Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yalowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek hocam. Ben bulamadım bu tarz tavsiye eden biri, bari size yardımcı olayım. Tabi fiyatı haliyle pahalı geliyor. Ama gırtlıktan itibaren komple set olarak satılan egzostların fiyatlarının 2000 lirayı bulduğu düşünüldüğünde, sadece egzostun 650'yi bulması gayet normal geliyor insana. Bakma benimde hiç planlarımda yoktu, hatta bunu satıp r1 düşünüyordum. Ama ufak bir kaza geçirdim. Ondan sonra kararım değişti. Bir süre daha Asumana'a (benim motorun adı ) binicem, belki daha sonra r1 r6 bakıcam.

Video konusunda dün çok yoğundum. Muhtemelen bugün de yoğun olacağım. Ama belki cumartesi günü çekebilirim.

kadango: Dedim ya ses patlıyor diye ? Tüm videolarda öyle neredeyse. Ben patlatmadan çekmeye çalışacağım ama çok zor.
    "Asuman" ismi bu isme sahip ve bunu gören kişiler tarafından yadırganabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar dün akşam pendik civarında sahil yolunda siyah bir hyo gördüm.. 150 km lerin üzerinde seyir haline idi.. bizden birimiydi.. peşinden gittim ama yetişemedim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Dostum peşinden ne ile gidiyordun? (merak ettim doblo ile mi?)
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum peşinden ne ile gidiyordun? (merak ettim doblo ile mi?)
    yooo dobloyu sadece aile için kullanırım.... hyo ile yapıştırdım ama yetişemedim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    merhaba arkadaşlar benim 0 km s&t kanunide şöyle bir sorun oldu yola çıktığımda arka fren neredeyse yoktu hemen servise kırdım direksiyonu ve usta söküp baktı arka balata yanmış dedi.
    bunun iki nedeni var ben ön freni sadece durmak için kullanıyorum hep arka fren takılıyorum o sebeple olmuş olabilir veya geçen hafta gürün gezisi yaparken gece 2:30 civarı yorgunluktan ayağım frende gidip yakmış olabilirim freni. ama bu kadar çabuk yanması benim garibime gitti. ve hala iç anadolu bölgesinde motora balans yapan birini bulamadık.

Motosikleti
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim 0 km s&t kanunide şöyle bir sorun oldu yola çıktığımda arka fren neredeyse yoktu hemen servise kırdım direksiyonu ve usta söküp baktı arka balata yanmış dedi.
    bunun iki nedeni var ben ön freni sadece durmak için kullanıyorum hep arka fren takılıyorum o sebeple olmuş olabilir veya geçen hafta gürün gezisi yaparken gece 2:30 civarı yorgunluktan ayağım frende gidip yakmış olabilirim freni. ama bu kadar çabuk yanması benim garibime gitti. ve hala iç anadolu bölgesinde motora balans yapan birini bulamadık.
    benzer olay benim motorun ilk sahibinde başına gelmişti.. ayak frene az basıyor oda balatayı bitiriyor.. dikkat etmek lazım....

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayağın Frene basılı kaldığı çin balatayı yakmışsın.
    Bu bir alışkanlık meselesi . Fren mekanizması HAreket enerjisini sürtünme yolu ile durdurur ve doğal olarak inanılmaz bir ISI enerjisi açığa çıkar. bu durumda o fren sisteminin nekadar ısınabileceğini sen düşün. Diğer taraftan hep arka fren kullanma huyundan vazgeç .

ARka fren ile ön freni her zaman senkronize halde kullan . %60 ön %40 arka dengesi en idealidir.

akadaşlar mrb ben hoysung 250 gt almak istiyorum ama bu motor hakkında hiç bir bilgi sahibi değilim sadece araştırmakla yetiniyorum 2 silindir olduğu için 4 silindir sesi ala bilirmiyim yada uzun yol 600 km mesafeyi rahatlıkla kat edebilecek kapasiteye sahipmi yakıt düzeyi ne boyutta v e 2 el motorlara ne kadar güvene bilirim bu bilgileri bana en doğru şekilde yanıtlar ve cvplarsanız çok mutlu olaurum HERKES ALLAHA EMANET

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı inanc_hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akadaşlar mrb ben hoysung 250 gt almak istiyorum ama bu motor hakkında hiç bir bilgi sahibi değilim sadece araştırmakla yetiniyorum 2 silindir olduğu için 4 silindir sesi ala bilirmiyim yada uzun yol 600 km mesafeyi rahatlıkla kat edebilecek kapasiteye sahipmi yakıt düzeyi ne boyutta v e 2 el motorlara ne kadar güvene bilirim bu bilgileri bana en doğru şekilde yanıtlar ve cvplarsanız çok mutlu olaurum HERKES ALLAHA EMANET
    kardeşim öncelikle hoşgeldin. ben de ikinci el aldım gayet de memnunum. şimdi satıyorum ama niye satıyosun deme enduro almayı düşünüyorum artık o yüzden. yoksa hiç bir problemle karşılaşmadım yani. daha iki hafta önce 525 km yol yaptım çok şükür tık demedi. o konuda bi sıkıntın olmasın.ama çift silindir v motor olduğu için üstüne bir de 250lik olduğu için 600lük sesi alamazsın. e o kadar da fark olur tabi artık. Sen de Allah'a emanet ol...
    KenPachiSama bunu beğendi.
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    düzgün kullanımlarda ve düzenli bakımlarda sorun yaşamazsın.. v motor ve 2 piston 4 silindirli sesi beklememelisin...

Motosikleti
    Varadero
    Kankam inanc_hyo'ya bu motoru ben yavsiye ettim ve motor aşkını ona bulaştırmış oldum. Aklındaki sorularıda burada bulabileceğini söyledim kendiside hemen yazdı. Cevap verenlere çok teşekkürler
    GT250r nin 100km kaç litre yaktığını merak ediyoruz. Bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞIM vermiş olduğun bilgi için inş allah nasip ederde ii güzel ve sorunsuz bir motor sahibi oluruz umarım sende istediğin motoru sorunsuz alırsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:07 ----------

aslan kardeşim eyw senin gibi dost kolay bulunmaz neyse
    sen onu boşverde senin motor 60 kuruş yakıyormuş km de bu çok eko ama bana bulaştırmış olduğun bu motor heyecenında sana hyo tavsiye ederim :D:D

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞIM vermiş olduğun bilgi için inş allah nasip ederde ii güzel ve sorunsuz bir motor sahibi oluruz umarım sende istediğin motoru sorunsuz alırsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:07 ----------

aslan kardeşim eyw senin gibi dost kolay bulunmaz neyse
    sen onu boşverde senin motor 60 kuruş yakıyormuş km de bu çok eko ama bana bulaştırmış olduğun bu motor heyecenında sana hyo tavsiye ederim :D:D
    kardeşim yakıt konusunda ben de tam bişey anlayamadım doğrusu. zannedersem bu alet şu meşhur 2. karbüratör olayına 5500 devirden sonra geçiyor. ama tam emin değilim eskiden 6500 olarak biliyordum. 6200 civarında 90km hıza ulaşıyor. eğer dediğim gibi 5500 de 2. karbüratör açılıyorsa ki bundan olsa gerek (ve uzun yolda 110 120 geldiğim için) 100 kmde ortalama 5 ile 5.2 arası birşey yaktı. gariptir ama benim izlerimlerime göre (ki doğru) şehir içinde daha az yakıyor. bunun da nedeni zaten ortada(yüksek vites düşük devir şehir içi ortlama 60 80 arası kullanım).
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    VELACİRAPTOR

Çok tşk ederim, yardımların için..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:09 ----------

Alıntı velaciraptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımın için tşk ederim..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    yakıt kullanıoma göre değişiyor... normal kullanımlarda 5.5 gibi....

Motosikleti
    Varadero
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şokdayım Sizce biraz fazla yakmıyor mu? cbf150'nin iki katı yakıyor maşallah

Motosikleti
    Kardeşim merhaba yakıt tüketimi hakkındaki yazışmalarını biraz okudum ve bende kendimce ufak bi yorum yapmak istiyorum..
    Ben şu anda motor araştırmasındayım, belki bir GT 250 R alabilirim.

100 km de 5.5 lt yakıyor ise o zaman her litre ile 18 km yol yapılabiliyor doğru değil mi? Bu bana çok fazla gibi geldi.. Çünkü 600 cc bir racing ile katedilen yol ile aynı bu..
    Biraz kafamı karıştırdı doğrusu. tabi ki düşük cc deki motorla yüksek devirde gidersen çok yakar.
    Daha düşük devirde kullanılsan daha az yakar tabi ki..

Bende öyle ufak bi yorum yapmak istedim, bi kusurum varsa affola..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Motosikleti
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şokdayım Sizce biraz fazla yakmıyor mu? cbf150'nin iki katı yakıyor maşallah
    arkadaşlar geçen hafta 3 motor şileye gittik.. toplam 175 km toplamda yol yaptık... depo yola çıkarken dolduruldu... geldimizde 45 lira benzin aldı.. ben 90 kiloyum.. arkamdadike 94 kilo.. zaman zaman limitler zorlandı ve ortalama 120 km ile gidildi....

bazı arkadaşlar çok az yaktığını idda ediyor ama benimkinin değerleri bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:46 ----------

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim merhaba yakıt tüketimi hakkındaki yazışmalarını biraz okudum ve bende kendimce ufak bi yorum yapmak istiyorum..
    Ben şu anda motor araştırmasındayım, belki bir GT 250 R alabilirim.

100 km de 5.5 lt yakıyor ise o zaman her litre ile 18 km yol yapılabiliyor doğru değil mi? Bu bana çok fazla gibi geldi.. Çünkü 600 cc bir racing ile katedilen yol ile aynı bu..
    Biraz kafamı karıştırdı doğrusu. tabi ki düşük cc deki motorla yüksek devirde gidersen çok yakar.
    Daha düşük devirde kullanılsan daha az yakar tabi ki..

Bende öyle ufak bi yorum yapmak istedim, bi kusurum varsa affola..
    bende 1000rr da vardı.. 1000rr uzun yolda kokluyor şehir içi doğan dan fazla yakıyordu...

Paylaşım için saol…

Motosikleti
    arkadaşlar geçen hafta 3 motor şileye gittik.. toplam 175 km toplamda yol yaptık... depo yola çıkarken dolduruldu... geldimizde 45 lira benzin aldı.. ben 90 kiloyum.. arkamdadike 94 kilo.. zaman zaman limitler zorlandı ve ortalama 120 km ile gidildi....

bazı arkadaşlar çok az yaktığını idda ediyor ama benimkinin değerleri bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:46 ----------

bende 1000rr da vardı.. 1000rr uzun yolda kokluyor şehir içi doğan dan fazla yakıyordu...
    Tşk ederim, bilgi için, ben hala kararsızım motor konusunda araştırmalarım devam edecek, belki bir GT alır siteye koyarım fotolarını..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler