Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

soruma cvp verebilecek biri yokmu :(:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serkanşahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soruma cvp verebilecek biri yokmu :(:
    Kardeş cikleyi bilmiyorumda, rolanti ayarlayacaksan eğer, elciğin alt kısmından giden yerde ayar var bu 1, ayrıca hava kutusunun altında hem sağda hem solda vidalar var rolanti için buda 2...

Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elciğin alt kısmından giden yerde ayar var bu 1
    ilgin için teşekkkürler bilader yanlız bu birinci dediğinin yerini tam olarak anlayamadım rolantinin 1500 de olması gerek dimi ?

bu arada arkadaşlar motoru zorlayan bişey var :(havafiltresindeki rolantiyi ayarlayan sensör ( sıemens ) o yok ondanmıki acaba ,,gazı veriyorum ama zorlanıyor hissedıyorum yanii son iki gündür böyle neden acaba ya :( bi fikriniz varmı

Alıntı Serkanşahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgin için teşekkkürler bilader yanlız bu birinci dediğinin yerini tam olarak anlayamadım rolantinin 1500 de olması gerek dimi ?

bu arada arkadaşlar motoru zorlayan bişey var :(havafiltresindeki rolantiyi ayarlayan sensör ( sıemens ) o yok ondanmıki acaba ,,gazı veriyorum ama zorlanıyor hissedıyorum yanii son iki gündür böyle neden acaba ya :( bi fikriniz varmı
    Kardeş o siemens rolanti valfi bende de yok, senden neden yok.

Ayrıca elciğin altına devam eden gaz teli varya orda L şeklinde olan kısımda vidalı yer var lastikle kapalıdır onu sıyır ve rolantiyi elden ayarla...

Siemens parça ile birlikte hava filtresi kutusu komple sökük bende, motor ciğeri açılmış motor gibi gitmeye başladı...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben DENİZLİ' den 4000TL.ye 2007 Model ve üzeri (temiz 2006'da olabilir) Hyosung yada S&T Kanuni GT250 R arıyorum. Nakit ödeme yapabilirim. İlgilenen arkadaşlar varsa özelden mesaj atabilirler..

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar çıkma ve tam olarak işlevini yerine getiren ön fren kolu lazım bana var mı elinde olan?

Arkadaşlar GT250R için sağlam çıkma parçaların listelenebileceği bir konu açsak nasıl olur, bayaa kullanıcısı olan bir motorun adının geçti bir konu başlığı altındayız ve elinde illaki çıkma ve sağlam parçalar olanlar vardır, onları tek başlık altında ilan olarak koysak burda iyi olmazmı. Çünkü herkesin mutlaka ihtiyacı olanbirşeyler oluyor, üstteki arkadaşlar ve benim olduğu gibi...

merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacakti ben ilk 125lik ybr kullandım sonra 250 bi chopper kullanıyorum ve bundan artık race ye geciş yapmak istiyorum bunun icinde en iyi motor hyosung gibi geldi ama hyosung gt250r sıfır almak istiyorum bunun 2010 modeli türkiyede satışa başladımı yoksa 2008 2009 modelleri mi mevcut ve kullanan arkadaslardan tam bi performans yakıt tüketimi yedek parca fiyatları uygun mu bakim fiyatlarini aşa yukari ne kadar bana biraz bilgi verirse cok sevinirim ve chopper tarzi motordan raceye tarzina gectiğimde o motora cabuk alişabilirmiyim onuda bilmiyorum

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Banada arka disk lazım çıkma temiz elinde olan varsa...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 ----------

Alıntı orhansak35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacakti ben ilk 125lik ybr kullandım sonra 250 bi chopper kullanıyorum ve bundan artık race ye geciş yapmak istiyorum bunun icinde en iyi motor hyosung gibi geldi ama hyosung gt250r sıfır almak istiyorum bunun 2010 modeli türkiyede satışa başladımı yoksa 2008 2009 modelleri mi mevcut ve kullanan arkadaslardan tam bi performans yakıt tüketimi yedek parca fiyatları uygun mu bakim fiyatlarini aşa yukari ne kadar bana biraz bilgi verirse cok sevinirim ve chopper tarzi motordan raceye tarzina gectiğimde o motora cabuk alişabilirmiyim onuda bilmiyorum
    2010 modeller memleketimize giriş yapmadı henüz...

Fiyat performans olarak gayet başarılıdır (S&T 31hp'dir,tatmin edicidir)...

100km şehir içi 3,7-3,8 lt, şehir dışı 3,2-3,5 lt gazlamana göre değişir(Enjeksiyonlu S&T için geçerlidir)...

Yedek parça http://www.hyosungsource.com/parts/gt250r...

Motora alışma süren en fazla 1 haftanı alır bende roadstar250' den buna geçtim, bileklerine çok yüklenme...
    GT! ...

106GT arka diskine ne oldu hayırdır? Banada acil sağ ayna lazım ))

Kardeş o siemens rolanti valfi bende de yok, senden neden yok.

Ayrıca elciğin altına devam eden gaz teli varya orda L şeklinde olan kısımda vidalı yer var lastikle kapalıdır onu sıyır ve rolantiyi elden ayarla...

Siemens parça ile birlikte hava filtresi kutusu komple sökük bende, motor ciğeri açılmış motor gibi gitmeye başladı...
    sağol kardeşim çok yardımcı oldu teşekkür ederim
    bu çekişten düşme sebebide bujilerini değiştirmişti usta ondandır diye düşünüyorum .
    umarım ondandır :(
    1 inci viteste çok zorlanıyor 2 ye takınca biraz gevşiyor 3 te rahat

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özlemişiz bu sayfayı be!
    Moturu sattık uğramaz olduk amma hayırsız..
    Yeni hyocularda katılmış
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    106GT arka diskine ne oldu hayırdır? Banada acil sağ ayna lazım ))
    Sorma ya herşeye kıl olduğum için motorumda en ufak bi çizik olsun istemiyorum,arka disktede oyuklar vardı yüzeyi girintili çıkıntılı çopur çopur olmuş aşınmaktan bende tornaya verdim yüzeyinin pürüzünü alsın biraz diye, oda bi başlamış sıyırmaya disk kağıt gibi kalmış(1,5mm filan) artık işime yaramaz yani disk elden çıktı. Gerçi ikinci el temiz bulmakta zor,orjinal sipariş veririm büyük ihtimal önümüz kış nede olsa yaza kadar kaldırdım motoru askıya aldım...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33386092/detay Şu arkadaşa bi sorsana elinde vardır belki,ben arka disk sordum yok dedi...
    GT! ...

Sordum ona henüz cevap gelmedi. Arka disk biraz küçük bizde, ona başka bir motorunki uymazmı acaba?

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    merhaba arkadaslar ben Trabzondan osman 2010 st gt250r sahibiyim forumu ve ozellikle bu basligi motor sevdamin artik tutkuya donustugu zamanlardan bu yana duzenli olarak takip etmekteyim iste ben motorumdan birkac foto bundan sonra baslikta aktif olmaya calisacagim herkese iyi aksamlar

Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada arka disk lazım çıkma temiz elinde olan varsa...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 ----------

2010 modeller memleketimize giriş yapmadı henüz...

Fiyat performans olarak gayet başarılıdır (S&T 31hp'dir,tatmin edicidir)...

100km şehir içi 3,7-3,8 lt, şehir dışı 3,2-3,5 lt gazlamana göre değişir(Enjeksiyonlu S&T için geçerlidir)...

Yedek parça http://www.hyosungsource.com/parts/gt250r...

Motora alışma süren en fazla 1 haftanı alır bende roadstar250' den buna geçtim, bileklerine çok yüklenme...

hımm anladım kardesim bugun gittim bi arastirma yaptım 2010 model st kanuni olarak stoklarinda varmis 9,750 fiyati ruhsat ıvır zıvır hariç hyosung 2008 2009 modelleri 9,250 ruhsat ıvır zıvır hariç ama adam bana hyosung alacagına kawasaki ninja 250r al dedi 11,000 miş onun fiyati ama kawasakiye bindim o kadar hosuma gitmedi hyosung daha iyi gibime geldi çünkü kawasakinin modeli ne kadar düşük olsada parcalari o kadarda ucuz olmuyor normal bi bakimda kawasaki nerden baksanız 500 600 lira kesin yiyo hyoların 350 falan tutuyo ögrendiğime göre 2009 model hyo enjeksiyonlu mu acaba onu ögrenmem gerekio st kanuni 2010 model enjeksiyon devir kesicili falan ama st nedense tavsiye etmiyo hic kimse ilk bakima gelmeden bile ariza cıkartabilen bir makina diyorlar kafam iyice karıştı 3. motorum olacak ondan biraz özenli davranmak istiyorum birisi diyor hyosung al geçis motorudur birisi 10 bin ona vercene git kawasaki 250 al başka biriside 10 bin ona vercene git 12 13 bine saglam bi 600cc al ikinci el kafam baya karisti ama arastirmamida iyi yapıyorum hyosung gt 250 r 2008 2009 model kullanıcılardan biraz bilgi alırsam daha iyi olacak sorun cıkarttımı falan gibi bilgiler şimdiden teşekkür ederim...

Kardeş cebinden 10 bin tl lik bir para çıkışını göze aldı isen o paraya 2. el bitane 600 lük HONDA almanı şiddet ve hiddetle tavsiye hatta ısrar ederim.

Eğer hyo alırken param olsa ben kesinlikle HONDA alırdım, hyo kötü diye değil HONDA güzel diye HONDA alırdım.

Ben kredi çekip aldım, ödeyebileceğim kadarını çektim, HONDA için kredi çekemezdim ödeyemeyeceğim için. Ama cebimde 7000 filan nakitim olsa gerekirse 3000 de kredi çekip kesinlikle 600 lük HONDA yı gözm kapalı alırdım.

İlgililere duyurulur...

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı orhansak35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm anladım kardesim bugun gittim bi arastirma yaptım 2010 model st kanuni olarak stoklarinda varmis 9,750 fiyati ruhsat ıvır zıvır hariç hyosung 2008 2009 modelleri 9,250 ruhsat ıvır zıvır hariç ama adam bana hyosung alacagına kawasaki ninja 250r al dedi 11,000 miş onun fiyati ama kawasakiye bindim o kadar hosuma gitmedi hyosung daha iyi gibime geldi çünkü kawasakinin modeli ne kadar düşük olsada parcalari o kadarda ucuz olmuyor normal bi bakimda kawasaki nerden baksanız 500 600 lira kesin yiyo hyoların 350 falan tutuyo ögrendiğime göre 2009 model hyo enjeksiyonlu mu acaba onu ögrenmem gerekio st kanuni 2010 model enjeksiyon devir kesicili falan ama st nedense tavsiye etmiyo hic kimse ilk bakima gelmeden bile ariza cıkartabilen bir makina diyorlar kafam iyice karıştı 3. motorum olacak ondan biraz özenli davranmak istiyorum birisi diyor hyosung al geçis motorudur birisi 10 bin ona vercene git kawasaki 250 al başka biriside 10 bin ona vercene git 12 13 bine saglam bi 600cc al ikinci el kafam baya karisti ama arastirmamida iyi yapıyorum hyosung gt 250 r 2008 2009 model kullanıcılardan biraz bilgi alırsam daha iyi olacak sorun cıkarttımı falan gibi bilgiler şimdiden teşekkür ederim...
    orhan kardeşim kawa bunun yanında bisiklet gibi kalıyor zaten sende farketmişsin.kafana takılanlara cevap vermeye çalışayım.normal bir bakımda 350 tl gitmez , 1,500 litre yag en kaltesi 35 tl yag filtresi 10-15 tl servisine göre 2 buji 20 tl tabi buda servise göre bu normal bakım için işçilikle beraber 100 tl gibi bişey gider agır bakım desen bunlardan hariç hava filtresi degiştireceksin ortalama 15 bin kmde 65 tl, geriye kaldı fren balatası 3 ünü birden degiştireceksin 90 tl de ona gitse işte bütün bakım masrafı bukadar.2008 den itibaren hyosung olayı bitmiştir artık yeni adı S&T motor.ama ikiside aynı motordur.hyo lar karburatorlü s&t ler enjeksiyonludur.ikisini de kullandım performanslarında bir farklılık hissetmedim.ilk bakıma gelmeden arıza çıkartan s&t zaten efsane oldu dilden dile dolaşıyor belki koreye kadar gitmiştiro arkadaşı biliyoruz tanıyoruz.mahalledeki mobiletçi ustasına inanıp motor daha 50 kmde iken son hız testi yapmış otobanda.neymiş efendim bas ki motor sagır kalmasınmış.eger bir arıza verecekse şimdi versin nasıl olsa garantiden degiştireceklermiş.rodaj nedir bilmeyen insanlar motorun canını çıkarıp sonrada kanuni ye bok atıyorlar.benim motor 40 bin kmde varmı acaba bu forumda başka s&t bilmiyorum.şu ana kadar 2 çift lastik 2 kezde zincir degiştirdim.bana hiç sorun çıkarmadı masraf diyebilecegim bişeyde olmadı.ben gayet memnunum.kurye gibiyim işe gidip geliyorum hergün en az 60 -70 km yapıyorum.km de 120-130 tl gibi bir yakıt masrafı oluyor.öyle 12-13 bine saglam bir 600 cc alırsın diyenlere de hiç kulak asma tabii son sahibi olmak istiyorsan bilemem.son hızı merak ediyorsan hemen söyleyeyim benimki 10500 devirde en son 155 km/h görüyor.ben 80 kiloyum ve lastiklerim 160/60/17 -120/60/17 bende durum bu 170 gördüm diyen arkadaşlar var ama orjinal donanımla sanmıyorum.e bay dan ön dişli aldım 15 diş bunu takınca motor 170 km/h görüyor fakat fren mesafesi uzadı eskisi gib durduramıyorum motoru.bu yüzdende cumartesi günü bmw li bir hatunla kafa kafaya giriyorduk ki motoru yatırmak zorunda kaldım.neyseki full kıyafetli olmamdan dolayı ucuz yırttım.bir kaç ezik çizik var okadar.motordada 350 tl gibi bir hasar çıktı.ayna fren maneti ve ayaklık kırıldı sag sinyaller gitti tabi tiger egsozda pert oldu.orjinali duruyordu onu taktım.
    yani benim fikrimi soracak olursan 250cc motorların içinde en ideali budur derim.
    bu linkde fiyat gayet makul ve yetkili bayii.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-33368908/deta

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

[QUOTE=KeoS;2184945]merhaba arkadaslar ben Trabzondan osman 2010 st gt250r sahibiyim forumu ve ozellikle bu basligi motor sevdamin artik tutkuya donustugu zamanlardan bu yana duzenli olarak takip etmekteyim iste ben motorumdan birkac foto bundan sonra baslikta aktif olmaya calisacagim herkese iyi aksamlar

hayırlı ugurlu olsun keos kardeşim .yakışmış motor yanlız küçük bir tavsiyem olacak ucuz yollu bir motosiklet pantolonu ve birde eldiven ve çizme al kendine inan çok faydasını göreceksin
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Pek hatıralık bi foto değil ama 24 ekim sabahı işten çıkarken çekilmiş bi fotoda benden

Maksimum gördüğüm hız Zonguldak'tan İstanbul'a dönüşte 177km/saat'tir, tahmini km'de 20 kuruş yakmaktadır. 3 kere kaynak olup 4. yü yapmak istemediği için 1 aydır sağ aynasız gezmesi ile meşhurdur, saçma sapan bozulduğu ve sıfırının fiyatı 365tl olduğu için alınamayan o meşhur rolanti valfi "siemens" parçası olmadan daha iyi çalışması ilede ünlüdür

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çıkma ve tam olarak işlevini yerine getiren ön fren kolu lazım bana var mı elinde olan?
    selam kardeşim eger çok acelen yoksa .benimkide kırıldıgı için sipariş verdim yolda ama aynı gün e bay da dolaşırken renkli manetler gördüm ve sipariş verdim.ama gelmeleri en az 25 gün bulur.eger ozamana kadar bulamazsan uygun bişeyler yaparız. ayrıca elimde sol ayak basamak üçgeni, devriyaj maneti,arka sinyaller,ön sol sinyal,zincir korumalıgı,arka stop (duyu yok)birde 4 adet ledli micro sinyal var resiztör gerekli oldugundan vakit ayırıpda ugraşamadım normalden çok hızlı yanıp sönüyor.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler