Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Gevelemek mi?
    Kusura bakma arkadaşım,polemik yapmak istemiyorum.Sen Kanuni ye binmezsin başkası biner,ama insanları yanlış yönlendirme lütfen.Verdiğin cevapla zaten tezini kendin çürütüyorsun.en iyisi en kötüsü değil,bilmiyor olabilirsin ama bilenlere saygı göstermelisin.GT250R o fiyata o sınıfta iyi bir seçenek ben bunu söylüyorum.Herkeslede bu konuyu sonuna kadar da konuşurum.

Vasco:Şu an motor yeni olduğu için sana şu kadarını söyleyebilirim,sakin kullanımda 100 kmde 3.7 lt kadar yakıyor,ama eminim zamanla düşecektir.Kıyaslama için karbüratörlüsünü de denemem gerekir,ama bildiğin gibi enjeksiyonlu ateşleme sistemleri eski karbüratörlere göre özellikle ilk çalışma,homojen ateşleme ve tüketim açısından daha avantajlıdır.

Prea kardeş,evet o benim o gördüğün Mondial i sattıktan sonra Derbi gpr125r almıştım yeşil.Şimdi onu da sattım yeni enjeksiyonlu gt250r aldım.Oytun da Erkan da servisteki ustalarda tanır beni mototalde.demek tanışmışız
    Devir kesici ile ilgili olarak,bilmiyorum olup olmadığını,ama olsa bile o motoru o devirlere sokmayı hiç düşünmem.Sokmayacağımda.
    En azından neyi bilip neyi bilmediğimi biliyorum
    Herkes hakettiğini yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vasco:Şu an motor yeni olduğu için sana şu kadarını söyleyebilirim,sakin kullanımda 100 kmde 3.7 lt kadar yakıyor,ama eminim zamanla düşecektir.Kıyaslama için karbüratörlüsünü de denemem gerekir,ama bildiğin gibi enjeksiyonlu ateşleme sistemleri eski karbüratörlere göre özellikle ilk çalışma,homojen ateşleme ve tüketim açısından daha avantajlıdır.
    tşkler deneyimleriniz kendi adıma konuşayım benim için önemli..

100 km de suan için bile 3,7 lt güzel 3 e kesın duser gibi.. sakın kullanım en guzelı..

KAzasız belasız sürüşler
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Tabi şimdi şu da var,
    Sürekli sakin kullanmakta çok iyi değil motorlar için biliyorsun.Hım karma ortalama olarak düşünürsek (ş.içi dur-kalk,otoyolda 100-120km arası-ara ara üst devirlerle uzamak) ben 4lt civarlarında yakacağını düşünüyorum
    Uzun yolda 100-120km/h aralığında 3-3.5 arası olabilir.
    Ama tabi,eski buji,kötü benzin,rüzgara karşı ilerlemek,artçı ve yük ile kullanmak,sürekli yokuş çıkarak ve motoru yorarak sürmek bu tüketimi 4.5 lt/100 km de çıkarabilir.
    Şunu söylemek isterim sana,yani ne çok sakin ne de çok agresif kullanımalı bir motor.Sadece bu makine için değil,size tavsiyem kullandığınız makinelerin mak. tork u ve hp yi verdiği devirleri iyi bilin.Bu iki devirler arasında kullanın.Hem motor ömrü hemde keseniz için faydalı olur emin olun.
    E tabi ara ara hangimiz kaçamak yapmıyoruz o da ayrı

sakin derken 4 bin devirde şehir içinde sürünecek değiliz tabiki

ama dediğiniz gibi devrinde sakin kullanımda 100 km/h gibi uzun yol performansında 3,5 lt kesindir buda yeterlidir düşüncesindeyim sonuçta 2 silindir ve 250cc den bahsediyoruz

Motosikleti
    Evet kesinlikle öyle
    Zaten 4000 lerde kendine geliyor bu makine,hatta gelmeye başlıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    ETME CAHİL İLE MUHABBET KÜSTÜRÜRSÜN..SİLME YÜZÜNÜ CAM KIRIĞIYLA KESTİRİRSİN BE YAVVVVVVVVVVV HAHAHAHAH , POTENZA ABİCİM SENİN ANLATABİLECEKLERİN KARŞIDAKİNİN ANLAYABİLECEĞİ KADARDIR..

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakin derken 4 bin devirde şehir içinde sürünecek değiliz tabiki

ama dediğiniz gibi devrinde sakin kullanımda 100 km/h gibi uzun yol performansında 3,5 lt kesindir buda yeterlidir düşüncesindeyim sonuçta 2 silindir ve 250cc den bahsediyoruz
    SIFIR ALMAKTANSA VASCO BEKLE 2. EL AL HOŞUNA GİTMEZSE SATARSIN ÇOK ZARAR ETMEZSİN.

Haklısın KARDAĞ piyasa çalkantyılı beklıyoruz zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gel sen temiz bi bandit al 2004 2005 2006 larını 8000 9000 e bulursun

Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel sen temiz bi bandit al 2004 2005 2006 larını 8000 9000 e bulursun
    adanada işler iyi herhalde=) abi izmirde piyasa ölü iş yok ben beklemedeyım nakitimi simdi motorlamı öldüreyim yaw ocağıma incir ağacıo dikicen dur

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ne yaparsan yap kötü ses demekle hata yapmışsın.ben egzosumdan çok memnunum.biraz abartı olacak ama nerdeyse 600 makineyi aratmıyor bana.özel yapım bir egzosa sahibim ve çok memnunum.görüyorum millet 350-1000 ytl arasında egzosa para veriolar ama hiçbirinden benim ki gibi ses gelmiyor.kendi motorsikletim diye demiyorum ama her gören aynı şeyi söylüyor.motorsikletimi makyajlayıp bir topic açmıştım.en kısa zamanda 2. bölümüde gelicek. o topic'de egzos videosunu koyucam.tabi 4x4lük bir egzos sahibiyim demiyorum ama tatmin edicek kadar güzel
    şu egsozu merak ettim şimdi bak :p .. video yu bekliyorum
    HER GÜNÜN SON GÜNÜN OLACAKMIŞ GİBİ YAŞA ÇÜNKÜ BU GÜNLERDEN BİRİSİ SON OLACAKTIR... :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ya dünyaya bidahamı gelecen ertele ertele nezamana kadar??

naparsanız yapın 2 silindirli motordan düzgün ses alamazsınız

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    3.5 lt cok ıyı ya yanı bu demekkı 485 km....ya 4 lt ye bıle cok ıyı dıyebılırım...gercekten yenı st kanunıler az yakıcak sanırım...bu arada 2 tane st kanunı sahıbınden de satılık bırı 6 bırı 1600 km de ıkısıde 8000 ytl fıyat cekmısler....ılgılenenlere...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dünyaya bidahamı gelecen ertele ertele nezamana kadar??

naparsanız yapın 2 silindirli motordan düzgün ses alamazsınız
    okadar emin konuşma bence @playboy_77 egzosunun sesini duyman gerek sonra gelip burda yazarsın tabiki 600lük veya 1000 lik makine gibi olamaz ama yeterince tatmin edici sesi varki ben 1 km den o motorun sesini duyuyorum

Motosikleti
    600 cc motorlar 4 sılındır olmasından dolayı cok daha serı calısıorlar ve baya purussuz bı ses verıor ama gt250r hep bı cruıser gıbı ses verıor en azından benım duydularım ole bunun nedenı 2 sılındırlı olması ve 4 sılındırlı makınelere gore daha yavas calısması dıye dusunuorum....motor ne olursa olsun harıka yaa her baskısımda yenıden asık oluorum 11 aydır bu motorun hayalını kuruyorum ve ınanın hıc bıkmadım ınsallah 20 gun sonra alıcam motoru....allah kısmet ederse...

Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.5 lt cok ıyı ya yanı bu demekkı 485 km....ya 4 lt ye bıle cok ıyı dıyebılırım...gercekten yenı st kanunıler az yakıcak sanırım...bu arada 2 tane st kanunı sahıbınden de satılık bırı 6 bırı 1600 km de ıkısıde 8000 ytl fıyat cekmısler....ılgılenenlere...
    daha çıkalı ne oldu???
    Bak o ilanı takip edelim kaç ay pardon Yıl orada kalacak..

Motosikleti
    kardes bak en basta bende senın gıbı baya bı tepkılıydım sonra olanlar ortaya bır bır cıktı kuralkanın haklılıgı globalın razıllıgı...dava sonuclansın globalın ustunden dussun marka yıne kuralkan getırcek motoru ama bu sefer adı hyosung olcak ne farkedıckkı bı dusun...aynı yerde uretılıo ama turkıye ıcın farklı ısım yazılıo...ayrıca st kanunı nın herhangı bır kanunı marka motosıkletle mekanık vs olarak bagı yok sadece ıkısının dıstrıbıtoru kuralkan tek bagları bu...ben sahıbındenı yaklasık 11 aydır takıp edıorum ne hyosunglar var orda duruolar bunun senın dedgınle alakası yok.....

Motosikleti
    birşey olacaksa,bu memleketin hayrına olsun,tüketiciler mağdur kalmasın.Zamanında Kanuni ye hiç sıcak bakmayan birisi olarak,bu marka ile birlikte kabuk değiştireceklerini düşünüyorum,çünkü ileride scooterlarını da burada üretmeyi düşünüyorlar.Kuralkan 'ın motorsiklet grubu geçtiğimiz aylarda bu sektördeki çok güvenilir ve tanınan insanları kendi bünyesine transfer etti,bunu da söylemek isterim.
    Yani konu sadece motorun kendisiyle değil,firmanın da kurumsal anlayışı ile doğru orantılıdır.
    Çok iyi bir markayı Türkiye ye getirirsiniz fakat yeterli alt yapıyı kuramazsınız ve en az satanlar listesinde kafaya oynarsınız(Örnek:Kawasaki)
    Orta kalite bir markayı getirirsiniz,ama o kadar iyi hizmet verirsiniz ki satışlarınız zamanla yükselir ve üretici-tüketici arasında güven duygusu oluşur.
    Çin malı bir markayı getirirsiniz,gene iyi hizmet verirsiniz bu seferde o sınıfa hitap eden kitleyi memnun edersiniz(Örnek:uğur mondial)

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    Alıntı gözde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu egsozu merak ettim şimdi bak :p .. video yu bekliyorum
    merak etme modifiyenin 2. aşamasında egzos sesinide koyucam

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okadar emin konuşma bence @playboy_77 egzosunun sesini duyman gerek sonra gelip burda yazarsın tabiki 600lük veya 1000 lik makine gibi olamaz ama yeterince tatmin edici sesi varki ben 1 km den o motorun sesini duyuyorum
    GöZde dedim dimi benim egzos herkesinkine benzemiyor diye.işte sana bir canlı şahit...ben abartmıyorum yani görenler bunu kendileri söylüyor zaten
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Motosikleti
    hakkaten mrklandım sımdı egzozunu sesını bole soleyınce herkes...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    hanı nerde egsoz sesı hala kulagıma egsoz sesı gelmedı : ))) saka saka beklıyorum merakle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler