Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @jonturka ; ilgin için teşekkür ederim
    ilandaki telefon motor sahibinin babası , tabi konuyla alakası sınırlı ailesel bir durum var sanırım . ruhsatına bakıcam modeline ve şasi numarasına . 4.000 km içerisinde motora çok büyük eziyetler etmedilerse beğeneceğimi umuyorum . garanti belgeleri mevcutmuş onları da alıcam gidince.

lastikleri zaten orjinali de berbat , açıkcası nasıl kontol ederim bilmiyorum . daha önce denediğim shinko takılı gt250 r motorlar hakikaten fren performansı çok kötüydü . yaza çıkarken michelin leri çekerim büyük ihtimalle .

grenajlar sıfırında da aynı mı (yazılar renkler vs??) yani boyalı olup olmadığını resimlerde anlayamadım ... yorumunuz nedir lütfen ??
    Grenajlar sıfırının aynısı. Bir sorun yok. 4000 km de shinko lastikleri sıfır gibi gözükür. Buradan anlayabilirsin.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajlar sıfırının aynısı. Bir sorun yok. 4000 km de shinko lastikleri sıfır gibi gözükür. Buradan anlayabilirsin.
    TEŞEKKÜRLER
    ::pala::

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun süredir foruma giremiyodum motorun ön grenajını kırmızı karbon folyo ile kaplıyorum yarısı bitti, birkaç gün içinde devam edecem bitirip fotoları burada paylaşacağım Ne zor işmiş folyo kaplamak bilsem kalkışmazdım bu işe herhalde

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    @bugay
    Merakla bekliyorum resimleri, bende geçen hafta karbon folyo alıp birkaç deneme yaptım. Bakalım seninki nasıl olacak?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine ben yine modifiye
    minik app plakalardan aldım ve silikonla çamurluğa yapıştırdım orjinalinide yanımda taşıyorum
    depomdaki eziği yaptırdım boyası dökülmedi ama biraz pütür pütür oraya kalınca bi tank pad yaptırıcam
    600f aynaları aldım kargodalar onlarda geliyor
    Kuralkandan komple gaz teli alıp eski gaz telimi değiştirdim (kendim değiştirdim)
    aynalarımda gelince tam istediğin gibi olacak motor bitek michelin lastikler ve tiger egzos eksik oda birdahaki yaza artık

@bugay
    bence eski halinden hertürlü güzel olacak
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    600 f aynlarını nerden kaça aldın bende alayım orjinaller rahat gelmedi bana

Alıntı cagatay16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 f aynlarını nerden kaça aldın bende alayım orjinaller rahat gelmedi bana
    çifti 45lira http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Left-...item27bc954b30

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    SELAMÜN ALEYKÜM gençler.
    uzun zamandır yazmadım özlemişsinizdir belki.ustalara kızdım bir iki tavsiye verip kaçıcam kendinizi geliştirin.dün başıma gelen komikti neyse uzatmıyayım kısaca özet geçeyim.
    5-6 bın km dir kı motor 55 bınde arka silindirden çoüu kısının basına gelen eksantirik zinciri sesi gelmeye basladı.bende zamanının geldiğini düşünerek bi ara değişirim diye üzerine düşmedim.bu gun yarın derken bayagı zaman gecti.ve tırrr layarak yolda kaldım.çekiçiyle eve geldim.ertesi gün söktüm motoru.eksantrik zincirleri çok ıyı durumda,ama ön silimdirin eksantrik gergisi gevsemişti bütün sorun bundaymıs zincir bollaştı diye düşünen bu aptal zırlama sesini duyan arkadaşlarım her iki siliindirinde gergilerini söküp bi kontrol edin .gevşeyen gergi büyük ihtimalle bende olduğu gibi içerisindeki bildiğimiz saat zembeleği mantığıyla çelışan bir zembelek yardımıyla geriliyor söküp az kısaltarak yeniden kurun ve takın eli alet tuan herkes yapar sente ayarıda zor değil önce ön silindir ayarllanacak sonra arka silindir ayar olacak.eksantirik zinciri o kadar kolay yavşamıyor bilginiz olsun olur olmaz servisiere para kaptırmayın.zaten sente ayarı bozulmadan sesi duymaya basladığınız ilk bir kaç yuz km de bu işlemi yaparsanız 30 dakkalık işlemle gergileri söker takarsınız gergi gevsemiş ama zembeleği henüz kırılmamıs çatlamışda olabilir söküp kurcalarken zaten kopacaktır içini açıp bakmakta fayda var.
    hadi kendinize iyi bakın ben ara sıra uğrarım
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @bugay
    Merakla bekliyorum resimleri, bende geçen hafta karbon folyo alıp birkaç deneme yaptım. Bakalım seninki nasıl olacak?
    Şuan yarısından bakınca benim çok hoşuma gidiyo emek verdiğimden de olabilir Farın yanındaki kıvrımlara folyo giriyo fakat daha sonra diplerinden atıp daha oval bi şekil alıyo. Bu yüzden kenarlarına maket bıçağıyla çizik attım ve çizdiğim yeri kavlamasın diye kapatmam gerekiyo. Aklıma ilk gelen siyah silikon gibi bi madde oldu hem güzel görünür hem sağlam olur.

Var mı siyah renk sıcak silikon gibi bi yapıştırıcı bilen? Ya da silikonla kapatıp üstüne siyah boya mı sürsem? Umarım anlatabilmişimdir ne yapmak istediğimi.

@felon, olacak inşallah Yavaş yavaş motora vakit ayırmaya başladım diyebilirim Bi de ben de app plaka istiyorum malum zincir kopup plakayı yamulttu gözüme çirkin görünmeye başladı plakam, eskiden severdim

---------- Post added at 02:18 ---------- Previous post was at 02:03 ----------

@uğur1000 hocam sağolasın faydalı bilgi için, zira yolda kalmak benim işim Faydası olacaktır

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kargosuyla mı 45 tl çok iyiymiş fiyatı herhangi bir işlem yapmadan oturur herhalde

Alıntı cagatay16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kargosuyla mı 45 tl çok iyiymiş fiyatı herhangi bir işlem yapmadan oturur herhalde
    evet öyle... şu linkleri paylaşıyorum diye parçacılar yolumu kesicek bi gün valla

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    [QUOTE=Felon;2458600]Yine ben yine modifiye
    minik app plakalardan aldım ve silikonla çamurluğa yapıştırdım orjinalinide yanımda taşıyorum
    depomdaki eziği yaptırdım boyası dökülmedi ama biraz pütür pütür oraya kalınca bi tank pad yaptırıcam
    600f aynaları aldım kargodalar onlarda geliyor
    Kuralkandan komple gaz teli alıp eski gaz telimi değiştirdim (kendim değiştirdim)
    aynalarımda gelince tam istediğin gibi olacak motor bitek michelin lastikler ve tiger egzos eksik oda birdahaki yaza artık

Merhaba Ali,
    Epeyce birşeyler yapıyorsun. Harika bu. Tiger egzost bende düşünüyorum. Birlikte yapalım bu olayı. Haber et bana.
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

Motosikleti
    evet öyle... şu linkleri paylaşıyorum diye parçacılar yolumu kesicek bi gün valla
    serbest rekabet piyasası dersin sende kanunen bişey yapamazlar

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Aslında toplanıp, bizim parçacıların yolunu kesmemiz lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Millet neredesiniz yaa? Şunun şurasında 1-2 hafta kaldı havaların iyice soğuyup bozulmasına. Gezi ve buluşma falan olmayacaksa ben mtoru paketleyip kaldıracağım kış için.
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Motosikleti
    Alıntı Teknika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında toplanıp, bizim parçacıların yolunu kesmemiz lazım. [COLOR="Silver"]
    yapmak lazım tr çapında bir gezi düzenleyip

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Millet neredesiniz yaa? Şunun şurasında 1-2 hafta kaldı havaların iyice soğuyup bozulmasına. Gezi ve buluşma falan olmayacaksa ben mtoru paketleyip kaldıracağım kış için.
    Bulgaristan sınırında iğneada^ya gitmiştim 1 gün ormanın içinde çadır kurduk Kamp ateşi yaktık hatta bi tilki bizi ziyarete geldi
    2. gün sahilde kumsala kurduk çadırı gece boyu ateş etrafında muhabbet ateşte sucuk mangal ;) bugün de bulgaristan sınırına kadar iyice indik dolandık ve eve geldim
    Yollar tam bizim için bir virajlar vardı varya tadından yenmiyordu yahu. Gidiş-geliş 500km

Bizim R cılar anca avcılar sahilde buluşuyor başka bişe yok

Şu 600f aynalarını birtek ben mi sevmiyorum
    Orjinal aynalar bu motor için çok daha güzel duruyor bence

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulgaristan sınırında iğneada^ya gitmiştim 1 gün ormanın içinde çadır kurduk Kamp ateşi yaktık hatta bi tilki bizi ziyarete geldi
    2. gün sahilde kumsala kurduk çadırı gece boyu ateş etrafında muhabbet ateşte sucuk mangal ;) bugün de bulgaristan sınırına kadar iyice indik dolandık ve eve geldim
    Yollar tam bizim için bir virajlar vardı varya tadından yenmiyordu yahu. Gidiş-geliş 500km

Bizim R cılar anca avcılar sahilde buluşuyor başka bişe yok

Şu 600f aynalarını birtek ben mi sevmiyorum
    Orjinal aynalar bu motor için çok daha güzel duruyor bence
    Dediklerine hak vermemek elde değil. Hakikaten millet Avcılar'dan zor çıkıyor yaa.

Zaten en fazla 15-20 gün sonra isteseler de pek toplanmaz millet geziye falan.
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

orjinal aynalar motorun çizgilerine daha uyumlu, görüntü olarak daha hoş duruyor.
    fakat görüş açısı kısıtlı.Bide benim orjinaller kaynaklı..Dokunsan kırılıyo.Kaynağa verdiğim 15tl yerine bu aynalardan alırım, en azından 0ayna ve görüş açısı geniş ama tabikide temennim bir daha ayna ihtiyacımın olmaması.vallahi bıktım ayna kaynatmaktan! Her seferinde bi şekilde kırmayı başarıyorum

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sana katılıyorum Ali, iyi yapmışsın değiştirmekle, görüş açısı hepsinden önemli, ben iyi göstermeyen aynalarla hiç kullanamam çok rahatsız olurum,
    ondan sonra kullanışlılık geliyor tabi.
    Hemde sana daha ucuza gelmiş
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    orjinal aynalar motorun çizgilerine daha uyumlu, görüntü olarak daha hoş duruyor.
    fakat görüş açısı kısıtlı.Bide benim orjinaller kaynaklı..Dokunsan kırılıyo.Kaynağa verdiğim 15tl yerine bu aynalardan alırım, en azından 0ayna ve görüş açısı geniş ama tabikide temennim bir daha ayna ihtiyacımın olmaması.vallahi bıktım ayna kaynatmaktan! Her seferinde bi şekilde kırmayı başarıyorum
    Bende tam senin aynalar gelsinde senin orjinalleri bana ver kullanmıcaksan dicektim sonradan aklıma geldi sorunlu olduğu, sende yazmışsın zaten.
    Şimdi parcacılar senin önünü kesmicek ama bizim ağzımızı sulandırdın biz beceremediğimiz noktada başını ağrıtıp soru yağmuruna tutarız valla hic acımadan.
    Benim motoru kuzen düşürdüğünde gaz kolu borusu kırılmıştı döküm kaynağı yaptırmıştık, motorun görüntüsü bozuyo icime sinmiyo, burda kuralkanda 160 tl zeytinburnu karizma motorda 140 tl (ikinci el cıkma parca olması lazım ama..)
    ebaydada hep 80 dolar 100 dolar arasına bulmuştum, şimdi bunu buldum
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/08-Un...item1e672231ba

yarın akşam babamla işlemlere başlıcam kart falan icin :D takıldığım yerde sendeyim inş takılmam ama.. bi kere yaptımmı zaten gerisi gelcek zaten alıncak bi sürü şey var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Havalar ufaktan başladı zaten bozmaya... son bi buluşma iyi olur, ama motoru kaldırmak icinde erken diyilmi ya onümüzdeki 2-3 hafta haricindede ilerleyen bahar aylarındada güzel güneşli günler olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler