Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar temiz 2.el bir 250 R ı hangi fiyat aralığında bulabilirim ?
    5000-9000
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam Ben nexusumu sattım, sizden biraz fikir alayım dedim. Vitesli motora geçiş aşamasındayım. Kafamdaki modellerden biri de GT250R. Amacım 1-2 sene bununla oyalanmak ve sonra daha büyük cc bir Naked'a geçiş yapmak. Aslında direk olarak 2004 ve sonrası Fazer almak istiyorum ama aletin seriliği beni korkutuyor. İki tekerde 30.000km den fazla tecrübem olsa da bu tecrübeyi sürekli olarak otomatik makinelerde yaptım. Vitesli de kullandım ama yine de kendimi eksik hissediyorum bu konuda.

Neyse gelelim konumuza Videolarda gördüğüm kadarıyla GT250R gayet seri sanki? Kafamda hep acaba nexusun seriliğini gücünü arar mıyım şüphesi var. Hiç kullanmadığım için canlandıramıyorum kafamda. En çok merak ettiğim konu ise tercih yaparken enjeksiyonlu S&T mi yoksa karbüratörlü Hyosung' mu tercih etmeliyim? Aslında yeni teknoloji olması ve daha ekonomik olması açısından S&T düşünüyorum. Bir de bu makinelerin krank kırma gibi bir kronik sorunu olduğunu biliyorum, eski hyo larda yani. O da redline da çok zorlanırsa sanırım.. Yenilerde devir kesici varmış çünkü. Bunun dışında ciddi sorun yaşayan var mı?

Uzun lafın kısası, ben beni yolda bırakmayacak bir makine istiyorum. Yeri geliyor haftasonu çıkıyorum, 1000km. yol yapıp dönüyorum çünkü. GT250R'a bu konuda güvenebilir miyim? He bir de unutmadan, konfor nasıl? Kaç km sonra tutulmaya başlar sırtım belim? Ya da tutulur mu ki?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler...
    Öncelikle scooterdan spor bir motora geçeceğin için rahatlık olarak tam zıt bir motora geçiceksin.Daha sonra da fazere geçeceğin söylüyosun.Fazer çok rahat oturuş pozisyonu olan bir motordur.Ancak arada gt250r kullanmak çok zıtlık oluşturacak.Eğilerek motor kullanmak herkese göre değil.Bu motor genelde ilerde 600rr gibi spor motora geçmek isteyenlerin alışma motorudur.Spor motor kullanıcısı olmak istemeyen biri için hiç de tavsiye edilecek bir motor değil.

Ayrıca sorunsuz bir motora binmek istiyorum diyosun.Ancak gt250r japon malı olmayan bir motor.Yukarıda da bir arkadaşın belirttiği gibi %50 oranında bir güvenilirliği var.Sorunsuz kullanıp memnun olanların yanısıra arızalarla boğuşan pek çok insan da var.Sorunsuz motor isteyen biri için baya riskli bir durum.Fazere geçmeden önce vitesli motora alışmak için 250'lik kullanmayı istemen çok güzel bir düşünce.Bence japondan şaşma.Üstelik spor motor kullanmayı düşünen biri değilsin.En iyisi 4.500 TL gibi bir fiyata 2006-2007 model temiz bi tane cbf250 alıp bir sene kullan.Sonra fazere geçersin.Ancak sakın direk fazer alayım deme.Kesinlikle daha düşük cc ile vitesliye 1 sene alışmanı tavsiye ederim.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Hepinize slmlar..Uzun zamandır aklımda olan bir motor hyosunglar..ve cok sık forumunuzu da takip ediyorum..Kısmetse ekim gibi bir 250 r almak niyetindeyim fakat elimdeki para 5000 tl ile sınırli..bir cok siteden satilik ilanlarina bakiyorum ama cok fazla bir bilgim olmadığı için sizlere danışmayı uygun buldum..bu fiyata bulacağım 250r da nelere dikkat etmeliyim,nelerine bakmaliyim,motorun sorunsuz oldugunu nasıl anlayabilirim..biraz daha gucum olsa cakalaz arkadasimizin motoruna talip olurdum ama işte yetmiyor şimdilik..(sahibinden.de favorilerime de ekli ayrıca) lafı uzatmadan bitireyim..
    Nelere dikkat etmeliyim bu motoru alırken?5000 tl ye temiz bir motor bulma şansim vardir diye dusunuyorum..yardımlarınız da esirgemeyin beni de gtr sahibi yapalım hep birlikte.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bu cakalaz motoru ne zaman aldıki satıyor anlamadım simdi ?
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cakalaz motoru ne zaman aldıki satıyor anlamadım simdi ?

Erman sahibinden.de ilanı var..ama su an satmaktan vazgeçti diyor.. muhtemelen benim bu yazımdan sonra kaldırmıstır ilanı

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    İzmir'e işe geldim... Motor Yatmasın diye ilan vermiştim 4-5 günlüğüne.. Şu an geldim; ve artık satmaya gerek kalmadı Bu yüzden ilanı kaldırdım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'e işe geldim... Motor Yatmasın diye ilan vermiştim 4-5 günlüğüne.. Şu an geldim; ve artık satmaya gerek kalmadı Bu yüzden ilanı kaldırdım

himm..kaçırdık yani senin motoru..tühh o kadar da arayıp pazarlık yapacaktım neyse artık başka hyolara bakıcaz

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

benim hyoyu vereyim

Arkadaşlar temiz 2.el bir 250 R ı hangi fiyat aralığında bulabilirim ?
    sana benim hyoyu vereyım kardeş hemde 2006 model 9400 km 5000 den aşağı fiyata verrim

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    msn e ekledim bi konusalim

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Beyler bu motora karar verdim sanırım. Çin malı değil duyduğuma göre ve sorun çıkarma ihtimali çin mallarına göre kat kat daha az haklımıyım ?

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş sayfaları okursana aradığın herşeyi bulursun..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Beyler bu motora karar verdim sanırım. Çin malı değil duyduğuma göre ve sorun çıkarma ihtimali çin mallarına göre kat kat daha az haklımıyım ?
    Çin malı değil; Kore Malı arkadasım! Öyle sorun cıkartan bir motor da değil; Sonucta büyük motor bu ! Bin Gez
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

nota81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F (Çalındı)
    Arkadaşlar bir sorum olucak size, benim motorun boş vites ışığı tüm viteslerde yanmaya devam ediyor. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir...
    Kontrolsüz Güç, Güç Değildir...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nota81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olucak size, benim motorun boş vites ışığı tüm viteslerde yanmaya devam ediyor. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir...
    sana servis yolu gözükmüş diyo...kurcalama daha çok arıza çıkartırsın...soket felan çıkmıştır belki...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Arkadaşlar,geçen aksam da soyledıgım uzere eylul-ekim gibi bir 250r almak niyetinde oldugumu paylaşmıstım sizlerle..İst.da kırmızı bir 250r buldum ve fiyatı biraz kafamı karıştırdı..link i veriyorum sizlerde bir bakıp bana fikirlerinizi soylerseniz cok sevinirim..Belki bu arkadşta buradadır yada tanıyan birleri vardir..yardimlariniza ıhtıyacım olacak bu konuda.

http://www.sahibinden.com/2006_mod_2...XQQdisplayitem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı nota81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şanzıman kapağının hemen altında bir yerde boş vites switch'i vardır. o bozulmuştur. servise uğra tamir eder ya da yenisiyle değişirler sorun çözülür. basit bir sorun bu, kafaya takmaya bile değmez...

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya ben elcik takayım dedim dün, solu rahat taktım ama sağ tarafta gaz telini tutan plastik içliği sökemedim elcikten. varmı daha önce elcik değiştiren?
    ben o elcikleri makinaya yakıştıramadım + onlar çin motorları için yapılmış olan elcikler uymayabilir..daha kalitelisini almalısın hem yakışması hem uyması açısından
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o elcikleri makinaya yakıştıramadım + onlar çin motorları için yapılmış olan elcikler uymayabilir..daha kalitelisini almalısın hem yakışması hem uyması açısından
    çıkarttım zaten harbiden sırıttı motorda

Görkem, şu sizin ordaki motographics tank gidon depo pad setini kaça bırakır? birde senin motordaki gibi grenaj kenarlarına dizlik çizmesin diye ek istiyorum.(esenlerde var bir tane motographics, 3lü sete 90 lira diyo yuh!) Hepsi carbon fiber desenli olan modelden olacak. ne dersin kaça patlar? birde bulamadım eski sayfalarda şu dükkanın adresini verirmisin?
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    dostlar bir sorum olucak motosiklet bakım km'si gelmeden bakıma sokmak gerekirmi en son yapılan bakım tarihi 20/08/2008, motor 3300 de yani 4000 bakımına daha var ve ben cok fazla kullanmadığımdan 40..kmye gelmem zaman alıcak ondan önce yağ filitre bujı değişmem gerekirmi ?
    geÇTi gEçİYoR haYaT deDiğİN...:silent:

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,geçen aksam da soyledıgım uzere eylul-ekim gibi bir 250r almak niyetinde oldugumu paylaşmıstım sizlerle..İst.da kırmızı bir 250r buldum ve fiyatı biraz kafamı karıştırdı..link i veriyorum sizlerde bir bakıp bana fikirlerinizi soylerseniz cok sevinirim..Belki bu arkadşta buradadır yada tanıyan birleri vardir..yardimlariniza ıhtıyacım olacak bu konuda.

http://www.sahibinden.com/2006_mod_2...XQQdisplayitem

Sanki, yeni boya yapılmış gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)

Bu Konudaki Etiketler