Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Slm ne zmandır deri mont alıcam dıyorum alamıyorum haftaya ıstanbula gıdecem su mont epeydir aklımda fıyat dıyer derı montlara bakarak cok uygun bırkac sıteye baktım fıyatlar yuksek kullananlar varmı robokop denen montu? Armode fulface montum var aslında ama pek kalıtelı bısey deyıl acıkcası o yuzden bunu dusunuyorum ...

http://www.hudsonderi.com/?urun-detay_182.html
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhabalar arkadaslar. aranizda yeniyim,
    bende bi gt 250 r almayi dusunuyorum yakin zamanda (sezon acilmadan)
    havalarin isinmasiyla birlikte de uzun soluklu geziler dusunuyorum,
    kafamdaki sorular ;
    1- bu motorun uzun yolda sorun cikartip cikartmayacagi (1000 km ve uzeri,bir kac gunluk)
    2- sport motor kullanmaim daha once ve motorun beni uzun yolda asiri yorucagindan korkuyorum.
    hava ve yag sogutmali diye geciyo ama, yinede deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum.
    saygilar

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölanti ayar vidaları
    heh rölenti ise tamamdır

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurcalama şu motoru bozucaksın o vidalar rolanti ayarı gibi duruyor.
    Bnde rölenti diye biliyordum emin olmak istedim.
    Çünkü enjeksiyonlu motor birçok şeyini otomatık yapıo hava ayarı iviri ziviri.
    Benim motorun 200kmde 12litre yakmasının sebebi hava filtresinin vidalarını takmayı unutmak oldu sanıırm
    Alıntı Repartitor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiğiniz tecrübeli bilgilerinizden dolayı çok teşekkürler ustalarım.
    şöyle bir takım var iş görürmü dersiniz
    http://urun.gittigidiyor.com/ARMODE-...QQidZZ34783352
    Bunu kullanan cbr125lı bir abi var yaşıda epeyce var 50 küsür.Çok memnundu gunluk kullanımda bile kullanıyordu montunu.

Kışın motora bincem diyorsan.Tulum kullanşlı oluyor ve kesinlikle bellik kullan bobreklerini bi üşütürsen bir ömür çekersin.

Eldiven için ne alırsan al ellere pek bişey yapamıyorsun kalın eldivende hassasiyeti düşürüyo problem oluyo.

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı sirwhy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafamdaki sorular ;
    1- bu motorun uzun yolda sorun cikartip cikartmayacagi (1000 km ve uzeri,bir kac gunluk)
    2- sport motor kullanmaim daha once ve motorun beni uzun yolda asiri yorucagindan korkuyorum.
    hava ve yag sogutmali diye geciyo ama, yinede deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum.
    saygilar
    kesinlikle 1000 km sonra bu motorun üzerinden seni sedyeyle alırlar emin olabilirsin. bütün ss motorlarda öne doğru eğilirsin. bu bel ağrısına sebep olur. bu tip motorlar uzun soluklu gezilerden ziyade kısa kullanımlar için üretilir. ayrıca 1000 km zevk işi olsa da motosikletle fazla macera bence. 300-400 neyse de, 1000 çok fazla. ha dinlene dinlene, sağını solunu kontrol ederek gidersen hiçbirşeycik olmaz evelallah. fakat bu durum senin kullanım şeklinle de ilgilidir. eğer redlinea sokarsan tenha bir köy yolunda motor elinde kalabilir. bir de içindeki durumla ilgili bilgimiz olmayan ikinci el bir motosiklet için şu kadr yol yapar diye garanti verilemez. isterse dünyanın en kaliteli ürünü olsun.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sirwhy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafamdaki sorular ;
    saygilar
    Al korkma! Ben 2 haftalıkken Geçen mayısta Ümraniye / Tekirdağ.Kumbağ gezisi yaptım artçı arkadaşla. 500km it geldi. Sonra Ağustosta ramazan ayında oruçlu olarak yola çıktım İstanbul / Zonguldak, 350 gidiş, 2 gün sonra 350 geliş birazda geziş 800km filan...

Yani sende bikaçgünde 1000km den bahsettiğine göre öyle olmasa bile özelliklede uzun yolda sorun yaşamayacağına eminim.

Ben 177km/saat hıza kadar çıktım otobanda zonguldaka giderkende gelirkende, ha bıraktı ha stop edecek ha zincir atacak ha krank kıracak ulen yolda kalacaz derken hedefime sorunsuz varınca "motor hakkını verdi" diyebildim.

Yorulma konusuna gelince, Ahmet Usta'nın dediği gibi, eğer 1000km inmeden gideceğim diyorsan daha neler derim. Zaten dpon yetmez, kimseninde böyle bir rekor kırma çabası içinde olacağını sanmıyorum zeten.

Sen geze geze memlekete gidip geleceksen çooooooooooooook rahat gidip gelirsin, varış noktanda da motoa bi öpücük kondurursun.

Tabi bendeki makina enjeksiyonlu ve devir kesici devreye giriyor, o yüzden son hızda olsa krank kırma sorunu ortaya çıkmıyor, lakin karbüratörlüsünü alırsan son hızın 160 tan fazla olmasın, daha yukarı çıkarsada olmasın, 150 ile gidersen onunda büyük bir hız olacağını farkedersin.

Zaten ortalama 145km yi görünce 5. vitese atıyorsun, ondan sonra zaten hava ve yol koşuluna bağlı olarak istesende biyerden yukarıya çıkmıyor, 145te 5. vitese tak 155 le git uygun yolda.

Alacağın motorun hayırlı, yolun açık olsun...

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Ya arkadaşlar herkesin saati doğru mu gösteriyor?Hep ayarlayıp kaydediyorum 2 saat ilerde gösteriyor genelde bir türlü tam ayarına girmedi şu meletin saati bunun bi taktiği var mı?Yoksa saattimde mi sıkıntı var aceba?

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar herkesin saati doğru mu gösteriyor?Hep ayarlayıp kaydediyorum 2 saat ilerde gösteriyor genelde bir türlü tam ayarına girmedi şu meletin saati bunun bi taktiği var mı?Yoksa saattimde mi sıkıntı var aceba?

Senim motor mt.net sitesine çok alışmış sanırım, bu alışkanlıktan dolayı 2 saat ileride gösteriyor olabilir

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senim motor mt.net sitesine çok alışmış sanırım, bu alışkanlıktan dolayı 2 saat ileride gösteriyor olabilir
    Bir benimkinde mi anormallik var yani Onu öğrenme çabasındayım yoksa kurcalicam kabloları

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir benimkinde mi anormallik var yani Onu öğrenme çabasındayım yoksa kurcalicam kabloları
    Göstergenin fiyatını öğren ona göre kurcala
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Göstergenin fiyatını öğren ona göre kurcala
    Eyüp Abi mali işler müdürü gibisin

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyüp Abi mali işler müdürü gibisin
    Hani bozulacağı tutarsa ona verilecek para ile çok kaliteli bir kol saati alınabiliyordur sanırım ..Hani motor sonra demesin al kendine bir kol saati

Ürküttüğün kurbağa tuttuğun balığa değsin ...

Bu arada zamanın varsa gel senin eksoz borusunu boyarız çıkar aradan. Birde çamurluğun hazır sayılır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:48 ----------

Bu arada eksozu cızırdayan (boruya elinizle sertçe vurun anlaşılır) varsa gelsin kolayca halledebiliyoruz. Birde boyandımı yeni gibi oluyor. (daha doğrusu eksoz değil eksoz borusu diyelim)
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Hani bozulacağı tutarsa ona verilecek para ile çok kaliteli bir kol saati alınabiliyordur sanırım ..Hani motor sonra demesin al kendine bir kol saati

Ürküttüğün kurbağa tuttuğun balığa değsin ...

Bu arada zamanın varsa gel senin eksoz borusunu boyarız çıkar aradan. Birde çamurluğun hazır sayılır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:48 ----------

Bu arada eksozu cızırdayan (boruya elinizle sertçe vurun anlaşılır) varsa gelsin kolayca halledebiliyoruz. Birde boyandımı yeni gibi oluyor.
    Bak iyi hatırlattın benım egzoz borusunu sokçektik.
    Öğleden sonra ordayım

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Mat siyah egzost boyası temin edebileceğimiz bi site varmı bildiğiniz...

Tşkler arkadaşlar buldum galba
    GT! ...

Motosikleti
    kymco süper 8
    varmı bu gün yarin buluşan tanışmak isterim motor alıcak birisi olarak işi bilenlerden fikir almak isterim

Motosikleti
    ST GT250R
    slm arkadaslar bu motoru almayı düşünüyorum görüşeriniz benim için önemli.... http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34681990/detay

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm ne zmandır deri mont alıcam dıyorum alamıyorum haftaya ıstanbula gıdecem su mont epeydir aklımda fıyat dıyer derı montlara bakarak cok uygun bırkac sıteye baktım fıyatlar yuksek kullananlar varmı robokop denen montu? Armode fulface montum var aslında ama pek kalıtelı bısey deyıl acıkcası o yuzden bunu dusunuyorum ...

http://www.hudsonderi.com/?urun-detay_182.html
    Hocam bu monttan bende de var. Aldım ancak Mart Nisan ayında indirimli olarak 250TL.den almıştım, motorumu da satıp yenisini alamayınca kışın kullanma fırsatım hiç olmadı. Ancak mont derisiyle olsun, korumalıklarıyla olsun 10 üzerinden 10 bir mont. Revit, Iclo, Alpline, gibi bir çok üst düzey markayla kafa kafaya kapışır hatta bir çok mont modeline ağır basar bu mont.
    Görünüm olarakta gerçekten çok şık ve insanın kendine özgüven kazandıran bir tipi var. Bazen dışarı çıkarken öylesine giysemmi diye aklımdan geçmiyor değil ama daha öle bişey yapmadım, motorumu almadan da yapmam sanırım
    Şuan sezon içi olduğu için fiyat biraz tuzlanmış ama emiN ol bu fiyatta bu motora hiç fazla değil!! Hudsonderi' nin tek kötü özelliği ödemede peşin fiyatına taksitlendirme yapıyor olması O yüzden bende alırken boş yere faiz ödememek adına tek çekim yapmıştım.
    Ayrıca Hudsonderi'nin müşteri hizmetleri olsun, müşteriyle ilgilenişleri ve sorunlara hızlı bir şekilde çözüm getirmeleri olsun kendileri için çok büyük bir artı! Gözü kapalı bu montu ben sana tavsiye ederim hocam..
    O daha önce sitede muhabbeti geçen Honda, Kawasaki Deri montlar falan vardı. Onalar zaten çakma 1! 2.si o montlar gerçek deri olamaz. Gerçek derinin neredeyse imalatı o fiyatlara denk gelir, yanılmıyorsam fiyatları 45-50$ falandı. 4-5 tane farklı deri montu olan birisi olarak o fiyata deri mont alınmayacağını iyi biliyorum.. (Ne Türkiye' de nede Yurtdışında)

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu monttan bende de var. Aldım ancak Mart Nisan ayında indirimli olarak 250TL.den almıştım, motorumu da satıp yenisini alamayınca kışın kullanma fırsatım hiç olmadı. Ancak mont derisiyle olsun, korumalıklarıyla olsun 10 üzerinden 10 bir mont. Revit, Iclo, Alpline, gibi bir çok üst düzey markayla kafa kafaya kapışır hatta bir çok mont modeline ağır basar bu mont.
    Görünüm olarakta gerçekten çok şık ve insanın kendine özgüven kazandıran bir tipi var. Bazen dışarı çıkarken öylesine giysemmi diye aklımdan geçmiyor değil ama daha öle bişey yapmadım, motorumu almadan da yapmam sanırım
    Şuan sezon içi olduğu için fiyat biraz tuzlanmış ama emiN ol bu fiyatta bu motora hiç fazla değil!! Hudsonderi' nin tek kötü özelliği ödemede peşin fiyatına taksitlendirme yapıyor olması O yüzden bende alırken boş yere faiz ödememek adına tek çekim yapmıştım.
    Ayrıca Hudsonderi'nin müşteri hizmetleri olsun, müşteriyle ilgilenişleri ve sorunlara hızlı bir şekilde çözüm getirmeleri olsun kendileri için çok büyük bir artı! Gözü kapalı bu montu ben sana tavsiye ederim hocam..
    O daha önce sitede muhabbeti geçen Honda, Kawasaki Deri montlar falan vardı. Onalar zaten çakma 1! 2.si o montlar gerçek deri olamaz. Gerçek derinin neredeyse imalatı o fiyatlara denk gelir, yanılmıyorsam fiyatları 45-50$ falandı. 4-5 tane farklı deri montu olan birisi olarak o fiyata deri mont alınmayacağını iyi biliyorum.. (Ne Türkiye' de nede Yurtdışında)

Yardım ıcın tskler usdat
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    sellam arkadaşlar 18.20 şubatta CNR dayım boat sohw var gelen arkadaşlar olursa tanışırız.

Motosikleti
    mondial 150 zat
    beyler bugün mondial servisindeydim ustama motoru satıyorum haberin olsun hyosung 250 r alıcam dedim.. suratı değişti alll alll aferim dedi döndü gitti abi noldu falan diye sordugumda o motorun parçası çok pahalı parça bulmas ıkıntın var, egzozu bile 1.500 lira, ona veregcein 7,, 8 bin tl ye honda al dedi.. bu konuşmadan sonra biraz düşündüm herkez bu motorun parçasını bi şekilde temin ediyor biz niye edemeyelim?? bakımı pahalıya patlayan motor beni sıkıntıya sokmaz ,, sürekli arıza yaratan sürekli parça bozan bi motor beni sıkıntıya sokar.. bana bakımını yaptıgımür sece arızalanmayak bi motor lazım.. sizce bu hyosung benim isteklerimi karşılarmı?

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardım ıcın tskler usdat
    ahmet kardeşim selamlar.öncelikle belirteyim ben deri giyim işindeyim.bu mont'un fiyatı şu an için bile çok makul.montu yakından görmedim resimlerden bişey diyemem ama kullanılan deriyi iyi bilirim.bu montta en az 40 desi deri gider.dana derisi 1 desi=3.5 $ dan 40x3.5=140$ eder. deri mont imalatı çok komplike bir iştir.mont bu hale gelene kadar bir kaç ustanın elinden geçer ki bunlarda parça başı ücret alırlar.şimdi montu kesen usta 10 tl ,diken usta (yani ben) 25 tl alıyoruz.bunun astarı çıtçıtı fermuarları telası vatkası falanı filanınada bir 10 tl desekki;10+25+10=45 tl işçilik çıkar.140 $ da kaba taslak 210 tl desek 210 +45=255 tl eder.yani bu fiyattan aşagıya bu mont imal edilemez.bir ara düşünmüştüm kendim yaparım diye valla üşendim fuarda bende bakıcam bi tane hoşuma giderse alırım.yanlız bu montun eksi yönlerinden bahsedeyim en az 3 kg çeker haberin olsun.birde saganak yagışlarda tek başına bu montu giyme mutlaka ince bir yagmurlugun olsun.çok yagmura maruz kalırsan havluyla suyunu kurutup oda sıcaklıgında askıya asıpda kurut sakın sobaya kalorifer petegine yaklaştırma.birde motoplus.com.tr de satılan sıvı su geçirmezlik özelligi veren bir sprey var.onuda mutlaka al botlarında eldivenlerinde de kullanabilirsin.suyun boncuk boncuk üstünden kayıp gittigini göreceksin.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 40 kullanıcı var. (0 üye ve 40 misafir)

Bu Konudaki Etiketler