Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun güle güle kullan...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar motoru teslim aldım biraz kullandım çok keyifli ilk defa motora bindim ama hiç zorluk çekmedim. şimdi tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum motor 1100 kmde ve henüz 1000 km bakımı ve ayarları yapılmadı nelere dikkat etmem lazım tekrardan herkese teşekkürler...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konunun yabancısı olduğumdan, ama artık mecburen pek te yabancı kalamayacağımdan uğradım buraya
    Kısaca anlatmak gerekirse, çoğunuzun bildiği üzere Comet aldım hafta başında. Aldığımda depoda ne kadar benzin vardı bilemiyorum ama Empty (E)'de idi ibre.. Benzinliğe gittim ve 39 TL'ye depoyu doldurdum. Kilometreyi sıfırlamak takriben 10 Km sonra aklıma geldi. 260 Km yaptım, + 10 Km ilave edersen 270. Evet kabul ediyorum motoru agresif kullandım, Bursa'dan Yalova 60 Km ve işe gidip gelirken de gidiş dönüş 25 Km, genelde şehir dışında kullandım. Ve yine kabul ediyorum 140-150 Km/h hızlara ulaştım genelde.
    Bugün benzin dibe gelmişti, ama 20 Liralık benzin aldığımda yine dolu gösteriyordu.. Kısaca anlatıcam dedim ama sanırım uzadı
    1- Bir depo benzinle 260 Km yol bu motor ve bu kullanım ile az mıdır? (Km'de 0.15 Kuruş'a denk geliyor.)
    2- 40'liralık benzinle depo dolmasına rağmen, 260 Km yol yapıp, benzin göstergesi boş gösterip, 20 TL'Lik benzin alınca dolu göstermesi normal midir?
    3- Benzin gösterge müşürünü sarımsaklayıpta mı saklamalıyım, sarımsaklamayarak mı saklamalıyım yoksa?
    4- Hepsi bu kadar

Alıntı seryal07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru teslim aldım biraz kullandım çok keyifli ilk defa motora bindim ama hiç zorluk çekmedim. şimdi tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum motor 1100 kmde ve henüz 1000 km bakımı ve ayarları yapılmadı nelere dikkat etmem lazım tekrardan herkese teşekkürler...
    Arkadaşım hayırlı olsun bu arada motorun.. Kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Sevgili Lucas motosikletin tekrar hayırlı olsun. Memnuniyetin sevindirici. Saygılar.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun yabancısı olduğumdan, ama artık mecburen pek te yabancı kalamayacağımdan uğradım buraya
    Kısaca anlatmak gerekirse, çoğunuzun bildiği üzere Comet aldım hafta başında. Aldığımda depoda ne kadar benzin vardı bilemiyorum ama Empty (E)'de idi ibre.. Benzinliğe gittim ve 39 TL'ye depoyu doldurdum. Kilometreyi sıfırlamak takriben 10 Km sonra aklıma geldi. 260 Km yaptım, + 10 Km ilave edersen 270. Evet kabul ediyorum motoru agresif kullandım, Bursa'dan Yalova 60 Km ve işe gidip gelirken de gidiş dönüş 25 Km, genelde şehir dışında kullandım. Ve yine kabul ediyorum 140-150 Km/h hızlara ulaştım genelde.
    Bugün benzin dibe gelmişti, ama 20 Liralık benzin aldığımda yine dolu gösteriyordu.. Kısaca anlatıcam dedim ama sanırım uzadı
    1- Bir depo benzinle 260 Km yol bu motor ve bu kullanım ile az mıdır? (Km'de 0.15 Kuruş'a denk geliyor.)
    2- 40'liralık benzinle depo dolmasına rağmen, 260 Km yol yapıp, benzin göstergesi boş gösterip, 20 TL'Lik benzin alınca dolu göstermesi normal midir?
    3- Benzin gösterge müşürünü sarımsaklayıpta mı saklamalıyım, sarımsaklamayarak mı saklamalıyım yoksa?
    4- Hepsi bu kadar

Arkadaşım hayırlı olsun bu arada motorun.. Kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    teşekkürler arkadaşım....

Motosikleti
    seryal07 hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Sağlıcakla..

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Lucas motosikletin tekrar hayırlı olsun. Memnuniyetin sevindirici. Saygılar.
    Saolasın eski dost (Nereden nereye diye geçirdim şimdi içinden )

Motosikleti
    Aynı yerdeyiz dostum, yine aynı marka,yine motosiklet sevdası... Değişen tek şey kullandığımız araçlar,o da amaç değil. Tekerin her daim düz bassın dostum.

Aynı yerdeyiz dostum, yine aynı marka,yine motosiklet sevdası... Değişen tek şey kullandığımız araçlar,o da amaç değil. Tekerin her daim düz bassın dostum.
    Eyvallah dost, seninde, bizimde, hepimizinde

seryal07 hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Sağlıcakla..
    teşekkürler sağolasın allah kimseye kaza bela vermesin...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bugün adamın biri arıyor... Abi 10 gün önce aramıstın olmaz demiştim o fiyata ; gel şimdi ; o fiyata veriyorum; diyor
    10 gün önce Yalova dayken aradığımda babam gelse vermem diyordu 5500 e şimdi 5250 ye bırakıyor 2007 model ; 7000 km de...
    Ama iş işten gecti tabe
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün adamın biri arıyor... Abi 10 gün önce aramıstın olmaz demiştim o fiyata ; gel şimdi ; o fiyata veriyorum; diyor
    10 gün önce Yalova dayken aradığımda babam gelse vermem diyordu 5500 e şimdi 5250 ye bırakıyor 2007 model ; 7000 km de...
    Ama iş işten gecti tabe
    Ben aslında çok sabırsız biriyimdir niyetlenince hemen olsun derim ama motor olayında öyle yapmadım bekledim büyük bir sabırla ve çok temiz bi motor aldım gören herkes "sıfır aldın dimi" diyolar kimse ikinci el olduğuna inanmıyo. bence bekleyip ve nokta vuruşu yapmak eniyisi aynen senin yaptığın gibi...

Benim soruma kimse cevap vermeyecek anladım ben.. Gidiyorum buralardan

ENFARKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250r sattı, yeni bakıyor..
    Başta Seryal07 olmak üzere herkese öncelikle merhaba,

Beni hatırlayacaksınız, yazın gt250r almıştım. Ankara hyo kafilesinin buluşmasında da vardım, 2 arkadaşım daha vardı yanımda. Kırmızı ceylanımı bu gün 1100 km de, gıcır gıcır haliyle Seryal07 ye satmış bulunuyorum.

Herşeyden önce, kesinlikle çok güzel bir motor aldın kardeşim. Tertemiz, gönül rahatlığı ile binebilirsin, Allah kazadan beladan esirgesin.

Bu arada bu gün 30 km sizin eve götürdüm ya motoru, hala yüz felci geçiriyorum. Tam koruma olmasına rağmen yediğim soğuğu kimse tahmin edemez, sen şahitsin işte

Neyse,

Benim eski, senin yeni motorun pardon sıfıra yakın motorun tekrar hayırlı olsun, umarım kazasız belasız öğrenirsin ve kullanırsın
    Motorumu özleyeceğim, çünkü onu evimin anteresinde sakladım aylarca.

Sende çok iyi bak ona.

Sevgiler.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Benim soruma kimse cevap vermeyecek anladım ben.. Gidiyorum buralardan
    ben geldim şimdi solim sana cevabını

depodaki benzin göstergesinin o şekilde yukarıda olması normaldir
    bunun sebebi dijital göstergeden kaynaklanıyor bi honda 600rr'ada bu kadar benzin aldığında sonuç pek değişmiyor
    ama tabi ibre daha çok gösterdiğinden full haline görede daha çabuk düşüyor çubukların aşağıya doğru
    (nasıl dijital demeyin beyin olarak dijital çalışıyor)

konuya kimse yazmıyor saten gördüğüm iyi oldu

yardımcı olduysam ne mutlu bana
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Alıntı ENFARKLISI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başta Seryal07 olmak üzere herkese öncelikle merhaba,

Beni hatırlayacaksınız, yazın gt250r almıştım. Ankara hyo kafilesinin buluşmasında da vardım, 2 arkadaşım daha vardı yanımda. Kırmızı ceylanımı bu gün 1100 km de, gıcır gıcır haliyle Seryal07 ye satmış bulunuyorum.

Herşeyden önce, kesinlikle çok güzel bir motor aldın kardeşim. Tertemiz, gönül rahatlığı ile binebilirsin, Allah kazadan beladan esirgesin.

Bu arada bu gün 30 km sizin eve götürdüm ya motoru, hala yüz felci geçiriyorum. Tam koruma olmasına rağmen yediğim soğuğu kimse tahmin edemez, sen şahitsin işte

Neyse,

Benim eski, senin yeni motorun pardon sıfıra yakın motorun tekrar hayırlı olsun, umarım kazasız belasız öğrenirsin ve kullanırsın
    Motorumu özleyeceğim, çünkü onu evimin anteresinde sakladım aylarca.

Sende çok iyi bak ona.

Sevgiler.
    Çok teşekkürler. Dünde bugünde biraz sürdüm dün senin halini çok iyi anladım rüzgar adamı öldürcek gibi vuruyor. Birde senin otobanda daha hızlı gittiğini düşündüğümde çok iyi anlıyorum seni. ben motorun sende paranın hayrını gör bu arada mutluluklar dilerim...

İlkay tam ne dijitali comet diyecektim ki, demeyeceğim artık.. Teşekkürler.. Fakat sevmedim ben bu olayı, çok saçma..

Motosikleti
    GT250R
    yaaa arkadaşlar kafama takılan bir şey var lütfen cevaplarsanız sevinirim..

2008 model 0km ST yi 9000liraya almakmı yoksa
    2007 model 8000km civarı Hyosung u 6000liraya almakmı mantıklı olur?

ST için, servis ağı daha geniş ve garantisi olduğundan çok daha ucuz olacağını düşünüyorum(yanlışsam rica ediyorum düzeltin)
    Üstelik 0 olduğundan önceki sahibinin hor kullanıp kullanmadığı gibi kötü düşünceler akla gelmeyecek içim rahat edecek.

Hyosung için, en büyük sıkıntım önceki sahibinden kaynaklanan beklenmedik bir arıza çıkardığında evdekilerin(özellikle karşı çıkan babamın) dırdır yaparak beynimi yemesi (!)

Konu için bana diyeceğiniz hertürlü tavsiye ve eleştiriye hazırım, lütfen yardım edin...
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçiş motoru olarak kullanacaksan eğer, 9000 TL bağlamak pek mantıklı gelmiyor bana bu ortamda. O paraya ne makineler var. Bence temiz bir 2. el bul, 3000 liran da cebine kalsın. Piyasa da bir sürü temiz 2. el motor var, git baktır iyi bir ustaya, için de rahat olsun. Hepimiz 2. el motor alıp satıyoruz sonuçta, bu işin de bir adabı var. O kadar endişelenme 2. el motor için.

Ama yok, ben bu motoru alıp 2 sene bineceğim diyorsan eğer, o zaman git sıfır al derim. İçin rahat olur ve de modelli makine almış olursun. S&T lerin enjeksiyonlu olması da bir artı. Ama satarken dünya kadar zarar edeceğini de unutma.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    İlkay tam ne dijitali comet diyecektim ki, demeyeceğim artık.. Teşekkürler.. Fakat sevmedim ben bu olayı, çok saçma..
    sorun olacağını sanmam aldığın benzinle ortalama ne kadar gidebileceğini biliyorsun kullanımına göre nede olsa
    ibre kırmızı bölgeye girene kadar çabuk iniyor ondan sonra normal gösteriyor sanırım ama tabi ne olur ne olmaz almak lasım fazla bekletmeden
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 41 kullanıcı var. (0 üye ve 41 misafir)

Bu Konudaki Etiketler