Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    Arkadaşlar hazır bu yedek parca muhabbetıne gırmısken;
    Benim arka fren pompası degısecek sorun var fren tutmuyor Kaça buluruz?
    Çıkma bulabılırmıyız Nedir Ne değildir diye bi sorym dedim=)
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şu manetler orjinal diyorlar ama senin aldığın bunlar mı? sorun olur mu olmaz mı bilgisi olan varmı? challenger hocam sen temassızlık yapıyor demişsin ama başka nerden temin edebiliriz bunları? acaba takarken bir ayar filan mı yanlış yapıldı neden fren lambası yanmıyor anlamadım?

http://www.sahibinden.com/hyosung_ve...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/hyosung_ve...XQQdisplayitem

Teşekkürler
    shorin zaten sadece vidayı sıkıp yerine oturtuyosun.fren lambasını yakan daire şeklinde biyer var oraya temas etmiyor sadece lambayı yakmıyor.ama frenler süper tutuyor o ayrı.5 kez söküp taktım yine aynı hata oldu.yoksa yolda bastınmı duruyor sıkıntı yok yani.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hazır bu yedek parca muhabbetıne gırmısken;
    Benim arka fren pompası degısecek sorun var fren tutmuyor Kaça buluruz?
    Çıkma bulabılırmıyız Nedir Ne değildir diye bi sorym dedim=)
    ozan fren işi bu sakata gelme sıfırdan şaşma (=
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hararet mi? Ben 2008 yılında İzmitten istanbula gidip 29 ekim kortajine katılmıştım.. kortej için beşiktaşa geçilip bayağı bi yol yapmıştık çok kalabalıktı ve ağır aağır gittik..Kortej sıraasında hararet yapan motorlar oldu, hyosunglar bu konuda çok iyi kesinlikle hararet yapmaz diyebilirim..
    Bu arada hyosung hava soğutmalıdır.
    hava soğutmalı ise yağ radyatörünü niye koymuşlar acep???? haaa dersenki yolda giderken havayla soğuyor ona eyvallah derim

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Orjinal fren manetini nerden bulacağım Kuralkanın sitesine girdim ama yedek parça kısmında göremedim hayret bişi ya illa aratcaklar çile çektirecekler adama :(

kuralkanın sitesinde kumanda panellerinin içinde varmış şimdi gördüm...
    hoca yanlış hatırlamıyosam sen motoru sıfır almıştın fren manetini napcaksın
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Ne yaman çelişkidir yağ soğutmalı mı yoksa hava soğutmalı mı herkes farklı diyor bende yağ soğutmalı diye biliyorum... Bu konuda bende kataloğu açıp baktım... Aşağıya ekledim. Şimdi buradan şu sonuca varıyorum (doğru yada yanlış bilemiyorum) aslında temelde yağ soğutmalı ama yağı havayla soğutuyor yoksa ayrıca bir sıvının dolaştığı bir bölge göremedim radyatör vs gibi... sadece yağın hava kanatçıklarının arasına giren hava ile soğutulduğunu düşünüyorum.

Motor Tipi DOHC, 8 Sübap Hava&Yağ Soğutma 75° V-Twin

Bide ilginç bir tespit hyosunglar hararet yapmaz diye bir koşul yok arkadaşlar herzaman her an hararet yapabilir. Sonuçta motor çalıştığı sürece ısınacak eğer yeterli soğutma performansı olmazsa bal gibi yapar. Tahminim yarım saat olduğunuz yerde motoru çalıştırırsanız hararet yapacağını göreceksiniz.

Nitekim bu yüzden olduğunu düşündüğüm bir ibareye rastladım kataloğda motoru sabit bir yerde eğer yolculuğa çıkmayacaksanız belli bir süreden (tam hatırlayamadım ama 3-5 dakika diye hatırlıyorum) fazla çalıştırılmayınız. Bunun sebebinede eksozun sararması ve hararet gibi konular olduğunu düşünüyorum.

Aslında bizlere bu tür detaylı bilgiler lazım hepimiz motor kullanıyoruz ama bilinçli ve doğru kullanmak lazım. Mesela ben yukardaki durumu bilmiyordum motoru kışın 15-20 dk çalıştırıp aküyü tazelerim diyordum ama yanlışmış bu konuda 2-3 ustayla konuştum teyit ettiler.

Bu tür bilmediğimiz konular yada bildiğimiz bile olsa bizim bilmediğimiz konular olabilir paylaşırsanız sevinirim. Mesela lastik havaları mesela ayak koyma bölgesinin konumu, kullandığınız yağ, zincir yağı, zincir temizleme spreyi vs... tümü aslında çok değerli bilgiler ama hepimizin eksik olduğpu bir nokta mutlaka olacaktır.

Bu arada fren maneti için servisle görüşeceğim haklısınız... orjinal taktırmak en mantıklısı...
    eklediğin iki manet te yan sanayi dostum.resmin köşesine hyosung logo sunu koymuş orjinal görünsün diye.sen orjinal al derim ben.

Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoca yanlış hatırlamıyosam sen motoru sıfır almıştın fren manetini napcaksın
    kapıdan gecırırken sağ manet topuzunu kırmıs

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Sırf topuz yok diye değiştirmek mantıklı mı sizede sorayım aslında görünüş pek hoş değil ama bütün parmaklarım sığıyor sadece topuzun olmadığını düşünün aslında bu topuzun işlevi görevi nedir merak ettim varmı bilen nedir topuzun görevi?

Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapıdan gecırırken sağ manet topuzunu kırmıs
    Sex Speed Money...

Motosikleti
    honda pcx 125
    Sırf topuz yok diye değiştirmek mantıklı mı sizede sorayım aslında görünüş pek hoş değil ama bütün parmaklarım sığıyor sadece topuzun olmadığını düşünün aslında bu topuzun işlevi görevi nedir merak ettim varmı bilen nedir topuzun görevi?
    bi görevi oldugunu sanmıyorum, tahmınımce goruntu olsun dıye yapılan bırseydır
    cbr 125ım varken benımde yana dusmesı sonucu kırılmıstı satana kadar ole surmustum

Herkeze Meraba Diye Basliyim.16 yasdımdayım cbr 125 almayı dusunuyodum ama gt250 r almaya karar verdım temiz bi gt250 r almayı dusunuyorum alınca bınıceksın 5000TL nakıtım var nasıl bı para gt250 ıcın sızden fıkır almayı dusunuyorum tesekkürler.

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan fren işi bu sakata gelme sıfırdan şaşma (=
    Hacı anlamadım gitti motomertı bılırsın cekmecedeydı gurpınara gecti..
    Oraya sordum 100tl orjınal parca getırır takarım dedi..

Kuralkanda 180tl bu parca=)

bunlar nasıl 100tlye takıyor anlamadım ya temızlıycekler içini Tamir edicekler benim pompayı yada cıkma parca takıcaklar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:56 ----------

Alıntı MuRoO-CBr-rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Meraba Diye Basliyim.16 yasdımdayım cbr 125 almayı dusunuyodum ama gt250 r almaya karar verdım temiz bi gt250 r almayı dusunuyorum alınca bınıceksın 5000TL nakıtım var nasıl bı para gt250 ıcın sızden fıkır almayı dusunuyorum tesekkürler.
    Kardeşim hosgeldın aramıza..
    UmaRım dilediğin hyoyu alır kalıcı olursun sıtede..

2007-2008 model 5.500-6.000tl arası cok temız motorlar bulabılırsın
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Bir önemi yok bence o topuzun. benim de debriyaj manetinin topuzu kırık ama öyle kullanıyorum... sadece görüntü açısından problem oluyor. tabi şu an görüntü için o kadar parayı da veremem.. hayati bir ihtiyaç değil bence.
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Kardeşim hosgeldın aramıza..
    UmaRım dilediğin hyoyu alır kalıcı olursun sıtede..

2007-2008 model 5.500-6.000tl arası cok temız motorlar bulabılırsın[/QUOTE]

Hb hızlı cevaplamıssın tessekkürler,zamanım oldukca forumla ılgılenıcem bastan sona kadar roman gıbı okuyorum suan topıclerınızı =)

Motosikleti
    S&T GT 250R
    peki bu maneti ben mi sipariş ediyorum yoksa servise soylesem onlar getirir mi? Çünkü 10 Tlde kargo masrafı oluyor eğer ben sipariş edersem gerçi serviste aynı yogurdu yiyecek
    Sex Speed Money...

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    servisteki ustalara bağlı bir durum... daha da kötü olabilir
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Bu kuralkan ile pazarlık etme şansımızda yok adamlar gelsin paracıklar diyorlar resmen...
    Sex Speed Money...

Motosikleti
    honda pcx 125
    peki bu maneti ben mi sipariş ediyorum yoksa servise soylesem onlar getirir mi? Çünkü 10 Tlde kargo masrafı oluyor eğer ben sipariş edersem gerçi serviste aynı yogurdu yiyecek
    sen oyle kullanmaya devam et (=
    manetın topuzu durmuyormu yapıstırmayı denemedınmı ?

Arkadaslar Selam herkese.gt250 r alıcam ankara içi tanıdıklarnız varsa bana yonlendırırsenız cok sevınırım 6000-5000 tl arası nakit vericem motora gelıınce kazasız km 10000 gecmesın en az 2007 model smdıde tessekkürler sizi takıp etmekteyım msn bırakıyım bide boksor94@hotmail.com

korucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 COMET
    Arkadaşlar ben GT 250 Comet kullanıcıylm.Uzun süredir topiği takip ediyorum. Fren maneti konusunda size yardımcı olayım,Orjinali 40 Tl civarı.Onun yerine Mondial 125 KT ninkini kullanın.Hem ucuz hemde orjinali gibi sorunsuz çalışır.
    Alt sehpa konusunda da yardımcı olabilirim.Motorumun Fotoları Hyosung GY 250 topiğinde mevcut .Bakabilirsiniz.
    HAVRAN MOTOR DOSTLARI BAŞKANI

Motosikleti
    GT250R
    Bu kuralkan ile pazarlık etme şansımızda yok adamlar gelsin paracıklar diyorlar resmen...
    HFC den bi eleman almıştı komple fren maneti ondan 1 hafta sonra bir başkası sirkeciden almıştı, bayaa dalga konusu olmuştu hatırlamıyorum şuan ama biri 70e biri 9liraya almıştı maneti:D bence hiç kasma kimse farketmez seninde gözün alışır bırak kalsın öyle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:46 ----------

Ozan, Mehmet inde arka fren sisteminde sorun vardı o cevaplar herhalde kaça yaptırdı hatırlamıyorum tam 200falan diyordu sanki
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler