi olmuş. mümkünse beni gale alma

Motosikleti
    kawasaki ninja 636
    havatar kardeşim çok özür. senin yazdığını görmedim ben şahsen. görsem cevap verirdim. bahsettiğin kilometre çok yüksek değl. eğer düzgün kullanılmışsa tabii. ustaya gösterme durumun varsa tabii ki göster. ama yok ben bakacağım diyorsan motorun kafa kısmından şakır şakır sesler gelip gelmediğine, rölantide çalışırken çekiç vurur gibi takırtılar gelip gelmediğine bak. bir de motor rölantde düzgün bir ritmle saydırmalı ve gaz verince çabuk tepki vermeli. bunun dışında lastiklerine filan bak. çatlamalar var mı, et durumu nasıl vs.
    ilgin için çok teşekkür ederim kardeşim, satan arkadaş profesyonel olduğunu söylüyo, 12. motoruymuş. motoru iyi kullandığını düşünüyorum. ama tabiki yine de bi ustaya danışacağım...

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitane varmış hyo bi kadının yüzüne pert olmuş.
    Bakalım bizim Hyo'yuda pert etmez
    HADİAYAAA 600RR muamelesimi yapmış oda yoksa gariban GT ye

Motosikleti
    Yamaha R1
    yağını değiştirecek
    karborator temizlenecek
    subap ayarı
    bujiler değişecek
    hava flitresi
    yakıt flitresi
    saygılarımla..

her zaman giremiyorum repartitor. malum iş güç gt250ra subap ayarı yapılabilir. fakat bu diğer motorlardaki gibi kısa periyotlarla değildir. bunlarda fincan sistemi var. fincanların üzerinde pullar vardır. bu pullar numaralıdır. belli bir süreçten sonra aşınma gösterirler. (fakat çok uzun kilometreler sürer) o zaman pullar farklı ebattakilerle değişir. bunu yeni nesil otomobillerde görürsünüz. şimdi bunu servis kitapçığından hatırladığım tablodan yazıyorum. üst kapağı açıp hiç bakmadım. çünkü motorumun çalışmasında bir anormallik yok. snein ne gibi bir şikayetin vardı ki subap ayarı dedi? ses geliyor mu kafadan mesela?

Alıntı Havatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgin için çok teşekkür ederim kardeşim, satan arkadaş profesyonel olduğunu söylüyo, 12. motoruymuş. motoru iyi kullandığını düşünüyorum. ama tabiki yine de bi ustaya danışacağım...
    rica ederim kardeşim. inşallah hayırlısıyla güzel bir motor bulursun

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamamdır şimdi hatırladım ya o pulları 0.50-0.60 diye felan gidiyo ufak ufak pullar.
    Bu ince pıllere benziyo tabi onlardan cok cok ufak

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır şimdi hatırladım ya o pulları 0.50-0.60 diye felan gidiyo ufak ufak pullar.
    Bu ince pıllere benziyo tabi onlardan cok cok ufak
    evet aynen öyle fakat bu pullar kolay kolay aşınmaz. çok az motorda değiştiğini görmüşümdür. genelde piyasadaki hyosunglar 0-30 bin km civarı. bunlarda çok gereksinim olmaz. fakat başka bir problem üzerine söylenmiş olabilir.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Ya abi bu yuasanın aküleri araba akülernden daha pahalı bu ne bölee.Hyo için önere bileceğiniz 12 ye 12 başka marka var mı?Hem alıcam hemde aldığım yere taktırıcam.Öyle bişey yani :D

Motosikleti
    Yamaha R1
    12 v 18 tak çok daha iyi basar marş. ben bir başka motoruma rialliden aldım. adamların reklamını yapıyor gibi oluyorum ama ne yapayım oldukça uygun fiyatlar. akünün ebatlarını ölç ve burdan bak bir tane. amperin yüksek olması iyidir. tabii çok da değil.. 15 ya da maksimum 18

şu da basar aslında http://www.rialli.com/urunler/motors...gel-12v-10-ah/

ama maalesef yüksek amper gözükmüyor burada

Motosikleti
    hyosung gt250r
    12 v 18 tak çok daha iyi basar marş. ben bir başka motoruma rialliden aldım. adamların reklamını yapıyor gibi oluyorum ama ne yapayım oldukça uygun fiyatlar. akünün ebatlarını ölç ve burdan bak bir tane. amperin yüksek olması iyidir. tabii çok da değil.. 15 ya da maksimum 18
    12v 12 forumdan bir arkadaş zamanında öneriyordu ondan söyledim yoksa ben pek anlamam bu akü olaylarından.Sıkıntı yaratmayacaksa 12v 18 tabi daha mantıklı geliyor.Var mı peki almam için bana önere bileceğin bir yer anadolu yakasında ?

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12v 12 forumdan bir arkadaş zamanında öneriyordu ondan söyledim yoksa ben pek anlamam bu akü olaylarından.Sıkıntı yaratmayacaksa 12v 18 tabi daha mantıklı geliyor.Var mı peki almam için bana önere bileceğin bir yer anadolu yakasında ?
    dudulluda altay motor var. eski toptancım naci abi. onda kesene göre akü bulabilirsin orijini kaç amper? hiç bakmadım ama 10 amper gibi birşey de olur o zaman

Motosikleti
    hyosung gt250r
    dudulluda altay motor var. eski toptancım naci abi. onda kesene göre akü bulabilirsin orijini kaç amper? hiç bakmadım ama 10 amper gibi birşey de olur o zaman
    Ok sağol kardeşim yarın bir araştırma yapalım bakalım en mantıklısı hangisiyse onu takarız.Gaz verince farda zayıflama oluyor buda canımı sıkıyor o yüzden aküyü değiştiriyim kafam rahat etsin yarın öbürgün yolda da bırakır bizi

Motosikleti
    Yamaha R1
    Ok sağol kardeşim yarın bir araştırma yapalım bakalım en mantıklısı hangisiyse onu takarız.Gaz verince farda zayıflama oluyor buda canımı sıkıyor o yüzden aküyü değiştiriyim kafam rahat etsin yarın öbürgün yolda da bırakır bizi
    farında ne var? zayıflama olmaması gerek. şarj ünitende sorun olmasın?

Motosikleti
    hyosung gt250r
    farında ne var? zayıflama olmaması gerek. şarj ünitende sorun olmasın?
    Ya yolda giderken bir anda kendi kendine gaz kesiyor belkide stop ediyor devir saati aşaya kadar iniyor 1 saniyelik olay sonra gene gazı yiyor bu şekilde teklemeler yapıyor motor.Genelde yüksek devirlerde yapıyordu bu olayı ama bu gün 1.vitesde dururkende stop etmeye başladı bana elektrik aksamlarında bir problemmiş gibi geliyor.Servise gittim herşeyini değiştik buji,hava filtresi yağ yağ filtresi falan sorun devam ediyor.Bu arada motor karbüratörlü.Karbüratör temizliği ve benzin filtreside birbuçuk ay önce eyüp abiyle halletmiştik ama gel görki bu sorun canımı sıkıyor.Ustada anlayamadı hatta kimse bu konu hakkında fikir sahibi değil gibime geliyor.O yüzden yarın aküyü değiştirmeyi denicem belki ondan yapıyordur dedim.

Motosikleti
    Yamaha R1
    Ya yolda giderken bir anda kendi kendine gaz kesiyor belkide stop ediyor devir saati aşaya kadar iniyor 1 saniyelik olay sonra gene gazı yiyor bu şekilde teklemeler yapıyor motor.Genelde yüksek devirlerde yapıyordu bu olayı ama bu gün 1.vitesde dururkende stop etmeye başladı bana elektrik aksamlarında bir problemmiş gibi geliyor.Servise gittim herşeyini değiştik buji,hava filtresi yağ yağ filtresi falan sorun devam ediyor.Bu arada motor karbüratörlü.Karbüratör temizliği ve benzin filtreside birbuçuk ay önce eyüp abiyle halletmiştik ama gel görki bu sorun canımı sıkıyor.Ustada anlayamadı hatta kimse bu konu hakkında fikir sahibi değil gibime geliyor.O yüzden yarın aküyü değiştirmeyi denicem belki ondan yapıyordur dedim.
    peki o anda göstergedeki ışıklar sönüyor yada azalıyor mu? karbüratör arızası öyle olmaz. hiç urğaştırma karbüratörünle. bunun çeşitli nedenleri olabilir. ama en çok oksit sebep olur böyle şeylere. yapabiliyorsan depoyu sök ve bulabildiğin tüm soketleri sök ve yağlayıp tekrar tak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler