Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzost sesiyle ilgili video alabilir miyiz?Merak ettim baya..

Olumsuz bahseden çok,birde iki silindir aletin sesi ne kadar değişecek ki;ses konusunu iddialı yazmışsın.Beklemedeyiz:D
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yalowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Smokehead taktırdıktan hemen sonraki görüntüsü. Ercan ustanın orda. Egzost borusunu ısıtıp biraz esnettikleri için egzost borusunda ufak bir iz var. Resimden hemen sonra sprey boya ile kapattık.

Motosikleti
    Alıntı yalowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Smokehead taktırdıktan hemen sonraki görüntüsü. Ercan ustanın orda. Egzost borusunu ısıtıp biraz esnettikleri için egzost borusunda ufak bir iz var. Resimden hemen sonra sprey boya ile kapattık.
    kartal köprüsün ordadır bu ercan usta... eğzostları hoşuma gidiyor fakat biraz bana göre pahalı geldi....
    7 yıldan beri tanırım kendisini... fakat o beni isimen değil şeklimle tanır..,
    bu egzost ta eminim 350 minimum para istemiş tir....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu arada teknik bir sorum olacak. Ortalama 3000-4000 devirde sabitleyip belli bir hızda ilerlerken sanki aşağıda pistonların sürtmesi gibi tuhaf bir ses geliyor. Ben motordan anlamam ama piston nedir bilirim. O yüzden örneği o şekilde verdim. Bir fikri olan var mı ?

Bir de 3000km'yi geçtim ve 3000km bakımını henüz yaptırmadım. Hava filtresini değiştirip, genel bir kontrol yaptırmayı planlıyorum. Hava filtresi konusunda da önerisi olan var mı ?

Ama daha önemli bir problemim var. Geçenlerde hafif bir kaza yaptım ve motor sola yattı. Grenajda çizikler, ayna ve sinyalin kırılması dışında ciddi bir problemim olmadı. Ancak ayaklığın sensörüyle alakalı bir problem var sanırım. Makina 2 gündür vitesteyken çalışmıyor. Marş basıyor ancak motor ateşlenmiyor. Boşa alırsam 1 saniye bile sürmeden ateşleyip motor çalışmaya başlıyor. Sensörden olsa vitesteyken hiç marş basmaması gerekir diye biliyorum. Çünkü daha önce öyleydi. Ancak şimdi vitesteyken (elim debriyajda hep) marş basıyor ancak motor ateşlenmiyor. Sizce neden olabilir ?

Aynı sorunun sebep olduğunu düşündüğüm bir durumda şu; motor belli bir hızın üzerine çıktığında (120-130km gibi) gazı kesip stop etmeye başlıyor. Neden yaptığını bilmiyorum. Ancak duruyorum ve boşa alıp tekrar çalıştırıyorum hiçbir problem yok. Anında ateşliyor. Acaba yüksek hızda titreşim arttığından, sensör ayaklığın açıldığını zannediyor olabilir mi ?

Bana bu stop etme ve ateşlememe olayı elektronik bir sensörle alakalı gibi geldi. Sizce neden olabilir ?

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Ayaklık sensöründe sorun vardır ben çıkardım rahat ettim...

Motosikleti
    yalova arkadaşım eğzost fiyatın nedir........

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalova arkadaşım eğzost fiyatın nedir........
    http://www.motosiklet.net/forum/2118234-post10907.html yazdım bu postta. 2-3 post önce.

Motosikleti
    kymco süper 8
    yalova birader videoyunu en kısa sürede bekliyoruz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Vallahi video çekip atarım ama sağda solda duyduğunuz smokehead videolardan daha farklı bir ses olacağını sanmıyorum. Çünkü ses kaydında basslı sesler patlama yapar. Bu da bol bol parazit ve patlama dolu bir çekim olur gibime geliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:50 ----------

Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayaklık sensöründe sorun vardır ben çıkardım rahat ettim...
    ergin sen sensörü komple mi çıkardın ? Yoksa kablosunu çıkartıp devredışı mı bıraktın ?

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Vallahi video çekip atarım ama sağda solda duyduğunuz smokehead videolardan daha farklı bir ses olacağını sanmıyorum. Çünkü ses kaydında basslı sesler patlama yapar. Bu da bol bol parazit ve patlama dolu bir çekim olur gibime geliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:50 ----------

ergin sen sensörü komple mi çıkardın ? Yoksa kablosunu çıkartıp devredışı mı bıraktın ?
    Ayaklığın hemen önündeki parçayı çıkardım kabloyu sökmedim şasiye bantladım...
    O parça çamurdan sudan tozdan çok etkileniyor havadan nem kapıyor sanki çok uğraştırdı beni hatta ilk uğraşmamda parçayı yenilemiştim sonra baktım olmuyor söktüm çıkardım...

Motosikleti
    eyvallah sağol.. ama bence çok para verilmiş .... tabi bu bana göre.. ama ses seni memnun ediyorsa no problem....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:08 ----------

ayaklık müşürü bir çok motor da problem yaratıyor... ben genelde arıza yapana kadar kullanıp arıza yaptığı zaman kablolarını söküp parçayı üzerinde bırakırım....

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    yalowa videoyu yana döne arıyorum ama yok.Beklemedeyiz..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah sağol.. ama bence çok para verilmiş .... tabi bu bana göre.. ama ses seni memnun ediyorsa no problem....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:08 ----------

ayaklık müşürü bir çok motor da problem yaratıyor... ben genelde arıza yapana kadar kullanıp arıza yaptığı zaman kablolarını söküp parçayı üzerinde bırakırım....
    Sesi beni fazlasıyla memnun etti. Yüksek devirde değil ama alçak devirde cidden hoş bir tınısı var. 1-2 motor sahibi arkadaşıma da dinlettim sesi. Hepsi sesi çok beğendi.

Vallahi olmadı ben de sökücem kablosunu. %90 ondan yapıyor çünkü stop etme muhabbetini.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:13 ----------

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalowa videoyu yana döne arıyorum ama yok.Beklemedeyiz..
    Başka smokehead egzost takan hyosungların videosu var youtube ve dailymotion'da. Ben henüz çekmedim videosunu. Bugün canon marka bir dijital makinayla çekicem inşallah.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    http://www.youtube.com/watch?v=Itic3b9cjmQ

Bu video'yu gördüm de sanki pek kaliteli bir çekim değilmiş gibi geldi bana.

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Yalowa kardeş. Bilgiler için çok teşekkürler. Üşenmeden, uzun , uzun bize bilgi vermek için emek sarft edip yazmışsın. Çok sağol öncelikle. Evet, verdiğin bilgiler tatmin edici. Bende düşünüyorum. Sadece fiyat bana pahalı geldi. Belki normal bir fiyattır , ama şu an için sıkıntılı benim için. İnşallah o taraflara gelirim, görüşürüz. İstanul' dan varmı yalovaya gezme planı yapan?
    Selamlar
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalowa kardeş. Bilgiler için çok teşekkürler. Üşenmeden, uzun , uzun bize bilgi vermek için emek sarft edip yazmışsın. Çok sağol öncelikle. Evet, verdiğin bilgiler tatmin edici. Bende düşünüyorum. Sadece fiyat bana pahalı geldi. Belki normal bir fiyattır , ama şu an için sıkıntılı benim için. İnşallah o taraflara gelirim, görüşürüz. İstanul' dan varmı yalovaya gezme planı yapan?
    Selamlar
    Ne demek hocam. Ben bulamadım bu tarz tavsiye eden biri, bari size yardımcı olayım. Tabi fiyatı haliyle pahalı geliyor. Ama gırtlıktan itibaren komple set olarak satılan egzostların fiyatlarının 2000 lirayı bulduğu düşünüldüğünde, sadece egzostun 650'yi bulması gayet normal geliyor insana. Bakma benimde hiç planlarımda yoktu, hatta bunu satıp r1 düşünüyordum. Ama ufak bir kaza geçirdim. Ondan sonra kararım değişti. Bir süre daha Asumana'a (benim motorun adı ) binicem, belki daha sonra r1 r6 bakıcam.

Video konusunda dün çok yoğundum. Muhtemelen bugün de yoğun olacağım. Ama belki cumartesi günü çekebilirim.

kadango: Dedim ya ses patlıyor diye ? Tüm videolarda öyle neredeyse. Ben patlatmadan çekmeye çalışacağım ama çok zor.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Arkadaşlar merhaba bi sorum olacaktı, GT 250 R 'ın sele yüksekliği nedir acaba ? Yantılarsanız sevinirim.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bi sorum olacaktı, GT 250 R 'ın sele yüksekliği nedir acaba ? Yantılarsanız sevinirim.

http://img42.imageshack.us/img42/635...ensions1po.jpg

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    hyosung almayı düşünüyorum siz hyosung kullanıcıları olarak tavsiye edermisiniz 2 kişi binilecek fiyatlara bakınca honda daha pahalı bu arda hyosungun parçaları kolay bulunuyormu

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı erdem22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung almayı düşünüyorum siz hyosung kullanıcıları olarak tavsiye edermisiniz 2 kişi binilecek fiyatlara bakınca honda daha pahalı bu arda hyosungun parçaları kolay bulunuyormu
    hyosung kullanıpta menmun olmayan pek duymadım.varsada türkiyenin en şanssız insanıdır heralde,yada motosikleti kulanmayı bilmiyodur.
    kardeş bende senin gibi racer 200 le başlmıştım.kendi katogorisnde iyi motor.
    3 ay boyunca 2 motorum vardı.zorunlu kalmadıkca racer a binmek istemedim hiç.aralarında o kadar fark varki saymakla bitmez.bu 2 motor karşılaştırlmaz ama ikisinde kulanan biri olarak sana az çok alcan motorun keyfini güvenini aktarmaya çalıştım.
    racer kadar kaza yapmassın,daha güvenli.ama düşersende hem sağlığna hem kesene masraflı olur.rutin bakımını yaptır.temiz kullan, keyifle bin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 31 kullanıcı var. (0 üye ve 31 misafir)

Bu Konudaki Etiketler