Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazıları doğuştan yeteneklidir... yeteneksiz olanlar için 125 lik ile başlamak daha uygun...
    Ramço aga bu laf olmamış ama ya, kalbi kırılmasın kimsenin yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    bazıları doğuştan yeteneklidir... yeteneksiz olanlar için 125 lik ile başlamak daha uygun...
    bazı insanları yetenek bile kurtarmıyor ağzı kafasından büyük oluyor...

Alıntı hunter26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bu ara ciddi ciddi motor almak için araştırma yapıyorum. Daha önce motor kulanmadım , uzun yıllar bisiklete bindim denge ile ilgili sorun yaşayacağımı sanmıyorum.
    Başlangıç için GT250R uygun olurmu ? yanamaha ybr 125 daha iyi bir seçimmi olur?
    Vites olayının acemeliği ne kadar zamanda atlatılır? 20 yıldır otomobil kullanıyorum , motor ile alakası olmadığını biliyorum , en azından vites mantığını biliyorum.
    Vites v.s. olayına alışana kadar motoru devirirmiyim İlk başlarda nelere dikkat etmek gerekir , nasıl alanda pratik yapmak gerekir? Motor almaya karar verdiğimizde ekspertzi için kime gösterilir bu motor?
    Ben okadar korkulacak birşey olmadığını belirtmek istiyorum. Vitesli motorun üstüne hiç oturmamıştım daha önce ve bunu ilk aldığımda mecidiyeköyden çıkıp 2. köprü yolu ile dudulluya getirdim. Ama daha öncesinde 2 yıllık scooter tecrübem vardı. Ama oda bisikletten basit.

Yani motor almandaki amaca bağlı olarak GT250R alıp almayacağını kendin belirlemelisin.

Bak bu motoru bence 2 grup alıyor.

1. grup parasal durumu yeterince elverişli olmadığı halde imkanları zorlayaraktan HONDA SUZUKİ YAMAHA tipinde motora en ucuz yolla sahip olmak istyerek 2. el alanlar.

2. grup ise, hız korkusu olduğu için 250-300km yapan motor altımda olursa şeytan kandırır basarım diyerekten, hiç yoktan 600 lük tipinde olup hız sınırı olan hemde 2. el 600 lüğün fiyatına sıfır 600 lük görünümünde motor almak isteyenlerdir. Bence diyorum varsa eklemek isteyn eklesin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramço aga bu laf olmamış ama ya, kalbi kırılmasın kimsenin yani
    yok ağa kimseyi kırmak için demedim.. bazıları gerçekten doğuştan yetenekli... onlara diyecek lafım yok ama gerçekten pişerek gelişmek lazım.. yani 125 250 500 1000... ama cüsse boy ve kilo hesaba katılırsa o zaman 250 500 750 1000 sıralamasıda olur..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

yok ağa kimseyi kırmak için demedim.. bazıları gerçekten doğuştan yetenekli... onlara diyecek lafım yok ama gerçekten pişerek gelişmek lazım.. yani 125 250 500 1000... ama cüsse boy ve kilo hesaba katılırsa o zaman 250 500 750 1000 sıralamasıda olur..
    Tabi canım tecrübe herhalde şart. Bir anda 600 lük makinayada binilir, ama sonrasında nasıl gidilir bilinmez. Buda tavsiyelerle zaten anlaşılır...

Ben tekrar yazıyorum, bakın GT250R'yi alma amacımız belli, bunu neden aldığımız çok açık. Piyasada motor çokken neden GT250R tutukunluğu başladı milletimizde bu açık...

5bin tl civarında motora para verecek olan varsa motorun üstüne oturmamış dahi olsa bile GT250R alsın derim. 10bin tl civarında para bağlayabilecek adam var ise şayet bu motora dönüp bakmasın bile, bunu daha öncede yazdım, motor kötü diye değil, 600 lük HONDA varken ne gerek var, paran varsa 600 lük alacaksın ki bende olsa %100 öyle yapardım hemde tereddtüsüz...

Vakit ayırıp yazan arkadaşlara tşk, açıkcası biraz kafam karıştı. Bütçe ile ilgili sıkıntı yok , asıl sorun deneyimsizlik. Sanırım başlangıç için ybr 125'e yöneleceğim. Yada honda'nın 2 gunluk eğitimine katılıp öyle karar vereceğim. 280 TL ye 2 tam gün eğitim veriyorlar.

Vakit ayırıp yazan arkadaşlara tşk, açıkcası biraz kafam karıştı. Bütçe ile ilgili sıkıntı yok , asıl sorun deneyimsizlik. Sanırım başlangıç için ybr 125'e yöneleceğim. Yada honda'nın 2 gunluk eğitimine katılıp öyle karar vereceğim. 280 TL ye 2 tam gün eğitim veriyorlar.
    280i bana ver motor 2 gün sende dursun

280i bana ver motor 2 gün sende dursun
    Anlaştık hocam...

Motosikleti
    CBR 600F
    kesinlikle eğitim çok iyi olur.sadece motoru sürmeyi değil motor kullanmanın ana kurallarını doğru öğrenmiş olcaksın.bir ömür boyu kullancaksın.
    zaten eğitim almassan 2 katı masrafı bi şekilde çıkıyor.
    bide maddi kısıtlama yoksa kawa 250r a bak.hyo ya göre hafif,tutuşu iyi.zaten kawasaki kalitesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 ----------

arkadşlar birde sitden bi arkadş telime mesaj atmış.hyo 250 r bu paraya değermi.önerirmsn diye.geri dönemedim.kusura bakmasın
    topiklerde çoklu katılımla bu konular daha verimli sonuç verir diye düşünüyorm.

VEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE KM 9999

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE KM 9999

nice 9999 lara artık
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Arkadaşlar kısmet olursa havalarda iyi iken bu hafta içinde bir motor almak niyetindeyim. Aşağıda bir kaç ilan sırlalayacağım bunlardan hangisi daha mantıklı olur. Başlangıç motoru olacak daha önce motor kullanmadım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32020005/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28287744/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30874034/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33465816/detay

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    Alıntı MeKRoG adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Böyle bir hyosung varmı , varsa kaç model ?
    2009 üzeri moddeller enjeksiyonlu
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    arkadaslar gecen gun gece limli golunden assagi inerken zigananin virajli yollarinda bir mola veriyim dedim bide ne goruyim km 2222.2 hemen foto cektim aksam eve gelip pc ye attigimda fotoraflari ikinci soku yasadim saatte 5:55 mis daha boyle yakalayamam herhalde iki gosergede tamamen tesaduf eseri yakalanmistir kesinlikle takip etmiyordum km yi hos bir ani olmus oldu benim icin

smao - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR
    Alıntı KeoS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gecen gun gece limli golunden assagi inerken zigananin virajli yollarinda bir mola veriyim dedim bide ne goruyim km 2222.2 hemen foto cektim aksam eve gelip pc ye attigimda fotoraflari ikinci soku yasadim saatte 5:55 mis daha boyle yakalayamam herhalde iki gosergede tamamen tesaduf eseri yakalanmistir kesinlikle takip etmiyordum km yi hos bir ani olmus oldu benim icin

takip etsen heralde yakalayamazdın çok hoş olmuş .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    Arkadaşlarrrrrr!! duyun artık sesimi beyaz göstergeli hyosung varmı (St kanuni DEĞİL depoda hyosung yazan

Motosikleti
    HYO GT 250R
    Arkadaşlarrrrrr!! duyun artık sesimi beyaz göstergeli hyosung varmı (St kanuni DEĞİL depoda hyosung yazan
    o gösterge satılıyor.büyük ihtimal değiştirmiştir

Yani fazla bağırılacak bi durum deik be kardeş, git al kanuniden bi st göstergesi tak aynı olsun, yada st göstergeli kanuninin depoya hyosung yaz hyosung olsun. Koredeki2008 sonrası modellerde hem hyo yazıp hemde böyle göstergede olabilir. Ama tr de normalde yok...

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu topice ne zaman girsem alsam mı bitane GT diyorum

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    GT tam alınmalık motor al bi tane casillas çekinme evet arkadaşlar 5 günlük memleket maceram bitti ve maalesef motorumdan ayrılıp geldim istanbula
    Bi sorunla karsılastım ama. Son gün artık dedim gitmeden bi vedalaşayım motorumla deyip turlamaya çıktım. Bi saatten fazla üstünde kaldım.. Bi ara yunuslar vardı önümde onların peşine takılmış yavaş yavaş giderken aniden bizim şeritten gelip karşı şerite dönen kasksız apaçi motorcuları görünce aniden iyce yavaşlayıp peşine döndüler. Ben de o sırada frenledim ama dikkatsizliğime gelmiş devir tam düşmeden vitesi düşürmüşüm. Devir çok yükseldi işte motor bağırdı biraz ama hemen düzeldi. Eve gidip motoru depoya alırken farkettim ki motordan farklı bir tıkırtı geliyo gibi. Durduk yerde gaz falan verdim 7 bin devirlere kadar falan baktım alttan yağ akıtmış. Arkadaşlar neden olabilir bu. Kranktan korkuyorum umarım değildir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 43 kullanıcı var. (0 üye ve 43 misafir)

Bu Konudaki Etiketler