Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    umarım dediğin gibi olur sorunsuz binersin

bide şu 2007deki revize krank olaına kafam fena takıldı ole bişe varsa zaten hiç dert etmene gerek kalmaz en azından krank probleminin artık olmadığını biliyor olucaz

yarın istanbulmotoru aramayı düşünüyorum bu yüzden servisle konuşup bilgi almaya çalışacağım...

neyse bide ben yatar artıkın geç oldu biraz
    yolun istanbula düşerse bi çay ısmarlarız artık :D
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

NAKİL OLAN ARAÇLARDA İSTENEN BELGELER

1. Noter satış senedi
    2. Vergi ilişik kesme belgesi
    3. Tescilli olduğu il veya ilçeden sakınca yoktur yazısı (_e-posta ile yazışma yapılmaktadır.)
    4. Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Alıcı adına)
    5. Araca ait eski Tescil ve Trafik Belgeleri ile plakalar
    6. Vatandaşlık numarası
    7. Yeni Tescil ve Trafik Belgesi (Trf.Tescil Şube veya Bürosundan)

NOT: Araç sahibi değişmeden aynı kişi adına bir başka tescil kuruluşunda tescil edilecek araçlardan noter satış senedi aranmamakta olup, önceki kayıtlı olduğu yerin vergi dairesinden alınacak borcu yoktur yazısı getirilecektir.

Noter satış senedi tarihiden itibaren 1 ay içerisinde tescil zorunluluğu bulunmaktadır.

http://www.trafik.gov.tr/trafik_isle...slemleri.asp#1

_____________________ UYGULAMASI ______________________________

Başka bir ilden aldığınız motosiklet veya otomobilin, ruhsat ve plakalarını değiştirmek için, noter satışından itibaren 1 ay süreniz bulunmaktadır.

Tüm işlemleri kendiniz yapmak isterseniz, bu 1 aylık süre içerisinde, Noter satış sözleşmesi ve ruhsat fotokopileriyle, noterde belirttiğiniz ikametgah adresinizin bağlı bulunduğu Trafik tescil şubesine gidip, durumu anlatıyorsunuz.
    Görevli memur, fotokopileri alıp, aracın kayıtlı olduğu ilin tescil şubesine e-posta göndererek, "Satışta mahzur yoktur" yazısını bekliyor.

2-3 gün sonra, tekrar şubeye gidip, yazının gelip gelmediğini öğreniyorsunuz. gelmişse;
    küçük bir kağıda yeni bir plaka numarası yazıp veriyorlar, bu numarayla şöförler odasına gidip, yeni plakalarınızı bastırıyorsunuz. mühür de vuruyorlar. (16 YTL.)
    bir sigortacı bulup, kendi adınıza ve yeni plaka numaranıza göre, yeni trafik sigortası yaptırıyorsunuz, (oto 170 YTL, moto 34 YTL)
    trafik müşavirliği bürosu bulup, 2 adet EK-1, 3 adet EK-9 belgesi doldurtuyorsunuz. (15 YTL)

tüm belgeleri toparlayıp, tekrar trafik tescil şubenizin yolunu tutuyorsunuz.

Bunlar;
    1- "aracın satışında mahzur yoktur" yazısı
    2- yeni basılan plakalar, plaka numarası yazan küçük kağıt ve 16 liralık makbuz.
    3- doldurulan 2 adet EK-1 ve 3 adet EK-9 belgeleri
    4- yeni zorunlu trafik sigortası
    5- eski plakalar
    6- eski ruhsatlar
    7- nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
    8- Noter satış senedi

bunları teslim edip, 2-3 saat sonra gelmeniz söyleniyor. kimliğinizi geri alıp, 65 YTL, yeni ruhsat kartonları için bayılıyorsunuz.

zaman dolunca tekrar şubeye gidiyorsunuz.

trafik sigortanızı,
    yeni plakalarınızı mühürlenmiş,
    yeni ruhsatlarınızı doldurulmuş, mühürlenmiş ve imzalanmış olarak alıyorsunuz.
    eski plakalarınız da, teneke makasıyla kesilip, çöpe atılıyor.

hepsi bu kadar.

Bursadan geçen yaz aldığım otomobilimi, dün 34 plakaya çevirebildim.
    yazdıklarım, 26 Ocak 2008 itibariyle taze bilgilerdir, umarım işinize yarar.

aklınızda olsun ;)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2006 modellerde ilk krank kırma işi çıktıktan sonra hyosung'un biraz başının ağrıdığı kesin.Bu yüzden 2007 modellerde krank güçlendirmesi diye bir dedikodudur aldı başını gitti.Bunu anlamanın tek yolu var.2007 olup krank kıran var mı yok mu onu araştırmak Zaten çok uzağa da gitmeye gerek yok.Bırak 2007'yi 2008 olup da krank kıran motor var
    Bu motora ne kadar güçlendirme yaparsan yap canını çıkararak kullanırsan elinde kalır.Zaten hız için alınacaksa başka bir modele bakılması daha hayırlı olur

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    34 plakayı 35 yapmak için ne masraf gıder yanı ıstanbul plaka ızmır olacak masrafı nedır bılen varmı ?_

http://www.sahibinden.com/acilll_fiy...XQQdisplayitem

buyuk ıhtımal pazartesı corluda olucam bu motor ıcın
    Bu motor 2700'de ama bence çok basmıştır buna sahibi ben söyleyeyim de.Adamda orijinal hariç 2 tane eksoz var baksana
    Tiger'la denedi 180 geçemedi ondan sonra devil'i aldı heralde
    İyi bir usta bulup göstermen şart dostum
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    cocuk acık acık 2 kere 12 bın devıre gırdım rampa asagı 1 kere 182 1 kerede 179 duz yolda gordum dedi motoruma her turlu garantı verırırm dıyor
    bu motora 5bin liradan kuruş fazla verme,oda temizse

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    34 plakayı 35 yapmak için ne masraf gıder yanı ıstanbul plaka ızmır olacak masrafı nedır bılen varmı ?_

http://www.sahibinden.com/acilll_fiy...XQQdisplayitem

buyuk ıhtımal pazartesı corluda olucam bu motor ıcın
    Makineyi alırsan boştaki tiger a talibim haberin olaaa
    Hasan..

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu motor 2700'de ama bence çok basmıştır buna sahibi ben söyleyeyim de.Adamda orijinal hariç 2 tane eksoz var baksana
    Tiger'la denedi 180 geçemedi ondan sonra devil'i aldı heralde
    İyi bir usta bulup göstermen şart dostum
    adam ses alamamıs istediği sesi alamamıs dogrusu onun ıcın almıs. devlin sesini dinle tigerı takmazsın bıle dedı :D

Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora 5bin liradan kuruş fazla verme,oda temizse
    neden boyle dedın abı daha acıklayıcı olursan ?

Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makineyi alırsan boştaki tiger a talibim haberin olaaa
    ula zaman olsa istanbula gecıcem sızı gorecem bakalım kısmet gelırsem almaya bı zaman ayarlamak lazım ınsallah elden teslım ederım kargodan yırtarsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    geçmişte açıkladım ya o sebeplerden dolayı bide bugün sabah bitane geldi 7000 km .de motor,orjinal lastikler dilik dilik olmuş % 60 70 bitmiş lastikler,motor sanki 10 yıllık motormuş gibi yorgun bezgin duruyo,eksantirik zincirinden ses geliyor değirmen gibi çalışıyor yani nebilim benin hiç gözüm tutmadı verdiğiniz paraya yazık bence yıllarca çalışmış biriktirmişsiniz,ama tabiki tercih sizin ben kendi düşüncemi söledim bide performans eksozu bu motorda yağlamayı yaptırtmıyor ona göre...

trakya mt de by star arkadas sabah benı telle aradı, benım arkadaslar var corluda dedi motordan anlayan onlara baktıralım dedi.

sımdı adamdan haber beklıyorum garanti belgesini kaybetmiş onu ayarla dedım bana garantılı olduguna sair 1000 km bakımı yaptırdıgın yerden belge al dedım. yoksa alamam motoru dedım.

yanı motora bı baktıracaz gitmeden. motovizyondan almıs zaten motoru.

bide abi bu st lerde sırf kırmızı renk varmı ya :S sıtesınde yok ama kusadası festıvalınde kanunı standında da gordum :S

orjınal eksozda verecek bu arada servısı aradım eksoz degısımı garantı dısı kalıyor dedı makına orjınalı takacam bende mesela servıse giderken sorun olmaz herhalde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    evet sade renkleri var kırmızı ve siyah ama çift renkleri daha güzel,eksozu açık kullanırsan motorda yağ eksiltme ve aşıntıdan dolayı kitleme oluşuyor,bu motorlar açık eksoza dayanmıyor başımıza geldi çünkü

Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sade renkleri var kırmızı ve siyah ama çift renkleri daha güzel,eksozu açık kullanırsan motorda yağ eksiltme ve aşıntıdan dolayı kitleme oluşuyor,bu motorlar açık eksoza dayanmıyor başımıza geldi çünkü
    evet cift renkler daha guzel ama onlarda bize denk gelmizor izmide 3000 km htoyung alacagima st kanuni alayim ayni fiyata diye dusunuyorum.. adam istedigin servise gotur motoru dedi. simdi trakya mt ile konusucam ordan arkadaslar yarcimdi olacaklar motora baksinlar bakalim onlar ne derse onu yapariz. eksoz olayina gelincede eger alirsam makinayi orjinal eksozunu takar kullanirim tiger ve devil i da satarim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hayırlı olsun Erhan ben de orijinal eksoz kullanman taraftarıyım.Bu motorun orijinali harici başka bir eksoz ile kullanılmasını servis öğrenirse garantini de feshedebilirler.Bence bunu da danış bir kere servise.Onun harici inşallah bir problem olmaz da sezon tam kapanmadan makinene kavuşursun
    Bu arada bu motora ne kadar binmiyorum dediysem de 500 km yol yapmışım cidden inanamadım
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    işte sorumun cevabı...

Merhaba İlkay bey,

GT 250 R Modeli bildiğiniz gibi tüm dünyada 2006 yılında piyasaya çıktı,ilk parti motosikletlerde grank problemleri tüm dünyada yaşanmış. Kore bu problemi düzeltmek için bazı değişiklikler yapmış,2007 ve sonrasında Grank sorununu çok az yaşadık ve şu anda sorunlu motor adeti yok denecek kadar az...

Saygılarımızla

----- Original Message -----
    From: ilkay yaşar
    To: istanbulmotor@superonline.com
    Sent: Friday, September 05, 2008 4:00 PM
    Subject: hyosung 2007 revize

merhaba benim bir sorum olacaktı bu aralar piyasada kulaktan kulağa dönen bir söylenti var ve bende bunu merak edip işin aslını öğrenmek için size mail atmaya karar verdim...

hyosung'lar 2007de bir revize işlemi gördü renk seçenekleri bakımından ama 2006 ve 2006 modellerindeki yüksek devirlerdeki yağlama yetersizliğinden krank kırıyorlardı ve bu 2007deki motorun revize edilişi sadece renklerde değil krank'tada düzeltilme yapıldığı yönünde bi takım söylentiler var

bunun esasını sizden öğrenebilirmiyiz acaba?

teşekkürler
    ilkay y.
    buradan anlıyoruzki motorun kendi içindede söz konusu olan revize edilme durumu olmuş ama tabiki redline'da yağlama sorunu olduğundan yada yüksek devirlerde motoru hadinden fazla zorlayan arkadaşların krankı eline alması anormal birşey değil her motorda yaşanabilecek bir problem 600 cc perormansı aramaya gerek yok cc belli güç belli...

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte sorumun cevabı...
    vay abi international takılıyosun
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay abi international takılıyosun
    international olan bişe yokki istanbulmotor'a mail attım sadece taa koreye değil :D

ama aldığım cevap beni mutlu etti açıkçası en azından motorların artık eskiden bildiğimiz gibi çokta dayanıksız bir durumda olmadığını ve biraz daha gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz biliyoruz...

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    international olan bişe yokki istanbulmotor'a mail attım sadece taa koreye değil :D

ama aldığım cevap beni mutlu etti açıkçası en azından motorların artık eskiden bildiğimiz gibi çokta dayanıksız bir durumda olmadığını ve biraz daha gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz biliyoruz...

garantili motor alınırsa birşey olmaz bence zaten garantili
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2007-2008'ler çok sağlamlaştırılmıştır.Basın basabildiğiniz gibi

2006 aldın diye böle diyon demi memet

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Benim kimseyle işim yok Erhan'ım.Güzel zamanda,güzel makineyi, düşük km ile uygun fiyata aldım.Fakat burada gördüğüm kadarıyla 2006 sonrası güçlendirilmiş ne kadar basarsan bas krank problemi yok gibi bir sonuca varılıyor.Dışarıdan gören, okuyan bile direk bunu anlıyordur.Kimsenin o duruma düşmesini istemem valla.Sonuçta bu motorların cürümü, yapacağı hızı belli
    Ayrıca bu krank hadisesine farkındaysan bir kere bile kendi motorumu sokmadım.Çünkü ben 1 kere bile redline görmedim, motoru ısıtmadan çalıştırmam, 1. vitesten yüksek devirlere hemen çıkarıp canını yakmam.O yüzden bende no problem

bişi demedik canım espiriyi anlamadın :D Sen makinanın hakkını veriyorsun merak etme az kaldı bende 08 model kıpkırmızı bir st ile gelicem aranıza yarın belli olacak inş

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Erhan umarım istediğin gibi iyi çıkar.Aman diyeyim kaliteli bir ustaya göster.Öyle ayak üstü al al hayozung iyidir gibi bir şery demelerine meydan verme.O adam o kadar eksoz değiştirmiş motorun canını yakmıştır diye düşünmüyor değilim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler